BIBLIOTHEEK lil Hl 22 APRIL 1989 Het Nederlandse Rode Kruis CAFÉ ,T CENTRUM’ STICHTING 'HUIZE STANISLAUS' Concours-hippique F.E.V.I.O.R. Abraham te paard... Huishoudelijke hulpen voor de morgenuren. IB® sbbï® a ■I 1 BBBBSBBgg W^BBBi Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar Toeristische Tips Landelijke Bibliotheekdag Postzegelnieuws Voor het zomerseizoen zoeken wij: een SEIZOENHULP een WEEKENDHULP Voor inlichtingen: Het bestuur. 't 1 ^^2® t/w schriftelijke reakties graag binnen 14 dagen te richten aan: J.P. Wolfs, directeur Huize Stanislaus, Kloosterlaan 24, 5066 AN Moergestel. afd. Oisterwijk Rootven 2, 5066 AW Moergestel Telefoon 04243 - 2564 vanaf 1 mei tot 1 oktober 1989 van 9.00 tot 18.00 uur voor de zondagmiddag in de cafetaria kloosterbejaardenoord van de Zusters van Liefde, <d! Stukken, betrekking hebbende op bovenvermelde vergadering, liggen ter inzage vanaf 10 april a.s. bij mevrouw W. Kuppens, Burg. Vogelslaan 85, Oisterwijk, tel. 04242-85738. JAARVERGADERING Bij deze worden de leden van de afdeling Oisterwijk van het Rode Kruis uitgenodigd voor de ALGEMENE LEDENVERGADERING, welke wordt gehouden op woensdag 26 april a.s. om 20.00 uur in het Rode Kruis-gebouw aan de Blokshekken te Oisterwijk. De agenda luidt: 1Opening door de voorzitter. 2. Notulen algemene jaarvergadering 27 april 1988. 3. Jaarverslag secretaresse. 4. Jaarverslag penningmeester. 5. Verslag verificatiecommissie. 6. Benoeming leden verificatiecommissie. 7. Verkiezing bestuursleden. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. T f -- «d zoekt nog enkele Verder zoeken we een aantal Vakantie-hulpen voor de afdelingen: verzorging huishoudelijke dienst keuken receptie Minimum leeftijd voor de afd. Verzorging: 18 jaar, voor de overige diensten: 17 jaar. De periode voor vakantie-werk bedraagt minimaal 4 weken. Degenen met ervaring of in opleiding zijnde voor bovenstaande diensten, genieten de voorkeur. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 APRIL 1989 i*, “'SS/ z' V Zaterdag 8 april werd Dré Jansen uit de Past, v/d Boogaardstraat 50 j^ar. Hij werd verrast met ’n aantal Abrahammen die buurtgenoten, vrienden en familie voor hem maakten. Zijn hobby, paard rijden met ’n sjees, werd door buurtgenoten op passende wijze in beeld gebracht. Foto: Chris van de Bijgaart Op woensdag 19 april 1989 zal in de Reuselhof voor bovengenoemde groepering de maandelijkse bingo gehouden worden. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. De gebruikelijke kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen op deze avond weer vele ouderen te kunnen begroeten. Zondag 16 april a.s. organiseert Ponyclub F.E.V.I.O.R. - F.E.V.I.O.R. staat voor Fier en Vlug is ons Ros - een ponyconcours. De wedstrijdterreinen zijn gelegen aan de Molenak- kerstraat (zijstraat van de Broekzijde); op deze terreinen worden de disciplines acht- en viertal- dressuur, individuele dressuur, springen alsmede ponyspelen afgewerkt. Het hoogtepunt van de concoursdag zal de massaparade zijn, waaraan al le ruitertjes van de ingeschreven afdelingen zul len deelnemen. Op zich levert dat een fraai schouwspel op, maar voordat het zover is zal er door eenieder met een ’paardenhart’ ongetwijfeld Nacht van Loon op Zand, Loon op Zand 15 april Op zaterdagavond wordt om 21.00 uur gestart voor de Nacht van Loon op Zand. Dit is een snelwandelevenement waarbij binnen 15 uren een zo groot mogelijke afstand moet worden ge wandeld. Poppenbeurs, Roosendaal 15 april Op zaterdag 15 april is er in Schouwburg De Kring in Roosendaal een poppenbeurs. Poppen maaksters uit het hele land stellen hun poppen ten toon, verder zijn er stands met poppenhui zen, miniaturen en is er een poppendokter. De kunnen worden genoten van de diverse acht- en viertallen in de klassen Licht, Midden en Zwaar. Ook de individuele dressuurruiters en de spring ruiters kennen genoemde klassen, alsmede de klasse Beginnelingen. Interessant zijn verder de ponyspelen, waaraan de jongste ruitertjes deelne men. Het is te hopen, dat velen de wedstrijden zullen bezoeken; de entreeprijzen zijn bewust laag ge houden, er is bovendien ruime parkeermogelijk- heid (parkeren is gratis); de aanvangstijd van de wedstrijden is 10.00 uur. Gaarne tot a.s. zondag!! steuning van de cursussen kan aanbieden. Voor opvang van de kinderen van ouders, die de bibliotheek bezoeken wordt gezorgd. De kinde ren kunnen kleuren, tekenen en plakken. De ouders kunnen zich dan rustig en geheel vrijblij- vend laten informeren. Andere aktiviteiten op die dag zijn: - Openstelling van de uitlening (op zaterdag is de bibliotheek normaal gesloten) - Een dubbel aantal materialen mag geleend wor den - Boeteyrij inleveren - Voor alle nieuwe leden een gratis abonnement tot 1 september 1989 - Er wordt gratis koffie, thee en limonade ge schonken. Als u met de gedachte rondloopt een cursus te gaan volgen of zelf creatief aan de slag wilt, kom dan op zaterdag 22 april eens binnenlopen. Samenvattend: Creatieve Cursussenmarkt. Waar: Openbare Bibliotheek. Wanneer: zaterdag 22 april a.s. Tijd: 11.00-15.00 uur. Noteer deze dag alvast in uw agenda. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Stadsfeest, Waalwijk 21 t/m 23 april Van vrijdag 21 tot en met zondag 23 april houdt Waalwijk het 4e stadsfeest. Op vrijdag trekt Her tog Jan II van Brabant met zijn 2 jonkvrouwen en gevolg om 19.00 uur door het centrum van Waalwijk om de stadssleutel te ontvangen van de burgemeester. Op zaterdag is er van 13.00 tot 17.00 uur een straattheaterfestival. Op zondag zijn de winkels van 13.00 tot 18.00 uur geopend en is er een dansshow in de bibliotheek. Om 18.30 uur wordt de sleutel door Hertog Jan II van Brabant aan de burgemeester teruggegeven. Dit is het officiële slot van het stadsfeest. Elke avond zijn er optredens van muziekgroepen in het centrum. “WW - Op zaterdag 22 april wordt voor de vijfde keer de Landelijke Bibliotheekdag georganiseerd. Het thema dit jaar is ’Op 22 april staat er bij ons iets anders op de planken’. Het veelzijdige culturele gezicht van de biblio theek staat dan extra in de schijnwerpers. Ter gelegenheid van deze dag organiseert de Openbare Bibliotheek een ’creatieve cursussen markt’. De volgende cursussen worden onder de aandacht gebracht door middel van een tentoon stelling en/of een demonstratie: - Schilderen en calligrafie door dhr. C. van Gameren - Breien en zijdeschilderen door Mevr. M. Gasner - Poppen maken door Mevr. B. Nagel - Kantklossen door Mevr. J. Broers - Bloemschikken door Mevr. K. Drubbel - Fotografie door de fotogroep Moergestel - Oude Brabantse mutsen maken en restaureren door Mevr. L. Verheijen. Verder is er een tentoonstelling van boeken en andere materialen die de bibliotheek ter onder- Op 11 april verschijnen de Zomerpostzegels. 55 30 ct., 65 35 ct. en 75 35 ct. en boekje.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5