Met de jaren mooier 7.25 2.55 2.75 SLAGERIJ KETELAARS B.V. B fel EHBO-nieuws voor alle Moergestelse verenigingen i i EHBO-nieuws Van vlas tot linnen T.T.V- Moergestel Scouting Nieuws Jongeren helpen mensen in Chili Gilde St. Sebastiaan en Barbara Euregio Jeugd Orkest concerteert in Boxtel V ormselvoorbereiding 1989 f K o BOTERHAMWORST fl QC RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' MALSE RUNDERLAPPEN Q 9E VARKENSFILET Leer gaat lang mee! I. Voetballende jeugd: De ’stunt van het jaar! "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 MAART 1989 PAGINA 3 IA 2 ugd- kin- ;een Het bestuur u! I - Bestuur EHBO-ver. St. Christoffel 2- 8 3- 7 4- 6 - UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks... a.s. Donderdag 30 maart is het herhalingsles voor alle EHBO’ers met de aantekening reanimatie. Voor een goede en verantwoorde hartmassage is het in uw belang maar ook voor de medemens om op deze herhalingsles aanwezig te zijn, zodat als men dit moet toepassen, zeker weet hoe te han delen. ol 3 mgt shij 1.00 :in- .10. unt em- Bij de diverse verenigingen worden er plannen uitgewerkt voor verschillende aktiviteiten die in 1989 worden georganiseerd. Bij vele aktiviteiten wordt dan ook een beroep ge daan op de EHBO-vereniging St. Christoffel voor een EHBO-verbandpost tijdens de uitvoering van de aktiviteit. Het bestuur van de EHBO wil graag aan alle ver zoeken gehoor geven, mits zij uiterlijk drie we ken van te voren weet waar zij moeten gaan posten. Het komt nogal eens voor dat de EHBO twee da gen voor de te houden aktiviteit benaderd wordt voor een post. Wat moet de organiserende vereniging doen Als leer goed behandeld I wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo'n investering echt wel een argument. Maar het be tere leder is vooral geliefd i omdat het zo mooi is. als na tuurlijk materiaal heeft het allure van binnenuit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt als de betreffende groep aanwezig is op d’n Donk. - Welpen zaterdag van 14.00-16.00 uur. Kabouters woensdag van 18.30-20.00 uur. Verkenners vrijdag van 19.00-21.00 uur. In voorbereiding bevers en rowans. Voor elk nieuw lid een leuke traktatie. Scouting Moergestel groeit.... naar groter. Hoffmans, 156 p.; 5. Erwin van de Sanden, 136 P- Een echte verrassing was het optreden van Erwin van de Sanden, de jeugdige tamboer van het Gil de die in zijn eerste echte wedstrijd als handboog schutters (hij schiet pas 2 maanden) als een mooie uitslag liet optekenen. Voor geïnteresseerden in de handboogsport, da mes of heren, de training heeft plaats op donder dagavond om 20.00 uur in de schietbaan bij ca fé ’t Stokske, waar u alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Concert-Rhapsody voor altviool en orkest - Bo- huslav Martinu Mozaïeken - Jan van der Roost Symfonie nr. 9 ’Uit de nieuwe wereld’ - Antonin Dvorak. om zeker te zijn van een EHBO-post? Uiterlijk drie weken voor de te houden aktiviteit het verzoek schriftelijk aanvragen bij Leny v.d. Loo, de Stappert 56, met daarbij vermelden: - naam vereniging - de dag en data van de aktiviteit - plaats waar het gehouden wordt - aanvangstijd tijdsduur - telefoonnummer zodat wij voor eventuele vra gen kunnen bellen. Als iedere vereniging hieraan voldoet, weet men zeker dat de EHBO aanwezig zal zijn. - Ks De voorbereidingen op het H. Vormsel in onze parochie zijn in volle gang. Nevenenvijftig kin deren hebben zich hiervoor aangemeld en veer tien gastouders hebben zich beschikbaar gesteld om de voorbereidingsavonden te verzorgen. De groepen voor deze avonden zijn als volgt inge deeld: Groep 1: Gastouders: de dames Stieger, Man- naerts en Timmer. 1Maartje v.d. Boogaart; Wenny van Gansen; 3. Stijn v.d. Meydenberg; 4. Ilse v.d. Poel; 5. Frank Stieger; 6. Mattie Timmer; 7. Jeroen Mannaerts; 8. Pablo Alfonso; 9. Mayke Reyrink. Groep 2: Gastouders: de dames Rijnen, Denis sen en de Kort. 1. Renate Schilders; 2. Anke de Kort; 3. Imke Denissen; 4. Pleuntje Rijnen; 5. Peter Spijkers; 6. Eric v.d. Wouw; 7. Guido v. Gameren; 8. Jan Roosen; 9. Wim Rijnen. Groep 3: Gastouders: de dames de Wit en Bruurs. 1. Monique v. Berkel; 2. Margo Kuypers; 3. Astrid Willems; 4. Hennie de Wit; 5. Laura v.d. Wouw; 6. Richard Bruurs; 7. Eric Schellekens; 8. Anouk Wittens; 9. Yvette Swanenberg. Groep 4: Gastouders: dhr. en mevr. Weytmans 1. Claudia Weytmans; 2. Heidi Wouters; 3. Mo nique v.d. Loo; 4. Nicole Neggers; 5. Nico Wieskamp; 6. Rob Beerens; 7. Jeroen v. Beers; 8. Cas van Berkel. Groep 5: Gastouders: de dames Roefs en Walt mans. 1. Geertje Roefs; 2. Sandra op ’t Hoog; 3. Rie- janne v.d. Zanden; 4. Marieke Roosen; 5. Bart Waltmans; 6. Coen Boom; 7. Jan de Ruyter; 8. Daan de Laat. Groep 6: Gastouders: dhr. en mevr, van Dijk. 1. Kim van Dijk; 2. Ronnie d. Bakker; 3. San der Boon; 4. Joyce v. Oirschot; 5. Fijke e.v. Spaandonk; 6. Theo v. Delft; 7. Bart v.d. Loo; 8. Steffan Rommen. Groep 7: Gastouders: de dames Erven en Op ’t Hoog. 1. Rob v.d. Breekel; 2. Frans van Erven; 3. Bas van Zon; 4. Arian Verbakel; 5. Graziëlla van Duimen; 6. Mare v.d. Heyden; 7. Wendy Horsten; 8. Kees Jansen. De algemene ouderavond en de eerste gastouder- bijeenkomst hebben reeds plaats gevonden. De eerste gebedsdienst en de daaropvolgende bij eenkomst in de gastgezinnen heeft plaats op maandag 3 april. De gebedsdienst heeft plaats om 19.00 uur in de kerk: de bijeenkomst in de gast gezinnen duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De ouders, die hun kinderen wensen af te halen bij de gastouders kunnen daar dus vanaf 21.00 uur terecht. De adressen zijn als volgt: groep 1: Kloosterlaan 19, tel. 3723 groep 2: Eysenbrand 7, tel. 2312 groep 3: Bosstraat 15, tel. 1888 groep 4: De Looyakkers 25, tel. 3677 groep 5: De Stappert 49, tel. 3560 groep 6: Tilburgseweg 1, tel. 1942 groep 7: Raadhuisstraat 11, tel. 1340 Ook onze basisscholen zijn serieus bezig met het schoolproject over het Heilig Vormsel aan de hand van vijftien kaarten. Hopelijk blijft ook de vormposter een centrale plaats innemen in onze gezinnen gedurende de ze voorbereidingstijd. Laten we er samen op 12 mei a.s. een mooie en waardevolle viering van maken. De Werkgroep l I Moergestel 1 kwam deze week tweemaal in aktie. Zowel tegen de zwakste als tegen de sterkste. Te gen de zwakste werd het danook een duidelijke overwinning. Piet Habraken en Herman Rein- ders wonnen ieder driemaal en Ron van Hees eenmaal. Ook het dubbel was winst. Tegen de sterkste bleek het ook echt de sterkste te zijn. Piet Habraken en Herman Reinders won nen ieder eenmaal en de invaller, Arie van dé Wouw, kon geen winst boeken. Het dubbel werd wel door Moergestel gewonnen. Moergestel 2 moest het ook al opnemen tegen een van de sterkere. Zij kwamen danook niet verder dan vier winstpunten. Voor deze vier punten zorgde Sjonnie van Elderen, die driemaal scoor de. Ook het dubbel was winst. Bart de Cort en René Oerlemans kwamen niet tot winst. Uitslagen: Interpolis 3 - Moergestel 1 Moergestel 1 - Hita’79 1:... Moergestel 2 - Slagzin 9: Programma deze week: - dinsdag 28 maart: Spido 3 - Moergèstel 1 - donderdag 30 maart: Spido 8 - Moergestel 2 Beide wedstrijden worden gespeeld in Tilburg, St. Pieterstr. 18c, 20.15 uur. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ ver toont op donderdag 30 maart a.s. vanaf20.00 uur in Boerderij Denissen in Berkel-Enschot de film ’Van lijnzaad tot lijnwaad’. Beter nog dan door oude foto’s, tekeningen en landbouwwerktuigen toont deze film een duide lijk beeld van de aparte en zeer bewerkelijke teelt en van de verwerking van vlas tot linnen. Nog net op tijd, toen er nog vakmensen geraad pleegd konden worden die zelf met vlas en linnen bezig zijn geweest, heeft een groep enthousiaste jongeren dit cultuurmonement gemaakt. Van het bemesten, het letterlijk voetje voor voetje met gladgesleten klompen aanstampen van de in gezaaide grond, het met de hand wieden en sor teren, het roten en braken, het keer op keer was sen en bewerken met as tot aan het spinnen en weven. Dat hele proces is gefilmd in een mooie oude boerderij temidden van een prachtig Bra bants landschap. De kring heeft deze unieke film een aantal jaren geleden vertoond. Op verzoek van veel leden laat De Kleine Meijerij de rolprent nogmaals zien. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Toegang gratis. Heitje voor een karweitje Donderdag en vrijdag 30 en 31 maart is het weer zover. De welpen en kabouters komen dan langs de deur voor het jaarlijkse ’heitje voor een kar weitje’. Dus heeft u een karweitje, laat het dan liggen want we komen eraan. De verkenners gaan op zaterdag 1 april ook een karweitje uitvoeren. Een wel heel speciaal kar weitje zelfs want de bomen aan het eind van het speelveld naast d’n Donk moeten verdwijnen. Echter Scouting Moergestel wil deze bomen be houden en heeft toestemming verkregen om de ze te verplaatsen. Een en ander gebeurt met de Heidemij uit Apeldoorn die uiteraard gespecia liseerd is in bosbouw. De kosten worden gedra gen door de Jantje Beton Stichting, waarvoor on ze hartelijke dank. Dit zal gebeuren tussen 10.00-16.00 uur. Welpennieuws Zaterdag 11 maart hadden we cursisten van Scouting op bezoek. Ze waren met zessen en volgden een cursus om welpenleiding te worden. Onze welpen wisten van niets en waren even overdonderd maar na nadere kennismaking viel het allemaal wel mee. Hun opdracht was om een middaggroep te ’draaien’ in een andere horde (groep). We hebben met hun diverse spelen ge daan zoals: boer blijf bij je kippen, moordenaar tje, drie is teveel en nog veel meer. Tijdens de thee was er ook nog een traktatie. Onze eigen leiding werd bekroond tot welp en moesten dus meedoen als welp. Ze waren dan ook even (of meer) uitgeput als de welpen. Zater dag 18 maart was het redelijk weer en dus ver trokken we op de fiets naar de Pierenberg. We hebben ons uitstekend vermaakt met hutten bou wen en verstoppertje. Scouting Moergestel kan nog steeds leden gebrui ken, dus kom kom kom kom erbij! Zelfs een kijkje nemen is al leuk. Kijken en/of aanmelden Voor de 4e keer zetten jongens en meisjes van het jongeren-pastoraat van de Sint Markus Paro chie te Oisterwijk hun beste beentje voor. Al die jaren hebben zij zich enthousiast ingezet voor de armsten in de sloppenwijken van de wereldstad Santiago (Chili). Door hun geslaagde akties heb ben zij al 40 gezinnen geholpen aan een leefbaar huisje. Ook dit jaar gaan zij de sloppenbewoners helpen. De vraag is: om het verdiende geld te besteden voor een stuk grond, om daar een schooltje op te bouwen. Zuster Generosa, die lange tijd gewoond en ge werkt heeft tussen die mensen, zal tijdens de weekendvieringen in de Markuskerk een woordje spreken over het zware werk tussen deze slop penbewoners. Zondag 2 april is het zover: van 11.00-17.00 uur kan ieder het geluk beproeven in het ontmoetingscentrum ’De Coppele’ (Wil lem de Zwijgerlaan). Er is van alles te doen. Er is ook van alles te krijgen. Door een groots op gezette fancy-fair gaan we met z’n allen deze mensen helpen! Wij zijn erin geslaagd, om van alle spelers, die de vorige week in Oisterwijk logeerden handteke ningen te krijgen. Wij weten, hoe jongens én meisjes verzot zijn, om een handtekening van hun favoriete voetballer te krijgen. Nu kun je ze hebben van alle spelers, die glansrijk met 2-0 wonnen van het sterke Russische Elftal. Wat moet je doen, om de handtekeningen te be machtigen??? Tijdens de Fancy-Fair in het ont moetingscentrum ’De Coppele’ worden ze uitge geven, als je in bezit bent van een waardebon. De enige voorwaarde is: koop een lotje bij het rad van avontuur om 12.00 uur of 13.00 uur of 14.00 uur of 16.00 uur. Zolang de voorraad strekt, heb je kans! Heel veel kans! En als de spanning te groot wordt, kun je afkoe len door heerlijk ijs te kopen! Traditiegetrouw heeft op Paasmaandag de jeugd van de Gildeleden weer de verstopte paaseieren gezocht. Het is een aardigheid om te zien hoe de kleintjes hun best doen om de verstopte eieren op te sporen. Het extra goede weer was waarschijnlijk wel de oorzaak dat er maar een 8-tal kinderen aanwezig waren, het hield wel in dat ze ieder veel eieren raapten. De handboogschutters hielden zoals ge bruikelijk met Pasen hun onderlinge schiet wedstrijd, ook hier speelde het goede weer een rol, slechts vijf schutters kwamen opdagen. De uitslag van de verschieting over 25 pijlen: 1Frans van de Sanden, 225 p.; 2. Jan Timmer mans, 210 p.; 3. Jan van Rooy, 197 p.; 4. Gerrit De regionale rijkserkende muziekscholen zijn er in geslaagd om het Euregio jeugdorkest in Box tel te laten concerteren. De Stichting Euregio Jeugd Orkest organiseert jaarlijks in de Paasvakantie een werkweek voor talentvolle jonge musici uit België, Noord- Brabant en Zeeland. Na deze werkweek gaat dit orkest op toernee. Concerten worden dit jaar gegeven in Antwer pen, Middelburg en Boxtel. Het concertpro gramma is zodanig samengesteld dat het toegan kelijk is voor alle leeftijden, reden voor de mu ziekscholen om dit orkest naar deze regio te la ten halen. De toegangsprijs is bewust laag gehouden om iedereen de gelegenheid te geven kennis te ma ken met ’n symfonie-orkest. Zondagmiddag 2 april, Maria Reginakerk te Box tel, aanvang 15.00 uur Maria Reginaplein 45 Euregio Jeugd Orkest o.l.v. Edmond Saveniers Soliste: Marjolijn Knaven. Programma: Finlandia - Jean Sibelius Weekaanbiedingen van 30 maart tot 5 april: 500 gram 500 gram ga- een en- ie,f- ide •rdt sel- lar- rti- eze om en, jor len act ast tan dit eft ;ze ar: Parkeergelegenheid BISSCHOP ZWIJSENSTFWkT 72 t/o de zaak TILBURG 013-421666

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3