Wandelen door de natuur b i fe i I B Audacia-nieuws S.V. Roef! Korfbal 9 Open huis Natuurtheater Oisterwijk "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON - Zondag 2 april afsluiting van het schaatsseizoen 1988-1989 De paarse dovenetel bloeit heel lang 17 Het bureau slachtofferhulpverlening Made Oisterwijk e.o. centraal meldpunt 04242-19035 B "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 z s r Z Woonplaats Naam Straat Telefoon 2- 6 4-12 Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) 0-5 1-0 7-2 1-4 5-0 5-2 0-4 1-3 4-9 2-0 9-1 4-1 10-0 ■X9 0-1 2-6 1-0 0-1 1-1 15-0 13-0 Op zondag 2 april a.s. zullen op de kunstijsbaan te Lommel (B) de eerste Moergestelse club- kampioenschappen schaatsen worden georga niseerd. Daarmee zal tevens het schaatsseizoen 1988-1989 worden afgesloten. Programma Het programma van die dag ziet er als volgt uit: Vrij schaatsen van 10 tot 11.30 uur. Diverse wedstrijden en behendigheidsproeven voor alle leeftijden van 12 tot 13 uur. Vrij schaatsen Het vrije schaatsen kan op de snelle ’piste’ alleen op noren plaatsvinden. De schaatsers op kunst- of hockeyschaatsen kunnen voor het vrije schaat sen terecht op de binnenbaan. Wedstrijden De wedstrijden worden verreden op zowel noren als kunst- en hockeyschaatsen. Ze bestaan uit achtervolgingswedstrijden met winnaars- en ver- liezersronden. Voor kinderen tot 10 jaar heeft de achtervolging een speels karakter. Er zijn vier verschillende ca tegorieën gemaakt: cat. 1: 6-7-8 jarigen: 1 ronde achtervolging cat. 2: 9-10 en 11 jarigen: 2 ronden achtervolging cat. 3: 12 t/m 16 jarigen: 4 ronden achtervolging cat. 4: volwassenen: 5 ronden achtervolging. "Bij alle wedstrijden worden de verreden tijden geregistreerd. Tenslotte wordt er voor de jeugd nog een behendigheidswedstrijdje georganiseerd. Kosten/Lidmaatschapskaart De leden van schaatsclub ’De Vennen’ kunnen gratis deelnemen aan bovenstaande activiteiten. De lidmaatschapskaart moet echter getoond kun nen worden. Niet-leden kunnen uiteraard ook meedoen, door betaling van de toegangsprijs. De toegangsprijs bedraagt 80 Bfr. voor volwassenerf en 55 Bfr. voor kinderen. Vertrek/Aanmelden Vertrek op zondag 2 april a.s. om 9 uur vanaf het St. Jansplein. Er wordt zoveel mogelijk gezamen lijk gereden. Opgave dient te geschieden vóór 30 maart a.s. bij de bestuursleden: Jan v.d. Wiel, tel. 3505; Thieu Bruurs, tel. 1888; Frans v. Riel, tel. 2162; John Scheepens, tel. 2027. Doe mee; het wordt best leuk. Uitslagen zondag 19 maart: Audacia - Boxtel W.S.C. 2 - Audacia 2 Audacia 3 - F.C. Drunpn 2 Merlijn 2 - Audacia 4 Audacia 5 - W.S.C. 10 Audacia 6 - Oisterwijk 4 H.M.V.V. 4 - Audacia 7 Audacia 8 - De Weerbosch 3 Zouavia 6 - Audacia 9 Uitslagen 19 maart: Sen. 2 D.S.V. - Roef! Sen. 1 Roef. - D.D.W Wedstrijden 25-27 maart: Pupillen Roef - D.S.S. veld 10.15 uur Aspiranten vrij Senioren 2 Never Down - Roef vertrek 9.15 uur Senioren 1 Roef - Zigo, veld 9.45 uur tel ’Brabant in het groen’. Daarnaast is het de be doeling dat er regelmatig wisselende exposities zijn. Openingstijden Het Natuurtheater gaat de poorten zoveel moge lijk open zetten. In het toeristenseizoen zal dat iedere dag zijn. Tot Pinksteren is het theater open voor publiek op zaterdagen en zondagen vanaf 11.00 uur. Geplande programma’s zijn! Pinksterviering op 14 juni. 24 en 25 juni Operette, 30 juli balalakei- orkest. In augustus Muziek uit Wenen en toneel. 3 september Oogstdankfeest, 17 september Ope ra. 10 september en 8 oktober populaire muziek. Groepen of personen die het theater willen ge bruiken voor bijvoorbeeld spelaktiviteiten of ex posities kunnen kontakt opnemen met de beheer der: 04242-846663 - 83225. Behalve de witte, de gele en de gevlekte dovene tel kennen we ook de paarse dovenetel, die we o.a. in de Oude Hondsberg kunnen aantreffen. De hoofdbloei is van maart tot mei en dan weer, maar meestal minder uitbundig, in september en oktober. Zelfs kunnen we hem in december wel eens bloeiend aantreffen. Het is een klein, maar hardnekkig plantje, dat niet hoger wordt dan zo’n 15 cm. Staat hij tussen andere planten dan kan hij wel 30 tot 40 cm hoog worden. Bekijk maar eens de bloempjes, die vaak paars blauw zijn en in een krans rondom de stengel staan. Ze hebben een boven- en onderlip en dan weten we, dat de dovenetel een plantengeslacht is, dat tot de familie van de lipbloemigen be hoort. Wanneer we onder de bovenlip kijken (met een loupe is dat goed waar te nemen), dan zien we oranje stuifmeel op de helmhokjes. De helmkoppen zijn met witte haren bedekt. Ove rigens hebben niet alle dovenetels oranje stuif meel. De dovenetel heeft korte haartjes op het blad en de bloem maar niet op de stengel. De haartjes ge ven bij aanraken geen branderig gevoel zoals dat bij de brandnetel het geval is. De paarse dovene tel groeit op bouwland, langs wegen, onder kreu pelhout. Hoewel de plant ook wel op voedselrij ke klei groeit is hij hoofdzakelijk op zandgrond te vinden. is onderdeel van het Algemeen Maatschappe lijk Werk van de Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening (MADI) Oisterwijk e.o. Er wordt hulp geboden aan slachtoffers van misdrijven zoals: inbraak, verkrachting, be roving of mishandeling; ook voor de vaak na re gevolgen van verkeersongevallen kan men hier terecht. ’De verzekering dekt toch de schade?’ ’Afgelopen woensdag is ingebroken in een woon huis aan de Sertolaan. De inbrekers zijn aan de achterkant van het huis, door middel van het for ceren van een bovenlicht, via een raam binnen gekomen. De schade is aanzienlijk: meerdere goederen zijn meegenomen ter waarde van 3.000,-.’ Dagelijks lezen we bovenstaande berichten in de krant. Wat we niet lezen zijn de gevolgen van de ze inbraak voor de bewoners. Niet alleen de ma teriële gevolgen, maar met name ook de imma teriële kunnen verstrekkend zijn. Mensen komen thuis en bemerken dat er is ingebroken. Ze schrikken van de achtergelaten puinhoop en treu ren om de verdwenen goederen. Ook al vergoedt de verzekering de materiële schade, de emotio nele waarde van bepaalde goederen is voor geen prijs terug te krijgen. Die ring van opa is feite lijk gezien 300,— waard, maar de emotionele waarde is niet in geld uit te drukken. Ook het idee dat een vreemde in je huis is ge weest, is voor velen een afschuwelijke gedachte. Dat idee speelt lange tijd door. Mensen zijn angstig geworden, durven hun huis niet meer uit. Bij ieder geluidje schrikken ze angstig wakker. Ze voelen zich niet meer lekker in hun eigen huis. De gevolgen van een misdrijf, in dit geval een in braak, kunnen soms groot zijn. Mensen lijden niet alleen financiële schade, maar worden even eens geconfronteerd met gevolgen van lichame lijke aard, zoals slapeloosheid, zenuwachtig zijn, etc. etc. Ook treedt er vaak immateriële schade op: emotionele gevolgen, zoals een gevoel van on veiligheid, angst voor herhaling, woede, schuld gevoel etc. etc. Sommige mensen laten hun socia le leven ook beïnvloeden: ze durven hun huis niet meer uit en isoleren zich langzaam. Een wirwar van gevoelens en consequenties waar mensen vaak niet goed raad mee weten. Slachtoffers staan er vaak alleen voor. De omge ving reageert al snel met woorden als: ’De ver zekering dekt toch de schade. Het leven gaat door, sta er nou niet langer bij stil. Ook de kon takten met de verzekering, de politie en justitie is voor velen nieuw. Hulp hierbij zou een wel kom aanbod zijn. Het Algefrieen Maatschappelijk Werk van de Re gionale Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening (MADI) te Oisterwijk biedt deze hulp. Maatschappelijk werkers staan klaar om u te hel pen. Deze hulpverlening is zowel praktisch als emotioneel van aard. Zo nodig, b.v. wanneer ju ridische hulp aangewezen is, wordt u daarnaar verwezen. Voor meer informatie kunt u telefonisch kontakt opnemen met het Bureau Slachtofferhulp van de MADI. tel. 04242-19035. Het Natuurtheater van Oisterwijk opent dit jaar met Pasen de poorten. Zaterdag 25 maart a.s. is de officiële opening eerste en tweede paasdag is het ’open huis’ in het oudste en mooiste open luchttheater van Brabant. De op het terrein aanwezige blokhut is gereno veerd en verbouwd tot een klein theatercafé dat plaats geeft aan ongeveer 50 gasten. Ook de kleedaccommodatie is verbeterd en veranderd. In het gebouw is nu een kleine zaal ontstaan die voor meerdere doeleinden gebruikt kan worden. De ruimte is geschikt voor repetities, vergaderingen, exposities en andere aktiviteiten. In het zaaltje bevindt zich een permanente expositie met de ti- PAGINA 9 II Programma Paaszaterdag 25 maart: 17.00 uur Audacia - Nieuwkuijk 12.00 uur Audacia 2 - Desk 3 16.30 uur Longa 4 - Audacia 4 Programma Paasmaandag 27 maart: 12.00 uur Noad 2 - Audacia 2 12.00 uur Audacia 3 - Broekhoven 3 14.30 uur VCB 2 - Audacia 4 10.00 uur Hoogeloon 5 - Audacia 5 12.00 uur Audacia 6 - Willem II 7 11.00 uur Hoogeloon 7 - Audacia 7 10.00 uur Audacia 8 - Hoogeloon 8 10.30 uur EDN’56 5 - Audacia 9 AUDACIA PUPILLEN uitslagen zaterdag 18 maart: Nemelaer 1 - Audacia Dl Audacia D2 - Zouavia 2 Audacia Fl - Were Di 4 GSBW 3 - Audacia E2 Audacia Fl - Taxandria F1 Beerse Boys F2 - Audacia F2 J. Brabant F4 - Audacia F3 Programma zaterdag 25 maart: Audacia Dl - Longa 1 aanvang 10.00 uur Audacia D2 - Willem II 3 aanvang 10.00 uur Audacia El - Willem II 6 aanvang 11.00 uur Willem II 7 - Audacia E2 vertrek 9.45 uur Audacia Fl - Longa Fl aan vang 11.00 uur Audacia F2 zijn vrij EDN Fl - Audacia F3 vertrek 10.15 uur Audacia Dl kampioen Na een spannende kompetitie is Audacia Dl er in geslaagd kampioen te worden in D2 klasse. De laatste wedstrijd werd er bij Nemelaer met 0-1 gewonnen. Het kampioenschap is behaald na een spannen de kompetitie. Wij zien op de foto van 1. naar r. J. van Beers; trainer M. Oerlemans; leiders R. Beersen, D. de Laat, P. Vervoort, P. Alfonso, J. Mannaerts, K. Jansen en H. Beerens leider. Staande 1. naar r. B. Rijnen, G. Nouws, D. van lersel, N. Wieskamp, M. v. der Heijden, E. Schellekens, J. van Beers, J. de Ruyter. AUDACIA JUNIOREN uitslagen zaterdag 18 maart: Audacia 1 - GSBW 1 GSBW 2 - Audacia 2 SVG 3 - Audacia 3 Audacia 5 - WSJ 2 Programma zaterdag 25 maart: Audacia 1 - Sarto 1 14.30 uur Audacia 2 - Wandelbos 1 14.30 uur Sarto 7 - Audacia 5 13.15 uur vertrek 12.15 uur f Audacia 3 en Audacia 4 vrij Xlvc\ 6 regels t/m 10 regels f 7,50

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9