l w Ni Bananenboom bloeit weer...! 8 i Klaas en Gerrit van Asselt 50 jaar getrouwd 3 i s B l tb C.D.A. achterban K.P.J.-nieuws Kledinginzameling Stoelentocht Oirschot S.P.M. Nieuws I Opening honk- en softbalseizoen! Vlindertentoonstelling in Bezoekerscentrum Oisterwijk Expositie van miniatuurboompjes en Japanse prenten in het Oude Kerkje Jongeren doen hun verhaal op acht-mei-dag g h 5a 'ti Ba 1 F - i 3INA4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 PAGINA 5 I Van 5 april tot 28 mei Vogels vliegen en vlinderen fladderen, of niet soms? Bij fladderen kun je je van alles voorstellen, maar wat het nu precies is kun je in ons bezoekerscen trum komen bekijken. We hebben in het kader van het nationale vlin- Afgelopen 11, 13 en 15 maart heeft ons K.P.J. toneelgezelschap weer haar jaarlijkse toneel voorstelling gegeven. Het was evenals vorige ja- ren weer een succes. Vele mensen lieten weer de tranen over hun wangen lopen van het lachen, ondanks het feit dat dit toneelgezelschap een paar oude rotten in het vak was kwijtgeraakt was het Woensdag 29 maart is er weer een ledenvergade ring van de Sociale Partij Moergestel. Op de agenda staat de raadsvergadering van 31 maart a.s. Plaats: achterzaaltje van Café de Kloare. Tijd: 20.30 uur. Onze vergaderingen zijn openbaar. Tot ziens! :A’: '■Si derjaar 1989 een tentoonstelling over vlinders. Niet alleen op foto’s, maar ook echte vlinders in een grote kooi. Waarom is er eigenlijk zoveel aandacht voor vlin ders? Rupsen richten alleen maar schade aan en wat voor nut volwassen rupsen hebben is ook niet echt duidelijk. Ik zal proberen dat in het kort uit te leggen. Vlin ders zijn naast een belangrijke schakel in de voed selketen ook belangrijke aanwijzers voor een goed biologisch milieu. Dat is voor beheerders van natuurgebieden heel belangrijk, want de aan wezigheid van vlinders betekent: ’het zit hier goed met bv. de waterkwaliteit, het bodemleven, het zonlicht enz.’ Op dit moment zijn er steeds minder vlinders, ze bewijzen nog eens extra dat het niet goed gaat met ons milieu. Daarom verdienen vlinders on ze aandacht want wat is ons leven nog waard als er geen vlinders meer zijn. Ons bezoekerscentrum is open: woensdag van 13.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Adres: van Tienhovenlaan 5, 5062 SK Oister wijk, tel. 04242-19209. In verband met de opening van het nieuwe honk en softbalseizoen, wordt er op 15 april a.s. een wedstrijd georganiseerd voor iedereen die geïn teresseerd is. Dus: kom kijken en doe mee! Voor het nodige materiaal zal gezorgd worden. We hopen er een gezellige middag van te maken, vanaf 14.00 uur bent u van harte welkom. Bovendien zijn er elk weekend wel wedstrijden die de moeite waard zijn om te bekijken. S.V. Roef. Stokeind 13, tel. 1966. niveau als vanouds. Hierbij wil de K.P.J. alsook de toneelspelers al diegenen bedanken die mee hebben gewerkt om dit toneelspel (of klucht) tot drie avondvullende programma’s te maken, en het is automatisch weer de verwachting dat er volgend jaar weer iets van dergelijk niveau op de planken komt. Zoals reeds vermeld, speelt de K.P.J. Moergestel mee in het volleybaltoernooi op 21 maart (2e paasdag) in de Hispohal te Hilvarenbeek. De spelers hebben al te kennen gegeven dat ze wel tot redelijk volleyen in staat zijn maar dat het be ter gaat met een behoorlijk aantal aanmoedigende supporters. Dus als je op 2e paasdag niets te doen hebt kun je je paasei kwijt aan de rand van de vol- leyvelden, alwaar de K.P.J. Moergestel onder jullie geestdriftige aanmoedigingen zal proberen te triomferen. De Acht Mei Krant, waarvan aflevering 2 begin april voor belangstellenden beschikbaar is, geeft uitvoerige verwijzingen en toelichtingen. Hoe moet je in de Brabanthallen komen, waarover gaat het thema precies, hoe zit het programma in de diverse hallen in elkaar, hoe laat moeten we waar zijn, wat is er voor kinderen en jongeren te beleven? De krant kan besteld worden bij het se cretariaat van de Acht Mei Beweging, Postbus 1362, 5004 BJ Tilburg, tel. 013-432642. ’Alle remmen los!’ Het lijkt een oproep tot los bandigheid, maar dat is het niet. Deze drie woor den wijzen op het programma, dat jongeren tus sen 16 en 25 jaar tijdens de vijfde manifestatie van de Acht Mei Beweging presenteren. Op za terdag 6 mei zullen zij in de Brabanthallen in Den Bosch op geheel eigen wijze kijken naar de ’machtsongelijkheid tussen vrouwen en man nen’, het thema van de landelijke samenkomst van vernieuwingsgezinde gelovigen. En daar mag iedereen gerust nieuwsgierig naar zijn. Hoe vaak horen we immers niet: Wat geloven die jonge mensen van tegenwoordig eigenlijk nog? Het be gint voor de jongeren trouwens als op vrijdaga vond, ergens in de buurt van de Brabantse hoofd stad, in een kampeerboerderij, met workshops over kwetsbaarheid en zelfstandigheid, over kan sen op de arbeidsmarkt, het tonen van emoties, over seksualiteit. Zij zoeken steeds opnieuw naar de zingeving van het leven. De volgende morgen ondernemen de jongeren een ludieke voettocht naar de Brabanthallen. Zij verzorgen daar ver schillende onderdelen van het afwisselende pro gramma, dat vanaf tien uur zijn beslag krijgt: gesprekken, ontmoetingen, vieringen, lezingen, presentaties, markten, die samen een gevarieer de illustratie vormen van het motto van de ma nifestatie, Vrouwen en mannen, beeld van God’. De raadsfraktie van het C.D.A. nodigt alle C.D.A. leden uit voor de achterbanbijeenkomst op dinsdag 28 maart om 20.30 uur in de boven zaal van de boerenbond. De raadsvergadering van 31 maart zal dan centraal staan. Ook allerlei andere politieke aangelegenheden komen aan de orde. Hebt u vragen of opmerkingen? Wilt u ook meepraten? Dan bent u welkom. De inbreng vanuit de achterban is voor de C.D.A.-fraktie van enorm belang. U komt toch ook! Toon van Gils, tel. 1430; Theo Mulders, tel. 1347; Ad v.d. Meijdenberg, tel. 3790; Riky Bergman-v.d. Loo, tel. 2407. Wie kent ze niet, die goedlachse Klaasje en de al tijd praatgrage Gerrit, die in de zeventiger jaren in Moergestel hun vaste stek hebben gevonden, nadat zij her en der in ons land gewoond hadden. Het gouden paar heeft 2 kinderen, 5 kleinkinde ren en 2 achterkleinkinderen die, en dat vinden ze natuurlijk erg jammer, allemaal in het buiten land wonen. Daarom hebben zij samen gespaard om de eigenlijke trouwdag door te kunnen brengen bij hun oudste dochter Clara in Zuid-Afrika. Wij denken dat veel mensen Klaasje en Gerrit een warm hart toedragen en deze sympathieke mensen zeker willen feliciteren met dit Gouden huwelijksfeest. Daarom hadden wij gedacht hen in plaats van bloemen en cadeaus een kleine re- jj.'TV - Op dinsdag 28, woensdag 29, en donderdag 30 maart, (dus de week na Pasen) houden we in ons dorp weer een kledinginzameling voor de Stich ting Mensen in Nood. Iedereen kan dan kleding inleveren op de volgen de adressen: Winkel Boerenbond, Schoolstraat; Johan van Esch, Schoolstraat (benzinepomp); Mevr. Heijkants, Rootven 16; Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60; H. van Oort, Stokske 1. Het gaat om goede en nog draagbare kleding (niet om lompen), maar ook gordijnstoffen, la kens en dekens. Het best verpakt u de goederen in een plastic zak. De ingezamelde kleding komt ten goede aan de allerarmsten in de Derde Wereld. Mensen in Nood stuurt - na het uitsorteren - öp verzoek goede kleding naar noodgebieden. Uit de opbrengsten van de verkoop van kleding financiert Mensen in Nood ontwikkelingsprojek- ten voor de armsten in de Derde Wereld. Mocht u graag voor Pasen uw kleding kwijt, dan kunt u altijd terecht bij Mevr, de Groot, Oister wijkseweg 60 en bij H. van Oort, Stokske 1, tel. 1389. Voor meer informatie kunt u bij deze laat ste terecht. Deze boom staat weer volop in bloei: de bananenboom in de winkel van Wim Willems aan de Schoolstraat. Hele trossen bananen hangen er het voorjaar aan te kondigen, ’n Uniek gezicht in het West-Europese Moergestel! (foto: Chris v/d Bijgaart). Op maandag 27 maart, 2e paasdag, organiseert wielerklub de Pedaleur voor de tiende keer een wielertoertocht. Men kan kiezen uit een tocht van 40 km., wel ke zeer geschikt is voor gezinnen, en een tocht van 100 km. welke bedoeld is voor de meer ge oefende toerders. Beide tochten leiden over goed geasfalteerde we gen. Inschrijven is mogelijk ’s morgens tussen 8.30 en 9.00 uur bij café Willems aan de rijkesluisstraat in Oirschot. Bij de inschrijving ontvangt men een goed uitge werkte routebeschrijving, en bovendien zijn bei de tochten goed uitgezet met gele pijlen. Het in schrijfgeld bedraagt 3,50. Na afloop ontvangt iedereen een gratis herinne ring. Tot ziens op tweede paasdag. Met Pasen een heel bijzondere expositie in het Oude Kerkje te Middelbeers. Allereerst minia tuurboompjes oftewel Bonsai’s die een getrouwe weergave zijn van normale grote bomen. Bonsai is afkomstig uit de Japanse en Chinese cultuur en betekent letterlijk vertaald: ’boom in pot’. De bomen krijgen hun sterk verkleinde omvang door het toepassen van een bepaalde snoeitech- niek. Exposant is de bloemsierkunstenaar Verhoeven uit Luyksgestel. Hij laat een honderdtal boom pjes zien van Nederlandse origine. Tevens zijn tijdens deze tentoonstelling origineel Japanse prenten te bezichtigen afkomstig uit de unieke collectie van de heer Holzheimer uit Westelbeers. Dit alles is een bezoek aan het 14e eeuwse kerk je meer dan waard. Op zaterdag is het kerkje open van 13.00 tot 17.00 uur, de beide Paasdagen van 11.00 tot 17.00 uur. De entree van 1,p.p. blijft be scheiden en is zoals steeds bestemd voor het on derhoud van het kerkje. ceptie aan te moeten bieden, die door ons, en ho penlijk velen van u, zelf betaald wordt. Wij had den gedacht aan ’n bijdrage van 5,— per per soon voor een paar consumpties en een klein hap je.. Wij hopen dat velen van u van de partij zullen zijn en spontaan hun 5,per persoon over willen maken op banknummer 134517253 van de Rabobank te Moergestel ten gunste van ’Gouden Bruiloft Klaas en Gerrit’. Deze receptie zal plaatsvinden bij Hans de Brou wer op zondag 2 april ’89 van 5 tot 7 uur. Wij verwachten van velen een goede reactie. U kunt ook uw bijdrage brengen bij: Toos en Ti- nus van Berkel, Pastoor Jansenstr. 1c, die u ook telefonisch (2193) graag inlichtingen verstrekken. Laat a.u.b. snel iets van u horen. EK fg”;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5