Is extra voor de Charmant zitten Slagerij Ketelaars BV - k Oudheidkundig bodemonderzoek nabij de Zelt o) B Gilde St. Sebastiaan Barbara W Hans Verkooijen maakt Paaskadootjes Libéma Van uw zelfslachtende slager: Kerkstraat 10 - Moergestel - Telefoon 04243 -1262 Het fijnste vlees voor de normale prijs; deze foto toont het bewijs!! De praktijk van Tandarts Stieger is gesloten van donderdag 23 maart t/m zondag 2 april afwezig van vrijdag 24 maart t/m zondag 2 april E.J.Th. van Delft HUISARTS BISSCHOP ZWUSENSTRAAT 72 Tilburg 013421666 I i U ontdekt er alle denkbare combinaties die overigens een ding gemeen hebben: goede smaak Uitzending a.s. donderdag 23 maart 19.00 uur Voor spoedgevallen wordt waargenomen door TANDARTS DE HAAN Kloosterlaan 1 of door de dienstdoende regio-tandarts. Praktijk wordt waargenomen door P. TERWINDT Oirschotseweg 2 Telefoon 1204 Een bezoek aan onze zaak in de Bisschop Zwijsenstraat kost u mogelijk een paar extra kilometers, maar het is die extra moeite waard. Want waar vindt u een zo verfijnde collectie als bij Victor Boeren? - Deze avond kunt u kijken naar ’n speciaal programma van de Belastingdienst. De tweede opgravingsweek leverde de eerste belangwekkende resultaten van de opgraving op de'huisakker achter de Vrijhoef. Zowel in het noorden, als in het zuiden is de rand van het nederzettingsterrein bereikt. Hieruit blijkt dat de nederzetting is gelegen op een hogere zandkop in het landschap, omgeven door drassig of moerassig gebied. •- Parkeergelegenheid t/o de zaak 'S '"7 zf; l..,. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 üwV •w. De Overheid 'W de unieke tentoonstelling ’Porsche Zondag 19 maart jl. gingen de Gildebroeders van het Gilde St. Sebastiaan Barbara met hun vast ’huis-orkest’, naar Zandhoven. De reden was om de voorjaarsverbroedering wedstrijd te voltooien. Om 12.15 uur vertrok de bus richting Zandho ven en de aankomst was omstreeks 14.00 uur. Het ’huisorkest’ werd uitgeladen en de schutters zochten hun bogen. Na enkele begroetingen werd er al snel door de schutters begonnen met de wedstrijd. Het ’Huisorkest’ reeds spelend op de achtergrond. De wedstrijd verliep onder ho ge Concentratie? over 30 pijlen per schutter. De hoogste 4 schutters samen telden voor de eind uitslag. Totaal namen er 12 schutters deel, 6 van beide Gilden. Na veel gezweet en goddelijk sap uit de tap werd de wedstrijd omstreeks 17.15 uur beëindigd. De Gildezusters hadden zich onder tussen vermaakt met het ’Huisorkest’ en onze vriendelijke zuiderburen. De uiteindelijke einduitslag van de wedstrijd: Zandhoven (4 beste schutters totaal) 1040 pun ten. Moergestel (4 beste schutters totaal) 1021 pun ten. -■*>■ imMiMbar -7 Beste schutter Victor vd Ven, Zandhoven met 271 punten. Tweede Paasdag Tweede paasdag 27 maart a.s. vindt de opening weer plaats van het nieuwe schietseizoen in de schietbaan van ”t Stokske’. Aan vang van de ver- schieting is om 13.30 uur. En om 15.00 uur is het dan traditioneel paasei- reren zoeken voor de kleintjes. I Bij het ingaan van het nieuwe dagrecreatie-seizoen van Libéma Vrijetijdsparken Beekse Bergen Hilvarenbeek en Autotron Rosmalen heeft banketbakker Hans Verkooijen uit Moergestel het heel druk gehad met het maken van een speciaal Paaskadootje voor de relaties van de parken. Alle nieuwtjes, zoals het geheel vernieuwde Safaripark en de unieke tentoonstelling ’Porsche Totaal’ werden door hem letterlijk in prachtige versierde eieren gestopt. •/A W 'MTS?' v. De hogere zandkop is niet egaal vlak of bolrond, maar vertoont enkele kleine oneffenheden. De ze oneffenheden zijn of reeds in de prehistorie, of daarna (maar vóór het einde van de middel eeuwen, toen immers de huisakker van de Vrij hoef werd aangelegd) ook nat geworden. Dat was zichtbaar aan de grijze lemige verkleuringen in de bodem. Hier vonden we ook nauwelijks of geen bewoningssporen. In een enkel geval was er een voorraadschuurtje aan gebouwd. Het zijn in ieder geval een soort ontwateringsreppeltjes geweest en wie weet ook een vorm van erfafscheiding. Op de hoogste punten van de zandkop vonden we tot op heden zeer veel paalgaten. In de werkputten 4, 1 en 5 werden duidelijke sporen gevonden van boerderijen. Het betreft tweeschepige huizen met de ingangen aan de lange zijden van het huis. De huizen meten ca 15 x 734 meter. De beide ingan gen zijn voorzien van een klein halletje. Deze huizen zijn niet uniek voor Nederland, wel voor Moergestel. Ze zijn voor het eerst opgegraven in Haps (Noord-Brabant), vandaar dat we spreken over huizen van het Haps-type. Deze huizen worden gedateerd in de vierde eeuw voor Christus. Niet alle bewoningssporen kunnen tot deze tijd behoren. We hebben aardewerk, dat ook in Hoogeloon werd gevonden, en moet dateren uit de laatste eeuw voor Christus. Tot de late re ijzertijd behoort ook een fragment van een blauwe keltische glazen armband. De boerde rijen die tot deze tijd behoren zijn voor een deel in de werkputten terug gevonden, maar een duidelijke indeling is nog niet beschikbaar. Dat volgt komende week, wanneer de tussenlig gende putten weggegraven worden. Bij de boerderijen behoorden een aantal schuur tjes. Tot op heden zijn zeven van zulke zoge naamde ’spiekers’ gevonden. Over het algemeen werden zij gebruikt om graan in op te slaan. B /a «ad

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3