L ZOEKERTJES Werkzaamheden in volle gang Bibliotheeknieuws Handbal Evenementen' kalender Recreatieve Triathlon 1989 I Gemeente Moergestel OPHALEN HUISVUIL TWEEDE PAASDAG GEMEENTE MOERGESTEL I - Dit jaar naast 1/8- ook 1/4-triathlon Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Spreiding plaatselijk belastingen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 PAGINA 19 X 18 alléén geplaatst bij kontante betaling! WAAR LAAT JE HET? Derde maal Tilburgse Triathlon Op zaterdag 17 juni zal voor de derde maal een recreatieve triathlon van start gaan, georgani seerd door B.O.T.S.: Bureau Ondersteuning Til burgse Sport, in samenwerking met de sportver enigingen: TWC-Hart van Brabant, Attila, TZV, Tilburgse Watervrienden en TRB-RES. Het sportieve evenement is bestemd voor ieder- Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Maandag 27 maart: 2de Paasdag kienen bij Gezwiene 20.30 uur bij Hans en Rieky de Brouwer. Woensdag 29 maart: Rikken met Roef 20.00 uur in ons clubhuis. Zaterdag 1 april: Dolfijnenshow van 12 tot 15 uur Den Boogaard. Zaterdag 1 april: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. Woensdag 5 april: Bingo voor het zorgenkind 20.00 uur in Den Boogaard. Vrijdag 7 april: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 8 april: Con Amore met Der Vögelhandler 20.00 uur in Den Boogaard. Vrijdag 14 april: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. In verband met het feit dat het maandag, 27 maart 1989, tweede Paasdag is, komt de maandagroute voor het ophalen van huisvuil te vervallen. Het ledigen van de minicontainers wordt verschoven naar dinsdag 28 maart 1989. De route van dinsdag blijft verder ongewijzigd. Verzocht wordt de container tijdig aan de straat te zetten. 565-1 Afdeling Gemeentewerken GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. Promotie Glasbak. Dames senioren. Boemerang - Roef! De laatste kompetitiewedstrijd werd in de grote stadssporthal gespeeld. Deze hal wordt voor de spelers en toeschouwers als ongezellig ervaren waardoor de wedstrijd traag op gang kwam. Het eerste doelpunt werd ook door de tegenstanders gescoord. Nu moesten wij weer, en dit bleek ook uit te komen, zeker door de zijwaartse worp van Hennie, en het schitterende boogballetje van Li an. In aanvallend opzicht werden we vaak gehin derd en helaas niet op een vriendelijke manier, toch door ons goed doorzettingsvermogen met name voor Annie op de circel werd de ruststand 3-8 in ons voordeel. De bekende tweede helft. Weer lieten we ons terugzakken met als gevolg dat we doelpunten tegen kregen, waaronder 4 zeven-meters (penalty’s) waarvan Arina er 1 van heeft gestopt. In het laatste deel van de matige wedstrijd zijn we toch nog wat sterker geworden vooral Helma die met haar bekende sprongscho- ten de bal in doel weet te werken (4 xen een break-out van Susanne werd de eindstand 12-14 in het voordeel van de dames van Roef! Gescoor de doelpunten van Lian Wolfs (lx) Hennie Smits (lx) Annie op ’t Hoog (3 xSusanne Ligt- voet (4x) Helma van Dijk (5 x). Resultaten van deze zaalkompetitie 8 gewonnen, 3 gelijk gespeel de en 4 verloren wedstrijden. Op dit moment wordt er nog steeds koortsachtig gewerkt aan de brug over het Wilhelminakanaal (Koningshoeven). Onze fotograag, Chris van de Bijgaart, beklom het talud van de A58 om bijgaan de foto te maken. Laat nu uw grasmachine slijpen zomer- beurt. Metac, Stedekestraat 57a, 5041 DM Til burg, Tel. 013-437151. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Te koop, te koop gevraagd, gevonden, verlo ren? Plaats 'n Zoekertje! Stop de tekst met f 5,- in 'n envelop op het adres Oisterwijkseweg 43. Luxe opgemaakte paaseieren: bij uw Ech te Bakker Jos van Hulten, Kerkstraat 12, tel. 1268. Vrijetijdskleding tegen scherpe prijzen. Kinder-, dames- en herenkleding. Bel voor een af spraak bij u aan huis: 04243-2202. Lente-aanbieding: Kinderstoffen per coupon f 8,50; stoffenschaar (zolang de voorraad strekt) f 5,95. Van Dijk Stoffen, Rootven 60, Moergestel Wij leveren tegen scherpe prijzen o.a.beton- klinkers grote en kleine in div. kleuren, ronde klin kers, betonschutting, betonpoeren en betonpa- len. Alles gratis thuisbezorgd. Van der Mast Be ton Goirle, Nieuwkerksedijk2c, tel. 013-342133. Nieuwe boeken in de bibliotheek: Romans: - Schoftentuig, Wim de Bie: Bundel satirische schetsen en interviews met een fictieve zondagsfilosoof. - Hemel en Hel, John Jakes: De verdere belevenissen van twee Amerikaanse families na vier jaar Burgeroorlog, waarbij zo- wel de winst als het verlies in beeld komen. - Laat mij maar schuiven, Jos Brink: Korte, deels autobiografische schetsjes. - Het perpetuum mobile van de liefde, Renate Dorrestein: Een schrijfster probeert zeven jaar na de zelf moord van haar jongere zuster een antwoord te vinden op de vele vragen die haar bezighouden. - De totale robot, Isaac Asimov: Eenendertig science-fiction verhalen uit de pe riode 1939-1977. Informatieve boeken: - Handig in en om het huis, Cees Snoey: Bestemd voor een ieder die kleinere en weinig gecompliceerde klussen in en buiten het huis zelf succesvol wil opknappen. - Met de blik vooruit, George Bush: Autobiografie van de president van de Verenig de Staten. - Eerste hulp met homeopathie, Jeroen Mors- sink: Uitleg en adviezen over eerste hulp bij onge lukken met behulp van homeopatische midde len. Wij maken u er op attent, dat de bibliotheek op vrijdag 24 maart om 17.30 uur is gesloten. In voorgaande jaren werden de plaatselijke be lastingen, t.w. afvalstoffenheffing, rioolrechten en baatbelastingen, op één aanslag toegezonden aan de belastingplichtigen en wel in de tweede helft van het jaar (omstreeks september). De wens is nu naar voren gekomen om deze be lastingen meer gespreid over het jaar aan de be lastingplichtigen op te leggen. Rioolrechten en baatbelastingen worden geheven naar de toestand op 1 januari van het belasting jaar en de afvalstoffenheffing wordt berekend naar het aantal maanden dat men aan de ophaal- route heeft gewoond in het belastingjaar. In het belastingjaar 1989 zullen de aanslagen voor rioolrechten en baatbelasting worden verzonden met dagtekening 31 maart 1989. De aanslagen voor de afvalstoffenheffing zullen worden verzonden in oktober, met dagtekening 31 oktober 1989. Deze belastingen worden opgelegd met de moge lijkheid tot betaling in vijf gelijke termijnen, waarvan de eerste vervalt 1 maand na dagteke ning, de tweede 2 maanden na dagtekening enz. Op de eerste vervaldag moet dus minimaal l/5e deel van de aanslag zijn voldaan, op de tweede vervaldag minimaal 2/5e deel enz. Wil men de aanslag in één keer betalen, dan dient dit te geschieden vóór de eerste vervaldag, der halve binnen één maand na dagtekening van dat aanslagbiljet. Wanneer men denkt voor kwijtschelding van plaatselijke belastingen in aanmerking te komen dan worden verzoeken daartoe alleen in aanmer king genomen indien men tevens in aanmerking komt voor kwijtschelding van onroerend-goedbe- lasting. Deze kwijtschelding kan worden aange vraagd bij de Ontvanger der Rijksbelastingen te Tilburg. Aanvraagformulieren zijn eveneens ver krijgbaar ter gemeentesekretarie. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de afdeling Financiën ter gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21, alhier, te lefoonnummer 1235, toestel 29 (van 09.00 uur tot 12.30 uur). Volledigheidshalve kan nog worden gemeld, dat de aanslagen Onroerendgoedbelasting over 1989 met dagtekening 30 september 1989 door de Rijksbelastingdienst zullen worden verzonden. In de loop van 1989 zal ten behoeve van de hef fing van de onroerend-goedbelasting een algehele hertaxatie plaats vinden. Hierover zal in Moer gestel Nieuws nog nader worden bericht. een die, ouder dan 16 jaar, graag actief bezig is en al regelmatig aan sportbeoefening doet. De triathlon wordt gezwommen in natuurbad ”t Baksche Ven’, Baksevenweg 1, Berkel-Enschot. Het fiets- en loopparcours is in de omgeving van ”t Baksche Ven’, op een verkeersvrije route. Dit jaar 1/8- en 1/4-triathIon De eerste twee jaren dat de triathlon in Tilburg gehouden werd, was er alleen de mogelijkheid deel te nemen aan 1/8 triathlon, dat wil zeggen: achtereenvolgens 500 meter zwemmen, 22.2 km fietsen, en 5 km lopen. Dit jaar bestaat er ook de mogelijkheid in te schrijven voor 1/4-triathlon: 1 km zwemmen, 44.4 km fietsen en 10 km lopen. Dit omdat het evenement triathon in Nederland steeds bekender wordt en er dus jaarlijks meer geoefende ’triathlonners’ bijkomen. Inschrijvingsprocedure Inschrijfformulieren kunnen vanaf heden worden afgehaald bij B.O.T.S., Goirleseweg 44, Tilburg. Ook kan men zich laten inschrijven op maandag 17 april tussen 17.00 en 19.00 uur bij B.O.T.S. De kosten bedragen 17,50 per deelnemer, hiervoor is men dan tijdens de wedstrijd ook ver zekerd. Inschrijving stopt wanneer het aantal van 250 deelnemers is bereikt. Zaterdag 15 april: Con Amore met Der Vögelhandler 20.00 uur in Den Boogaard. Zaterdag 15 april: Moergestelse biljartkampioenschap libre 20.00 uur in café ’t Centrum. Zondag 16 april: Ponyconcours F.E.V.I.O.R. 10 uur in de Molen akker. Zondag 16 april: Auto-oriëntatierit Gilde St. Catharina vertrek 10 uur vanaf de Heuvelstraat. Vrijdag 21 april: Gezellige dansavond voor de 30-plussers 20.30 uur in Den Boogaard. Zaterdag 22 april: Landelijke Bibliotheekdag. Zaterdag 29 april: Dansavond i.v.m. Oranjefeesten 20.30 uur in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 19