Kostuum op de eerste plaats heldere kleuren Nieuw grijs met te I I te j 0 l: Hightech in attache’s S5 Ir' w s I I b I BK- y 1 ■I Neutrale tinten Vestjack terug Rugceintuurs >- Casual-chic |S V;. Hemden F M f. PAGINA 15 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 1, Klassieke toonzetting in zomerse mannenmode 14 Voor het voorjaar presen teert Undercover een col lectie die is opgebouwd uit drie groepen. Een basispak ket in een nieuw grijs, ge combineerd met zwart/wit en heldere kleuren maken het geheel modieus Een casual groep in sand wash met een voor Under cover zeer eigentijdse toe passing van het materiaal: mooie bandplooibroeken, blazers met verdekte slui ting en parka-achtige jas jes. Een luxere groep bestaande uit gabardines, cotton/silk en mooie rayons in kiezel- tinten gecombineerd met zachte pastels. Daarnaast brengt Underco ver de niet weg te denken T- shirt collectie; plaatselijk bedrukt, all-over en verras send nieuwe streepcombi- naties. Invloedsferen uit de jaren twin tig en vijftig vormen de inspira tiebron voor de mannenmode van dit seizoen. Draagcomfort en silhouet lijken, op wat subtie le veranderingen na, in het ver- lengde te liggen van de vorig j aar ingezette lijn. mercollectie vormt wit. Neutra le tinten zoals zand, kiezel, écru, veel varianten beige (van ivoor tot nat zand), khaki en combina ties daarvan. De kruidachtige tinten vinden we in de meer me dische collecties. De kostuums van Baumler bie den voor elke gelegenheid dat wat u zoekt. Het kostuumsil- houette is veelal comfortabel ruim. De schouders zijn breed, het jasje wordt gesloten met een twee-rijer met drie knopen. De pantalon heeft bandplooien en een omslag. Naast puur linnen gebruikt Hans Baumler wol, scheerwol. Cool Wool en heel speciale men gingen zoals wol met zijde en linnen met katoen. De dessine- ring bestaat uit verschillende, van klassieke tot opvallende, ruiten en streepjes. De belangrijkste kleuren zijn de lichte en donkere nuances van blauwen, waarbij het nieuwe carbonblauw en indigo/paars variaties als alternatief gelden voor het al eeuwenoude marine. Een belangrijk hoofdstuk uit het kleurenverhaal voor de zo- Opvallend is de terugkeer van het vestjack of gilet. Deze zomer zal dit kledingstuk een belang rijke rol gaan spelen. Een bijrol weliswaar maar wel bepalend als kleurig accent bij combina- Nog niet echt opvallend aanwe zig maar een trend die langza merhand terrein lijkt te winnen op de oversized is de comeback van het slankere silhouet. Jasjes krijgen ingezette of opgestikte rugceintuurs terwijl ook de ver werking van elastiek in de rug panden zijn herintrede doet. >r 3, 3, ïl SS Het komt nu niet langer alleen aan op onderhandelingstech nieken, prijzen en leveringscon- De eerste indrukken zijn vaak beslissend. Zonder twijfel speelt kleding daarbij een beslissende rol. Iedere zakenman die in na tionale of internationale krin gen verkeerd zal bevestigen dat het kostuum daarbij het meest onmisbare kledingstuk is. De keuze in kostuums is ontel baar. Toch moet die uiteindelij ke bepalende beslissing geno men worden, die past bij die spe cifieke gelegenheid. Voor een officieel bezoek aan een bank draagt u immers een ander kos tuum dan bijvoorbeeld voor een inspectie van een fabriek of voor een persoonlijke uitnodiging voor een diner bij een zakelijke relatie thuis. ties van casual-chic jasje en wij de bandblooibroek. Een hoofd rol speelt het gilet als het gedra gen wordt over shirt en op spor tievere broeken. Ontwerpers van Italiaanse af komst zoeken variatie in de plaatsing van de knoopsgaten en komen tot mengingen van single- en double breasted waarbij de knopen in v-vorm staan. Kragen van shirts zijn soms voorzien van kleine bor duursels en worden bij de spor tievere modellen weer ’open’ ge dragen. De mannenmode voor de ko mende zomer handhaaft de klassieke toonzetting. Het soe pele, slanker toegesneden sil houet wordt met nieuwe kleur combinaties en zijdeachtige ma terialen ingevuld. Samen met smaakmakende details leveren kleur en materiaal nieuwe im pulsen. tisch, overzichtelijk en gemak kelijk verstelbaar. De Focus at- taché’s zijn verkrijgbaar in drie formaten (911 en 14 cm hoog) en in de kleuren brons, grijs en zwart. Klassiek, ruim, soepel en casu al-chic blijven de sleutelwoor den. Naast de grote aandacht voor de éénrijers (met drie of vier knopen), blijven de double breasted modellen in de belang stelling (vier, zes en acht kno pen). Naast de kostuums krijgen kostuum-achtige combinaties veel aandacht. De jasjes zijn langer, licht getailleerd en com fortabel van snit. De revers val len breder uit. Er is een groeien de voorkeur te ontdekken voor bandplooipantalons die niet al leen van boven ruimvallen maar waarvan ook de broekspijpen breed uitvallen. Dessinering is weinig opvallend. Uni’s, faux- uni’s, mini-dessineringen, smalle strepen en kleine ruitjes hebben de voorkeur en leggen het accent op kleur en materiaal. Focus is de naam van de nieuwe serie Samsonite attaché-kof- fers. Ze hebben een geraffineer de hightech look, een ergono misch handvat en een interieur zoals bij Samsonite hoort: prak- Uni’s en faux-uni’s genieten in zijn algemeenheid de voorkeur. Maar ook mode kent de uitzon dering op de regel. Naast de wit te of licht gekleurde fonds zien we op de zomershirts veelkleu rige strepen, mozaïekmotieven of bloemdessins. De boorden zijn stevig en puntig. Button- down-uitvoeringen zijn popu lair. Opvallende accessoires vormen de brede dassen met grote motieven in felle kleuren. É'.s Er komt een tijd in de carrière van een man dat hij zijn zaken niet meer van achter zijn bureau kan regelen. Persoonlijk contact is no dig om nieuwe markten te ontsluiten. Hij gaat op zakenreis naar andere landen. dities. Overredingskracht en personality is vandaag de dag net zo belangrijk. te? tete

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 15