Verleidelijk n s 8 F 1 1 Nieuwe invloeden Blauw Speciale effecten Woestijn X Zwart Chinos Straatmode Super Indigo Slacks jpjr F V V PAGINA 13 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 MAART 1989 H2 Contrasten in licht en donker 1 -4 Belangrijk zijn de donkerge- wassen denims met een enigzins harig oppervlak', maar daar naast zullen de lichte denims met een plaatselijk afgewassen effect erg dominant in de collec tie aanwezig zijn. De meest ac tuele pasvorm voor dit seizoen is de regular fit met een gematigde oversized pasvorm en knoops- lui ting. Levi’s Favorites collectie de ber muda in khaki en zwart. gevoerd in prints en labelling. Een nieuwe kleurrichting voor de tops is Moss Green, Navajo Blue en Mexican Red. Levi’s verwacht veel van de nieuwe rode kleuren die sterk in op komst zijn. In de American Clas sics is het Dark Green van vorig najaar vervangen door Kelly Green. Een groep van kleuren, in alle gradaties zwart tot en met wit, vaak in melange gebruikt, zijn de non-colours. Hoe tegenstrijdig de naam ook mag zijn, New Man brengt ook dit seizoen weer een uitgebreide collectie voor vrouwen met stijl. De collectie is als een verleide lijke glimlach. Vier thema’s staan centraal. nog een sandwash behandeling ondergaan. Naast de zwarte en Aan de authentic en genuine als basiselementen, worden nieuwe invloeden uit de ’South of the Border’, 'Retro Sport' en ’Sacra mento Western’ thema’s toege voegd. Centraal in deze thema’s staathet complete Red, Silver en Orange Tab denim jeanspakket en de Chinos in twills. ’The Blue Story’ - waarin het hele blue denim pakket is onder gebracht, valt in twee sub-the- ma’s uiteen. Authentic Blue het eerste sub-thema wordt ge bracht met een link naar de roots, in de sfeer van de jaren 30 en 40. Veel donkere denims, zo wel in rinsewash als in stone- wash. Nieuw in dit thema is de ’510’ een volle zus van de 501 en de901. De jóngste telg kenmerkt zich door een knoopsluiting, an tifit en een wijder dijbeen. De 518 is een nieuwe Red Tab, uni sex met een ’gewone’ fit en na tuurlijk een knoopsluiting. De Wom Black kenmerkt zich door de sterk gedragen zwarte finishings die binnen Red en Sil ver Tab zijn opgenomen. Het ge marmerde karakter van de Sil ver Tab denim zorgt voor een speciaal effect. In de tops zijn accenten te vinden door middel van prints en kleurgebruik. Bin nen de T-shirts is een speciaal printthema uitgewerkt onder het motto ’501, the Living Le gend’, wat in een vijftal t-shirts is opgenomen. Comptoir des Indes is het thema Het jeansbeeld voor voorjaar/zomer 1989 blijft wanneer het aan Levi’s ligt klassiek en basic. Binnen de finishings zijn vooral de contrasten licht en donker belangrijk. Het is daarom niet verwon derlijk dat de jeansgigant gelooft in Blue en Black. i en shorts zijn geïnspireerd op de Sahara en worden gebracht in, hoe kan het anders, zandkleuren als beige, ecru en khaki maar door de hele collectie. Bor- ook levendige kruidennuances. deaux, biljardgroen, marine en ecru zijn de voornaamste kleu ren. Cricket Time, een modische ca sualwear collectie, gebaseerd op de van oorsprong Britse sport. Linnen en katoen zorgen voor een aangenaam draagcomfort. Korte, aansluitende jasjes zijn bedrukt met madrasprinten Katoenen saharienne jasjes in de nieuwe kleur indigo. Daaron der wordt een bijpassende rech te rok gedragen. Een verleide lijk, zomerse combinatie (foto: New Man) Uit de t-shirt collectie kozen wij voor dit zomerse plaatje van de ’501, the Living Legend’. Ook in ’The Black Story’ onder scheiden we twee sub-thema’s waarbij de Authentic terug grijpt naar sfeerinvloeden uit films van onder andere Marlon Brando uit de jaren vijftig. Don ker gewassen black denims met een enigszins harig oppervlak, aangevuld met gewassen natu ral denims die het authentic beeld completeren. Deze kun nen gecombineerd worden met de diverse denim shirts en jac kets en de tee’s en sweats, vaak in melange kleuren. l W Authentic slacks in twills zijn sterke basics geworden binnen het Levi’s pakket. Daarom is de Chinos uitgebreid met andere pasvormen. Regulation Chinos uit de jaren dertig en veertig met knoopsluiting in stevige gabar dine twill zijn verkrijgbaar in verschillende khakitinten maar nu ook in Black! College Chinos geïnspireerd door de American campus-lifes tyle uit de jaren vijftig. De ga bardine Chinos voor jongens en meisjes in lichtgewicht twill is qua kleur uitgebreidt met zwart, ecru en bruin. Levi’s Favorites heeft een sterke link naar ’todays street fashion’, met Latijns Amerikaanse in vloeden. Het Chinos pakket is uitgebreid met een serie uni-sex slacks, jeans en een bermuda, voorzien van een speciale label ling, hang-tags en styling de tails, uitgevoerd in een ’worn fi nish’ in stevige twill. Khakitin ten en zwart wordt veel ge bruikt. Deze Chinos worden ge combineerd met sweats, t- shirts, katoenen truien en twill jackets. Maar er is ook een serie poplin en twill hemden met au thentieke labelling en prints. Het tweede sub-thema is de Wom Blue, waarin de invloeden van de hedendaagse straatmode en American Sport terug te vin den zijn. Hierin vinden we alle blauwe, sterk afgewassen finis hings van stonewash naar de enigszins gebleekte versies met plaatselijk afgewassen effekten. Naast de Red Tab zijn ook bin- nen de Orange Tab twee nieuwe '4/ pasvormen, een loosefit en een bandplooi jeans. Allebei voor meisjes en voorzien van ritsslui ting. Het Blue Story thema wordt ge combineerd met een groot aan tal varianten in sweat- en T- shirts. De materialen die hier- De denim-collectie is rijk aan stoned-, superstoned- en over- stoned behandelingen. Om aan de collectie een ’gedragen’ look dat zich richt op invloedssferen te geven heeft het materiaal ook van overzeese kolonies. Lichte, soepele materialen zoals een melange van viscose/katoen, viscose/linnen en gabardines i en tekenend voor de terugkeer naar etnische dessins spelen een be- een vloeiende lijn. Bewerkte langrijke rol. Jacks, hemden overhemdblouses of blouses met embroiderie maar ook geplooide bermuda’s en rokken. Tennis strepen lopen als dessinering ecru denim, neemt de nacht blauwe ’super indigo’ een opval lende plaats in. Voor hartje zomer tenslotte het thema Coral Sea. Frisse en felle kleuren voor kleding voor aan strand en zee. Een uitgebreide accessoirelijn van schoenen, sokken, dassen, pochets, shawls, hoedjes, petten, zonnekleppen, tassen en ceintuurs geeft de col lectie een extra modisch tintje. Het Chinos pakket is uitgebreid met een aantal jonge pasvor men, zoals jeans met knoopslui ting, slacks en bermuda’s in ste vige twills in een ’Wom Finish’. De collectie tops is gevarieerder dan ooit en kenmerkt zich door de consequente lijn die is door- Die broek past iedereen! Uit de voor gebruikt worden zijn felpa in normal- en pigment dye en jersey. Dit mooie veelzijdige ensemble bestaat uit een getailleerd cardiganjasje uit zuiver scheerwol dat op een zwierige rok- /blouse combinatie gedragen wordt. De plissé rok met stippel tjes dessin en de blouse zijn vervaardigd uit crêpe-de-chine. (foto: Fink-collectie)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 13