Moergestel ’DE STOELEMATTERS’ De Brouwer I Openbaar basisonderwijs Koe gaf 100.000 liter melk s I Zondag 19 maart a.s.: Dia-avond IVN Regio-Dansavond Vastenaktie 1989 Gilde St. Sebastiaan en Barbara Berichtje van de peuterspeelzaal Mededeling van 16.00 -18.00 uur m.m.v. uit Oirschot in Café-Restaurant Pi i 1 Rootven 13 - Moergestel - Telefoon 04243 -1360 De oprichting van een openbare basisschool in Moergestel vordert gestaag. Wij hebben u daaromtrent tot op heden via allerlei kanalen op de hoogte gehouden, zoals een paar informatie-avonden, regelmatige berichten in ’Moergestel-Nieuws’ en eind vorige maand nog een speciale uitzending via de lokale omroep ’Moergestel-TV’. Bovendien zijn de vergaderingen van de werkgroep voor openbaar onderwijs voor iedereen toegankelijk. PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 MAART 1989 SPATSCHOPPEN Voorjaarskledingbeurs en wel op 25 maart a.s. voor gebruikte positie- en baby-kmderkleding in Den Boogaard van 10-12 uur. Kom vrijblijvend een kijkje nemen, volop keus. Op het bedrijf van Maatschap van den Bosch aan de Heizenschedijk werd afgelopen week ’n wat ongewoon feit herdacht. Melkkoe Emma 2 werd door burgemeester ter Veer gelauwerd vanwege het feit dat ze die week de 100.000ste liter melk had afgeleverd. Het was de eerste keer in het zestig jarig bestaan van Fokvereniging ’Sint Nicolaas’ dat deze mijlpaal werd bereikt. Emma 2 werd ge boren op 1 juni 1973. Vrijdagmiddag werd de koe onder belangstelling van ruim honderd genodig den op gepaste wijze in de bloemetjes gezet. In 5 afleveringen hebben wij u een korte ken schets gegeven van het vastenaktie-project voor dit jaar: n.l. de streek Gamo Gofa in Ethiopië. Hieruit zal u duidelijk gebleken zijn hoe hard de missionarissen daar onze steun nodig hebben. Deze week treft u in het Moergestelnieuws we derom een zakje aan, waarin u uw bijdrage kunt geven. Zoals op het zakje is aangegeven kan het ook per giro. Bewaar het zakje a.u.b. goed. De volgende week komen wij en onze helpsters en helpers, op don derdag en vrijdag bij u langs om het op te halen. Werkgroep M.O.V. men wil bereiken en hoe men dat wil organise ren. Een exemplaar hiervan kunt u verkrijgen bij de afdeling Welzijn op het gemeentehuis, waar u tijdens de kantooruren met uw vragen terecht kunt. Daarnaast is het uiteraard moge lijk om de direkteur persoonlijk te spreken. U kunt daarvoor op het gemeentehuis een nade re afspraak maken. Dat deze avond geslaagd mag worden genoemd, viel ook af te leiden uit de toen gehouden enquê te. Op de vraag wat men van de verstrekte infor matie vond, antwoordde iedereen, dat deze goed en prima verzorgd was. Om een idee te krijgen van de gewenste schooltijden is toen ook onder zocht, waarnaar bij de ouders de voorkeur uit gaat. De uitslag daarvan is nog niet definitief be kend, omdat de inschrijving nog loopt. Terwijl u dit leest is de tweede officieel geplan de avond, waarop leerlingen aangemeld konden worden wellicht juist achter de rug, te weten dinsdag 14 maart 1989, van 19.00 tot 22.00 uur op het gemeentehuis. Mocht dit u zijn ontgaan, dan kunt u uw kinderen) tijdens kantoortijd bij de afdeling Welzijn op het gemeentehuis alsnog opgeven. Het is overigens met het oog op de verdere gang van zaken voor het komende schooljaar wel van belang dit zo snel mogelijk te doen. Na de inschrijving beginnen we zo snel mogelijk met het zoeken naar ervaren enthousiaste leer krachten. Voorts is de voorbereiding van de bouw te hand genomen en gaan we ook aan de slag met de uitvoering en inrichting daarvan. Van alle ontwikkelingen wordt u zo goed mogelijk op de hoogte gehouden. Moergestel, 10 maart 1989, Burgemeester en wethouders van Moergestel. Jaarlijks vinden er tussen St. Sebastiaan en Bar bara en Gilde St. Willibrordus uit Alphen 2 on derlinge prijsverschietingen plaats met handboog op doel. St. Willibrordus was te gast in Moergestel en ge brand op de overwinning die hen in november ook al was ontnomen. Een ook nu beter schietend St. Sebastiaan en Barbara werd winnaar met 80 tegen 78 punten. In het najaar heeft er weer een ontmoeting plaats, en kan bij een overwinning (3x) het zilveren wis- selschild een plaats krijgen in de trofeekast in Gil- dehuis ,’t Stokske’. Aanstaande zondag 19 maart gaan de schutters van St. Sebastiaan en Barbara proberen om in Zandhoven (België) het St. Sebastiaan Gilde uit die plaats aan de zegekar te binden. Er zal dan wel goed moeten worden geschoten. De Belgen hebben al 9x achtereen Moergestel met lege han den naar huis gestuurd, hopelijk lukt het deze keer om het faaie wisselschild in Moergestel te krijgen. Er wordt met de bus vertrokken om 12.15 uur vanaf het St. Jansplein, voor eventuele belangstellenden buiten het Gilde zijn er nog en kele plaatsen vrij. Inlichtingen hieromtrent zijn te verkrijgen bij de overheid van Gilde St. Se bastiaan en Barbara. Sinds enige tijd is peuterspeelzaal ’Janneke’ ge huisvest in het nieuwe gebouw ’D’n Donk’ in de Bosstraat. Misschien heeft u onze zaal al bewon derd tijdens de open dag. De zaal is lichter en rui mer dan de vorige ruimte. Ouders die een peuter willen opgeven kunnen een inschrijfformulier ophalen bij de peuterspeel zaal. U kunt ons natuurlijk ook bellen, tel. 1726. U kunt uw kind opgeven als het 2 jaar is. Houdt u wel in de gaten dat er een vrij lange wachtlijst is. Uw kind zal dus niet direkt aan de beurt komen. Rijwielhandel Schepens heeft ons 3 nieuwe fiets jes geschonken. Die komen erg goed van pas. In dien u nog goede fietsjes heeft die niet meer ge bruikt worden, kunt u altijd bij ons terecht. leidster peuterspeelzaal ’Janneke’ Op maandag 20 maart a.s. zal in ’Den Boogaard’ te Moergestel een Regioavond gehouden worden. Deze is voor alle ouderen gratis toegankelijk, aan vang 8 uur. Deze avonden worden bij uitwisseling gehouden in de omliggende gemeenten. Alle dansliefheb bers uit de omgeving zijn hierbij uitgenodigd. Het zijn steeds gezeflige dansavonden met een zeer grote opkomst. Alle ouderen van Moergestel zijn hierbij uitgeno digd om op deze avond aanwezig te zijn. De discomuziek staat onder leiding van Dion, dus een garantie dat deze prima is verzorgd. De laatst gehouden informatie-avond was op maandagavond 6 maart j.l. in het gemeentehuis. In een druk bezette burgerzaal vond de nieuw be noemde direkteur, de heer Bernard Smits, een aandachtig gehoor. Na een korte inleiding door wethouder Smits, waarbij de tot nu toe uitgevoer de aktiviteiten de revue passeerden, gaf de direk teur een heldere uiteenzetting over het onderwijs, zoals dat op de openbare school gestalte gaat krij gen. Al snel werd duidelijk dat deze avond aan ieders verwachtingen zou beantwoorden. Er bleef dan ook geen enkel aspect onbesproken. On dersteund met lichtbeelden kwamen ondermeer de volgende punten aan de orde: de uitgangspun ten en algemene doelstellingen van de school, de taken en verantwoordelijkheden van de betrok ken geledingen, de inhouden en organisatie van het onderwijs en de te hanteren werkvormen, de hulpmiddelen om het onderwijs uit te voeren en de leerlingenbegeleiding en kwaliteitsbewaking, plus de ouderparticipatie en kontakten met ouders. Het zou afbreuk doen op het geheel, wanneer hier slechts enkele facetten in samenvatting be licht zouden worden. Dit betekent evenwel niet' dat degenen die helaas niet aanwezig konden zijn, verstoken blijven van informatie omtrent de onderwijs-inhoudelijke kant van deze zaak. Onder de titel ’Het kind is de maat’ is namelijk een informatieboekje samengesteld, waarin een indruk gegeven wordt van hoe men met kinde ren wil werken, waarom dat gedaan wordt, wat Op 21 maart a.s. zal het IVN het dia- avondenseizoen ’88-’89 afsluiten met een door de heer J. Jonkers uit Waalre verzorgde avond on der het motto ’Amphibiëen’, zoals gebruikelijk gegeven in ’t Oude Nest’, J. Lenartzstraat 3 te Oisterwijk, aanvang 20.00 uur. Ingegaan zal worden op het ontstaan van amphi biëen en hun belangrijkste kenmerken. Welke soorten komen nog in de Benelux voor. Aan dachtspunten daarbij zijn: voedselpatronen, voortplantingsritueel en biotoop. Eveneens komt aan de orde de bedreigingen voor de amphibiëen stand, de biotopen en de beschermende maatre gelen. Hopelijk is de deze avond opgedane wijsheid voor velen een stimulans om in de komende maanden wat meer aandacht te schenken aan on ze amphibiëen. De toegang is gratis.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5