e Wandelen door de natuur s kalender an de politie Vit het gemeentehuis I g BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL I R S Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. I Enquête sport-overdag gestart I Informatie-avonden premie woningen Het Noordenveld 15 Stemmen per brief Oudheidkundig onderzoek nabij de Zelt (1) l "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 MAART 1989 PAGINA 7 Het gemeentebestuur. 563-1 WAAR LAAT 563-2 JE HET? 563-3 ■ij Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om aan H.J.A.M. de Brouwer, Oirschotseweg 60 te Moergestel, een vergunning te verlenen ingevolge de Hindeswet tot het wijzigen van een varkensfokkerij annex mestopslag in een pluimveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie C, nummer 1107, plaatselijk bekend Oirschotseweg 69. De vergunning zal worden verleend onder de voor een dergelijke inrichting gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende aanvrage en andere bescheiden liggen vanaf heden gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algeme ne en Juridische Zaken, ter inzage, en wel iedere werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Bovendien liggen genoemde bescheiden gedurende deze termijn ter inzage elke vrijdag in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is ge weest, gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Een bezwaarschrift dient gericht te zijn aan en ingediend te worden bij ons Kollege. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. De burgemeester van de gemeente Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat de gemeente raad in zijn vergadering van 24 februari 1989 heeft besloten te verklaren dat met ingang van die datum een tweetal bestemmingsplannen worden voorbereid voor de gebieden: - gelegen ten noorden van de hoek Nieuwenhoflaan/Herengoedstraat; - Kloosterlaan Noord beide zoals op de bij de besluiten behorende kaarten zijn aangegeven. De besluiten liggen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene en Juridi sche Zaken, ter inzage. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verle nen aan: - C.W.M. van Gorp, Korenstraat 32a te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A 4105 ged., plaatselijk bekend Korenstraat 32a, een ber ging uit te breiden. Het bouwplan ligt vanaf 9 maart 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie. Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 8 maart 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Moergestel, 8 maart 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 8 maart 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De volgende week gaan we nader in op de per sonen en diensten, die thans bij de opgraving zijn betrokken. I' De laatste jaren is er overal sprake van een groei van sport-overdag. Hiermee wordt bedoeld sportaktiviteiten, die op de doordeweekse dagen van 9.00 tot 17.00 uur worden gehouden. Het gemeentebestuur wil, samen met de Moer- gestelse verenigingen en instellingen, dergelijke sportieve aktiviteiten starten, als er tenminste voldoende belangstelling bestaat. Om dit na te gaan, houden wij momenteel een steekproef: aan ruim 200 Moergestelse inwoners tussen de 18 en 70 jaar is een dezer dagen een enquêteformulier gestuurd. Middels dit formu lier met vragen over de hoeveelheid vrije tijd en de tijdsbesteding willen we bekijken of, en zo ja aan welke aktiviteiten behoefte bestaat. De formulieren moeten uiterlijk 31 maart a.s. worden teruggestuurd. In april 1989 zullen wij de resultaten van dit onderzoek publiceren. Ook over de verdere voorbereidingen houden wij u op de hoogte. Burgemeester en wethouders van Moergestel Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Van 8 tot 18 maart: Tentoonstelling in de bibliotheek Boek en Film. Vrijdag 10 maart: Danskampioenschappen 20.00 uur in Den Boo gaard. Vrijdag 10 maart: Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kantine. 11-13-15 Maart: Toneel K.P.J. 20.15 uur in Den Boogaard. Woensdag 15 maart: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Donderdag 16 maart: Finale Volksdansen K. V.O. 19.30 uur Den Boo gaard. Maandag 20 maart: Dansavond georganiseerd door Regionaal Buro Welzijn Ouderen 20.00 uur in Den Boogaard. Maandag 27 maart 2de Paasdag: Kienen met Gezwiene 20.30 uur bij Hans en Rie- ky. Woensdag 29 maart: Rikken met Roef20.00 uur in ons clubhuis ieder een is welkom. In 1989 zal worden gestart met de bouw van 5 premie A woningen en 3 vrije sektor woningen met een eenmalige bijdrage (vroeger beter be kend als premie C woningen) in het bestem mingsplan Papenacker. De kosten voor een premie A woning mogen niet meer bedragen dan 132.000,- terwijl voor de vrije sector met een eenmalige bijdrage geldt dat de kostengrens 162.000,- bedraagt. De eenmalige bijdrage is 5.000,00 groot ter wijl bij de premie A woningen van een zgn. kon- Op 28 februari reed tijdens de late avonduren de bestuurder van een personenauto op rijksweg 58 in Moergestel tegen een op de rijbaan liggend bed. Behoudens de materiële schade kwam hij er nog zonder kleerscheuren vanaf. Zoiets ver wacht je nu ook niet direct op de weg aan te tref fen. Het bed was vermoedelijk van een nog on bekende vrachtauto gevallen. Ook een aanrijding op de kruising van de Tilburgseweg met de Ak- kerweg bleef beperkt tot materiële schade. Op 1 maart werd op rijksweg 58 onder Moer gestel een vrachtauto aangetroffen welke bij na der onderzoek in Oosterhout gestolen bleek te zijn. De vrachtauto was inmiddels van zijn vracht - een lading C.V.-ketels - ontdaan. Vier maart moest nogmaals op deze weg wor den opgetreden. Een agressieve automobilist uit Voorburg, die bovendien onder invloed van al cohol verkeerde, meende met zijn auto weg te rijden. Nadat aanvankelijk enkele hulpvaardige personen hadden weten te voorkomen dat de man ging rijden moest uiteindelijk de politie er aan te pas komen om te beletten dat de man weg reed. Proces-verbaal wordt tegen hem opgemaakt wegens het weigeren van een blaasproef. Beter ging het met twee alcohol-controles in de kom van Moergestel. Deze controles vonden plaats op zaterdagavond, zondagavond en -nacht. In totaal werd gedurende vijf uur gecontroleerd. Niemand van de gecontroleerde bestuurders had teveel gedronken. Slechts aan één autobestuur der werd een rijverbod opgelegd. Deze bestuur der had wel wat gedronken maar nog niet zoveel dat hij rijp was voor een proces-verbaal. Wèl een proces-verbaal kreeg een inwoner van Haaren die laveloos op de rijbaan van de Heili genboom werd aangetroffen nadat hij aldaar met zijn fiets was gevallen. Hij werd per taxi naar zijn woning vervoerd, uiteraard op zijn kosten. Op 2 maart werd wederom een snelheidscon trole gehouden op de Oirschotseweg. Elf auto bestuurders wisten hun paardekrachten niet in toom te houden. Zij krijgen de rekening thuis gestuurd. De door hen gereden snelheid varieer de van 65 tot 93 km per uur. ’Nooit van gehoord’, zult u misschien zeggen. Best mogelijk; ’t is een voor het publiek toegan kelijk natuurreservaat van het Staatsbosbeheer. Het drassige terrein ligt iets noordelijk van Dus- sen, dichtbij het buurtschap Kom. Het reservaat is vanuit Moergestel via Waalwijk te bereiken. Met de Capelseveerboot (gratis!) de Bergse Maas oversteken. Bekijk te Dussen eerst het prachti ge kasteel uit de 14e eeuw. Het is gebouwd op de plaats van een ander kasteel, dat door de St. Eli- sabethsvloed werd verwoest. Het kasteel heeft twee zware, halfrond uitspringende vleugels met twee achthoekige torens naast de toegangspoort. Het binnenhof heeft een zuilengalerij in Toscaan- se stijl. Het Noordenveld is voor de natuurliefhebber een dorado. In het drassige terrein met zijn sloten groeit de wilg in grote aantallen. Luister eens aandachtig naar het vogelconcert, dat gegeven wordt door vele musici, zoals de tuinfluiter, de zwartkop, de tjiftjaf, de grasmus, de bosrietzan- ger, de roodbotst, de zanglijster, de kleine kare- kiet. De grote jongens, die er óók bij horen, zin gen niet zo mooi. Ik bedoel de zwarte kraai, de scholekster, de ekster, de meerkoet en het ge kwaak van de wilde eend. De boktor, een van on ze sierlijkste kevers, hoorde ’t allemaal aan. De muskusrat, die ik waarnam, dook weg naar een veilige schuilplaats. Hij moest van het prachtige concert kennelijk niets hebben. Het Noordenveld is een paradijs, waar u óók kunt genieten van de vele wilde planten. Zo maar een kleine greep uit de veelheid: de speerdistel, het harig wilgeroosje, de kattestaart, het penning kruid, het groot springkruid, de valeriaan, het perzikkruid. U mag mij best een jaar lang verbannen naar dit stukje natuurschoon. Ik zal dan 365 dagen genie ten van de natuur laat zien en horen - weer of geen weer! Bij de op 15 juni 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Europese Parle ment kan aan bepaalde categorieën kiezers wor den toegestaan per brief te stemmen, te weten: A. de kiezer, die op de dag der kandidaatstelling zijn werkelijke woonplaats buiten Nederland heeft, met uitzondering van degene die zijn werkelijke woonplaats in de Nederlandse An tillen heeft en die niet gedurende ten minste tien jaar zijn werkelijke woonplaats in Neder land heeft gehad. Uiterlijk 18 april dient hij een schriftelijk ver zoek tot opneming in het register van buiten Nederland gevestigde kiezers in bij het hoofd van de Rijksinspectie van de bevolkingsre gisters. Gelijktijdig dient hij een schriftelijk verzoek om per brief te mogen stemmen in. B. de kiezer, die op de dag per stemming wegens zijn beroep of werkzaamheden of wegens het beroep of de werkzaamheden van een lid van het gezin waarvan hij deel uitmaakt buiten Nederland zal verblijven. Uiterlijk 18 april dient hij een schriftelijk ver zoek om per brief te mogen stemmen in bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag der kandidaatstelling in het in het kiezers- register is opgenomen. Voor de verzoekschriften moet gebruik gemaakt worden van formulieren die ter secretarie van el ke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stem men kan uitsluitend op die wijze aan de stem ming deelnemen. tante waarde wordt uitgegaan. Simpel gezegd komt het bij premie A woningen erop neer dat afhankelijk van de hoogte van het (gezamenlijk) belastbaar inkomen gedurende een aantal jaren subsidie wordt uitbetaald. Het gezamenlijk be lastbaar inkomen mag niet meer bedragen dan 43.500,00. Tijdens een tweetal informatie-avonden, die ge houden worden op maandag 13 en woensdag 29 maart a.s. beide avonden aanvang 19.30 uur in de burgerzaal van het gemeentehuis, zal infor matie worden gegeven over de woningen, de pre mieregeling en verdere van belang zijnde zaken. Wel is het zo dat de avonden in eikaars verleng de liggen dus op 29 maart wordt dieper ingegaan op de zaken die op 13 maart zijn besproken. Dit betekent dat wanneer belangstelling bestaat beide avonden bezocht moeten worden. Aankoop staat alleen open voor Moergestelna- ren, ekonomisch gebondenen en oud inwoners terwijl uitgifte zal plaatsvinden op basis van de geldende Woonruimteverordening en het daar op gebaseerde puntensysteem. Kandidaten moe ten ingeschreven staan bij de gemeente. Dege nen die ingeschreven staan hebben inmiddels persoonlijk een uitnodiging voor de avonden ont vangen. Wanneer u belangstelling heeft voor de avonden bent u welkom. De gemeenteraad heeft 24 februari 1989 een ge meentelijke bijdrage verstrekt voor een archeo logisch bodemonderzoek naar een prehistorische nederzetting op de huisakker van de Vrijhoef aan de Zelt. Op 27 februari jl. is de Stichting Projekt Arche ologie gestart met de werkzaamheden: zij werkt op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De werkzaamheden duren ongeveer één maand. Via publikatie in Moergestel Nieuws, opnamen door Moergestel TV, het maken van dia’s en een tentoonstelling na afloop van het werk wordt de Moergestelse bevolking bij dit projekt betrokken. In deze publikatie gaan we in op de geschiedenis van dit perceel tot nu toe. In 1984 heeft een archeologische inventarisatie plaats gevonden bij de ruilverkaveling ’De Hil- ver’. Toen zijn ook proefsleuven gegraven op de huisakker van de Vrijhoef om na te gaan hoe de relatie was met de door de Moergestelse amateur- archeoloog Janus van Laarhoven gevonden spo ren van een ver verleden op de nabij gelegen Mo lenakkers. Dit onderzoek toonde aan dat het een terrein van hoge wetenschappelijke waarde be trof. Er werden sporen gevonden van een neder zetting uit de ijzertijd (600-100 vCr). In 1985 werd voor genoemd perceel een ontgron- dingsvergunning verleend. De ontgrondingswerkzaamheden werden nauw lettend gevolgd door de Archeologische Werkge meenschap Nederland. De waarnemingen leverden materialen op uit de ijzertijd (600-100 vCr), de karolingische tijd (750-900 nCr.) en de middeleeuwen (1200-1400 nCr). Toen eind 1988 de eerste sporen van een neder zetting uit de ijzertijd tevoorschijn kwamen is bij de gemeente aan de bel getrokken. Zoals hierboven geschreven, heeft de gemeente raad medewerking verleend en is een onderzoek gestart. Het archeologisch beleid in Nederland is er niet op gericht zoveel mogelijk opgravingen uit te voeren. Wel probeert men op belangrijke plaat sen, waar het bodemarchief ongedocumenteerd verloren dreigt te gaan, een noodonderzoek uit te voeren. Op deze wijze wordt het bodemarchief wel niet gered, maar is de verdwijning ervan op wetenschappelijke wijze te verantwoorden. - -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7