Met de jaren mooier 0.80 2.55 2.75 fttcfrïféeeteH SLAGERIJ KETELAARS R.V. 8 I Poirters I KPJ-Nieuws Fotogroep Moergestel Vastenaktie 1989 Achil Hilvarenbeek Drumfanfare in La Roche Con Amore Gemengde zangvereniging Moergestel De Hulpcentrale/ SOS-dienst zoekt centralisten le Moergestelse dart- kampioenschappen succes i Straat maken in Oisterwijk en omgeving Regiodansavond Scouting nieuws Setterlady, mode die bij u past. STIJLMEUDELEN JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER i Leer gaat lang mee! Als leer goed behandeld wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo’n investering echt wel een argument. Maar het betere leder is vooral geliefd omdat het zo mooi is, als natuurlijk mate riaal heeft het allure van binnen uit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt. ^5 BISSCHOP ZWIJ5EN5TIW 72 TILBURG 013-421666 J En nu Rimboe nieuws HAMBURGERS per stuk GEKOOKTE SCHOUDERHAM 1 /IE 100 gramI J RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD Scouting start met Bevers! 88 Onze schitterende voorjaarscollectie is binnen. Kom NU kijken...! Modehuis "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 MAART 1989 PAGINA 3 g F harte welkom Centralist zijn bij de Hulpcentrale is een boeiende en afwisselende vorm van vrijwilligerswerk. De werkzaamheden bestaan uit het houden van gesprekken (telefonisch of persoonlijk) met men sen die hier behoefte aan hebben, het bemidde len bij praktische burenhulp door vrijwilligers en het geven van informatie op maatschappelijk ge bied. De centralisten dragen er samen zorg voor dat de Hulpcentrale de hele week 24 uur bereik baar is, door ieder ongeveer zes uur per week dit werk te doen. Als u belangstelling heeft voor het werk bij de Hulpcentrale, neem dan contact op, ons adres is: Spoorlaan 320 Tilburg, tel. 433584. Op zondag 12 maart houdt Achil uit Hilvaren beek zijn traditionele individuele tijdloop. Afstand: 10 km, jeugd t/m 16 jaar 2 of 5 km. Start tussen 10 en 12 uur in de Elsakkerstraat na bij de sporthal. Aanmelding voor 10 maart bij Henk Mangnus, Schoolstraat 26, Hilvarenbeek, tel. 04255-1897. Kosten: volwassen 5,-; jeugd t/m 17 jaar 1,-. Betalingen op de dag van de wedstrijd bij afha len van het nummer. I s e Even noteren... op de kalender of in uw agenda: zaterdag 8 én 15 april a.s. brengt Con Amore een uitvoe ring van ’Der Vogelhandler’ in den Boogaard. We wileln dit jaar 2 uitvoeringen geven, omdat we andere jaren te vaak ’nee’ moesten verkopen. Bovendien willen we de zaal ruimer inrichten zo dat iedereen van een goede plaats verzekerd is en de sfeer nóg gezelliger wordt. Te zijner tijd ontvangt u meer informatie over deze uitvoeringen. Op donderdagavond 9 maart komt Fotogroep Moergestel weer om 20.00 uur bijeen in D’n Donk. Op het programma staat: - verdere selectie van werk voor inzending naar de Bondsfotowedstrijd (hiervoor meenemen aan vullende kleurenfoto’s voor de reeds voorgestelde structuurserie en nog een aantal zwart-witvergro- tingen, zodat een keuzemogelijkheid ontstaat) - bespreking en invulling verdere jaarprogram ma (denk hier reeds over na en bedenk ook een of meer bestemmingen voor foto-uitstapjes) - vanaf 21.00 uur bespreking van werk van Fo togroep Oirschot - indien nog tijd, bezichtiging/bespreking foto’s open dag en avondfoto’s Eindhoven. Tot donderdag. LI bent van T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Op zaterdag, maandag - en woensdagavond 11 13 en 15 maart brengt het KPJ toneelgezelschap het vrolijke toneelspel ’Aan het eind van de re genboog’. Aanvang 20.15 uur in ’Den Boogaard’. Deze toneelvoorstellingen zijn per traditie zeer succesvol en het ligt in de lijn der verwachting dat dit deze keer ook weer het geval zal zijn. Voor de toeschouwers zal er in de pauze een gratis kop je thee of koffie zijn, dus aan alles is gedacht. Op 27 maart (2e paasdag) organiseert de KPJ af deling Hilvarenbeek weer een volleybaltoumooi in de Hispohal. KPJ dames of -heren welke hier aan mee willen doen kunnen zich opgeven bij Wim op ’t Hoog (Heuvelstr.), tel. 2314 en wel voor 10 maart. A.J.W. nieuws: dinsdagavond 21 maart komt de Moergestelse CDA-afdeling op bezoek in D’n Tob en op deze avond wordt het volgende besproken: ecologische richtlijnen, hinderwet, milieuaspecten en wat er verder nog op tafel komt. Aanvang 20.30 uur. KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 185 JAAR I V'É Een groot deel van het leven maken we gebruik van de straat. We denken er nauwelijks aan hoe veel tijd en werk er aan besteed wordt om deze zo netjes te leggen. Straatmaken is een boeiend beroep; op heel veel verschillende wijzen worden stenen tegels en trottoirbanden gesteld en gelegd. Je werkt voornamelijk buiten in de vrije natuur. Op dit moment is er een tekort aan goede strate- makers. Daarom wordt er binnen Oisterwijk een moge lijkheid geboden om een vooropleiding in het stratemaken te volgen. Jongeren die geen werk hebben en ouder zijn dan 16 jaar kunnen hier aan meedoen. Onder deskundige leiding van een gediplomeerd vakman wordt er voornamelijk in de praktijk ge leerd. Omdat het zwaar werk kan zijn, wordt er eveneens aandacht besteed aan de manier waar op de stratemaker zijn lichaam optimaal kan ge bruiken zonder dat hij of zij er klachten aan over houdt. Daarom kunnen ook jonge vrouwen mee doen. Na maximaal 11 maanden kun je verder leren; 1 dag per week naar school en ten minste 4 dagen betaald werken bij een baas. Wie durft te kiezen voor een vak met toekomst? Voor informatie kan men langs komen of bellen met: Sonnevanck, George Perklaan 3, Oister wijk, tel. 04242-82491. Op maandag-, dinsdag- en vrijdagochtend. Men kan vragen naar H. Hellen, die meer kan vertellen over de mogelijkheden die deze voorop leiding biedt. Zaterdag 4 maart j.l. hebben wij weer 3 welpen opgenomen in onze Horde. Na ’t officiële gebeu ren kon ’t feest beginnen. De drie nieuwe welpen werden door de Horde en hun ouders gefelici teerd. Hierna volgde ’n aantal spelen. Vooral bij ’t peperkoek dobbelen liep de spanning hoog op. Maar op ’t eind had toch iedereen peperkoek op. Kortom ’t was ’n gezellige, drukke en rommeli ge middag. Ben je ’n jongen tussen de zeven en twaalf jaar en hou je van avontuur kom dan eens ’n zaterdag tussen 14.00 en 16.00 uur kijken in ons Hordehol in den Donk aan de Bosstraat. Tot kijk, Akela, Baloe, Raksha, Hathi, Bagheera. Watervoorziening Een van de meest noodzakelijke dingen om ge zond te blijven of zelfs in leven te blijven is wa ter. Water betekent ’leven’. Water heb je nodig om te drinken, voor het zetten van koffie en thee, maar ook voor het verbouwen van voedselpro- dukten. Je hebt ook water nodig om jezelf te was sen, je tanden te poetsen en je kleren te reini gen. In Derde wereldlanden mislukken oogsten nog al eens, omdat het er een jaar of soms nog lan ger, niet regent. Dat kunnen wij ons in ons re genrijke Nederland nauwelijks voorstellen. In een land als Ethiopië, dus ook in het Gamo- Gora gebied zorgen de vrouwen meestal voor de drinkwatervoorziening. Ze gaan dan naar een ri vier of een bron met stenen kruiken, of met em mers en gaan zodra ze die gevuld hebben weer terug naar huis. Om water te halen moeten de vrouwen soms kilometers ver lopen, ze zijn dan ook uren onderweg. In tijden van droogte, als de bronnen en rivieren zijn opgedroogd, is dit nog veel erger. Als wij hier in Nederland water willen hebben draaien wij de kraan open en heb ben lekker schoon water. In landen als Ethiopië zijn de bronnen en rivieren meestal flink vervuild en zitten vol met bacteriën, waardoor mensen al lerlei ziekten kunnen oplopen. De missionarissen die in dit gebied werken wil len de mensen graag helpen. Zij willen een aan tal putten laten graven, zodat de mensen drink water krijgen en ze hun kleine stukje land kun nen bevloeien. Omdat het zo lang niet heeft ge regend moeten er hele diepe putten worden ge graven. Meestal zo’n 15 of soms wel 25 meter diep. De mensen moeten daarvoor gereedschap pen kopen: er komen boormachines aan te pas, pijpleidingen, pompen, cement, ijzer en hout. Het maken van zo’n put is een enorm zwaar kar wei, maar de mensen van Gamo Gofa zijn graag bereid om mee te helpen. Ze hebben alleen geen geld om al die materialen aan te schaffen. Per put is er ongeveer 5.000,- nodig. Dit is natuur lijk afhankelijk van hoe groot en diep de put moet worden. De missionarissen hopen om op ten minste 5 plaatsen een aantal putten te kunnen slaan. Om de mensen hiermee te kunnen helpen hebben zij de vastenaktie om hulp gevraagd. UIT EIGEN KEUKEN 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks... Op maandag 20 maart a.s. zal in ’Den Boogaard’ te Moergestel een regiodansavond gehouden worden. Deze is voor alle ouderen gratis toegankelijk, aanvang 8 uur. Deze avonden worden bij uitwisseling gehouden in de regio. Alle dansclubs uit de omgeving zijn hierbij uitgenodigd. Het zijn steeds gezellige dansavonden met een zeer grote opkomst. Alle ouderen van Moergestel zijn hiermede uit genodigd om deze avond bij te wonen. De discomuziek staat onder leiding van Dion, dus een garantie dat deze prima is verzorgd. Tot maandag 20 maart. Bevers? Nee, niet die waterdiertjes, maar de jongste speltak van scouting. Wat zijn nu die Bevers? Dit zijn jongens en meisjes tussen de vier en ze ven jaar die samen met Lange doener vele avon turen beleven in ’t Hotsjietonia-huis. Lange doe ner is ’n speciaal ontworpen stripheld van scou ting waarmee de Bevers hun fantasie kunnen uiten. Natuurlijk hebben we hier leiding voor no dig. We zijn op dit moment met z’n vieren, maar heb je interesse dan ben je van harte welkom. Voor inlichtingen en opgave van Bevers en lei ding kun je terecht bij: Monique van Oirschot De Aanstede 25 tel: 2644 Afgelopen zondag was ’Drumfanfare Moergestel’ uitgenodigd voor een optreden in het Belgische plaatsje La Roche. La Roche, mooi gelegen in het hart van de Bel gische Ardennen stond afgelopen zondag in het teken van de half vasten. Een groot aantal muziek- en showkorpsen uit Nederland en België was uitgenodigd om de half vastenoptocht, die maar liefst 54 groepen, wa gens en korpsen telde, muzikaal mee op te luiste ren. Na de optocht werd ieder korps verzocht een kleine show te geven in een grote tent die stond opgesteld aan de rand van het dorp. Na een prettige terugreis was iedereen om half tien weer veilig maar wel vermoeid terug in Moer gestel. Uitnodigingen voor mooie optredens blijven maar binnen komen. Zo is onze vereniging in het weekend van 24-25 juni, voor 3 dagen uitgeno digd, (deze keer zonder matroosjes, het zou voor hun te vermoeiend zijn) enkele optredens te ver zorgen in de Zuid-Franse plaats Ville France de Rouerques, gelegen in de buurt van Toulouse. Op 2 maart zijn in ’Herberg de Veerkes’ de eer ste Moergestelse dartkampioenschappen gespeeld. Twaalf deelnemers hadden zich ingeschreven voor dit kampioenschap. Uiteindelijk bleek John Ligtvoet de sterkste van het gezelschap en mocht hij de ’Herberg de Veerkes’ wisseltrofee mee naar huis nemen. Na een aantal spannende poule-wedstrijden wa ren het Edgard van Herck, Rob Rijnen, John Ligtvoet en Arne van Esch die de kruisfinales bereikten. De knap spelende Rob Rijnen kon John Ligtvoet echter neit verslaan in de finale- partij. Wil John de trofee voorgoed in zijn bezit krij gen, dan zal hij drie keer op rij moeten winnen of 5x totaal. Óm de titel ’dartkampioen van Moergestel’ wordt twee keer per jaar gespeeld. (■■Ti L Blazer Inke 149,- Blouse Irma 98,- Rok Ingrid 129. - Geldig van 9 tot 15 maart RIBKOTELETTEN E OE 500 gram I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3