Jubileumbingo brengt spanning en ontspanning in vele huiskamers I 25° 55.0 ’Aan het eind van de regenboog’ Narcissen Tulpen i Bingo Eerste Communie ’89 Auto oriëntatie-tour op 16 april Chris van Raak Boekenweek 1989 ’Boek en Film’ ■■.‘omroep brabant 3 H K.P.J. brengt vrolijk toneelspel op 11 -13 en 15 maart a.s. in ’Den Boogaard’ Tweede ronde volgende week donderdag Kaarten aan de zaal verkrijgbaar Aanvang elke avond om 20.15 uur 2 bosjes zolang de voorraad strekt! gipskruid Weer 1.000,- te verdelen f Spanning tqt het laatst Wethouder Smits R h fe Hebt u de bingo-kaarten voor de volgende ronde al in huis? Volgende week donderdag is het weer zover! Velen zullen weer op het puntje van hun stoel zitten om te trachten de eerste prijs in de wacht te slepen bij het boeiende bingo-spel dat live wordt uitgezonden via Moergestel TV. Het programma Waar moet u zijn bij Omroep Brabant Omroep Brabant begint met uitzendingen voor Midden- en Noord-Oost R Kijk mee... maar vooral: DOE MEE op donderdag 16 maart ibileumbingo op Moergestel-TV! 14e Jaargang - Nr. 563 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. postbus 108 - 5600 ac eindhoven Kerkstraat 16, Moergestel, Tel. 04243-3612 MAART 1989 werkgroep Eerste Communie contactpersoon: Mia Erven, tel. 1186 te, is het nu de beurt aan wethouder Smits om de balletjes uit de machine te halen. Ook hij zal ongetwijfeld met strakke hand de trekking leiden en van dichtbij zien dat alles or delijk en volgens de regels verloopt. Ook nu zijn er weer duizend harde guldens te verdelen. De eerste gelukkige krijgt 300,-; de tweede 200,-; de derde 100,-; de vierde 75,-; dan drie keer 50,- en nog ’ns drie keer 25,-. Aan het eind van de uitzending vindt dan nog de extra loterij plaats op de lotnummers, altijd nog goed voor vijf keer ’n kadobon van de Moer- gestelse winkeliers t.w.v. 20,-. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Bloemsierkunst De spanning zal tegen het eind van het program ma weer in vele huiskamers hoog oplopen. De vorige keer heeft dat geleerd. Wel zullen, nadat het eerste telefoontje is gekomen, de balletjes één voor één worden getrokken en niet meer in ’n hele serie ineens. Dat is ’n aanpassing die voor- al technisch maar evenzeer voor de meespelen den van groot belang is. i Nadat burgemeester ter Veer de eerste uitzen ding de nummers op kundige wijze bekendmaak- het symbool van de vis. Een zwaardvis denkt Maarten. In een verwrongen versie van het pas sieverhaal wordt de mythe van Cybele, de vruchtbaarheidsgodin, verweven. Op het erf van het landhuis van Maartens moeder werkt Ri chard, een gewezen veearts, die door drankzucht uit zijn rechten is ontzet en impotent is gewor den. Hij wordt aangehouden voor een misdaad: maar wie is het slachtoffer? Het verhaal krijgt een verrassende ontknoping. Van Hugo Claus zijn vele boeken verfilmd. Een aantal van zijn boeken zijn in de bibliotheek aan wezig zoals: - Het verdriet van België, - De hondsdagen, - Schaamte, - De koele minnaar - etc. Alle tentoongestelde boeken kunt u ook tijdens de boekenweek in de bibliotheek lenen. Loop eens binnen, u bent van harte welkom. We maken nu alvast bekend dat op zondag 16 april ’n auto-oriënteringsrit zal worden gehou den voor alle Moergestelnaren, eventueel met kinderen. Deze tour is in handen van Gilde St. Catharina. De deelnemers worden tevens getest op hun schietvaardigheid met de Kruisboog ter wijl we voor de kinderen ook iets speciaals in pet to hebben. Binnenkort krijgt u via ’Moergestel Nieuws’ nog meer informatie hierover. Noteer in uw agenda alvast deze datum. Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op woensdag 15 maart a.s. zal voor bovenge noemde groepering de maandelijkse Bingoavond gehouden worden. Deze zal plaats vinden in de recreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang: 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een gratis kop koffie staat er voor U klaar. Op deze avond hopen wij weer velen te kunnen be groeten. Het programma (dat om 19.00 uur begint en we derom ’n uur gaat duren) biedt ook dit keer ’n aantal verrassende elementen. Welke dat pre cies zijn gaan we ook dit keer niet verklappen, maar mensen die het spel de vorige maand heb ben meegespeeld zullen best begrijpen wat we bedoelen. Beste ouders, A.s. donderdag 9 maart is de laatste ouderavond om 20.00 uur in de Graaf van Urselschool. Wij hopen u op deze avond weer allemaal te ont moeten. Wie onverhoopt verhinderd is kan dit doorgeven aan onderstaand persoon. Op woensdag 15 maart gaan de werkgroep en de kinderen een bezoek brengen aan de bakker. De kinderen van de groep van 9.30 uur worden om 13.30 uur verwacht bij de sacristie. Deze laatste groep zal om ongeveer 17.30 uur weer terug zijn bij de sacristie. Tot ziens. Van 8 tot en met 18 maart wordt de Landelijke Boekenweek gehouden. Als thema is gekozen: ’Boek en Film’. De Openbare Bibliotheek zal hieraan aandacht besteden. Zo is er een tentoonstelling van verfilmde boe ken, het filmboek en de ’verboekte film’ voor de jeugd en volwassenen te zien. Van alle boeken betrekking hebbend op dit thema is een lijst sa mengesteld die u tegen een geringe vergoeding kunt verkrijgen. Ook zijn een beperkt aantal bi- ografiëen van filmsterren aanwezig. Het boekenweekgeschenk ’de zwaardvis’ is dit jaar geschreven door Hugo Claus. Het verhaal gaat vrolijk van start. Maarten is een jongetje dat geen weet heeft van godsdienst maar wordt hier mee op school geconfronteerd. Maarten fanta seert over Christus aan de hand van een boekje waaruit hij leert dat men Christus voorstelt door die evenementen krijgen extra aandacht in een gesprek met de organisatoren. Teletekst De programmering van Omroep Brabant kan op gezocht worden bij Teletekst. Omroep Brabant heeft twee pagina’s van Teletekst beschikbaar: 877 en 878. Op deze pagina’s is, behalve het pro gramma, ook het belangrijkste nieuws te lezen, alsmede het weerbericht en de vacatures, zoals die verstrekt worden door de Gewestelijke Ar beidsbureaus. In het weekeinde verzorgt de sportredaktie van Omroep Brabant de belangrijkste provinciale sportuitslagen op deze pagina’s. Behalve nieuws en informatie geeft Omroep Bra bant voor de luisteraars in Midden- en Noord- Oost-Brabant veel service-nieuws. Dat kan zijn de aankondiging van een evenement, een afge lasting, de oproep voor vrijwilligers, de aankon diging van een cursus etc. Iedere vereniging, instelling of privé persoon, die dit soort informatie kwijt wil bij de regionale om roep, kan dat doen door een briefje te sturen naar Omroep Brabant. De luisteraars in Midden- Brabant kunnen dat briefje sturen naar Omroep Brabant, Postbus 400, 5000 AK Tilburg, de luisteraars in Noord-Oost-Brabant naar Omroep Brabant, Postbus 40, 5201 AA Den Bosch. In de agenda, die ’s middags te horen is rond tien voor één en ’s avonds rond vijf voor zes worden alle openbare festiviteiten en aktiviteiten opgeno men. Buiten de agenda vallen besloten bijeen komsten voor eigen leden of voor aparte groepen. Ook kaart- en kienavonden vallen buiten de agenda. Felicitaties In de middaguitzending, rond vijf over half één, kent Omroep Brabant de felicitatierubriek. Daar in worden gefeliciteerd personen die ouder dan 80 jaar zijn, echtparen die 25,40, 50 of 60 jaar ge trouwd zijn, en personen, die hun 25- of 40-jarig jubileum vieren bij een bedrijf of vereniging. Kaartjes voor de agenda of felicitatierubriek moe ten enkele dagen voor de uitzending binnen zijn bij de redakties van Omroep Brabant in Tilburg of Den Bosch. Op woensdag 1 maart verzorgt Omroep Brabant voor de eerste keer een programma voor Midden- en Noord-Oost-Brabant. Iedere middag, tussen twaalf en één uur, en ’s avonds tussen vijf en zes uur kunnen de luisteraars in die regio’s doorde weeks het belangrijkste nieuws uit de eigen om geving horen. Pas op 1 september van dit jaar krijgen de re gio’s Midden- en Noord-Oost-Brabant eigen regionale programma’s. Die regionale pro gramma’s zullen gemaakt worden in Tilburg en Den Bosch, waar momenteel gewerkt wordt aan twee studio’s. De studio in Den Bosch komt in een voormalige kleuterschool aan de Van Broekhovenlaan, de studio in Tilburg wordt ondergebracht in een bedrijfspand aan de Enschotsestraat. Op 1 maart krijgt de regio West-Brabant voor de eerste keer een eigen regionaal programma. De Brabantse Commissaris van de Koningin, mr. F. Houben, opent op die dag de studio van Omroep Brabant aan de Tuinzigtlaan in Breda. ’Omroep Brabant, elke dag voor iedereen’, is het motto, waarmee de uitzendingen van de regionale omroep bekend moeten worden bij iedereen. De luisteraars in Midden- en Noord-Oost-Brabant kunnen hun regionale uitzendingen ontvangen via de zenders in Loon op Zand (98,2) en Megen (95,8) of via de kabel. Regionaal nieuws In de programma’s voor Midden- en Noord- Oost-Brabant staat natuurlijk het nieuws uit bei de regio’s voorop. Maar Omroep Brabant besteedt in haar uitzendingen ook veel aandacht aan service-nieuws. Zo is in iedere uitzending een regionale agenda te horen, waarin evenementen worden genoemd, die die dag plaatshebben. Ook is er ’s middags een programma met gelukwen sen voor jarigen en jubilarissen. Iedere middag, rond vijf voor half één, kent het programma een bijzonder onderdeel. Op de maandagmiddag geeft Geert van Loon, keur meester van de tuinbouwveiling De Langstraat in Elshout (gemeente Drunen) de nodige tips en adviezen over groenten en fruit. Regelmatig zal hij ook een recept geven, waarbij groenten en fruit een belangrijk deel van de ingrediënten vor men. Op dinsdagmiddag is het tijd voor de wekelijk se Klokken-kwis. Wekelijks zal er een klokkenspel of carillon er gens in Midden- of Noord-Oost-Brabant te ho ren zijn. Luisteraars, die denken het geluid te herkennen, kunnen een briefkaartje sturen naar de redakties van Omroep Brabant in Tilburg (postbus 400) of Den Bosch (postbus 40). Op woensdagmiddag wordt aandacht besteed aan oude Brabantse gezegden en spreekwoorden, in het spelletje ’Bij wijze van spreken’. Op donderdagmiddag krijgt de luisteraar het spelletje ’Wie, weet, waar?’ te horen. In crypti sche bewoordingen beschrijft een Omroep Brabant-verslaggever waar hij zich op dat mo ment bevindt. Luisteraars, die menen te weten waar de verslaggever zit, kunnen een briefkaart sturen. Op vrijdagmiddag tenslotte wordt rond vijf voor half één het programma-overzicht gege ven voor het weekeinde. In het weekeinde zijn de uitzendtijden aangepast en wordt veel aandacht besteed aan sport. Achtergrondinformatie Van maandag tot en met vrijdag is er in iedere avonduitzending vanaf half zes een speciaal programma-onderdeel te horen. Op maandaga vond kunnen luisteraars telefonisch reageren op een bepaalde zaak, die op dat moment in de re gio speelt. Dinsdag wordt het programma ’Prik bord’ uitgezonden, waarin vraag en aanbod wor den samengebracht. Het beoogt een levendige ruilbeurs te zijn van goederen en diensten. Via ’Prikbord’ kunnen luisteraars spullen ruilen, ver zamelen of oproepen plaatsen. Op woensdagavond presenteert Trudy van Rijs wijk vanaf half zes het provinciale culturele pro gramma ’Tussen Amsterdam en Brussel’. Op donderdagavond wordt de tijd genomen om in een documentaire wat dieper in te gaan op een aktueel onderwerp. Vrijdagavond is er ’Weekend-in-zicht’. In dat provinciale onder deel, gepresenteerd door Els de Wit, worden de meest aardige toeristische evenementen van het aanstaande weekeinde genoemd. Een paar van 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1