W 1 t Uit het leentehuis Van de politie Audacia-nieuws Motto-verkiezing 1990 kalender Moergestelse biljart competitie TTV Moergestel KVO 9 ’Force 10’ BEKENDMAKING REKREATIEF TENNIS 1989 GEMEENTE MOERGESTEL t S.V. Roef! Korfbal Informatie-avond milieu-nota Glas, hup in de glasbak EPII ik :n Informatie-avonden premie woningen 1X4 tl£4 1 Schaatsclub ’De Vennen’ Zaterdag 4 maart: PAGINA 7 6 c.v. de Pierewaaiers V. m ri le Het gemeentebestuur ■k 1- WAAR LAAT 562-1 JE HET? De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: -G.de Kort, Eysenbrand 7 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nr. 714 ged., plaatselijk bekend Eysenbrand 7, een carport te wijzi gen in een garage; - HKerkhof, Krijtestraat 3 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nr. 2970, plaatselijk bekend Krijtestraat 3, het woonhuis uit te breiden. De bouwplannen liggen vanaf 2 maart 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 1 maart 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Met ingang van 1 januari 1989 heeft de gemeente de tennisbanen, gelegen in het sportpark Stokeind geprivatiseerd, dat wil zeggen, overgedragen aan de Moergestelse Tennisvereni ging Stokeind. Als gevolg van deze beslissing is het met ingang van het nieuwe seizoen 1989 NIET meer mo gelijk rechtstreeks via de gemeente een tennisbaan te huren op dit komplex. Voor het beoefenen van de tennissport gelieve u zich te melden bij de Moergestelse Tennis vereniging Stokeind of partikuliere instanties. 562-2 Burgemeester en wethouders van Moergestel. Programma deze week: Moergestel 1 - Slagzin 5 wordt gespeeld in Til burg op 3 maart, 20.15 uur. Moergestel 2 - Taktiek 3 wordt gespeeld in Udenhout op 6 maart, 20.15 uur. In afwijking van eerdere berichtgevingen kan de aanvankelijk voor donderdag 2 maart 1989 geplande informatie-avond ten aanzien van de milieu-nota vooralsnog geen doorgang vinden. Gemeentebestuur Moergestel ontvangen. Wanneer u belangstelling heeft voor de avonden bent u welkom. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad kou wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Zaterdag 4 maart: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. Zondag 5 maart: Danstest 12.00 uur in Den Boogaard. Van 8 tot 18 maart: Tentoonstelling in de bibliotheek Boek en Film. Vrijdag 10 maart: Danskampioenschappen 20.00 uur in Den Boo gaard. Vrijdag 10 maart: Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kantine. 11-13-15 maart: Toneel KPJ 20.15 uur in Den Boogaard. 74.1-67.7 69.4-63.3 Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. ig 15 rs en xl- en w- rer tes ►or li- t: Ie ia ►o- o- 3e •m 1. ^5 r, De afgelopen week werden er twee wedstrijden gespeeld. ’t Stokske bleek te sterk voor de Kloare maar moesten bij ’t Draaiboompje enkele punten in leveren. De uitslagen waren: ’t Stokske - de Kloare: ’t Draaiboompje - ’t Stokske: De stand is: 1. De Korenmaaier7 - 509.4 2. ’t Centrum7 - 500.8 3. ’t Stokskev8 - 544.0 4. ’t Draaiboompje8 - 524.0 5. De Kloare8 - 517.5 Op dinsdag 28 februari wordt de laatste wedstrijd gespeeld, ’t Centrum ontvangt de Korenmaaier om te strijden voor ’t kampioenschap. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Uit een zeer geslaagde carnaval hebben we weer de energie en inspiratie kunnen putten, om met frisse moed aan een nieuw seizoen te gaan den ken. Ook voor het komende seizoen willen we al les weer onder een motto laten plaatsvinden. Tijdens een speciale motto-verkiezing wordt dit dan weer gekozen door de Moergestelse gemeen schap. Iedereen mag en kan deelnemen aan de strijd om de titel van ’Motto-maoker 1990’. Je schrijft gewoon je naam, adres en het motto op een briefje en lever dat beslist voor 4 maart a.s. in. Op zaterdagavond, 4 maart, vindt dan bij Hans de Brouwer, Root ven 11, Moergestel, de verkie zing plaats, aanvang 21.30 uur. Iedereen die op die avond aanwezig is kan dan zijn stem uitbrengen op een door hem/haar geko zen motto en zodoende ook weer mee bepalen wat het nieuwe motto zal gaan worden. Wiens motto gekozen wordt zal dan de titel krijgen van ’Motto-maoker 1990’. De commissie die deze avond organiseert heeft enkele sponsors aangetrokken, zodat het weer een grandioze avond kan worden. Om het allemaal in een ongedwongen sfeer te la ten verlopen, hadden we gedacht dat het leuk zou zijn als u allemaal alvast in vakantie-kleding en met een zonnig humeur komt. De muziek en de versiering zullen u dan in de ge- Wedstrijden 5 maart: - pupillen vrij - aspiranten vrij - senioren 2: Roef. - Hilko, vertrek 15.15 u. - senioren 1: SDO - Roef, vertrek 17.15 u. - recreanten: Hilko - RKM, vertrek 13.15 u. Op 22 februari vond op de kruising van de afrit van rijksweg 58 met de Vinkenberg tenge volge van een voorrangsfout een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. De botsing wss zo hevig dat beide auto’s weggetakeld moesten wor den. Een der bestuurders liep gekneusde ribben op. Bij twee andere aanrijdingen op de Raad huisstraat en de Schoolstraat werd niemand gewond. Gedurende de late avonduren van dinsdag 21 februari werd ingebroken in een auto aan de Bosstraat. Uit de auto werd een radio-cassette- recorder gestolen. Alle inwoners willen wij duidelijk waarschuwen voor het volgende: Enkele jongelui zijn in Moergestel en omgeving bezig met de verkoop van postkaarten met daar op de afbeelding van een zeehondje en de tekst ’Red ons’. Zij wekken hiermee de indruk dat de opbrengst van deze verkoop ten goede komt aan de in nood verkerende zeehonden. De opbrengst komt echter alleen terecht in de zakken van de drukker en deze van elders komende verkopers. De verkopers zijn bovendien op slinkse wijze in het bezit gekomen van officiële politiestempels en dergelijke waarmee zij u om de tuin probe ren te leiden. Laat u niet verleiden! Verder vragen wij uw aandacht voor een kleiner diersoort en wel de padden. Deze nuttige diert jes hebben de gewoonte om in het voorjaar, wan neer de temperatuur begint te stijgen, te gaan trekken. In het bosgebied steken zij dan ’s avonds en ’s nachts in grote aantallen de weg over, voornamelijk de Bosweg en de Heisteeg te Oisterwijk, en de van Tienhovenlaan (Moerges- tel-Oisterwijk). Om deze dieren te sparen wor den deze wegen door leden van natuurmonumen ten afgesloten op die avonden en nachten wan neer de padden trekken. Ten behoeve van deze dieren en de natuur in het algemeen verzoeken wij u dringend deze afsluitingen in acht te ne men. Op het politiebureau in Oisterwijk staat nog ’n dertigtal gevonden fietsen welke hier reeds ge ruime tijd staan en waarvan de herkomst niet te achterhalen is. Binnenkort worden deze fietsen opgeruimd. Als u uw fiets kwijt bent dan kunt nog tot 10 maart komen kijken (liefst bij dag licht), of uw fiets er bij staat. In 1989 zal worden gestart met de bouw van 5 premie A-woningen en 3 vrije sektore woningen met een eenmalige bijdrage (vroeger beter be kend als premie C-woningen) in het bestem mingsplan Papenacker. De kosten voor een premie A-woning mogen niet meer bedragen dan 132.000,— terwijl voor de vrije sector met een eenmalige bijdrage geldt dat de kostengrens 162.000,— bedraagt. De eenmalige bijdrage is 5.000,— groot terwijl bij de premie A-woningen van een zgn. kontan te waarde wordt uitgegaan. Simpel gezegd komt het bij premie A-woningen erop neer dat afhan kelijk van de hoogte van het (gezamenlijk) belast baar inkomen gedurende een aantal jaren subsi die wordt uitbetaald. Het gezamenlijk belastbaar inkomen mag niet meer bedragen dan 43.500,-. Tijdens een tweetal informatie-avonden, die ge houden worden op maandag 13 en woensdag 29 maart a.s. beide avonden aanvang 19.30 uur in de burgerzaal van het gemeentehuis, zal informatie worden gegeven over de woningen, de premiere geling en verdere van belang zijnde zaken. Wel is het zo dat de avonden in eikaars verlengde lig gen dus op 29 maart wordt dieper ingegaan op de zaken die op 13 maart zijn besproken. Dit bete kent dat wanneer belangstelling bestaat beide avonden bezocht moeten worden. Aankoop staat alleen open voor Moergestelnaren, ekonomisch gebondenen en oud-inwoners terwijl uitgifte zal plaatsvinden op basis van de gelden de Woonruimteverordening en het daarop geba seerde puntensysteem. Kandidaten moeten ingeschreven staan bij de ge meente. Degenen die ingeschreven staan hebben inmid dels persoonlijk een uitnodiging voor de avonden "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 MAART 1989 paste stemming brengen. Naast een optreden van het orkest ’La Playazal ook S(t)ap-orkest D’ambiejans aanwezig zijn. Verder zal er ook nog een uniek optreden zijn van de ’Balbella’s’ met hun hit Cheer you Up, die de zaak komen opvro lijken. De entree is geheel gratis en de bonnen van de carnaval zijn nog steeds geldig. Je ziet, redenen voldoende om deze swingende happening weer eens ’live’ bij te komen wonen. Oh ja, je kunt op de onderstaande adressen je motto inleveren en zet er dan ook nog even bij of je een toelichting komt geven bij Hans de Brou wer. Inleveradressen: De Brouwer, Rootven 11 PVS-meubelen, Kerkstraat 14; H. van Amels- fort, De Looyakker 34; G. Simons, v.d. Boo- gaardstr. 11, allen te Moergestel. Tot ziens. Aan alle agrarische leden van KVO Graag nodigen wij u uit voor een studiemiddag voor agrarische vrouwen. Thema: ’Actualiteiten in de Land- en Tuinbouw’. Deze studiemiddag wordt gehouden op dinsdag 7 maart 1989 in zaal Den Boogaard te Moer gestel. Aanvang: 13.30 uur. We besluiten de middag om 16.00 uur. Programma: De heer Ad Klaassen, algemeen secretaris van de NCB, zal aan de hand van ons weekblad ’Oogst’ van 25 februari en 2 maart, met u praten over ac tuele zaken binnen de landbouw. Wilt u deze 2 nummers van ’Oogst’ extra goed doorlezen en meebrengen naar deze bijeenkomst. Ook niet KVO-leden zijn welkom. Graag ontmoeten wij u allen op 7 maart om 13.30 uur in Den Boogaard. Programma zondag 5 maart ’89: 14.30 u.: Audacia - Nemelaer 12.00 u.: Audacia 2 - Jeka 2 14.30 u.: Korvel 3 - Audacia 3 12.00 u.: Audacia 4 - Audacia 7 14.30 u.: Set 3 - Audacia 5 11.30 u.: Taxandria 5 - Audacia 6 10.00 u.: Audacia 8 - Dees 4 10.00 u.: Audacia 9 - SVG 9 AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 4 maart: Noad 1 - Audacia Dl, vertrek 9.45 u. Viola 1 - Audacia D2, vertrek 10.00 u. Audacia El - Jong Brabant 4, aanv. 11.00 u. Voab 7 - Audacia E2, vertrek 9.15 u. Beerse Boys F1 - Audacia Fl, vertrek 9.45 u. Audacia F2 - Hilvaria F2, aanv. 11.00 u. Audacia F3 - Jong Brabant F4, aanv. 11.00 u. Opgeven nieuwe pupillen Onze pupillen afdeling van SV Audacia is nog steeds groeiende maar wij kunnen nog steeds nieuwe pupillen gebruiken, daarom ouders, zou den wij een van uw kinderen graag welkom he ten bij onze voetbalclub Audacia. Voor inlichtingen of voor opgeven kan bij Nico Oerlemans, Paterhelmerplein 22, tel. 1283. AUDACIA JUNIOREN Programma junioren zaterdag 4 maart: Audacia 1 is vrij. TAC 1 - Audacia 2, aanv. 14.30, vertrek 13.30 u. Audacia 3 - ’t Zand 3, aanv. 14.30 u. Voab 4 - Audacia 4, aanv. 13.00, vertrek 12.00 u. RKDSV 3 - Audacia 5, aanv. 13.00, vertrek 12.00 u. Leden gratis schaatsen in Eindhoven Voor de leden van de schaatsclub ’De Vennen’ heeft de afgelopeirwinter niet in alle opzichten gebracht wat ze gehoopt hadden. Niet een keer kunnen schaatsen op natuurijs. Het landijs- baantje niet een keer kunnen gebruiken. Jammer, volgende winter beter. Zaterdag met z’n allen naar Eindhoven Om toch met de gehele club te genieten en elkaar op het ijs te ontmoeten, organiseert de commis sie recreatie van het gewest Noord-Brabant- Limburg van de K.N.S.B. een recreatie-schaats- morgen. Schaatsers (m/v) op noren, kunst- of hockey schaatsen kunnen er terecht. De recreatie schaatsmorgen is reeds a.s. zaterdag 4 maart. Lidmaatschapskaart meebrengen Al onze leden hebben zaterdagmorgen gratis toe gang tot de kunstijsbaan in Eindhoven omdat wij als schaatsclub zijn aangesloten bij de K.N.S.B. Wel dient men de lidmaatschapskaart te tonen. Dus niet vergeten. Gezamenlijk rijden/opgeven Het is de bedoeling dat we zoveel mogelijk geza menlijk naar Eindhoven gaan. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 9.30 uur. Schaatsen is mogelijk van 9.30 uur tot 12.30 uur. Belangstellende leden kunnen zich opgeven bij onderstaande personen: - Jan van de Wiel, De Stappert 81, tel. 3505. - John Schepens, D’n Duip 9, tel. 2027. - Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, tel. 1888. - Frans van Riel, Burg. Maeijerstr. 3, tel. 2162. Doe het snel, het wordt best leuk. w- •n, st- )S- te- De wilde, vermoeiende, maar o zo fijne carna valsdagen zijn weer achter de rug. Dankzij jullie massale opkomst naar café ’t Draaiboompje, is het grote volksfeest ook inderdaad een groots festijn geworden. Maar na enkele rustdagen is het weer tijd om de draad op te pakken bij de vertrouwde traditie van ’de eerste zaterdag van de maand’. Zaterdag 4 maart kunnen we kennis maken met een geheel nieuwe band die gevormd wordt door 5 zeer ervaren muzikanten. Deze nieuwe band heet ’FORCE 10’ en brengt met hun splinternieuwe équipement een gewel dige show met top-40 muziek. Tot ziens met je vrienden in jouw discotheek ’t Draaiboompje.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7