Stichting Huize Stanislaus i Ministers Braks en Nijpels in Moergestel R.K. Mavo "St. J.B. de la Salie" Aanmelden van nieuwe leerlingen voor de brugklas parttime zieken- en bejaarden- verzorgenden te Christelijk onderwijs in Brabant een actuele zaak I p S’ vraagt voor de verzorgingsafdeling enkele voor 16 uren per week DE HOEFKENS 10 MOERGESTEL TELEFOON 04243 - 3270 op dinsdag 7 maart op donderdag 9 maart - Verzorging aangiften - Fiscale adviezen - Bezwaar- en beroepsprocedures Werktijden Voor de middag en eventueel in de weekends Vereisten Diploma zieken- of bejaardenverzorging R.K. Levensovertuiging Affiniteit in de omgang met religieuzen Bereidheid tot werken in teamverband van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur. Uw schriftelijke reakties graag binnen 14 dagen te richten aan: J.F. Wolfs, directeur, Kloosterlaan 24, 5066 AN Moergestel. Voor inlichtingen: telefoon 04243 - 2320 Salaris en overige arbeidsvoorwaarden conform de bepalingen van de C.A.O. voor Bejaardentehuizen Kloosterbejaardenoord van de Zusters van Liefde Open dag ’Den Donk’ Maatregelen technisch en economisch draagbaar Milieuproblemen gezamenlijke verantwoordelijkheid Afdekken mestsilo Woensdag 22 februari hebben de ministers Braks en Nijpels in Den Boogaard het startsein gegeven voor Propo Noord-Brabant, een praktijkonderzoek naar beperking van ammoniakuitstoot van veehouder-bedrijven in Oisterwijk en Moergestel. Behalve genoemde ministers betraden de voorzitter van de Stuurgroep ’Propo’ R. Welschen, tevens lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, en de voorzitter van de Noord-Brabantse en Christelijke Boerenbond, A.J. Latijnhouwers het spreekgestoelte. Een en ander onder het gehoor van 350 genodigden, onder wie de 60 betrokken veehouders. Onderstaand treft u een greep uit de gevoerde betogen aan. Bijzondere dag Op de praktijk gericht onderzoek Koningshoeven Lourdesplein 4 - Tilburg Tel. 013 - 430194 Belastingadviesburo Jan Verhagen FISCAAL JURIST X tI INA 4 PAGINA 5 "MOERGESTEL" Roel Augesteijn Foto Chris van de Bijgaart A.v.d.M. KI KB SW Ondanks het slechte weer stond Drumfanfare Moergestel zondag jl. aangetreden voor de offi ciële opening van het nieuwe clubhuis aan de Bosstraat. In een korte toespraak maakte Wethouder Smits de naam van het nieuwe clubhuis bekend, en daarna kon de open dag beginnen. Nadat Judoclub St. Jan de judomatten had op geruimd kon de Drumfanfare aan een half uur durende repetitie onder leiding van Ludwig Smits beginnen. Hij verliep niet geheel vlekke loos, maar het in grote getale opgekomen publiek vond dit geen bezwaar. (De volgende repetitie zullen we het applaus missen.) Na een optreden van de KVO kwamen onze kleinste leden, de matrozen aan de beurt. Onder leiding van Conny, Maria en Anita lieten zij zich van hun beste kant zien. De majoretten en color guards volgden met eerst een opwarming en lie ten daarna wat onderdelen en draaiwerk van een show zien. Daar de instructrice ziek was, nam Yvonne Habraken de leiding op zich. De color guards stonden onder leiding van Maartje van den Bogaart. Doordat Ad Nouwens de verschillende activitei ten aan elkaar praatte en door de ruime belang stelling van de Moergestelse mensen is het ook voor de andere deelnemers, te weten judo, KVO, TTV, Balia d’Oro, de drumband van de Harmo nie en het Jongerenkoor een geslaagde dag ge worden. Hartelijk bedankt voor uw belangstelling en tot ziens. FANFARE, DRUM/^-Tjp Foto Chris van de Bijgaart Ook minister Braks had er vertrouwen in het streefgetal van 70% reductie te bereiken op een wijze die voor de sector economisch en technisch draagbaar is. Uit een oogpunt van de concurren tiepositie was z.i. de economische en technische inpasbaarheid van zeer groot belang. Hij wees op het brongerichte karakter van het ammoniakpro- bleem en zei een gefaseerde aanpak van maatre gelen voor te staan. Inzake de terugdringing van de ammoniakuitworp wilde hij op korte termijn komen tot aanscherping van de bestaan mestuit- regels. Hij lichtte verder toe dat de mestinjectie en silo-afdekking twee maatregelen zijn, die sa men met de luchtzuivering bij de varkensstallen in de eerste fase van Propo Noord-Brabant be proefd worden. Inhakend op het belang dat het project ook heeft voor de natuurbescherming, be nadrukte hij dat het project niet alleen belangrijk was voor deze regio maar voor heel Nederland. De heer A.J. Latijnhouwers, voorzitter van de NCB, wees op de grote betekenis die de veehou derij heeft voor de economie van ons land. Hij was van oordeel dat de milieuproblematiek in de land- en tuinbouw een gezamenlijke verantwoor delijkheid is van overheid en bedrijfsleven. Het scheppen van een klimaat van vertrouwen in de aanpak van de overheid is van wezenlijk belang. Er is z.i. de voorbije periode teveel verwarring gezaaid in de land- en tuinbouw. Met het aanha len van een reeks van initiatieven gaf hij het be wijs aan dat het landbouwbedrijfsleven al veel aandacht had besteed aan de milieuproblematiek en ook werkelijk daden had gesteld. Hij beklem toonde dat de problemen door de landbouw vol ledig worden onderkend en dat men weet dat er nog veel meer moet gebeuren. Hij wees in dit verband op het belang van een duidelijk over heidsbeleid. Maatregelen dienen haalbaar en be taalbaar te zijn. Hij verwoordde dat er vanuit het landbouwbedrijfsleven in Noord-Brabant alleen al meer dan 25 personen full-time bezig zijn met oplossingen van de mestproblematiek. Sinds 1974 is in Brabant al meer dan 40 miljoen gulden uitgegeven aan onderzoek en oplossing van het mestprobleem, aldus Latijnhouwers. Tot slot van de thema-ochtend werden op het be drijf van veehouder H. Kools, Hild 15, door de ministers Braks en Nijpels met een hijskraan de laatste platen op een mestsilo geplaatst. Hierme de was de start van het project, waarvoor gedu rende een periode van 3 jaar 9 miljoen gulden is gereserveerd, een feit. i - De voorzitter van de stuurgroep, Gedeputeerde R. Welschen, sprak in zijn welkomstwoord van een bijzondere en voor het milieu belangrijke dag. Hij haalde aan dat de twijfels over de moti vatie inzake de praktische uitvoering, die er tij dens de voorstudie wel waren geweest, volledig waren verdwenen. Hij dankte de ministers voor de bijdrage aan het project en evenals de andere sprekers had hij een speciaal woord van dank aan de betrokken agrariërs voor hun medewerking. Hij beklemtoonde dat zowel van de Brabantse landbouw als van het provinciaal bestuur de voorkeur uitgaat naar een duidelijk rijksbeleid ten aanzien van de milieuproblematiek. Duide lijk zodat eenieder weet hoeveel hij moet beper ken en tevens om scheve situaties te voorkomen. Door ministers Nijpels werd gememoreerd dat dit project ter bestrijding van de ammoniakemis- sie vanuit de veehouderijen het meest omvangrij ke en het best op de praktijk gericht onderzoek is tot nu toe. Een project ook waarbij de overheid en het landbouwbedrijfsleven nauw samenwer- ken. Hij verwoordde dat het erom gaat om land bouw èn milieu een betere toekomst te bieden. De landbouw is immers slachtoffer maar ook een veroorzaker van milieuproblemen. Nijpels, die in 2000 in Brabant de emissie met 70% verminderd wil zien, verduidelijkte dat het niet alleen de landbouw is waar iets moet gebeuren. Met name de industrie en het verkeer zullen een niet gerin ge bijdrage moeten leveren, aldus Nijpels. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 MAART 1989 De schoolstrijd is één van de voornaamste re denen geweest voor het ontstaan van de con fessionele partijen, nu verenigd in het CDA. De band tussen het CDA en het confessioneel onderwijs is dus altijd sterk geweest. Ook in on ze tijd blijft het CDA zich betrokken voelen bij het onderwijs. Ook in onze tijd moet er soms weer ’gestreden’ worden, nu voor het behoud van de christelijke school. Ook in onze tijd blijft bezinning nodig voor het doel en waarde van het confessionele onderwijs. De projectgroep Onderwijs van onze Adviesraad in Brabant wil graag een bijdrage leveren aan de- I ze bezinning. Daarom organiseert de project groep in samenwerking met de Katholieke Schoolraad Christelijk Onderwijs Brabant een I studiedag met als onderwerp: ’Het christelijke onderwijs in Brabant... een actuele zaak’! De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 22 maart in het gebouw van de Hogeschool Katho lieke Leergangen aan de Gimbrèrelaan te Tilburg en duurt van 15.00 uur tot 20.30 uur. Er zijn inleidingen van onze landelijke voorzitter W.G. van Velzen, J.G. Timmermans (wethouder on derwijs Tilburg) en C. Langstraat (beleidsmede werker Besturenraad PCO). j U ziet het, een sterke ’bezetting’. Het belooft dan ook een belangrijke bijeenkomst te worden die mensen die zich betrokken voelen bij het chr. on derwijs, vanuit welke invalshoek dan ook, niet mogen missen. U kunt zich tot 10 maart opgeven bij het CDA-Bureau-Brabant te Den Bosch. De kosten bedragen 17,50 waarvoor u o.a. een maaltijd ontvangt. Voor inlichtingen kunt u zich altijd tot mij wen den, tel. 04959-2983. ^ELA^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5