SPRITSKOEKJES BRIOSJES FOTOGRAFIE r WITTE EIERKOEKEN 3.00 p?l Aphrodite rp Spelregels Jubileumbingo BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG 1 6 halen - 5 betalen! 5 stuks 3.50 Eerste Communie ’89 Vastenaktie 1989 r VITASUN zonne-unit V.D. BIGGELAAR Ff G G G C.D.A. Achterban t 'V J 2 geslaagden bij Drumfanfare Moergestel s Huidverzorgingsinstituut - G K.P.J.-nieuws Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 04243-1421 200 gram NU Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 h Het voorjaar zal nog wel even duren, bij ons kunt u echter nu al zonnekuren! Kerkstraat 4, Moergestel Telefoon 1238 CHRIS VAN DE BIJGAART G r-A De foto’s die we maakten van de carnavalsoptocht zijn te bekijken en te bestellen bij ons in de winkel. G G Ski Uw ’Echte Bakker’ heeft een leuke feestdoos bij een kindertaart WEEKAANBIEDINGEN Neem voor de verandering eens een PANDABROODJE. Heerlijk voedzaam en u steunt het goede doel! B^ - Schoolstraat 5 - Moergestel - Telefoon 04243 - 1474 n 4 XL PAGINA 5 '4 i Werkgroep M.O.V. Hierbij brengen wij onze dank nog uit naar de mensen van de Boerenbond die ons de ruimte be schikbaar hebben gesteld om de wagen in te bou wen, en die het toelieten dat ze wel eens hinder van ons ondervonden. - De dweilmiddag het klapstuk van de K.-P.J. carnaval. Dit jaar met een zeer gezellig blaasor- kestje. Deze dweilmiddag was zo druk bezocht dat menig café of bar ons niet allemaal kon her bergen maar het verliep allemaal toch volgens plan, we waren nog even bang dat we broodjes te kort zouden komen maar dat bleek achteraf wel mee te vallen, al met al een heel gezellige middag waar de K.P.J. zich wederom van de goede kant heeft laten zien. UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN BIJ SLIJTERIJ met gezichtsbruiner speciale reflectorlampen regelbare luchtdouche electronisch gestuurd Voor alle duidelijkheid volgen hier de spelregels zoals die zijn vastgesteld voor de eerste Jubileum TV-bingo op donderdag 16 februari a.s. - De nummers worden getrokken tijdens een rechtstreekse uitzending van Moergestel-TV op 16 februari a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur. - Er wordt gespeeld om een VOLLE KAART, d.w.z. dat u bingo hebt als alle op uw kaart vermelde 15 nummers zijn gevallen. - De trekking van de nummers geschiedt tijdens de uitzending in series van resp. 15,15,15,15, 10 en 10. - Indien alle 15 nummers op uw kaart zijn geval len en u een volle kaart heeft, meldt u dit tele fonisch via het tijdens de tv-uitzending bekend te maken telefoonnummer (3 lijnen). - U dient zich te melden met ’BINGO’ en het links op de kaart aangegeven kaartnummer. - Na de melding wordt per komputer gekontro- leerd of de bingo korrekt is. Tijdens de kon- trole wordt door een van de telefonistes uw kaartnummer, naam, adres en telefoonnum mer genoteerd. Beste ouders, Op woensdagmiddag 22 februari om 14.00 uur tot 15.15 uur worden alle kinderen die op 23 april hun Eerste Communie gaan doen, verwacht in de Aula van de Graaf van Urselschool. Dan begin nen we met het project en de liedjes. Denkt u ook aan de foto van uw kind, en de doopkaars, die ze bij de werkgroep in moeten le veren op 22 februari, allebei voorzien van naam. Wij hopen op uw aller medewerking. Mia en Jo - Degene, die de eerste juiste bingo meldt, wordt uitgenodigd zijn prijs zo mogelijk nog tijdens de uitzending in ontvangst te komen nemen in de studio van Moergestel-TV. - Met de trekking van nummers wordt doorge gaan tot het moment dat er 10 korrekte bingo’s zijn gemeld. - De volgorde van binnenkomst van de telefo nische bingomeldingen bij de telefonistes is bepalend voor de prijs. - Na afhandeling van een bingomelding staat de volgende meldingsmogelijkheid open. - De winnaars van de tweede tot en met de tien de prijs kunnen deze vanaf vrijdag 17 februa ri 1989 afhalen bij mevrouw Riet Janssen- Nouwens, Pr. Margrietstraat 17. - Hier kunnen eveneens de 5 kadobonnen van 20,— van de aan de kaartnummers verbon den loterij worden afgehaald. - Indien u vragen heeft over de jubileumbingo of de loterij dan kunt u kontakt opnemen met mevr. Janssen, tel. 1816. f Ethiopië GAMO/GOFA Ongeveer 100 jaar geleden begon de Ethiopische Orthodoxe Kerk hier in dit gebied missie-arbeid te verrichten. Momenteel telt de Orthodoxe Kerk hier ongeveer 700.000 praktiserende leden. Er zijn 113 Orthodoxe kerken en 500 Orthodoxe priesters in dit gebied werkzaam. In 1973 kwam hier een eerste groep R. K. missionarissen aan. Zij werden al heel snel gekonfronteerd met de vraag hoe zij in een reeds gekerstende streek als Gamo Gofa te werk zouden moeten gaan. Dank zij de open instelling van deze missionarissen ont wikkelde zich hier een goede verstandhouding met de plaatselijke Orthodoxe Kerk en geestelijk heid, alsook met de plaatselijke administratie. Reeds na enkele jaren werkzaam te zijn geweest in dit gebied besloten de R.K. missionarissen hun werk te integreren in het werk van de plaat selijke Orthodoxe kerk en zich in te zetten voor die taken van deze kerk, waarvoor geen eigen- lands bekwaam personeel voorhanden was. On geveer tegelijkertijd vonden er in Ethiopië ook belangrijke veranderingen plaats op politiek ge bied. De feodale regering van Keizer Haili Selasi werd vervangen door een socialistisch-marxistische re gering, die alle geestelijke van het land verplicht te een beroep uit te oefenen, waarmee zij zich zelf in leven konden houden en waarmee ze volgens de socialistische-marxistische principes een bij drage zouden leveren aan de ontwikkeling van de Ethiopische maatschappij. Zowel de plaatselijke Orthodoxe Kerk alsook de katholieke missiona- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1989 De raadsfraktie van het CDA nodigt al haar leden uit voor de achterbanbijeenkomst op maandag 20 februari om 20.30 uur in de boven zaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst staat de raadsvergadering van 24 februari cen traal. De inbreng en mening van alle CDA-leden is voor de fraktie erg belangrijk. U komt toch ook!!! Theo Mulders, Toon v. Gils, Ad vd Meijdenberg, Riky Bergman-vd Loo IT’ Voortaan wordt het organiseren van het verjaar dagsfeestje voor de kinderen nog leuker: de ge zamenlijke Echte Bakkers verenigd in het Ech te Bakkersgilde introduceren een leuk versierde kindertaartdoos. Een doos die je niet zomaar weggooit, want op de doos staan aan alle zijden leuke, gekke en grappige feestneuzen en brillen. En verder twee grote clowns-maskers. Alle mas kers kunnen door de kleine feestgangers worden uitgeknipt en gevouwen. Een aktieve bezigheid waarbij de ouders zich even kunnen terugtrekken uit het feestgedruis. Ook aan de inhoud: de kindertaart, is door de Echte Bakkers alle aandacht en zorg besteed. Dit heeft geresulteerd in een vrolijk-ogende kinder taart die de lekker smaak en kleurige decoratie heeft die aansluit bij de belevenswereld van het kind. Ook üw eigen voorkeurstaart wordt met veel vakmanschap gemaakt. Wilt u meer weten over deze bijzondere verjaar- dagsspecialiteit, loop dan eens binnen bij uw Echte Bakker. U herkent hem aan het vignet met een vriendelijk ogend bakkertje met in zijn han den een brood en een oventje. De Echte Bakker zal u graag op weg helpen met deze aktie die ze ker zorgt voor een geslaagde kindermiddag. Een jaar extra repeteren zagen Maureen Verhoe ven en Yvonne Habraken afgelopen zaterdag be kroond door in de ’Speelboom’ te Vught te sla gen voor het diploma ’Majorette instructrice A’. Complimenten van de vakjury die onder auspi ciën stond van de bond van muziekgezelschap pen in het bisdom Den Bosch, de bond van har monie en fanfare gezelschappen in bisdom Bre da en de koninklijke nederlandse federatie van muziekgezelschappen in de afdeling Noord- Brabant waren er vooral voor de ballettechniek, de presentatie en de keurige verzorging. Yvonne behaalde in totaal 49,5 punten (8) en Maureen 50,5 punten (8,4). Yvonne en Maureen langs deze weg nog van har te proficiat met de behaalde resultaten, hopelijk mogen wij jullie nog lang binnen onze vereniging begroeten. 10 nieuwe leden binnen onze showgroepen, waarvan 6 trotse matroosjes, nieuwe uniformen voor onze majoretten en color guards en een ge weldig nieuw verenigingsgebouw waardoor nu onze vereniging na vele jaren, op één lokatie, ge zamenlijk kan repeteren, zijn zeker bijzonder po sitieve ontwikkelingen binnen onze drumfanfare. Doordat weer een aantal aspiranten naar het korps zijn overgestapt is binnen onze opleiding voor aspirant blazers weer ruimte ontstaan voor nieuwe leden. Belangstellenden zijn iedere dinsdagavond van harte welkom in ons nieuwe gebouw aan de Bosstraat tussen 18.30 en 20.30 uur of tijdens de opendag op 26 februari. rissen zetten zich sindsdien met enthousiasme in voor de totale ontwikkeling van de mensen in de streek Gamo Gofa. In de eerste jaren werden dan ook her en der in deze streek kleine ontwikke- lingsprojekten opgezet op het gebied van gezond heidszorg, watervoorziening en onderwijs. Voor ieder project werden er afzonderlijk de nodige contakten opgenomen met donororganisaties voor het krijgen van de nodige financiële midde len voor de uitvoering van deze projekten. Door regelmatige kontakten en studiebijeenkomsten rond de ontwikkelingsproblemen in de streek, is men er langzamerhand toegekomen om de ont- wikkelingsaktiviteiten te koördineren om zo tot een goed optimaal gebruik van kennis en midde len te komen. De volgende keer informeren wij u verder over dit vastenaktie-projekt. Een terugblik op carnaval ’89 (niet eerder ver schenen omdat de correspondent zelf ook niet vies is van de carnaval) - We beginnen met het ’hengstenbal’ wat even als vorige jaren een knallend en bruisend feest was, waar het zo druk werd dat lange rijen wach tende mensen voor de deur stonden om erin te kunnen. De schaduwzijde van dit feest was dat er weer altijd figuren binnen weten te glippen die niets maar dan ook niets van carnavalvieren be grepen hebben en probeerden om de sfeer te ver pesten, ik hoop dat we ze volgend jaar buiten kunnen houden. - Het artiestengala in het Draaiboompje, wel niet van de K.P.J. maar er deden wel zoveel K.P.J. leden aan mee dat dit rustig in dit nieuws ver meld mag worden, want ze maakten er samen een geslaagde avond van, door de door hun ge kozen artiesten of sketches op originele manier te play-backen. - De optocht, waarin, na één jaar afwezigheid, de K.P.J. weer meedingde naar de prijzen en me teen onverbiddelijk toesloeg door de 2e prijs weg te slepen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5