Het Katholiek Basisonderwijs ij 2.25 2.55 2.75 SLAGERIJ KETELAARS B.V. De natuur is hofleverancier I a 1/2 prijs B y prijs f i Bibliotheeknieuws S.P.M.-nieuws Artiestengala 1989 goed geslaagd!!! Slagerij Franken winnaar etalagewedstrijd Terugblik op carnaval 1989 Vernieuwing te boek gesteld STILMEUBELEN 7/ v JEEIGENZELF- ‘‘TW Ruime parkeergelegenheid t.o. onze zaak. 1 Laatste heren wintertruien Boszichtschool, Bosstraat 1, tel.: 1728 Hertog Jan school Duyvekotstraat 19, tel.: 1886 De natuur is de gulle gever, al duurt het soms eeuwen voordat hout dat gloedvolle meubelmateriaal wordt dat u zo bewondert en waarmee u zich stijlvol en karaktervol omringt. Maar de natuur is ook grillig, daarom moet er een uiterst zorgvuldige se lectie plaatsvinden. Elke plank is een meu- belmakerskeuze. Wij zijn dat aan ons ni veau verplicht... U bent van harte welkom. BISSCHOP ZWIJ5EN5TPMT 72 TILBURG 013421666 SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' LEVERKAAS 1 (1(1 100 gramI iUU RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD RUNDERFILET Q 9R VARKENSLEVERLAPPEN Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32, tel.: 1560 Sprookjes in de bibliotheek Modehuis k Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de aanmelding van nieuwe leerlingen. Het Katholieke Schoolbestuur wil u daarom gaarne enige informatie geven over het katholiek basisonderwijs in ons dorp. Alle winter kinderjassen I PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1989 JA 2 reer uur ^O- sta- ’s e- et nfi a- sc rt ff 1 i :ste is - ran □or en de ie or v- n- u- □r fit Tevens is er dan gelegenheid om uw kind, wan neer dat vóór 1 augustus 1990 vier jaar wordt, aan te melden. ren ing ;en. lag. ?ie. de ag iet we ing ze le 4 IS en ig- [ie. iir. UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram (met eigen gehakt) 6stuks... Weekaanbiedingen van 16 tot 22 februari 1989 500 gramVifaW 500 gram A iet 's de i. 30 Het bestuur hoopt, dat u door dit artikel een goede indruk heeft gekregen van het katholiek basisonderwijs in Moergestel. De onder- wijsteams ontmoeten u graag op de open dag. Voorz. L. Loosveld Sekr. J. Stieger. V V T! Sprookjes zijn zo oud als de mensengeschiedenis. Ouders vertellen ze door aan hun kinderen, steeds opnieuw met telkens andere woorden en toch steeds hetzelfde. Het woord sprookjes betekent: het gesprokene, dat wat rondverteld wordt. Al eeuwen geleden is men begonnen met mondeling overgeleverde sprookjes te verzamelen. In 1697 schreef Char les Perrault de sprookjes op, die de kindermeid altijd aan zijn kinderen vertelde. Er werd een boek van gemaakt dat ’Sprookjes van moeder de gans’ heette. In Duitsland deden de gebroeders Grimm het zelfde in 1812. Ook zij verzamelden de oude verhalen die steeds opnieuw werden verteld. Hans Christian Andersen (1805-1875), een Deen se schrijver, bewerkte bestaande sprookjes en schreef ook nieuwe zoals ’de prinses op de erwt’ en ’het lelijke jonge eendje’. De bibliotheek heeft van 15 februari t/m 8 maart een tentoonstelling ingericht met boeken, diaseries en geluidscasset tes van en over sprookjes. O.a. M.L. Von Franz: ’De vrouw in het sprookje’. D. Udo de Haes: ’Kleutergeweld, sprookjeswereld’. H.C. Andersen: ’De nieuwe kleren van de keizer’. Onsterfelijke sprookjes, alle klassieke sprookjes van Grimm en Andersen. Anton Piecks sprookjesboek Lea Smulders: ’Mijn liefste sprookjesboek’. Kari Paetow: ’Sprookjes van vrouw Holle’. Afgelopen zaterdag vond in café ’t Draaiboompje het artiestengala plaats. Hieraan deden niet min der dan 45 artiesten mee. Voor sommigen was het de eerste ervaring om op de planken te staan, maar diversen doen al jaren mee. In totaliteit wa ren er 10 optredens welke varieerden van solo- optredens, complete bands tot een fleurige dans groep. Bijzonder succesvol waren de Blues Bro thers die een geheel eigen versie van een nummer brachten waarnaast leuke pasjes ook acrobatische toern in zaten en Bart Peters met band met het zeer levendig gepresenteerde nummer Tm in for Folk. En natuurlijk het toepasselijke nummer met karnaval ’Don’t worry, be happy’ met een eigen tekst werd ten tonele gevoerd. Verder wa ren er de trouwe Champignonsplukkers. Normaal, Henk Elsink, Dansgroep met een mu- sicalnummer, Edelweis, Meat Loaf en nog een band. Tot slot werd met alle artiesten tesamen het lied ’You’ll never walk alone’ gezongen. Dit vormde een waardig slot voor het artiestengala 1989. Poirters Onze dagelijkse bezigheden hebben inmiddels weer hun normale ritme hervonden. Vijf dagen heeft Moergestel bol gestaan van de activiteiten die eenieder even losweekten uit hun normale le venspatroon. Wij denken te kunnen spreken van een zeer geslaagd carnaval waarvan een groot deel tot stand kwam door een uitstekende samenwerking van de drie plaatselijke carnavalsverenigingen, Dors(t)vlegels, Durdraaiers en Pierewaaiers. Niet in de laatste plaats echter was dit te danken aan de opkomst van de gehele Moergestelse be volking of het nu was bij de primeur op donder dagavond, het grandioos uitgevoerde carnavals concert door onze Harmonie Prinses Juliana, dan wel bij de overweldigende belangstelling zowel wat deelname aan de optocht als toeschouwers betrof. Allen hiervoor onze hartelijke dank. Speciaal willen wij onze erkentelijkheid betuigen voor de vrijwillige bijdragen bij de aanbieding van ons Pierewaaiersblaoike, waardoor onze toch zo geteisterde clubkas een welkome aanvulling kreeg. Wij realiseren ons hierbij dat de versprei ding hiervan niet helemaal vlekkeloos is verlo pen. Onze excuses hiervoor, de (te) korte tijd van voorbereiding voor de distributie is hier debet aan geweest. Mochten er dorpsgenoten zijn die daardoor on verhoopt geen exemplaar hebben gekregen, dan hopen wij dit graag, hoewel laat er zijn nog en kele exemplaren voorradig. Bel ons dan even (tel. 3610) Nogmaals onze hartelijke dank. C.V. ’De Pierewaaiers’ Woensdag 22 februari is er weer een ledenverga dering van de Sociale Partij Moergestel. Aanvang 20.30 uur. Plaats: achterzaaltje van café de Kloare. Op de agenda staat o.a. raadsvergadering van 24 februari a.s. Onze vergaderingen zijn openbaar. Tot ziens. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Tn onze tijd is de strijdbare katholieke eenheid van weleer verdwenen. Maar juist daardoor lijken talrijke mensen en groepen in de kerk erin te sla gen een ’open huis’ binnen de samenleving te worden. De kerk wordt zo een plaats waar reli gieuze en maatschappelijke vragen op een betrok ken en niet-vrijblijvende manier besproken wor den. Vaticanum II en ons eigen Pastoraal Conci lie van Noordwijkerhout hebben erfgenamen’. Dat zei redacteur Bert van Dijk onlangs bij de presentatie van het nieuwe Acht Mei-boek: ’De vernieuwingen in katholiek Nederland. Van Va ticanum II tot Acht Mei Beweging.’ Vijftien vrouwen en mannen uit de kring van de Acht Mei Beweging vertellen in dit boek het hoopvolle van ’het andere gezicht van de kerk’. Ieder van hen brengt een deel van de vernieu wingsbeweging in beeld: pastoraat, katechese, vrouwenbeweging, leken, missie, religieuzen, economie en arbeid, vredesbeweging, homosek sualiteit, basisbeweging, enz. Overal zijn mensen bezig met datgene wat paus Johannes XXIII en kardinaal Alfrmk voor ogen stond: het bij de tijd brengen van onze kerk. Dat is de rode draad in het boek. Dat is ook het drijvende motief van de bijna honderd organisaties die samen de Acht Mei Beweging vormen. Dat is ook de inspiratie van de duizenden die jaarlijks de Acht Mei manifestatie bezoeken. (De komende manifesta tie is op 6 mei a.s. in Den Bosch). Het boek ’De vernieuwingen in katholiek Neder land’ telt 215 bladzijden en kost 25,—; het is verkrijgbaar in de boekhandel of bij de uitgever: De Horstink, Postbus 395, 3818 HN Amers foort, tel. 033-611523. Zoals, u in het vorige nummer van Moergestel - Nieuws’ hebt kunnen lezen stelde cv de Dorst- vlegels een prijs beschikbaar voor de mooist ver sierde gevel of etalage. Vele winkeliers/kasteleins gaven hieraan gehoor. Een deskundige jury trok er op uit om te kijken wie er voor deze prijs in aanmerking kwam. Als beste kwam slagerij Franken uit de bus met 102 punten. Verder scoorde goed bakkerij van Hulten 84 punten. Slijterij de Korenmaaier 82 punten. Jan Willems 82 punten. Buiten de prijzen viel Tapperij de Schouw die de Wisselbeker beschikbaar stelde. Eveneens viel buiten de prijzen van Dijk Stoffen. Langs deze weg danken wij de Moergestelse middenstand voor hun bijdragen om zo te komen tot een sfeer vol Moergestel tijdens karnaval, en hopen vol gend jaar eveneens op hun medewerking te kun nen rekenen. verplicht zou zijn. Voor zover mogelijk wordt de ze voorkeur gehonoreerd. Het volledig opheffen van de indelingsgebieden kan onderwijskundige en organisatorische problemen met zich mee brengen. Van belang is nog te melden, dat een kind van vijf leerplichtig is. Het wordt echter al vanaf het vierde jaar tot school toegelaten. De kleuter groepen een en twee zijn elke vrijdag vrij. Voor kinderen, die voor het eerst de school gaan bezoeken, voor hun ouders/verzorgers en ande re belangstellenden, wordt op alle scholen een OPEN DAT Oehouden en wel op: Dinsdag, 28 februari a.s. van: 09.00-12.00 uur 13.00-17.00 uur 18.00-21.00 uur Het onderwijs aan onze drie basisscholen richt zich op de voortgaande ontwikkeling en de totale vorming van ieder afzonderlijk kind. Elke school heeft een eigen schoolwerkplan en daarin zijn o.a. de organisatie en de werkwijze van de school opgenomen. De school stelt de hulp en de mening van de ouders/verzorgers zeer op prijs. Daartoe zijn er per school, een Ouderkontaktgroep en een Me dezeggenschapsraad ingesteld. Heel belangrijk is het persoonlijk kontakt tussen ouders/verzorgers en leerkracht. De ’Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel’ is verantwoordelijk voor de drie katholieke basis scholen: Boszicht, Graaf van Ursel en Hertog Jan. Zaken zoals personeel, financiën, gebouwen en kontakten met gemeente en diverse andere in stanties worden door het bestuur behartigd. Het bestuur streeft naar drie gelijkwaardige ba sisscholen en hanteert daarbij per school een in- stromingsgebied. Bij de indeling wordt er van uitgegaan dat kinderen uit één gezin op dezelfde school komen. In overleg met de Medezeggenschapsraden is echter besloten, dat ouders/verzorgers, die hun oudste kind aanmelden, een andere school kun nen opgeven dan volgens de indelingsgebieden

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3