Buro ’76 EIERKOEKEN KLONTJESMIKJE APPELFLAPPEN Wandelen door de natuur o I h s ONRAAD snel gemeld zo gedaan 6 halen - 5 betalen BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KAUWENBERG I i Samen er iets aan doen i I Wie drukt huwelijkskaarten en geeft daar ’n felicitatiepakket bij kado? ft Schaatsclub ’De Vennen’ 14 I De Regte Heide 14 I BEKENDMAKING voor kalender GEMEENTE MOERGESTEL WEEKRECLAME: J f Oisterwijkseweg 43, Moergestel, Tel. 04243-2268 5 stuks Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. hHng :hting mm 1 Vrijdag 24 februari: Kommissievergaderingen g g? s PAGINA 7 Moergestel, WAAR LAAT JE HET? 2.25 2.25 559-1 4 Schaatsclub „De Vennen.” GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. 5 o o l Q. 2 OT <T> g o Q. x<. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 24 januari 1989 hebben besloten aan J.C.Th. Persoons, Industrieweg 24 te Moergestel, te verlenen een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een garagebedrijf met een werkplaats voor autoreparaties, zoals op de bij de aanvrage behorende beschei den is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, num mer 2669, plaatselijk bekend Industrieweg 24. De vergunning is verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. De beschikking en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel tijdens kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvrage om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde, in artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van genoemde afdeling. Moergestel, 8 februari 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. 3) Verdere uitrusting Afgezien van de kleding zijn er nog andere din gen van belang, voeding bijvoorbeeld. Neem vol doende te drinken mee, in een geïsoleerde bidon waarin de dranken niet bevriezen. Wat hebt u verder nog nodig? Neem een braamsteentje mee voor onderweg, als u onverhoopt met bramen aan de schaatsen komt te zitten. Verder wat crème te gen kou en zon; een routekaartje; wat geld voor als er onderweg iets gebeurt en u moet afstappen. Schaatsbeschermers of schoenen voor als u een stuk(je) moet lopen. Een toerrijder kan zelfs nog aan reserveschaatsen denken als hij een lange tocht gaat ondernemen. Resumerend: Kom altijd goed voorbereid aan de start. Onder schat de afstand niet. Een goede lichamelijke conditie is een absolute voorwaarde. Ga niet van start op ijshockey- of kunstschaatsen, want dat is vragen om moeilijkheden. Ga eens oefenen op de kunstijsbaan, waarbij u gerust wat extra aandacht aan uw techniek mag besteden. En kom ook op natuurijs niet onvoorbereid aan de start. Ook hier geld: oefening baart kunst. Neem bij de training droge sokken mee, een droog T-shirt en even tueel een extra jack om na afloop aan te trekken. UGG SI UGAllJpSj|A| BUIWCHJJOOA f| UG Gijl|Od Gp UBA 5JBBZ Wanneer je je hart wilt ophalen aan de grote ver scheidenheid aan wilde planten, wel, trek er dan eens een dagje op uit en dwaal dan door de na tuur, waaraan Brabant zo rijk is. Zo’n mooi brok natuur is b.v. de Regte Heide, dat eigendom is van de Stichting Het Noordbra- bants Landschap. Het is een prachtig heidege bied, dat ten zuid-westen van Goirle ligt. Het is waar, dat de hei grotendeels door pijpestrootje en bochtige smele is overwoekert waardoor het geen echte hei meer is. Nochtans kunt u genieten van de schoonheid, de weidse uitzichten, de stilte. Wist u overigens, dat de Regte Heide rond 1760 viermaal zo groot was als thans? De boompieper en de boomleeuwerik voelen er zich best thuis, evenals de wulp. Ik zag er eens de buizerd en de torenvalk, op zoek naar iets eetbaars. Een heel bijzonder plantje, dat u er kunt aantref fen, is het Klein Warkruid. Het is een slinger- plantje zonder bladgroen. Het dringt met de wor tel het vaatstelsel van een andere plant binnen, b.v. bij de struikheide en haalt er het voedsel uit. Het Warkruid is dus een parasiet. Het Warkruid, dat éénjarig is, produceert veel zaad. Nog zo’n mooi plantje is de kruipende grondster. Het heeft kleine, ronde stengeltjes met glanzen de ronde blaadjes. De witte pietepeuterige bloempjes staan dicht opeengepakt in de oksels van de blaadjes. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op ’t gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Vrijdag 10 februari: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Woensdag 15 februari: Bingo in de Reuselhof voor alle Ouderen vanaf 55 jaar. Woensdag 22 februari: Rikken met Roef 20.00 uur in de kantine. Kienen bij Gezwiene 20.30 uur. bij men het jack tijdens de training aanhoudt. Er zijn speciaal uitritsbare schaatstrainingsbroeken in de handel. Deze kunnen worden uitgedaan zonder dat daarbij de schaatsen hoeven te worden uitgetrokken. g) Een water- en winddicht jack. h) Een wollen muts die over de oren kan worden getrokken. i) Een paar wollen of nylon handschoenen. 2) Voor toertochten Bij extreme kou, dus veelal als het echt vriest, ko men nog de volgende aanvullingen in aanmer king: - Als extra hoofdbedekking een bivakmuts. - Speciale hoezen of een met zeemleer gevoerde wollen sok voor over de schaatsschoen. Deze kunnen eventueel met klitteband worden vast gemaakt. - Zeemleren beschermstukken voor de ’edele’ delen en eventueel de rug en de knieën. - Een skibril om oogbevriezingen te voorkomen. - Dubbele handschoenen: eerst een paar gebrei de handschoenen, met daarover heen een ny lon paar met dikke voering. - Om de knieën, ellebogen en schouders te be schermen bij eventuele valpartijen, kunnen ste vige stukken schuimrubber worden gebruikt, die met tape worden vastgezet. Gebruik hier voor nooit elastiek, want dat belemmert de bloeddoorstroming. - Voetbalscheenbeschermers voor de scheenbe nen. Dit voor het geval vóór u iemand valt en uithaalt met de schaatsen. - Een klein rugzakje of skitasje. Een fietsbroek, voorzien van zeemleer. - Een fietstrui (handig omdat er zakken inzitten, waar de nodige proviand in kan worden opge borgen). Kleding en uitrusting voor toerrijders Als je op de ijsbaan of bij toertochten de schaat sers m/v bekijkt, zie je een bont en rijk uitgedoste groep aan je voorbij trekken. Toerrijders in de meest uiteenlopende ijskleding; van snelle pak ken tot in lange jassen. Wat is nu belangrijk om te dragen? In dit stukje worden enkele adviezen en wenken gegeven. Kleding Het kledingadvies kan in twee delen worden gesplitst nl. kleding geschikt voor het schaatsen op de kunstijsbaan en kleding voor toertochten op natuurijs. 1) Voor de kunstijsbaan De regelmatige bezoeker van de kunstijsbaan kan over het algemeen met minder kleding volstaan dan de rijder van toertochten. Het verschil zit hem voornamelijk in de temperatuur. De kunstijsbaan opent haar poorten al half oktober Kommissie voor Financiën op maandag 13 fe bruari 1989 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De sekretaris van de kommissie, A.W.A. van Seeters. Kommissie voor Algemene Beleidszaken op maandag 13 februari 1989 om 19.30 uur in het gemeentehuis, aansluitend aan de vergadering van de Kommissie voor Financiën. De voorzitter van de kommissie, J.B.S. ter Veer. en de temperatuur is dan en ook een groot deel van de winter boven het vriespunt. Pas als het echt gaat vriezen, trekt ook de kunstijsbaanrijder - die dan overigens zelf vaak ook het natuurijs op zoekt - extra kleding aan. De kleding moet de schaatser regen, sneeuw, wind en koude beschermen. Voorts moet het transpiratievocht goed kunnen worden geabsor beerd en de kleding moet gemakkelijk zitten. Een goed kledingpakket zou er als volgt kunnen uitzien: a) Onderkleding voor het bovenlichaam; een dun T-shirt, een zogenaamd zweethemd, een lichte wollen of katoenen pullover. Zorg ervoor dat de kleding de gehele rug bedekt; ze moet dus lang genoeg zijn. b) Onderldeding voor het onderlichaam; zwem broek, onderbroek, winddichte Terinit schaats- onderbroek. c) Voeten: goed passende dunne (wollen) sokken. d) Afhankelijk van de kou kan over de onderkle ding een katoenen schaatsonderpak, een lange onderbroek of een pyjama worden gedragen. e) Over de onderkleding, die dus qua dikte is aangepast aan de omstandigheden, kan men een schaatspak (wedstrijdpak) of een uit twee delen bestaand schaatscostuum - te weten een schaatsmaillot en een schaatstrui - aantrekken. Een stel bretels houdt daarbij de maillot goed op zijn plaats. f) Voordat de ijsbaan wordt betreden, kan een (gevoerd) trainingspak worden gedragen, waar- öff I D s a> 3 O) S 0) OT 5 /J 5 \J g) JÉ O Voorkoming Misdrijven is een zaak van de politie en U NA-6; "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7