I 2.75 Aphrodite 1.50 I SLAGERIJ KETELAARS R.V. B I r I Okido Het consiliair proces K.V.O. Experimentele Lasopleiding MIG/MAG Kort- M.B.O. Een succes!! Thermovital Scholengemeenschap Kempenhorst nieuw en veelzijdig Audacia-nieuws Bingo Ned. Ver. Slechthorenden 9 I S.V. Roef! Korfbal JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet meer bereikbaar... Worstebrood Malse rosbief 500gram 10.50 Biefstuk tartaar per stuk Gekookte worst 100 gram 0.95 Runderrookvlees 100 gram 2.55 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 2 t’ p- aanv. n- 15 in et Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet meer te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u tijdens dat tijdstip inspreken op de telefoonbeantwoorder. Ook de bel aan de voordeur is in genoemde tijdperiode afgesloten. aanv. 09.45 vertr. 10.15 vertr. 09.15 aanv. 11.00 aanv. 11.00 vertr. 09.15 st in )e e- Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. 04243 - 1474 a- n, n- n- a- e- 3. d- ht o- Huidverzorgmgsinstituut met eigen gehakt - 6 stuks Afslanken door thermische dieptewarmte Weekaanbiedingen van 9 tot 15 februari: n; ie >8 D. >P n. o- lt. .4 .8 .6 .8 .2 :n persdijk 69, Oisterwijk, aanvang 20.15 uur. K. V.O.-leden zijn hier van harte welkom. De of ficiële opening is om 12.30 uur. Verder zijn er de hele middag demonstrties en optredens van ver schillende verenigingen en groepen die in dit ge bouw gehuisvest zijn. De K.V.O. volksdans groep zal om 14.15 uur optreden. Iedereen is van harte welkom. Dl een lichtwedstrijd bij Jong Brabant. Vertrek vanaf de ■ft<: KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Aanbieding: per Behandeling van 50 min. voor slechts 20.- Deze aanbieding is geldig t/m 28 februari 1989 Wie de basisschool verlaat, stapt het voort gezet onderwijs binnen. Welke school wordt het? Een grote stap: een belangrijke keuze. Die keuze is niet eenvoudig. SG Kempenhorst in Oirschot biedt door haar opzet vele mogelijk heden. Da’s belangrijk, want studiekeuzen van nu bepalen veel voor het latere leven. De nieuwe scholengemeenschap in Oirschot kent maar liefst vier onderwijsvormen. Een brugperiode met een uitgekiend systeem van leerlingenbegeleiding wijst de jeugd de weg. De weg naar een passende opleiding voor nu met het oog op straks. SG Kempenhorst is een jonge scholengemeen schap. Daarin gaan drie vormen van beroepson derwijs en het mavo hand in hand. Dat is het re sultaat van een fusie van bestaande scholen. Af zonderlijk waren ze te klein, samen staan ze sterk. SG Kempenhorst heeft een brede opzet. Voor al le leerlingen geldt een éénjarige brugperiode. Daarin komen belangstelling en motivatie, wen sen en resultaten tot uiting. De mavo-leerlingen stromen daarna door naar mavo-2. De leerlingen voor het beroepsonderwijs hebben nog een jaar van algemene oriëntatie. Dat bete kent dat ze zich twee jaar oriënteren op hun keu ze. Daarna volgt dan een gerichte beroepsoplei ding. SG Kempenhorst biedt leerlingen vier onderwijs vormen: mavo, technisch onderwijs, agrarisch onderwijs en huishoud- en nijverheidsonderwijs. Na de brugperiode wordt in samenspraak tussen leerling, ouders en school de keuze gemaakt. SG Kempenhorst biedt maar liefst 10 verschil lende keuzemogelijkheden. Mavo is de eerste. De overige negen zijn beroepsondersteunend. Binnen de technische poot zijn dat: mechanische techniek, bouwtechniek en installatietechniek. De agrarische richting kent ook drie afdelingen: verwerking van agrarische produkten, planten teelt en verzorging, dierenhouderij/veeteelt. Het huishoud- en nijverheidsonderwijs kent als studierichtingen: verzorging, mode/kleding en economisch/administratief. SG Kempenhorst biedt dus een breed scala aan studiemogelijkheden SG Kempenhorst is een school met een regiona le funktie. Eigenlijk heel logisch, als je bekijkt hoeveel onderwijsvormen de school biedt. Vooral het noorden van de Kempen is haar verzorgings gebied. De school is dan ook een onderwijscen trum van dat gebied. Van heinde en verre komen de leerlingen naar Oirschot. En uit Oirschot zelf natuurlijk. Waarom zou je iets ver halen, wat dichtbij immers goed is. Diploma op zak? Wie een diploma van SG Kempenhorst op zak heeft, kan veel kanten uit. Het soort diploma be paalt welke kant het wordt. Een aantal leerlingen stapt het bedrijfsleven binnen. Voor velen is SG Kempenhorst geen eindonderwijs. Ze kiezen een beroepsgerichte opleiding op middelbaar of gaan naar de HAVO. Binnen het MBO zijn talrijke mogelijkheden. SG Kempenhorst biedt aansluiting op meer dan 25 vervolgopleidingen. De twee schooldekanen zor gen voor een individuele begeleiding bij die keu ze. Wedstrijden 11-12 februari: Pupillen vrij. Aspiranten: Zigo - Roef!, Vonder 12.00 uur. Senioren 2 vrij Senioren 1 Hilko - Roef!, vertrek 11.15 uur. RKM vrij. AUDACIA-PUPILLEN Lichtwedstrijd Dl pupillen Donderdagavond 9 februari speelt de J* t 1 - J L:: T IJLm4- kantine om 17.30 uur. Programma pupillen zaterdag 11 februari Audacia Dl-B. Boys 1 B. Boys 2-Audacia D2 B. Boys 3-Audacia El Audacia E2-B. Boys 4 Audacia Fl-Hilvaria F1 RKDSV F2-Audacia F2 Opgeven nieuwe pupillen Langlaufen Bij voldoende belangstelling organiseert de K.V.O. afd. Moergestel ’n dagje langlaufen. In dien u belangstelling heeft is het nodig dat u zich voor 12 februari opgeeft bij een van de bestuurs leden in verband met verdere organisatie. Kontaktavond Conciliair Proces Degenen die geïnteresseerd zijn in het Conciliair Proces van de Wereldraad van Kerken worden uitgenodigd voor een kontaktavond over het Conciliair Proces met professor Piet Leenhou wers van de R.K. Universiteit van Nijmegen. Hij zal op zijn eigen aansprekende en eenvoudi ge wijze ons verder informeren en op de hoogte brengen van het Conciliair Proces. Vooral de betekenis en de inhoud en wat wij in ons land en eigen plaats kunnen doen. Deze bijeenkomst heeft plaats op woensdag 22 februari a.s. in het Dekenaal Centrum, Schee- Uit eigen worstkeuken Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op woensdag 15 februari zal voor bovengenoem de groepering de maandelijkse Bingoavond ge houden worden. Deze zal plaats vinden in het be jaardencentrum de ’ReuselhofAanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen op deze avond weer vele te kunnen begroeten. Namens de Aktiviteitenkommissie. Een groot woord, hoe meer wij er ons in verdie pen, hoe verwarder wij kunnen raken. Als wij om ons heen kijken zien wij het verval in de natuur, de ongerechtigheid, de onvrede, maar ook de on bereidheid van de mensen om hier voldoende aan te doen, om in elkaar te geloven. De smoezen liggen voor de hand, we moeten ex tra geld verdienen om met de anderen mee te kunnen doen, wij moeten meedoen aan al die dingen die de moderne tijd ons biedt. Ook wij moeten populair gevonden worden, mee gaan met de tijd, anders lopen we er naast. Mensen willen graag bij een groep horen, maar als dat ten koste moet gaan van de natuur, de vre de of de medemenselijkheid, gaat dat wel wat te ver. De kerken bestaan al heel lang als een verzamel plaats van gelovige mensen, waar iedereen een ander kan ontmoeten. Ook buiten die kerk als gebouw, in de vrije tijd, in het jeugdwerk etc. Aktiviteiten in allerlei vormen. Je hoefde niet op een bepaalde manier gekleed te zijn, niet belang rijk te zijn in de maatschappij, je hoort er gewoon bij. Je kunt je er thuis voelen. Vandaag aan de dag is er nog maar weinig over van dat thuisgevoel. Heel veel dingen zijn over genomen door de staat, wat inhoudt dat niet iedereen daar automatisch bijhoort of bij wil ho ren, alles is verdeeld in groepjes. We zullen weer een eenheid moeten gaan vor men, gezamenlijk moeten gaan opkomen voor de problemen, die ons aller problemen zijn. Die kans krijgen we in het consiliair proces van Vrede gerechtigheid en heelheid van de schepping. Het woord Consiliair wijst daar al op. Algemeen, samen, met elkaar. De tijd om dit alles maar aan een ander over te laten, moet maar voorbij zijn, dat kan niet meer en dat mag niet meer. De politiek, Amnesty International, Greenpeace, en tal van andere organisaties zijn allang bezig. Ook wij moeten nu de handen in elkaar slaan en ieder, op zijn eigen plaats, er voor opkomen, sa men hand in hand een wereld scheppen, waar het goed is te leven, niet alleen voor ons, maar ook voor onze kinderen. Om ons daar verder in te kunnen verdiepen en hoe wij daar plaatse! Jk ook aan mee kunnen wer ken, hebben wij iemand uitgenodigd die op zijn eigen, aansprekende en eenvoudige wijze ons kan informeren. Op woensdag 22 februari zal Piet Leenhouwers in het Dekenaal Centrum te Oisterwijk ons daar voor enige suggesties aan de hand doen. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft nodi gen wij graag uit na r Piet Leenhouwers te ko men luisteren en met elkaar hierover van gedach ten te wisselen. Noteert u even in uw agenda: Dekenaal Centrum, 22 februari, Scheepersdijk 69, Oisterwijk, aanvang 20.15 uur. Stuurgroep Consiliair Proces De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: DONDERDAG 16 februari a.s. om 20.00 uur. Op deze avond houden we onze jaarlijkse algeme ne ledenvergadering. Iedereen is van harte wel kom, zowel leden als niet-leden. Er wordt ge bruik gemaakt van de ringleiding en de overhead projector. Wilt u iets meer weten over onze ver eniging dan kunt u terecht bij een der aanwezi ge bestuursleden. Een informatiepakket over de NWS is verkrijg baar tijdens de avondbijeenkomsten en voor in lichtingen hierover bij het secretariaat. Lid wor den van onze vereniging is altijd mogelijk. Na afloop van de vergadering nog een gezellig sa menzijn onder genot van ’n drankje. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 04117-2304 of 013-332374 (na 18.00 uur). Op 13 januari j.l. vond de diplomering plaats van de leerlingen die in 3 maanden (in Kort- M.B.O.-verband) de lasopleiding hebben ge volgd in de ’moderne’ lastechnieken te Oirschot en Bladel. Totaal 11 kandidaten werden hierdoor gediplo meerd volgens de landelijke N.I.L.-eisen. Eén leerling behaalde de opleiding in deze korte pe riode zelfs op 3 nivo’s (beginners/gevorder- den/MIG-MAG)! Het hoge percentage geslaagden is met name te danken aan de nauwe samenwerking met het be drijfsleven. Veel praktijkervaring kan hier door de leerlingen worden opgedaan. Vanwege de vele positieve reakties uit het bedrijfsleven wordt door de school per 30 januari a.s. weer een ’lasklas’ opgestart. Inlichtingen hiervoor zijn te verkrijgen bij de Centrale Administratie van Kort-M.B.O. ’de Kempen’, tel.: 040-538483. Zoals u misschien al weet is Okido een werk groep die zich bezighoudt met de opzet van een kinderdagverblijf in Oisterwijk. In eerdere kran tenartikelen hebben wij u geïnformeerd over wat een kinderdagverblijf is, voor wie het bestemd is, en hoe het werkt. Deze keer willen wij nader in gaan op een andere vorm van kinderopvang, na melijk het gastouderschap. Voorzover mogelijk zullen wij het gastouderschap en het kinderdag verblijf met elkaar vergelijken. Een kinderdagverblijf voorziet in opvang voor kinderen van 0-4 jaar, soms ook van 6-12 jaar. Ze zijn 5 dagen in de week open op werkuren en vaak ook in de schoolvakanties. De kinderen worden in groepsverband opgevangen. Dit ge beurt in daartoe bestemde ruimtes met aange paste voorzieningen die aan landelijk gestelde kwaliteitseisen voldoen. De mensen die er wer ken zijn meestal professionele krachten die via een loonsysteem betaald worden. Ze hebben een gerichte opleiding gevolgd om kinderen te ver zorgen en te begeleiden. Zij krijgen begeleidin gen, kunnen soms gebruik maken van verdere scholingsmogelijkheden. Ouders kunnen hun kinderen bij een kinderdagverblijf aanmelden, en worden op een wachtlijst geplaatst wanneer er nog geen plaats is. De bijdrage van de ouders is landelijk vastgesteld en is afhankelijk van het in komen van de ouder(s). Naast de inkomsten uit de ouderbijdrages wordt het kinderdagverblijf gefinancierd door middel van subsidies en eventueel door ingekochte kind plaatsen door bedrijven. Het gastouderschap is opvang van kinderen van 0-12 jaar door gastouders. Dit zijn mensen die in hun eigen huis een of meerdere kinderen op van gen, wel of niet in combinatie met eigen kinde ren. Een gastouder verzorgt vaak niet meer dan 4 of 5 kinderen tegelijk inclusief de eigen kinde ren. Gastouders zijn bijna altijd vrouwen. Een aantal van deze vrouwen heben zelf een kind en zoeken een speelkameraadje. Anderen hebben schoolgaande of uithuisgaande kinderen en wil len weer kleine kinderen in huis. Verder zijn er vrouwen die ervaring hebben met kinderen uit een eerdere werkkring of gerichte opleiding, en interesse hebben om met de kinderen om te gaan. En het gastouderschap voorziet natuurlijk in bij verdiensten. Een gastouder wordt niet volgens een loonsysteem betaald, en evenmin gesubsi dieerd. Zij ontvangen hun inkomsten uit de be dragen die ouders op uurbasis betalen voor de opvang van hun kind. We moeten onderscheid maken tussen ongeor ganiseerd en georganiseerd gastouderschap. Ongeorganiseerde gastouders zijn particulier opererende mensen die vaak via krantenadver tenties, buren, kennissen of familie opvang or ganiseren voor kinderen. Hier is dus geen or ganisatie r gemoeid die bemiddelt, bege leidt, controleert en ondersteunt. Georganiseerd gastouderschap loopt via de zoge naamde Gastouderprojecten. Dit is een centraal punt in een bepaalde stad of regio die de opvang van kinderen in gastgezinnen regelt. Sommige gastouderprojecten kenmerken zich tot samen brengen van vraag van ouders en aanbod van gastgezinnen. Er zijn ook gastouderprojecten die adviseren, begeleiden, deskundigheid bij gastou ders bevorderen, kwaliteitseisen stellen aan de opvang, uurtarieven vaststellen enz. De werkgroep Okido heeft een duidelijke voor keur voor de gastouderprojecten als georganiseer de vorm van gastouderschap. Wij denken dat gastouderschap een goede aanvulling kan zijn op de professionele kinderopvang in een kinderdag verblijf. Voorwaarde is echter wel dat gewerkt moet worden aan rechtspositieverbetering en des kundigheidsbevordering van de gastouders, en aan kwaliteitsontwikkeling en bewaking van de kinderopvang binnen gastgezinnen. Hebt u misschien nog vragen na het lezen van dit artikel? Belt u dan gerust 04242-82553/84080 voor meer informatie, stichting de Leest te Oisterwijk. Al daar is ook een brochure verkrijgbaar van Oki do. Bij S.V. Audacia kunnen wij nog steeds nieuw ta lent gebruiken. Zijn er nog jongens de willen gaan voetballen, dan kunnen zij zich opgeven bij N. Oerlemans, Paterhelmerplein 22, tel. 1283. AUDACIA-JUNIOREN Programma junioren zaterdag 11 februari Audacia 1-Willem II 1 aanv. 14.30 VOAB 2-Audacia 2 aanv. 14.30 vertr. 13.30 Audacia 3-Gilze 3 aanv. 14.30 RKTW 5-Audacia 4 aanv. 14.30 vertr. 13.30 Hieronymus 2-Audacia 5aanv. 12.30 vertr. 11.30

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3