Klus van vijf miljoen...! i t Ififf Optocht karnaval 1989 IVN wandeling Eerste communie ’89 Vastenaktie 1989 Lijdensmeditaties in de veertigdagentijd Buurtvereniging ’t Rootven Kruisvereniging Moergestel Karnavalsconcert, verfrissend initiatief van de Moergestelse Karnavalsvereniging l F uitzending geheel gewijd aan de Carnavalsoptocht ’89 Programma zondag 12 februari 13.00 uur R X* A/ 13e Jaargang - Nr. 559 WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 I2 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. i! De jaarvergadering van onze buurt is op 14 fe bruari bij café-restaurant de Brouwer, aanvang 20.30 uur. Bewoners van onze buurt kunnen zich dan aan melden als lid, u bent van harte welkom. Graag horen wij dan ook nieuwe ideeën, aktiviteiten, zodat die het komend jaar verwerkt kunnen worden. Alvast een datum voor het jaarfeest, wordt ge vierd op 15 april, noteer dit in uw agenda. Tot ziens op 14 februari. Namens buurtvereniging ’t Rootven Willi-Anne Roozen Werkgroep Eerste Communie Mia Erven Tel. 1186 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel (ïwV Groepen meer dan 10 personen 1. Horsten Tilburgseweg 2. Laot de blaozers mar aonpartijen, de Blaozers 3. ’t Komplan Hoefkes 4. Paspoort affaire, fam. Janssen 5. We Kikkeren mee, de Pappers Wagens 1We zullen de meule wel verrijen, Vurhaai 2. G.P. Gessels Petrol, K.P.J. 3. Drukkerij KEP, Engelandvaarders extra prijs: Paarden van de Dorstvlegels Prinsenwagens 1. Durdraaiers 2. De Dorstvlegels Aangezien er een onvoldoende aantal leden aan wezig was op de bijzondere algemene ledenver gadering op 25 januari j.l. is het bestuur van de Kruisvereniging Moergestel formeel verplicht opnieuw haar leden bijeen te roepen voor een bij zondere algemene ledenvergadering i.v.m. het wijzigen van haar statuten. Wij nodigen u uit voor deze vergadering op 8 februari a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de Kruisvereniging aan Beatrixstraat te Moergestel. Moergestel kan weer terugzien op een geslaagde optocht. Gezegd kan worden dat zowel het aan tal deelnemers als de kwaliteit meer heeft laten zien dan het vorige jaar. De totale afwerking van de groepen heeft de in grote getale toegestroomde toeschouwers doen genieten waardoor de vooraf circulerende berich ten dat karnaval op zijn retour is, door ons Moer gestel goed is weerstaan. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Kinderen individueel 1. Denise van de Ven en Dirk van Elderen Kinderen groepen 1. Ilona Krijnen 2. Edwin van de Wouw 2. Klein Ambiéjans 3. Eddy Tessensohn Volwassenen individueel 1. Fabeltjeskrant, K. Schoots 2. Bejaardenverzorgster, C. van Esch 3. ’t Best ge’spons’ord, K. van de Loo 4. Ze zulle mene zeik, C. Mutsaers Volwassenen groepen 1. Laot ons mar aonpartijen, de Wogo’s 2. De driebandenkoningen, R. Dominicus 3. De groep Chinezen, M. Oerlemans bloeiers eerder zijn dan gewoonlijk. Nu maar ho pen dat tere vruchtjes niet door plotseling optre dende strenge vorst overvallen worden! Het is tenslotte pas februari! Het vertrek is zondag om 14.00 uur voor het kasteel. Wie zich richting Goyaertsedijk begeeft zal de immense boortoren die midden in het landschap staat onmiddellijk opvallen. British Petroleum heeft deze toren geplaatst op zoek naar gas wat mogelijk in de bodem verborgen zit. 2500 Meter diep boort men; 24 uur continue; dag en nacht! Het karwei zal vermoedelijk zeven volle weken in beslag ne men. Seismologisch is de bodem de afgelopen jaren intensief onderzocht en de structuur van de bodem toonde aan dat er mogelijk gas kan zitten. Om het als zodanig te kunnen exploiteren zal er een miljard kubieke meter moeten worden gevonden. A.s. woensdag 15 februari om 14.00 uur worden alle communicanten in de sacristie van de kerk verwacht. De kinderen gaan onder leiding van de werkgroep: pastor van den Broek, Mia Erven en Jo Rijnen de kerk bezichtigen. Deze middag is tevens de officiële opening van de voorbereiding op de Eerste communie, en alleen bestemd voor de communicanten dus zonder ouders. U kunt uw kind om 15.00 uur weer ophalen bij de sacristie. Mocht iemand verhinderd zijn, geef dit s.v.p. door aan de contactpersoon van de werkgroep op onderstaand adres: missionarissen die hun werk zoveel mogelijk geïntegreerd hebben in de eigenlandse Ortho doxe kerk. Samen met de mensen van deze ei genlandse kerk en het plaatselijk bestuur werken ze aan de algehele ontwikkeling van de be volking. Deze algehele ontwikkeling houdt een groot aan tal aktiviteiten in op het gebied van gezondheids zorg, drinkwatervoorzieningen, aanleg van we gen, vormingsaktiviteiten enz. Dank zij een goe de plaatselijke koördinatie van deze aktiviteiten, is men er toe gekomen een geïntegreerd ontwik kelingsplan op te stellen, waarvoor men een be roep doet op een financiële bijdrage van de Vaste naktie. In de komende weken hopen wij u wat nader over deze streek te informeren. Werkgroep M.O.V. valsklanken over de aanwezigen uitgestrooid door Blaaskapel 013. De sfeer van karnaval kwam direct bij de mensen over. Verschillende keren werd het concert onderbro ken door een optreden van een Russische hulp- dirigent in de persoon van Eddy Hurkmans, cfie in zijn geheel eigen stijl zijn werk zo goed ver richtte dat de harmonieleden een voor een het po dium verlieten en het voor gezien hielden. Ook zijn creatie als oude muzikant, die te laat op de repetitie kwam, vermaakte het publiek op een geweldige manier. Terecht werden ook de jeugdige muzikanten, die deel genomen hadden aan het concours in Bladel, Maremca, Monique, Marieke, Dennis en Jacco, en daar buitengewoon hadden gepresteerd, in het zonnetje gezet. Na afloop was er een geweldige sfeer in d’n Boo gaard die prima werd ondersteund door dansor- kest The Remembers. Al met al een initiatief, dat zeker het volgend jaar kan worden herhaald. Zondag 12 februari wordt er weer gewandeld on der leiding van een IVN natuurgids. Deze keer wandelen we in het gebied rond kasteel Neme- laer, eigendom van het Brabants Landschap. Normaal gesproken zou het een winterwandeling moeten zijn, maar door het zachte weer ziet het er meer uit dat het een voorjaarswandeling wordt. Het is vooral de daglengte die bepalend is voor het aktief worden van onder andere vogels en planten. Dat de temperatuur ook een rol speelt zien we als we goed om ons heen kijken. De kievit, een vogel die normaal bij invallende vorst massaal wegtrekt, is de hele winter hier ge signaleerd. De hazelaar, een boom waarbij het stuifmeel door de wind wordt vervoerd, bloeit al. Aan de haze laar zitten twee soorten bloemen, de grote man nelijke die stuifmeel hebben en de Heine rode vrouwelijke bloempjes met een stempel om het stuifmeel op te vangen. Deze door de wind besto ven bomen, o.a. ook els, berk, wilg en populier, moeten wel vroeg bloeien, want als er eerst bla deren zouden komen en dan bloemen zou het stuifmeel de vrouwelijke bloemen moeilijk kun nen bereiken. Omdat hun bloei niet zo in het oog springt valt het veel mensen niet op. Ook in uw tuin zal het u opgevallen zijn dat de voorjaars- Het vastenaktieproject is dit jaar: Ethiopie/Ga- mo Gofa. De streek Gamo Gofa ligt in het zuidwesten van Ethiopië. In deze provincie wonen ongeveer 1.2 miljoen mensen. Het gebied is een van de meest onderontwikkelde gedeelten van dit land. Het is vrij bergachtig en juist daarom is dit gebied prac- tisch niet voorzien van wegen. De meeste ver plaatsingen en transporten gebeuren hier dan ook nog lopend. De bevolHng leeft van wat land bouw en veeteelt die vooral beoefend wordt om in de voedselvoorziening van de eigen familie te voorzien. Het gebrek aan wegen maakt handel in land- bouwprodukten hier praktisch onmogelijk. Sinds 10 jaar werken hier een aantal katholieke Donderdag’s voor het grote karnavalsgebeuren losbarstte, werd in d’n Boogaard een kamavalesk concert gepresenteerd door de gezamenlijke kar- navalsverenigingen van Moergestel. Medewer king werd verleend door harmonie Prinses Juli ana, Dansorkest The Remembers en Blaaskapel 013. Dat het initiatief direkt bij de Moergestelse be volking aansloeg, was goed te merken aan de ge weldige opkomst al was de donderdag nou niet direkt de meest geschikte dag voor dit kamavals- concert. Eigenlijk ontbrak niemand, behalve de door de organisatie uitgenodigde prominenten. De harmonie was fraai uitgedost in Heding in de nostalgische Ot en Sien stijl, wat geen belemme ring was om een geweldig muzikaal repertoire ten gehore te brengen, welke bij de toehoorders heel goed overkwam en waar zij onmiddellijk hun waardering voor lieten blijken door een geweldig applaus. Op muziek van de harmonie danste de dansgroep Trend een prachtige CanCan welke zeer aanste kelijk werkte op de aanwezigen. Ook werd een stuk gespeeld met vele herkenba re melodieën, en de aanwezigen gevraagd om zo veel mogelijk melodieën te raden. Ons aller be kende postbode Tinus van Berkel was de geluk kige en kreeg een mand vol vitaminen aangebo den. Tijdens de pauze werden de eerste karna- De Raad van Kerken Oisterwijk c.a. organiseert in de veertigdagentijd Lijdensmeditaties. Deze worden gehouden in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat 2 in Oisterwijk op de dinsdagen: 21 februari, 28 februari, 7 maart en 14 maart, ’s Avonds om half acht. Dinsdag 21 februari: ’Angst’ (Psalm 22 en Lu kas 22:39-46) door broeder J. v.d. Weijden m.m.v. H. Frankfort. Dinsdag 28 februari: ’Verraad’ (Psalm 22 en Lu kas 22:47-53) door Pastoor H.J. v.d. Broek m.m.v. D.v.Vooren. Dinsdag 7 maart: ’Verloochening’ (Psalm 22 en Lukas 22:54-62) door Ds. W.H. Roobol m.m.v. J. v.d. Ven. Dinsdag 14 maart: ’Bespotting’ (Psalm 22 en Lu kas 63-71) door pater W. van Roy m.m.v. K. Weijters. U wordt hartelijk uitgenodigd voor deze diensten. A r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1