BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL BLafr Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Onderstaand treft u de verschillende mogelijkheden aan om kadavers centraal aan te melden Prijsvraag tenaamstelling verenigingsgebouw ikendmaking beleid inzake trziening bestemmingsplannen anneer mensen willen gaan bouwen wordt al el de weg naar de gemeente gevonden om daar informeren of er een vergunning nodig is. Als e dan nodig is wil men graag weten of die ver- inning ook verleend zal worden. Zo’n vergun- ngaanvrage wordt aan een aantal kriteria ge ëtst en wel hoofdzakelijk aan: NOTITIE inzake te voeren beleid ten aanzien van standplaats- en ventvergunningen in de gemeente Moergestel uk 8 d. a. hetgeen in deze beleidslijn is be- Adres: Telefoonnummer: Nieuwe naam verenigingsgebouw: 558-4 WAAR LAAT JE HET? 558-8 Woonplaats: Geboortedatum: Moergestel, 21 december 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, burgemeester, J.B.S. ter Veer, sekretaris, A.C.G.J. van Kessel. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8, van de Woningwet, bouwvergun ning te verlenen aan: C.L. Op 't Hoog, Krijtestraat 40 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie A, nrs. 3524 (ged.) en 3527 (ged.), gelegen aan de Burg. Poortstraat 25, een woning met carport en garage te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 3 februari 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 1 februari 1989. De burgemeester voornoemd, de burgemeester J.B.S. ter Veer. Moergestel, 1 februari 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Promotie Glasbak. 5. Een tijdelijke standplaats voor de avond kan enkel worden verleend bij bijzondere gelegen heden, zoals Avondvierdaagse, kermis e.d. Venten: De dag wordt ingedeeld in 3 dagdelen: de morgen van 08.00 tot 12.00 uur; de middag van 12.00 tot 18.00 uur; de avond van 18.00 tot 24.00 uur. 1Vergunningen tot venten worden slechts voor de morgen en/of de middag verleend behal ve voor de zondag en voor die dagen dat er een weekmarkt plaatsvindt. 2. Het maximaal te verlenen aantal vergunnin gen per tijdvak bedraag 2. Voor de avond worden geen vergunningen verleend. 3. Tijdelijke vergunningen voor de avond wor den slechts verleend voor jaarlijkse terugke rende akties, zoals de verkoop van kerst stukjes. 1In principe kunnen alle grote en kleine kada vers worden aangemeld op de computer van C.A.D. Son telefoonnummr: 04998-90040. Dit kan door middel van een geschikte druk- toetsentelefoon, die is aangesloten op een di gitale PTT-centrale. Indien men niet is aan gesloten op een digitale PTT-centrale dient aan het telefoontoestel een toongenerator te worden gekoppeld. Daarnaast kan schriftelijk dan wel aan het lo ket van C.A.D. te Son worden gemeld. Het adres van C.A.D. te Son is: Kanaaldijk Noord 20-21, 5691 NM te Son, of postbus 9, 5690 AA te Son. 2. Voor klachten ontstaan bij aanmeldingen via de toongenerator of andere klachten, doch ook voor inlichtingen staat ter beschikking het telefoonnummer: 04998-73800. Dit is het inlichtingennummer van C.A.D. te Son. Dit nummer is alleen bereikbaar op werkdagen tijdens kantooruren. PAGINA 9 3. Voor particulieren die slechts zeer incidenteel een melding moeten doorgeven staat op werk dagen tussen 9-12 uur v.m. ter beschikking het telefoonnummer: 04998-73720. Spoedmeldingen zoals bij brand op veebedrijven kunnen worden doorgegeven op de telefoonnum mers: 04998-73720 op werkdagen tussen 9-12 uur v.m., 04998-74010 op werkdagen. Wilt u de gemeente - rijkspolitie van het bo venstaande op de hoogte stellen. Zoals intussen bij iedereen bekend is, is het nieu we gebouw aan de Bosstraat (tegenover de Bos- zichtschool) met ingang van 1 januari 1989 offi cieel geopend en in gebruik genomen door ver schillende groepen en verenigingen. Deze verenigingen zullen binnenkort middels een open dag alle inwoners van Moergestel ken nis laten maken met het gebouw en de aktivitei- ten, die in het gebouw worden ontplooid. Nadere informatie hierover volgt. Een nieuw gebouw moet vanzelfsprekend een leuke, originele en makkelijk in het gehoor lig gende naam hebben. Weet jij zo’n naam, dan kun je onderstaande strook invullen en uiterlijk woensdag 8 februari 1989 inleveren op het gemeentehuis, Raadhuis straat 21, 5066 AP Moergestel. Formulieren zijn ook te krijgen in het verenigingsgebouw. Een deskundige jury zal de inschrijvingen beoor delen en een keuze maken. Over de prijsuitrei king en de bekendmaking van de nieuwe naam volgt nog nadere informatie. Naam: welstandsaspect; bouwtechnische bepalingen in de bouwveror dening; het bestemmingsplan. it verhaaltje gaat alleen over een besluit dat de ad van deze gemeente genomen heeft op 13 ja- uari j.l. en dat gaat over het beleid voor bestem- lingsplannen. en bouwplan moet o.a. passen in het bestem- lingsplan waarin het bouwplan ligt. Zo’n estemmingsplan zegt waar, wat en hoe ge- ouwd mag worden. Iet is dan duidelijk dat het belangrijk is wat in at bestemmingsplan staat. ds er bijv, staat dat er wel een garage mag wor- len gebouwd maar geen woning dan zal wanneer ergunning wordt gevraagd voor een woning de- ;e niet worden afgegeven. Dat betekent dan dat :r geen woning kan worden gebouwd. •Jou gebeurt het wel eens dat de gemeente vindt lat het bestemmingsplan dat er geldt niet meer ogisch is en dat er een ander plan moet komen. De redenen waarom, kunnen heel verschillend rijn en het voert te ver om daar hier op in te gaan. In zo’n geval is het mogelijk dat er een nieuw plan komt voor het gebied. Daar gelden uiteraard een aantal voorwaarden voor en er moet o.a. een bepaalde procedure worden gevolgd. Hele dui delijke voorbeelden van de laatste jaren zijn de bestemmingsplannen Oistelvoirt en Papenacker. Voordat deze plannen golden mocht op de gron den in die plannen eigenlijk alleen voor agrari sche bedrijven worden gebouwd en nu die plan nen gelden alleen nog voor woningbouw en wat daar bij hoort. Nu gebeurde het tot nu toe niet alleen dat de ge meente wel eens met het idee kwam om een nieuw bestemmingsplan te leggen. Ook mensen die er belang bij hadden dat een plan veranderd werd kwamen met vragen naar de gemeente om dat te doen. Soms was het dan zo dat de vraag kwam of dat waar volgens een geldend bestem mingsplan geen woning mócht worden gebouwd dat plan veranderd kon worden zodat er wel een woning zou kunnen worden gebouwd. Het beleid van de gemeente is geweest dat aan die soort verzoeken zou worden meegewerkt of het moest zijn dat er duidelijke redenen zijn om dat niet te doen. Dit betekende dan dat wanneer zo’n nieuw bestemmingsplan er kwam en er vergun ning werd gevraagd voor die woning, die vergun ning ook verleend werd. Nu is het zo dat niet alleen de gemeente Moer gestel uitmaakt wat er in de gemeente gebeurt maar van belang is bijv, ook het beleid van de provincie. Simpel gezegd heeft de provincie be paald dat de gemeente Moergestel (en uiter aard ook andere gemeenten die in een vergelijk bare grootte hebben) maar een klein aantal wo ningen mag bouwen. De gemeenteraad heeft gezegd dat gelet op het beleid van de provincie; het feit dat door het steeds opnieuw volbouwen van open plekken, en andere redenen de woningbouw in gevaar komt in de toekomst weer ingeleverd moet worden. Hierdoor komt het volkshuisvestingsbeleid voor al als het gaat om de juiste woningen voor Moer- gestelnaren in aantal en financieringsvorm in ge drang. Daarom, zegt de raad, zal in de toekomst geen medewerking meer worden verleend aan verzoe ken van mensen om bestemmingsplannen te ver anderen voor zover het gaat om woningbouw. Wanneer dit verhaaltje niet duidelijk is of wan neer u nog vragen heeft, kunt u kontakt opne men met de Afdeling Algemene en Juridische Zaken van het gemeentehuis. Moergestel, 1 febr. 1989 Het Gemeentebestuur van Moergestel. /IOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 b. in het belang van het voorkomen of beperken van overlast; c. in het belang van de verkeersvrijheid of -vei ligheid; wanneer als gevolg van bijzondere omstandig heden in de gemeente of in een deel der ge meente redelijkerwijs te verwachten is dat door het verlenen van de vergunning een re delijk verzorgingsniveau voor de consumen ten ter plaatse in gevaar komt. Een aanvrage om een vergunning tot het inne men van een standplaats kan tevens ook gewei gerd worden: a. in het belang van de bescherming van het uiterlijk aanzien van de omgeving; b. vanwege de strijd met een geldend bestem mingsplan. Gezien het vorenstaande, wordt de volgende be leidslijn bij aanvragen om een standplaats- dan wel een ventvergunning vastgesteld: 1. Indienen aanvragen Aanvragen om een standplaats- danwel vent vergunning worden pas in behandeling geno men, indien zij zijn ingediend na 1 oktober en vóór 1 december van het jaar, voorafgaande aan het jaar waarvoor de vergunning wordt gevraagd. Dit ter vergroting van de duidelijk heid en om ’vastlegging c.q. beslaglegging’ te voorkomen. b. Buiten genoemde periode ontvangen aanvra gen worden, na de onder a. genoemde aanvra gen in behandeling genomen met in achtne ming van hetgeen in deze beleidslijn is be paald. 2. Duur van verlening van vergunning De te verlenen vergunningen hebben een geldig heid tot maximaal het einde van het kalenderjaar. Hierdoor wordt een duidelijk overzicht verkre gen en gehouden van verleende vergunningen, waarbij eventuele kontrole beter mogelijk zal zijn. Dagvergunningen (aanvrager komt ter sekretarie en verzoekt vergunning voor die dag) worden niet verleend. Aanvragen dienen te allen tijde schriftelijk te worden ingediend, overeenkomstig het terzake bepaalde in de Algemeen Plaatselij ke Verordening, gemeente Moergestel 1988. 3. Situering standplaats In Moergestel is slechts 1 plaats daadwerkelijk geschikt voor het innemen van standplaatsen, en wel het St. Jansplein. Dit plein is gelegen centraal in de kom van de gemeente, en op het plein is een voorziening aanwezig tot het leveren van elektri citeit. Echter, slechts een gedeelte van het plein is ge schikt voor het innemen van standplaatsen, en wel dat gedeelte, gelegen direkt bij de elektrici teitsvoorziening en als zodanig aangegeven in de bij deze lijn behorende situatieschets van ge noemd plein voortkomend uit het rapport van de Rijkspolitie van 21 januari 1986. Aldaar kunnen 2 standplaatsen worden ingenomen. De in te nemen plaatsen worden aangewezen door ons kollege, door middel van een bij de ont heffing te voegen situering. In bijzondere omstandigheden kan ons kollege een tijdelijke standplaats toewijzen op een andere plaats dan het St. Jansplein, zoals wielerronde en viering Allerheiligen.. 4. Maximaal te verlenen aantal vergunningen Standplaatsen: De dag wordt ingedeeld in 3 dagdelen: de morgen van 08.00 tot 12.00 uur; de middag van 12.30 tot 18.00 uur; de avond van 18.00 tot 24.00 uur. Omvat een beschikking zowel een morgen- als middagdagdeel, dan vervalt het overgangshalf- uur. 1. Vergunning kan worden verleend voor de morgen en/of de middag; 2. Vergunning kan worden verleend voor alle dagen van de week, behalve voor de zondag en de dag waarop de weekmarkt gehouden wordt; 3. Het maximaal te verlenen aantal standplaat sen per dagdeel bedraagt 2. 4. Naast het onder 1 en 2 bepaalde, kan voor de zondagmiddag een vergunning verleend wor den, alsmede voor 6, nader door ons kollege te bepalen avonden, enkel en uitsluitend ten behoeve van een cafetaria; Burgemeester en wethouders van Moergestel maken hierbij bekend dat zij op 10 januari 1989 hebben besloten te weigeren: 1een door C.W.J.P. de Laat, Hild 11 te Moergestel, gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een schapenhouderij en var- kensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 397, plaatselijk bekend Hild 9; 2. een door D. Mulders, Vossenhoorn 1 te Moergestel, gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensmeste- rij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 463, plaatselijk bekend Vossenhoorn 1 De gevraagde vergunningen zijn geweigerd in het belang van het voorkomen en beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel tijdens kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen de termijn van 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Graven- hage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van genoemde afdeling. Op 5 februari 1986 is door ons kollege een be leidslijn vastgesteld inzake de regeling van stand plaatsen en het venten op grond van de artikelen 13 en 16 van de Algemene Politieverordening Moergestel 1978. Deze beleidslijn bevatte kriteria waaraan een aanvrage om ontheffing getoetst moest worden, duur van de ontheffing, de situ ering van de standplaats en het aantal te verlenen ontheffingen. De invoering van de Algemeen Plaatselijke Ver ordening, gemeente Moergestel 1988 heeft tot ge volg dat deze beleidslijn hierop afgestemd dient te worden. Verder voldoet de genoemde beleidslijn over het algemeen goed met uitzondering van de tijden van de dagdelen. Deze behoeven een aanpassing met name de overgang van het morgendagdeel naar het middagdagdeel. In het Algemeen Plaatselijke Verordening, ge meente Moergestel 1988 is in de artikelen 5.2.2. en 5.2.3. opgenomen dat het verboden is zonder vergunning standplaats in te nemen danwel te venten. Een vergunningaanvrage kan geweigerd worden: a. in het belang van de openbare orde;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9