Rabobank Q De Rabobank Rendement Rekening geeft 5,2% rente met een grote opnamevrijheid Nieuwe postzegels K.P.J.-nieuws Gezellige dansavond Audacia-nieuws T.T.V. Moergestel Gecostumeerd carnavalsconcert Bibliotheeknieuws voor kinderen ’Help de natuur een pootje, eet een Pandabrood je’ Karnaval met geestelijk gehandicapten Rente per !0-01-’89 MOERGESTEL Per kwartaal kunt u f 25.000,- vrij opnemen. Ook contant. Meer opnemen kan na de opzeg termijn van 3 maanden. Of tegen een geringe retourrente. Informeer bij uw Rabobank naar deze aantrek kelijke spaarvorm. S.V. Roef! Korfbal S.V. Roef! Handbal Voor het reserveren van grote spaarbedragen verlangt u een behoorlijke rente. Maar u wilt uw geld ook gemakkelijk kunnen opnemen.Dat kan met de Rabobank Rendement Rekening. De eerste inleg bedraagt minimaal f 10.000,-. En zolang uw saldo hier boven blijft ontvangt u 5,2%rente. Kinderjury IA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 0-8 Op het a.s. donderdag te houden carnavalscon cert van Harmonie Prinses Juliana wordt u zo veel mogelijk gekostumeerd verwacht. ke schrijvers de prijs van de Nederlandse Kinder jury krijgen. Lees mee, kies mee Heb je er zin in? Doe je mee? Haal dan een deelnameformulier in de biblio theek. Veel leesplezier! De bibliotheek is i.v.m. Carnaval op 6 en 7 fe bruari gesloten. 11-6 16-15 7-14 3-1 0-0 0-5 10-1 3-0 2-0 5- 0 6- 1 0-8 2- 3 0-2 4-1 3- 1 3-1 1-1 2-6 2-0 2-7 De algemeen directeur van PTT Post B. V. maakt het volgende bekend: Op 7 februari 1989 geeft PTT Post een serie van twee bijzondere postzegels uit die als onderwerp de Nederlandse vakbeweging hebben. Het ont werp van de postzegels werd gemaakt door het ontwerperscollectief ’Wild Plakken’ uit Amster dam (Rob Schröder, Lies Ros en Frank Bee- kers). Verkrijgbaar De postzegels zijn op alle postkantoren in Neder land en bij de Filatelistische Dienst in Groningen te koop, zolang de voorraad strekt, tot 1 maart 1990. Ze zijn ook verkrijgbaar in postzegelmap- je nummer 63. De prijs van de serie postzegels is 1,30. De prijs van postzegelmapje nummer 63 is 3,60. Het einde van de geldigheid van de postzegels voor de frankering wordt nog nader vastgesteld. Waarden, voorstelling en kleuren 55 cent: ’Solidariteit’ kleuren: violet, zwart, oranjerood en geel. 75 cent: ’De mondige vakbeweging’ kleuren: beige, rood, groen, blauw en zwart. Bestuur en leden van dansclub ’de Stulp’ te Berkel-Enschot willen graag alle dansliefhebbers vanaf 55 jaar uitnodigen voor een ’oer’-gezellige dansavond op: 24 februari a.s., aanvang 19.30 uur in zaal ’Concordia’, Burg. Brendersstraat 3 te Berkel-Enschot (Berkelse kerk). Alle dansgroepen 55+ uit de regio Oisterwijk zijn eveneens uitgenodigd en het belooft een ge zellige drukte te worden met prima muziek. Dames senioren GHV - Roef! 29.01.89: De wedstrijd startte al met een probleem, geen scheidsrechter! Gelukkig bleek iemand uit het publiek bereid te zijn te fluiten, ondanks dat hij niet gediplomeerd was. Het begin van de wed strijd verliep rustig en het duurde ook een hele poos voor de openingstreffer in doel belandde. Helaas werd die door GHV op het scorebord ge zet. Er volgde meerdere treffers, tegen het ein de van de eerste helft was de stand 3-4 in het voordeel van Roef! We weten van onszelf dat we net na de tweede helft, ons extra in moeten zet ten. We de neiging hebben om terug te vallen zo dat de tegenpartij ons op die manier in kan pak ken. We hielden goed stand, lange tijd is het 4-5 gebleven. Het laatste kwartier van de wedstrijd kwam de tegenpartij goed op dreef, d.m.v. indi viduele akties. GHV werd zich plots bewust dat ze moesten winnen wilde ze nog meedingen om het kampioenschap. Men weet dat bij handbal de stand erg snel veranderd kan zijn, en dat bleek ook bij ons te zijn, de eindstand was 11-6 in het voordeel van GHV. Onze nodige gastspeelster Maartje Drubbel heeft veel goed werk laten zien in haar doel, verder hebben Nel van Dijk (1), Annie op ’t Hoog (1) en Susanne Ligtvoet (4) voor de doelpunten gezorgd. Via deze weg wil len we Maureen Hekker bedanken voor de heer lijk Weesper Moppen, ook namens Kees. Uitslagen 28-29 januari Pupillen ROEF!-Sp. Girls: ROEFl-Hilko: Senioren 1 ROEF1-E.D.N.: Recreanten R.K.M.-Zigo:2-7 Wij wensen alle teams, leden en bestuur van ROEF! prettige karnavalsdagen. Op maandag 6 februari a.s. van 14.00 tot 17.00 uur wordt door de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten (V.O.G.G.) afdeling Oisterwijk een karnavalsmiddag georganiseerd, in de zaal van café De Ouwe Zwengel, Kerkplein 14 te Oisterwijk. Daarnaast is er op zondag 5 februari a.s. om 10.30 uur een eucharistieviering in de Marcus- kerk te Oisterwijk, waarin een muziekgroep van geestelijk gehandicapten, onder leiding van Gem ma Naaikens, haar harmonische klanken zal pre senteren. iedereen die samen met de verstandelijk gehan dicapten en vrienden, familie en kennissen een leuk karnaval wil vieren is daar van harte welkom. Uitslagen 29-01-89 Dames sen. GHV 2-ROEF!: Heren sen. RHV-ROEF!: Jongens asp. Taxandria-ROEF!: Welpen Taxandria-ROEF!: Wedstrijdverslag van de welpen Bij binnenkomst van de teams konden we al zien dat onze welpen het niet makkelijk zouden krij gen, daar er wel een bijzonder grote welp bij de tegenpartij in het team stond. Maar daar schrikken de onzen niet van terug. Wat in het begin wel opviel was dat ze in een half seizoen veel bijgeleerd hadden, er werd goed overgespeeld en leuk gespeeld zodat het publiek af en toe de handen op elkaar moest slaan. Na zeven minuten spelen nam Taxandria de lei ding met een mooi doelpunt, dat voor onze kee per onhoudbaar was. ROEF! die toch veel kansen kreeg zag de ballen vaak stranden op paal of lat maar drie minuten voor rust konden ze de stand toch gelijk trekken naar 1-1 dit gaf voor rust goed de krachtsverhou dingen aan. Vlak na rust kwam Taxandria weer op voor sprong met 2-1. Dit begon met balverlies op het middenveld, waar een welp van Taxandria met succes de gehele tweede helft heeft staan storen in de opbouw van ROEF! Door dit storen kon Taxandria vlak voor het einde van de wedstrijd haar scoren nog uitbreiden naar 3-1 wat tevens ook de einduitslag werd. Ondanks deze uitslag speelde ROEF! een goede wedstrijd. PAGINA 5 kantine. Wij verwachten alle pupillen deze mid dag uitgedost in karnavalskleding en in karna- valsstemming met ouders in de kantine. Ook dit jaar weer hoog bezoek, namelijk CV De Dorst- vlegels met prins Nilles komen voor de elfde keer bij SV Audacia. Er is ook een miniplaybackshow. Verder verklappen wij niets, jullie moeten zelf maar komen kijken, Prettig karnaval! Doe jij mee? Lees je graag? Verslind je boeken? Lees je niet graag? Weet je nooit wat je nu weer moet kiezen? Allemaal redenen om dit stukje goed te lezen en mee te gaan doen met de Neder landse Kinderjury. Bekroonde boeken Heb je dit jaar de bekroonde boeken gezien? Ieder jaar worden er griffels en penselen uitge reikt. Het mooist geschreven boek van dat jaar krijgt een gouden griffel. De mooiste tekeningen in een boek worden beloond met een gouden penseel. Wie kiest die boeken? Ieder jaar is er een griffel-jury die uit zo’n 150 nieuwe kinderboeken de mooiste kiest. In die ju ry zitten alleen grote mensen. Nou worden kin derboeken het meest gelezen door kinderen en daarom bestaat sinds vorig jaar de Nederlandse Kinderjury. De prijs van de Nederlandse Kinderjury De Nederlandse Kinderjury wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd. Alle kinderen van Nederland kunnen daaraan meedoen. Samen gaan die kinderen 3 lievelingsboeken kiezen uit alle boeken die in het afgelopen jaar zijn versche nen. Een voor de leeftijdsgroep 6 tot 10 jaar, een boek voor de groep 10 tot 13 jaar en een boek voor kin deren van 13 jaar en ouder. De makers van die boeken krijgen bij de opening van de kinderboe kenweek de prijs van de Nederlandse Kinderju ry. Als je mee wilt doen Als je mee wilt doen moet je vijf lievelingsboeken kiezen uit de nieuwe boeken van 1988. Die ’Kin der jury boeken’ komen in de bibliotheek op een aparte tafel te liggen. Uit die boeken kun je kie zen. Je hebt zo meteen leuke boeken om te lezen! Overal in Nederland kiezen kinderen hun 5 fa voriete boeken. Gezamenlijk maken ze uit wel- Vanaf 28 januari j.l. bakken de bakkers in Ne derland, twaalf weken lang, voor een doel dat iedereen zal aanspreken. Het gaat om een actie voor het Wereld Natuur Fonds. Met een knipoog naar hun overbekende symbool, de Pandabeer, bakken de bakkers speciale broodjes met een toe passelijke naam: ’Pandabroodje’. Een deel van de opbrengst van de pandabroodjes is bestemd voor het Wereld Natuur Fonds. Door de WWF-merkjes op de verpakking te spa ren, kan men nog een extra bijdrage aan het goe de doel leveren. Als een volle spaarbon met vier van deze merkjes tesamen met een girobetaal kaart of Eurocheque t.w.v. 2,75 naar ’Actie Pandabroodje’ in Zeist wordt gestuurd, ontvangt de consument een grappig Panda knijpbeertje. Met deze spaarbon kan men zich tevens als lid van het Wereld Natuur Fonds opgeven. Pandabroodjes zijn verkrijgbaar bij: Bezorgbakker A. Kouwenberg, Hovenseweg 55, Tilburg, tel. 013-424177 en bij Bakkerij H. Verkooijen, Raadhuisstraat 13, Moergestel, tel. 3788. In de eerste wedstrijd van de winterkompetitie moest Moergestel 1 het opnemen tegen Taktiek 2 (Udenhout), een bekende maar ook sterke te genstander. In de eerste partijen bleek van die sterkte echter niet zo veel. Op de helft van de wedstrijd was het al 1-4 in het voordeel van Moergestel. De sterkte van de tegenstander zat in de tweede helft. Het lukte Moergestel niet om bij die gunstige stand de balans over te laten slaan in winst. Die balans kwam in evenwicht. Piet Habraken was goed voor 2 punten. Ron van Hees en Herman Reinders elk voor een punt. Het dubbel was ook 1 winstpunt voor Moer gestel. De uitslag Taktiek 2-Moergestel 1: 5-5. Het tweede team moest het nieuwe seizoen al met twee invallers de strijd aanbinden tegen Tios 10. Een van die invallers was een van de asielzoekers uit Moergestel. Hij heeft laten zien dat hij kon ta feltennissen. Mamadouba Camara won 3 partij en, Sjonnie van Elderen 2 en Wil Steenbakker 1 Zaterdagavond 21 januari jl. hebben de bestuurs leden en enkele oud-bestuursleden van de K.P.J. een uitstapje gehad als beloning voor al de zor gen, moeite en tijd die je als actief bestuurslid in de organisatie van de K.P.J. investeert. We wer den ontvangen in een herberg te Oisterwijk waar we van plavuizen gingen eten. Alvorens de maal tijd te beginnen zou er een speech gehouden wor den door één van de kersverse oud- bestuursleden. Desbetreffende persoon had een speech voorbe reid welke in woordkeuze, zinsopbouw en ver borgen snedigheden zijn weerga niet zou kermen, ware het niet dat de speecher zo geëmotioneerd was dat het luisterend publiek met stomheid geslagen was en de speecher zichzelf in verlegen heid bracht, en dientengevolge maar snel zijn mond hield. Daarna zijn wij in een driesterren bos naar Eersel vervoerd om een afzakkertje te nemen. Tijdens dit uitstapje werd het ook steeds meer duidelijk dat verschillende K.P.J.-leden (in steeds toenemende mate zelfs) menen huizen te moeten bouwen of kopen en dan te gaan trouwen zonder daarvoor zelfs toestemming te vragen. Het voorgaande terzijde want we storten ons nu in het carnavalsgedruis, dat zoals gewoonlijk be gint met het ’Hengstenbal’ in Den Boogaard op vrijdag 3 februari. Het feest zal om +20.30 uur losbarsten, ’n Tip: zorg dat je op tijd bent, want vol is vol, we hebben het in voorgaande jaren meegemaakt dat we zelfs mensen moesten weigeren. Op zondagmiddag maakt dit jaar de K.P.J. na één jaar afwezigheid weer deel uit van de carna valsoptocht met een creatie die zeker de le prijs niet zal ontlopen, mits de juryleden een gepaste smaak bezitten, dus iedereen moet weer bij de optocht zijn om hun K.P.J.-metgezellen door de optocht te loodsen. Het hoogtepunt van de car naval is ieder jaar weer de dweilmiddag op car- navalsmaandag. We worden dan weer op tradi tionele wijze van café naar café gezeuld. Het startpunt is weer ons clubhuis D’n Tob 12.30 uur alwaar de dweilmiddag ook wordt beëindigd met een goedverzorgde koffietafel. Mij is zelfs ter ore gekomen dat we dit jaar worden vergezeld van een orkestje. Dus voor elk K.P.J.-lid ligt er weer een geslaagd carnaval in het verschiet. Uitslagen zondag 29 januari Audacia-SVSSS: Velocitas 3-Audacia 2: Audacia 3-Baardwijk 3: Ons Vios 4-Audacia 4: Zigo 8-Audacia 5: Audacia 6-SVSSS 6: Netersel 3-Audacia 7: Audacia 8-Dosko 4: Zigo 9-Audacia 9: AUDACIA-PUPILLEN Uitslagen pupillen zaterdag 28 januari Sarto 1-Audacia Dl: RKTW 3-Audacia D2: Audacia El-Sarto 5: Willem II 6-Audacia E2: Sarto F2-Audacia Fl: Audacia F2-Sarto F3: Programma pupillen zaterdag 4 februari Deze zaterdag zijn er geen pupillen-wedstrijden. Maar wel pupillen-kamaval vanaf 14.30 uur in de De uitslag Tios 10-Moergestel 2: 4-6. De training op maandag 6 februari gaat niet door i.v.m. carnaval. Op donderdag 9 februari spelen beide teams thuis. Aan vang 20.30 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5