Poirters 7.25 2.95 SLAGERIJ KETELAARS B.V. CAÜI»* E Spelregels Jubileumbingo K.V.O. Uw aandacht graag! Volle bak voor ’Het Veenspook’ Acht Mei-beweging viert eerste lustrum I L j re Dans- en showgroep Balla d’Oro JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER Landelijke Oriëntatiedag ’Zorg voor de Schepping’ Vrije baan voor de verbeelding bij ’Acht Mei’ MODEHUIS Ruime keus in kielen, overalls, stofjassen, Dorus, Zorro, clowns, bretels, petten, fluorpakjes, strikken, Bartjeskielen, enz. enz. VARKENSFILET MALSE KOGELBIEFSTUK BOTERHAMWORST fi QR RUNDERROOKVLEES 9 RR WORSTEBROOD 9 7R rwtg 11 f v W HR PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 IA 2 I M.O. Maandag met carnaval zijn we gesloten! Programma voor karnaval - zaterdag 4 februari: 14.10 uur: Optreden tijdens bejaardenmiddag in Den Boogaard. Gardedans. 16.20 uur: Showdans (clowntjesdans) in Den Boogaard. - zondag 5 februari: 15.45 uur: Gardedans in Den Boogaard. - maandag 6 februari: 18.30 uur: Gardedans en showdans bij S.O.K. Berkel-Enschot. - dinsdag 7 februari: 14.00 uur: Gardedans Reuselhof. 14.30 uur: Den Boogaard, ook hier gardedans. 15.30 uur: Stanislaus, gardedans en clowntjes dans. (tot :ren- Ber- 1987 men don- Lim- Ad- ;taan n de zorgt irlin- niet lar is rwijs T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 Weekaanbiedingen van 2 tot 8 februari 500 gram 100 gram tools lorna /oor- la de eden ling- AO). ma’s ende Elec- :wer- 1AG, B.O. aan zicht t van n. >raat 7- g UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100gramU-Uvl 100 gramLiJJ (met eigen gehakt) 6 stuksv Elke maandagavond van 18.30 tot 20.00 uur wordt er intensief getraind in het nieuwe clubge bouw tegenover de Boszichtschool. Kom geheel vrijblijvend eens een kijkje nemen! We zullen het erg op prijs stellen! E. Kouwenberg, secr. dansgroep Balla D’oro KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Verdienstelijke debutanten waren zonder meer Mien van de Snepscheut en Willeke de Laat, ’n Duidelijke uitspraak en ’n goede tekstvastheid deed ons met genoegen kijken naar hun eerste ’optreden’. Annie van de Meijdenberg, Riet van Gisbergen, Kees Jansen en Jan Habraken kompleteerden de groep die na afloop ’n staande ovatie kregen van het geestdriftige publiek. Dat Wilna Schut (re gie), Will Flier en Colette van Raak (souffeuses), Corry Slenders (grime), Jan Jonkers (belichting) en Jan Weijdeveld (decor) in die ovatie mochten delen is een duidelijke zaak. Het zal de groep zonder meer goed hebben ge daan om voor ’n uitverkochte zaal te spelen, het was dik verdiend. Applaus! De Katholieke Raad voor Kerk en Samenleving organiseert op 25 februari a.s. een grote Oriën tatiedag ’Zorg voor de Schepping’. De dag is bedoeld om een bewustwordingspro ces op gang te brengen omtrent de omgang met schepping, milieu en natuur. De dag wordt geopend door Mgr. J. Lescrau- waet, waarna een drietal inleid(st)ers diverse pro blemen zullen belichten: - mw. I. Dankelman: Milieuproblemen wereld wijd; - P. Leenhouwers: De plaats van natuur en mi lieu in de christelijke traditie; - C. Hermans: Traditie en geloofsbeleving in ver band met de milieuproblematiek. De dag wordt na discussie en workshops beslo ten met een aangepaste liturgieviering. Kosten voor deze dag, die gehouden wordt in de Katholieke Universiteit te Tilburg zijn 20,—, deelname aan de gezamenlijke lunch 12,50. Belangstellenden kunnen zich voor 5 februari a.s. opgeven bij de Katholieke Raad voor Kerk en Sa menleving, postbus 152, 5260 AD te Vught. Op zaterdag 6 mei 1989 zullen duizenden katho lieken zich in de Brabanthallen in Den Bosch verzamelen. Zij vieren daar de vijfde Acht Mei manifestatie, het eerste lustrum van de Acht Mei- beweging. Hoe is het ook allemaal weer begon nen? Naar aanleiding van het bezoek van paus Johan nes Paulus II aan Nederland toonden tienduizend mensen elkaar op 8 mei 1985 in Den Haag ’het andere gezicht van de kerk’. Het beste gezicht van de kerk: het gezicht van kardinaal Alfrink en zijn Pastoraal Concilie van Noordwijkerhout. Op 8 mei 1985 beloofden mensen elkaar blijven de inzet voor de vernieuwing van de kerk, terwil- le van de samenleving. Zo werd de Acht Mei- beweging geboren. Elk jaar is er in mei een manifestatie, met elk jaar weer een ander thema. Het motto in Den Bosch luidt: ’Vrouwen en mannen: beeld van God’. De Raad van Kerken in Nederland heeft alle christe nen opgeroepen om zich te bezinnen op de posi tie van vrouwen en mannen, in de kerk, en in de samenleving. De Raad doet deze oproep in het kader van het wereldwijde conciliaire proces voor gerechtigheid, vrede en heelheid van de schep ping. De Acht Mei-beweging neemt deze oecu menische oproep in Den Bosch serieus. Eind januari verschijnt er een Acht Mei-krant, boordevol informatie over de komende manifes tatie en over de Acht Mei-beweging. Deze krant is gratis verkrijgbaar bij het Secretariaat van de Acht Mei-beweging: Postbus 1362, 5004 BJ Til burg, tel. 013-432642. Wilt u de Acht Mei-beweging financieel steunen? Dat kan door uw gift over te maken op postbank- nummer 4726533 te name van Acht Mei-bewe ging, Tilburg. De voorbereidingen voor de vijfde manifestatie van de Acht Mei Beweging zijn in volle gang. Duizenden mensen zullen op 6 mei aanwezig zijn in de Brabanthallen in Den Bosch. Deelnemers kunnen daar nu reeds op inspelen. De Acht Mei Beweging roept hen op vrij baan aan hun verbeel ding te geven. Mensen en groepen worden uitge nodigd de handen uit de mouwen te steken. Dit maal niet in de vertrouwde vorm van geloofsdoe- ken, maar ook in de vorm van een beeld, een col lage van foto’s, een 'diapresentatie, een sket- che,een mimespel, enz. Daarbij dient uitwerking gegeven te worden aan het motto van de manifes tatie: ’Vrouwen en mannen: beeld van God’. Dit motto verwoordt een van de actiepunten binnen het conciliair proces voor gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping, namelijk de macht songelijkheid tussen vrouwen en mannen. Het is de bedoeling, dat de makers en maaksters op 6 mei zelf hun scheppingen laten zien aan andere bezoekers, en met hen daarover in gesprek gaan. Dit kan herhaald worden, enkele maanden later, op 16 september bij de oecumenische Kerken dag. Wie een geloofsdoek maakt, wordt verzocht dat te melden aan Toon Verstralen, Suriname- weg 8, 5451 GL Mill. Wie op andere wijze crea tief is, kan dat melden bij Veronica Lucassen, Pelmolenweg 4, 3531 XN Utrecht. Natuurlijk kunt u bij hen ook terrecht voor inlichtingen. Er is voor 6 mei voorzien in een veelzijdig program ma, met voor elk wat wils. Naast andacht voor ’vrouwen en mannen’ is er ook veel aandacht voor ’kerkvernieuwing in Nederland’. Er vindt een tribunaal plaats over de mensenrechten in de kerk. Jongeren en kinderen hebben hun eigen programma’s. En de dag wordt besloten met een gezamelijke viering van woord en gebed. Meer informatie over de Acht Mei Beweging en de ma nifestatie in Den Bosch, vindt men in de zojuist verschenen Acht Mei Krant. De krant is ver krijgbaar bij het secretariaat van de Acht Mei Be weging: Postbus 1362, 5004 BJ Tilburg, tel. 013-432642. De Acht Mei Beweging is er voor iedereen. Daar om is de krant gratis en wordt er op 6 mei geen toegang geheven. De Acht Mei Beweging wordt geheel gefinancierd door giften van sympathisan ten. Het postgironummer is 4726533 ten name van Acht Mei Beweging, Tilburg. Dat ’n volle zaal inspirerend kan werken op ’n groep toneelspelers bleek zaterdagavond bij het zien van de plattelandskomedie ’Het Veen spook’ door de ouderentoneelclub ’De Twee de Jeugd’. Zonder de anderen tekort te doen mag worden gezegd dat vooral Dien Ketelaars en Sjaan van Lieshout ’n professionele vorm bereikten, anders gezegd, het leek erop of de schrijver van het stuk dit tweetal kende! Het is bijna onvoorstelbaar dat mensen op deze leeftijd in staat zijn om zoveel tekst te onthouden. Mien en Sjaan droegen het toneelstuk naar grote hoogte en het publiek wist dat zelfs onder het spel door met applaus te waar deren. nhe- g zal boog i bij- aatie send n wij igop llen- ons agen nits, Op woensdag 25 januari organiseerde de K.V.O. in samenwerking met Bakkerij van Hulten en Marketing-medewerkers van Meneba-Meel een voorlichtingsavdnd over brood en als hoogtepunt van deze avond ’n goed verzorgd broodbuffet in zaal ’t Draaiboompje’ te Moergestel. Bakkerij van Hulten, aangesloten bij het gilde van echte bakkers, is een van de 3000 warme bakkers die er nu nog in Nederland zijn, tevens is hij aangesloten bij T.N.O. welk instituut hem met raad en daad bijstaat om het beste brood op de plank te brengen. Bakkerij van Hulten startte al meer dan ’n eeuw geleden met brood bakken. Iedereen kan er nu terecht voor zijn eigen voor keursbroodje daar er 60 verschillende soorten ge bakken worden. Op deze avond waren 90 dames aanwezig die zeer gastvrij onthaald zijn door fam. van Hulten en hun medewerkers. Hierbij danken wij nogmaals de fam. van Hulten voor de fijne samenwerking. Carnavalsbal validen en mindervaliden Op donderdag 2 februari organiseert de N.C.B., K.V.O., K.P.J. een Carnavalsbal voor validen en mindervaliden in zaal De Posthoorn te Hilvaren- beek, aanvang 19.45 uur. Aan deze avond wer ken mee Playback Hulten, Tonproaten Wim van Aken, Muziekmoakers, Tonproaten Wim Se gers, verrassing!! 2 delen??!! Een zeer afwisselend programma, waar iedereen welkom is. Zoals u misschien al eens hebt gelezen of van iemand hebt gehoord, is het dit jaar voor het laatst, dat de dansmarietjes dansen onder toezicht en begeleiding van de Pierewaaiers. Na het kar naval gaan deze meisjes met een deskundige trainster(s) zelfstandig verder en heten dan voort aan dansgroep balla D’oro. - Zij gaan flink trai nen om voor het karnaval 1990 voor de dag te kunnen komen en hopen dan vele optredens te kunnen gaan verzorgen, ook bij diverse andere gelegenheden kunnen zij als showgroep gaan op treden. Er zijn 9 meisjes die deze groep vormen. - Het zou zo fijn zijn, om na deze karnaval te kunnen starten met meerdere enthousiaste meis jes. Het is goed voor de lichamelijke vorming en erg leuk omdat er altijd met muziek gedanst wordt. Voor ons gevoel moeten er in Moergestel (of daarbuiten) toch meisjes zijn, die zich ook graag voor onze dansgroep willen opgeven. Er wordt flink gewerkt want de trainster(s) is niet mis. Tij dens het karnaval zult u dansgroep Balla D’oro wellicht hier of daar aanwezig zien. Dus let goed op! Meisjes, in de leeftijd van 7 t/m 14 jaar, aarzel niet, maar meld je aan bij E. Kouwenberg, Root- ven 57, tel. 1901 of M.L. v.d. Weijdeven, Mispelbos 10, tel. 3569 (liefst in de avonduren). - Degene, die de eerste juiste bingo meldt, wordt uitgenodigd zijn prijs zo mogelijk nóg tijdens de uitzending in ontvangst te komen nemen in de studio van Moer- gestel-TV. - Met de trekking van nummers wordt doorgegaan tot het moment dat er 10 kor- rekte bingo’s zijn gemeld. - De volgorde van binnenkomst van de te lefonische bingomeldingen bij de telefo nistes is bepalend voor de prijs. - Na afhandeling van een bingomelding Voor alle duidelijk volgen hier de spelregels zoals die zijn vastgesteld voor de eerste Jubileum TV-bingo op donderdag 16 februari a.s. - De nummers worden getrokken tijdens een rechtstreekse uitzending van Moer- gestel-TV op 16 februari a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur. - Er wordt gespeeld om een VOLLE KAART, d.w.z. dat u bingo hebt als alle op uw kaart vermelde 15 nummers zijn gevallen. - De trekking van de nummers geschiedt tijdens de uitzending in series van resp. 15, 15, 15, 15, 10 en 10. - Indien alle 15 nummers op uw kaart zijn gevallen en u een volle kaart heeft, meldt u dit telefonisch via het tijdens de tv-uit- zending bekend te maken telefoonnum mer (3 lijnen). - U dient zich te melden met ’BINGO’ en het links op de kaart aangegeven kaart nummer. - Na de melding wordt per komputer ge- kontroleerd of de bingo korrekt is. Tij dens de kontrole wordt door een van de telefonistes uw kaartnummer, naam, adres en telefoonnummer genoteerd. staat de volgende meldingsmogelijkheid open. - De winnaars van de tweede tot en met de tiende prijs kunnen deze vanaf vrijdag 17 februari 1989 afhalen bij mevrouw Riet Janssen-Nouwens, Pr. Margrietstraat 17. - Hier kunnen eveneens de 5 kadobonnen van 20,— van de aan de kaartnummers verbonden loterij worden afgehaald. - Indien u vragen heeft over de jubileum bingo of de loterij dan kunt u kontakt op nemen met mevr. Janssen, tel. 1816.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3