Jan Burgers Oppersauwelaar ’89 k Van de parochie Toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ speelt ’Het Veenspook’ a CDA afd. Moergestel B :l f- afwezig van 6 februari t/m 5 maart a.s. PODOTHERPAEUT - PEDICURE R. V/DGEYN Jan Burgers heeft in de jaren dat hij deelneemt aan het sauwelen een reputatie opgebouwd waardoor het lijkt alsof het publiek op zo’n sauwelavond op hem zit te wachten. Geen wonder eigenlijk, want er blijkt voor de anderen geen kruit te gen gewassen als Jan de ton betreedt. De manier waarop hij de door hem en z’n trouwe helper Adrie v/d Meijdenberg verzamelde onzin de zaal instrooit brengt de handen van het aanwezige publiek konstant op elkaar. Zoals u wellicht weet spelen wij op vrijdag 27 januari om 13.30 uur voor de ouderen en zaterdag 28 ja nuari om 20.15 uur voor iedereen ons toneelstuk ’Het Veenspook’. Misverstand Mutatie parochiebestuur e w Kort en bondig nieuws k kJ! A 8 13e Jaargang - Nr. 557 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Kriekenakker 16, 5066 MK Moergestel Telefoon 04243 -1809 Het leverde hem uiteindelijk alle prijzen op die er te verdienen waren: twee keer de publieksprijs én de titel. We gaan niet te uitvoerig op alle sauwels in om dat in de komende uitzending van MTV u er nog voldoende van te zien zult krijgen. Om toch onze waardering uit te spreken tegen over de deelnemers plaatsen we hierbij hun foto en wat uitspraken uit hun sauwel, het getuigt tenslotte van durf en moed om er toch maar te gaan staan, terwijl iedereen op elk woord let wat je zegt. Petje af voor alle sauwelaars, en het is terecht dat Jan Burgers zaterdagavond in zijn dankwoord de helpers van de diverse sauwelaars betrok. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Hier alvast een korte inhoud: Trui Wapsebokse woont met haar dienstmeid Lijs in de vervallen en verwaarloosde herberg an nex pension ’De Vier Winden’. Gasten heeft ze liever niet en daarom zegt ze steevast: ik ben vol. Gore Gerrit is de enige die geregeld een bezoek brengt aan de herberg. Maar aan dat vrij rustige bestaan komt een einde als een ambtenaar met z’n secretaresse hun intrek nemen in ’De Vier Winden’, en Winnifred, ook een pension houdster, haar komt vertellen dat er een nieuwe grenscommies is benoemd, die niets ontgaat. Dan komt er een brief van haar nicht Bets die grote plannen heeft met het pension. En als het aan de grens ook nog gaat spoken? Wilt u weten hoe het allemaal afloopt, kom dan kijken in Den Boogaard. Tot zaterdag! De spelers van ’De Tweede Jeugd’. Dinsdag 31 januari vindt onze algemene verga dering plaats in Café ’t Draaiboompje, aanvang 20.00 uur. De heer ir. G. van Logtestijn, lid van de CDA- fraktie van de Prov. Staten in Noord-Brabant komt deze avond een inleiding verzorgen aan gaande de milieu-problematiek en de gemeente lijke herindeling. U bent van harte welkom! Deze week is bij iedere parochiaan een brief be zorgd over de aktie ’kerkbalans’. Voor de adres sering is een accept-giro-kaart gebruikt. Het vo rig jaar hebben enkele mensen deze kaart ge bruikt om de parochiebijdrage over te maken, maar vergeten hun naam in te vullen.Dat kon dus nu niet meer gebeuren. Maar nu dachten sommige mensen, dat die kaart een soort aanma ning was, als zouden zij de parochiebijdrage niet hebben betaald. Dat is geenszins de bedoeling van de kaart. De bedoeling daarvan is: - om een eenmalige aanvulling te geven op de reeds betaalde bijdrage, als iemand dat eens wil doen... - om de gezinsbijdrage te betalen, zonder zich te binden aan een bedrag per jaar of zich te bin den aan een automatische afschrijving via de bank... Heeft iemand naar eigen inzicht voldoende be taald, dan kan die kaart gewoon ongebruikt blij ven. Een en ander kan men lezen in de folder ’De moeite waard’. Henk Ketelaars, de tweede secretaris van het pa rochiebestuur en de man voor de publiciteit was einde 1988 aftredend en stelde zich liever niet meer herkiesbaar. Wij danken Henk - die meestal de stukjes voor Moergestel-Nieuws schreef - hartelijk voor zijn inzet. In zijn plaats is door de parochievergadering in het bestuur verkozen: I. Stieger-van Rooy, die de taak van Henk gaat overnemen. Wij heten haar van har te welkom in de parochievergadering en in het bestuur. In het verdere verloop van het jaar zal ook nog voorzien moeten worden in de opvolging Jan Burgers als Jantje van Jan van Wiese Het verschil tussen onze burgemeester en die van Smallingerland: onze burgemeester gaat ’s nachts om 1 uur kijken welke café’s dicht zijn, die van Smallingerland gaat dan kijken welke er nog open zijn. Jantje spaarde postzegels. Hij was naar de kerk geweest en daar had de pastoor voorge lezen uit de brief aan de Korintiërs. Na de mis was Jantje om de postzegel van de brief gaan vra gen. Z’n moeder kreeg geregeld ’n hijger aan de telefoon. Op ’n keer had vader de telefoon opge pakt en gezegd dat hij maar eens terug moest bel len als hij niet zo moe was. van G. v.d. Loö en H. Wolfs, beiden belast met het beheer van de gebouwen en bezittingen. De parochievergadering ziet nu reeds uit naar kan didaten. - In de veertig-dagen-tijd zal in de parochie aan dacht worden besteed aan het zo geheten con ciliair proces d.m.v. liturgievieringen rond het Ethiopisch hongerdoek en d.m.v. publicaties over onderwerpen van dit proces: de vrede, de gerechtigheid en de heelheid van de schepping. - De parochievergadering heeft een reaktie naar het bisdom gestuurd op de nota ’Bouwstenen voor een pastoraal van de toekomst’. - De parochievergadering heeft in principe besloten, om te komen tot een werkgroep voor doopkatechese. De bedoeling is, dat enkele mensen - na eigen scholing - in gesprek gaan met ouders, die een kindje willen laten dopen, om de betekenis van het sacrament nog duide lijker te krijgen. Als de werkgroep van start kan gaan, hoort u er meer van. - De raad voor liturgie is van start gegaan. Jan Geerts, Laura Berkers en Petra van Nunen- Hoffmans zullen proberen met elkaar medever antwoordelijkheid te dragen voor het goed functioneren van alle groepen, die bezig zijn op het terrein van liturgie. Harrie Roozen als Harrieke de Sloper Hij vond dat hij beter onderwijzer en bouwvak ker tegelijk had kunnen worden, dan was hij ’s zomers en ’s winters vrij. Over de zuinigheid van z’n vrouw: met onze trouwdag er al rekening mee gehouden dat onze koperen bruiloft op 30 februari viel. Over de sloop van Stanislaus: de ge meenteraad was nog steeds aan het overleggen wat er nou afgebroken moest worden: het oude of het nieuwe gebouw. Marlies van Rijzingen als Baaj van de Haaj Marlies was toegetreden tot de redaktie van Moergestel-Nieuws. Voor haar eerste redaktie- vergadering was ze naar bakker Verkooijen ge weest voor 10 gesorteerde gebakjes. Toen ze de doos open deed zaten er 10 verschillende gebak jes in, waarop haar reaktie: noemen jullie dat sor teren? Haar opkomst met de tekst in de schrijf machine was, gezien de inhoud van haar sauwel, bijzonder sterk. Vrijdagavond versprak ze zich waarop ze naar het flesje correctiemiddel greep: ’n tikfout. Cor van Dijk als Kee van Peerkus Louis v.d. Meijdenberg was verhuisd naar de T31, want daar werden nu ook foto’s gemaakt. Die kreeg je voor niks thuisgestuurd, tenminste als je hard genoeg reed. Ze kwam langs schoen winkel Ligtvoet en hoorde er iemand zingen. Ze vroeg zich af of ze in dat pand het vogeltjeszaad wel goed opgeveegd hadden. Zittend op de bank op het plein komt ’n vreemdeling vragen: gaat deze weg naar Oirschot? Waarop Cor antwoordt: de richting heeft de weg wel, maar hij blijft hier wél liggen! Wint Rijnen als Nulleke de reporter Wim bracht z’n sauwel over de voetballers van het gemeente-elftal. Tijdens de wedstrijd bleek de tribune te klein. De toeschouwers stonden tot in de stroom. Ad Nouwens was de trainer van het elftal, geen enkele speler hield zich volgens Ad aan de afspraak, maar dat bleek wel meer voor te komen volgens hem. Theo op ’t Hoog als Dorus van Toone Het water was door de dijken van de Reusel ge komen en Theo was belast met de uitvoering van het rampenplan. Bij de kerk trof hij verschillende waterhoogtes aan. Toen hij naar de klok op de to ren keek zag hij hoe dat dat kwam. Bij de plek aangekomen waar het water door de dijken geko men was zag hij de CDA-fraktie aan komen lo pen over het water. Er was in het dorp nog één droge plek, en die was achter Frans v.d. Sande. Die plek was trouwens te koop. Jan Vriens als Jan den Import Jan begon over alle Franse namen die we tegen woordig in Moergestel vinden. Trés Bien, Saint- Pierre, La Maison, enz. Hij had bij de gemeen te gesolliciteerd als HUP-man. Hij werd chauf feur van de nieuwe pin-up wagen. Welk merk? Escort? Met de escort-service had hij al heel wat ervaring opgedaan. Hij had al heel wat afgehupt op Moergestels grondgebied.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1