Moergestel blijft groeien Autobedrijf Fa. BIJVELT-VAN DE VEN Van de politie l kalender Herhaalde oproep voor Bijzondere Machtiginghouders 'i BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GM Auto's cleaneren en poetsen... BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL t lis I De gemeenteraadsvergadering ving aan met de nieuwjaarsrede van Burgemeester ter Veer. In zijn toespraak sprak hij zijn bezorgdheid uit over de levensstijl van de mensen anno 1989. Vooral het risicodragend verkeer, de stijging van de criminaliteit en het slecht omgaan met het milieu vragen om een gewijzigde levensstijl. Opel service dealer Volvo specialist APK II keuringsstation Auto-leasing Met AVIA Automatic: het TANKSTATION dat DAG ÉN NACHT OPEN is...! Met o.a. Eurosuper (loodvrij) Wij hebben de volgende inruilwagens staan: PAGINA 7 GINA 6 556-1 556-2 □PEL I 556-3 I MERK TYPE BOUWJAAR De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, bouwvergun ning te verlenen aan: - C. Hüfken, Ds van Heusdenstraat 3 te Hilvarenbeek, om op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie A nrs. 3524 ged. en 3527 ged., gelegen aan het toe komstig adres Krijtestraat 42, een woning met garage/berging te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 19 januari 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 18 januari 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verle nen aan: - F. de Cock, Oostelvoortjes 5 te Moergestel, om op het perceel, kadastraal bekend ge meente Moergestel, sectie B, nr. 2810, plaatselijk bekend als Oostelvoortjes 5, de bestaande garage te vergroten. Het bouwplan ligt vanaf 19 januari 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat yoor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 18 januari 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 22 januari 1989 te houden vierde Winterloop van Moergestel, de volgende tijdelijke ver keersmaatregel is getroffen: tussen 09.00 uur en 14.30 uur - met uitzondering van bestemmingsverkeer - afsluiting van: - Waterhoefstraat tussen Stokeind en Oisterwijkseweg; - Stokeind tussen Oisterwijkseweg en Industrieweg; - Industrieweg tussen Stokeind en Molenstraat; - Molenstraat tussen Industrieweg en Waterhoefstraat; - fietspad aan de Oisterwijkseweg tussen Waterhoefstraat en Stokeind door middel van vlaggers; - parkeerterrein S.V. Roef. Moergestel, 18 januari 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. BMW 524 TC OPEL KADETT4-deurs OPEL KADETT OPEL ASCONA 2-deurs 1984 1986 1979 -1980 -1981 1984 vraag prijsopgave "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 JANUARI 1989 Gemeenteraadsvergadering 13 januari 1989 I vroeg aandacht te besteden aan de geluidsover last die verenigingen onderling bij elkaar veroor zaakten. Pick-up Mocht u denkten dat het hierom een muziekpro- ducerend toestel ging, dan vergist u zich. Tot verbazing van sommige raadsleden was de klei ne vrachtwagen (pick-up) nu al versleten. Men kon instemmen met een werknemersvriendelij- ke vervanger (inclusief muziek?). C.A.I. Alle partijen waren ervan overtuigd dat de aan sluiting bij Tilburg en vernieuwing een investe ring in de toekomst was. Met name vroeg men de voorzitter om via publicaties duidelijk te maken aan het publiek, dat men anders voor renovatie bijna net zoveel kwijt was geweest. Alle partijen concludeerden dat men binnen de tijd en binnen de begroting was gebleven. Ze konden dan ook instemmen met het nieuwe tarief van 12,92 (excl. 18% B.T.W.) per maand. Broothuys - van der Mast In haar vergadering van 13 december had de Raad besloten om in beroep te gaan tegen de Pro vincie inzake de weigering om het bestem mingsplan van een perceel grenzend aan het Broothuys te weigeren. Toon van Gils vond de argumentatie in het beroepsschrift aan de raad van State nogal zwak. Met name de passage waar in het handelt om ’een bosje’ zag hij, en met hem de meerderheid van de Raad, graag veranderd in ’een verwaarloosd perceel’. Jos Denissen (P.G.B.) vond de term ’gracht’ sterk overtroffen en vond de volkse uitdrukking ’blauwe sloot’ hier beter op zijn plaats; zeker ge- vergoeding godsdienstonderwijs, leidden niet tot het maken van opmerkingen en werden met de bekende hamerslag afgedaan. Al met al een rustige vergadering; de resterende zevenklappers, strijkers en voetzoekers, had men op advies Van de groepscommandant, thuis gela ten. Het kleine beetje vuurwerk werd in een H.U.P. afgedaan en verdween met een sissend geluid in de blauwe sloot (pardon; gracht) van ’t Broothuys. j y In de nacht van 9 op 10 januari werd inge- broken in een geparkeerde auto in de Bosstraat. Hierbij werd een Blaupunkt radio-cassettere- corder met booster en vier bandjes gestolen. Ook werd deze week ontdekt dat een grote hoeveelheid gereedschap werd gestolen uit een container aan de Heizenschedijk. De diefstal ter waarde van ongeveer 9.000 gulden is ver moedelijk tussen Kerst en Nieuwjaar gepleegd. Wegens ernstige mishandeling van een inwo ner van Moergestel op 27 december 1988 wer den drie inwoners van Tilburg aangehouden. Twee van hen werden in verzekering gesteld. Zij hebben de mishandeling bekend. Het slachtoffer liep bij deze mishandeling zwaar li chamelijk letsel op. Zeven keer werden we ter assistentie geroe pen bij een aanrijding. Bij deze aanrijdingen werd niemand gewond. Twee autobestuurders reden door na een geparkeerde auto te hebben aangereden. Op de Oisterwijkseweg vloog de auto van een bejaarde Tilburger in brand. Hij kwam van Tilburg af gereden en had al geruime tijd een brandlucht geroken. Pas in Moergestel kreeg hij in de gaten dat dit door zijn eigen auto kwam. Nadat de brandweer het vuur had ge blust moest de auto worden weggetakeld. Op 12 januari werd een snelheidscontrole ge houden op de Oirschotseweg. Zeven automobi listen werden bekeurd wegens overschrijding van de maximum snelheid. De snelste reed 77 km. per uur. Pas op uw snelheid! Er volgen nog meer controles, speciaal binnen de bebouwde kom. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Woensdag 18 januari: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar, Reuselhof. Vrijdag en zaterdag 21 en 22 januari: Sauwelavonden in Den Boogaard. Zondag 22 januari: 4de Winterloop aanvang 11 uur. Dinsdag 24 januari: Studiedag N.C.B. Den Boogaard Woensdag 25 januari: Rikken met Roef 20.00 uur in de kantine. Zaterdag 28 januari: Toneel Tweede Jeugd in Den Boogaard. Woensdag 22 februari: Rikken met Roef 20.00 uur in de kantine. Vrijdag 24 februari: Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kantine. M.i.v. 1 februari a.s. verliest de aan u verleen de Bijzonder Machtiging (BM) tot het voorhan den hebben van vuurwapens c.q. munitie zijn geldigheid. Wij verzoeken u om de aan u verleende BM ter verlenging c.q. vernieuwing in te leveren op het politieburo te Oisterwijk c.q. Moergestel, met de daarbij behorende bescheiden. Welke bescheiden u bij de BM dient te voegen, kunt u zien in de brief met Richtlijnen vuurwa- penadministratie, die u in uw bezit heeft. Ook in Moergestel zullen wij ons af moeten vra gen wat voor samenleving wij wensen. Dit zal zonder meer om een herschikking van prioritei ten vragen. De burgemeester stelde dat het in veel gevallen al 5 voor 12 was, in sommige geval len zelfs 5 over 12. Voordat hij zijn dank uit bracht aan hen die meewerkten aan het welzijn van Moergestel, somde hij nog een aantal getal len op betreffende de bevolkingssamenstelling van Moergestel. Er kwamen in 1988 9 mensen meer wonen (ver trokken 216, gevestigd 225). Er was een geboorte-overschot van 58 (geboren 92, gestor ven 34). Dit bracht de totale bevolking op 5777. Er werden 37 huwelijken gesloten en 8 huwelij ken ontbonden. Er waren 59 mannen en 8 vrou wen werkeloos (daling van 10%). Na deze sombere toespraak, begon onder mati ge belangstelling op de publieke tribune de raads vergadering. Diverse punten bleken kamerstuk ken te zijn, hoewel de dikke map van de raadslie den anders deed vermoeden. In totaal 45 pagina’s bevatten echter een verslag van vorige vergade ringen. Bouwtoezicht W-Brabant De voltallige raad kon instemmen met een aan passing van de Gemeenschappelijke Regeling. Streekmuziekschool Jos Denissen werd als opvolger van Jan Vriens in het algemeen bestuur van de Streekmuziekschool te Oisterwijk benoemd. Cris de Veer werd plaats vervangend lid. Hekwerk bij ’t verenigingsgebouw aan de Bosstraat De raad kon hiermee instemmen. Jos Denissen zien de omvang van de waterloop en het feit, dat er nu nog op geloosd wordt. Dit schoot bij Theo op 't Hoog in het verkeerde keelsgat. Hij beet de overige spreker toe, dat het historisch gezien al een gracht was voor de Heer Denissen was gebo ren (13-5-’47). Op de vraag welke erkende histo ricus zijn theorie ondersteunde moest hij echter het antwoord schuldig blijven. Vrijstelling bestemmingsplan Doordat deze drie gemeenteraadsleden hun handtekening hadden gezet, waarvan één uit on wetendheid of per ongeluk, moest de gemeente raad stemmen. Het betrof het verlenen van vrijstelling door de raad betreffende een herzie ning van het bestemmingsplan ten behoeve van de uitbreiding van de woning van de heer G. de Kroes. Een snelle rondblik van de voorzitter deed hem besluiten het voorstel te doen het betreffende stuk aan te houden. Door afwezigheid van Jan Vriens zouden z.i. de stemmen immers staken. M.n. C.D. A. en S.P.M. wensten toch een stem ming. Uitslag 5-5, zodat het betreffende stuk in februari weer aan de orde komt. Tankstation Omdat het o.a. financieel niet haalbaar is voor de heer J. van Esch zijn tankstation te verplaatsen, stemde de raad er mee in, dat onderzocht wordt of het planologisch mogelijk is, het bestaande verkooppunt eventueel uit te breiden. De heer van Esch draait zelf voor de kosten op, terwijl een positief advies niet zonder meer een vrijbrief voor de verzoeker inhoudt. H.U.P.-nota (Hinderwet Uitvoering Pro gramma) Dit zeer lijvige rapport was reeds uitvoerig besproken in de commissie Ruimtelijke Orde ning. De respectievelijke partijen waren tamelijk eensgezind in hun eindoordeel. Men vond met name, dat het rapport eigenlijk samen met de milieu-nota behandeld had moeten worden. Aan gezien de H.U.P.-nota al voor 1 februari ingele verd moet zijn, bleek dit helaas niet mogelijk. Theo op ’t Hoog benadrukte, dat hij wel zijn goedkeuring aan de nota wilde verlenen, maar dat hij de vrijheid zou nemen bij de bespreking van de milieu-nota erop terug te komen. Wet houder Mulders gaf hem en ook de andere par tijen die mogelijkheid. In zijn algemeenheid vond men het een redelijk rapport. ’Geen goed, maar wel een werkzaam rapport’, benadrukte Paul Gerlach (V.V.D.). Al le partijen waren het erover eens dat de contro- le-frekwentie verhoogd zou moeten worden. Ook vond men dat de leges slechts stapsgewijs zouden mogen stijgen. Met name C.D.A. en S.P.M. be nadrukten dat een goede voorlichting aan de be drijven moest plaatsvinden. Theo op ’t Hoog vond het jammer en afkeurings- waardig, dat het rapport teveel in het gemeente huis was ontstaan en te weinig getoetst was aan de werkelijke situatie. Hij zou het rapport alsnog graag d.m.v. luchtfotografie ondersteund zien en wist dat hij daarin de steun van V.V.D. en P.G.B. kon verwachten. Hij hoopte, dat dit te realiseren was met het eventuele overschot van de verstrekte subsidies. Wethouder Mulders kon echter met behulp van de secretaris aantonen, dat dat ’potje’ helaas opgesoupeerd was. Wel kon hij mededelen, dat ’t kadaster wellicht met luchtfo tografie zou gaan werken en hij hoopte, dit dan zo over te kunnen nemen. Meerdere partijen be nadrukten, dat er een planmatige aanpak in de nota ontbrak. De nota werd hetzij met de benodigde kantteke ningen door de totale raad aanvaard. Beleidsombuiging In het verleden was de Raad nogal makkelijk be reid om medewerking te verlenen wanneer men om een wijziging bestemmingsplan vroeg. Ge dwongen door de beperkte toewijzing van het woningbouwcontingent moet men dit beleid wel ombuigen. In principe wordt in de toekomst bij aanvragen geen medewerking meer verleend. Theo op ’t Hoog toonde zich verheugd met het voorstel. De P.G.B. maakte de opmerking, dat bij gewijzigd regeringsbeleid zij haar standpunt in zake deze beperking eventueel wil herzien. Restant: De laatste agendapunten, verkoop bouwkavel aan C. op ’t Hoog, gedeeltelijke betaling centrale verwarmingsketel basisschool ’Hertog Jan’ en X Industrieweg 5 5066 XJ Moergestel Telefoon 04243-2134

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7