2.75 Verkoop bingokaarten vanaf volgende week I t SLAGERIJ KETELAARS B.V. I 8 R. L K.V.O. Het Prinsenbal Audacia-nieuws T.T.V. Moergestel Karnavalsoptocht Vierde Gèsselse Boerebmiloft Henk Schepens weer bij selektie duivenolympiade u Kruisvereniging V JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBU' S.V. Roef! Korfbal Glas, hup in de glasbak B RIBKOTELETTEN C Cfl BLINDE VINKEN 1 OE L-'-r I GEBRADEN GEHAKT fi QC RUNDERROOKVLEES 9 EE De verkoop voor de televisie-bingo-kaarten in het kader van de akties rond het 50-jarig bestaan van Zangvereniging ’Crescendo’ begint volgende week. In tegenstelling tot eerdere berichten in deze krant kosten de kaarten per stuk slechts 2,50. De hoofdprijs bedraagt maar liefst 300,- kontant. Primeur voor Brabant Makkelijk te volgen Verkoop bingo-kaarten fes O Bijzondere Algemene ledenvergadering A I I a 1 I I PAGINA 3 314. :n! WAAR ilen rke- loor LAAT >aan JE HET? jver 6 stuks A 2 n de jnze de erde :ol’s ver- uus- Ro- land ling over mu- i het :stel eld, op- iden een n in ken ver- AUDACIA JUNIOREN Programma zaterdag 21 januari: 14.30 uur Zigo 1 - Audacia 1 vertrek 13.30 uur 14.30 uur Audacia 2 - Taxandria 2 14.30 uur Desk 4 - Audacia 3vertrek 13.30 uur 14.30 uur Audacia 4 - WSJ 1 13.15 uur Velocitas’31 3 - Audacia 5vertrek 12.15 Programma zondag 22 januari: 13.00 uur Beek Vooruit - Audacia 13.00 uur Beek Vooruit 2 - Audacia 2 14.30 uur Audacia 3 - Vlijmense Boys 12.00 uur Audacia 4 - W.S.J. 3 14.30 uur Audacia 5 - S.V.G. 5 12.00 uur Audacia 6 - Nevelo 6 10.00 uur Audacia 7 - Tuldania 4 12.30 uur Tuldania - Audacia 8 10.00 uur Audacia 9 - W.S.J. 5 vertrek 9.15 aanvang 11.00 wederom voor de Nederlandse equipe geselek- teerd wordt. Van de tot nu toe 14 geselecteerde duiven blijven er uiteindelijke 12 over die naar de Olympiade mogen. Volgende week wordt de uiteindelijke se lectie bekend en kan Henk waarschijnlijk weer ’n succes aan zijn toch al imposante ere-lijst toe voegen. a 10 ngs- 3-3 14-3 1-14 vrij- 3oo- een :ge- Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Hil- oi in r zo ?ara ond Se- aan ele- roep eth- :ling KPJ ge- arm laat ons sen. mg, d. 'oet- nll. van zing rond trijd ,ge- de het kort :ken 'ond lub- wij- :ma: tge- Ki Weekaanbiedingen van 19 tot 25 januari 500 gramVawW per stukI aCmW A ft Uitslagen 15 januari Senioren 2 DSV-Roefl: Senioren 1 DSV-Roefl: Recreanten RKM-Zigo: Wedstrijden 21-22 januari Pupillen vrij Aspiranten Sp. Girls-Roef! Roefl-Zigo Vonder 13.00 uur Senioren 2 Roefl-EDN vertrek 14.15 uur Senioren 1 vrij Recreanten RKM-DSV UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram WORSTEBROOD Nog 3 weken rest ons, dan kan het spektakel los barsten. Op zondag 5 februari gaat om 14.00 uur de traditionele karnavalsoptocht weer van start. Hebt u inmiddels al een idee of bent u al aan het bouwen; met het motto ’Laot ons mar Aonpar- tijen’ kunt u goed uit de voeten. U weet ook dat er gesponsord mag worden, zonder dat de jury punten in mindering brengt. Maar we hebben er wel een maximale grootte ingebouwd, nl. het re- klamebord of -doek mag niet groter zijn dan 50x50 cm. Hopende de deelnemers hiermede te gemoet te komen in de voor hen te maken kosten. Dus haal vlug een inschrijfformulier bij een van de onderstaande adressen. O ja, de rekla- mewagens in de optocht kunnen deelnemen in dien zij vooraf 125,— betalen aan de optocht commissie, dit in tegenstelling van het bedrag dat in het optochtreglement staat. Verder een vraag aan de kinderen: Hebben jullie je formulier al in gevuld dat je op school meegekregen hebt. Je weet als je deelneemt aan de optocht krijg je een onderscheiding en een verrassing in Den Boo- Donderdag 16 februari om 19.00 uur breekt het spektakel los, en daarmee zorgt het organisatie comité voor ’n absolute primeur voor Brabant. Op dit ogenblik wordt koortsachtig gewerkt aan het decor voor de televisie-studio en de af ronding van het eerste programma. De balletjes zullen in de eerste uitzending wor den getrokken door burgemeester ter Veer. De trekkingen zijn verdeeld over het gehele programma dat ongeveer ’n uur in beslag zal nemen. Op deze manier zal men makkelijk de getrokken nummertjes kunnen vergelijken met het gekochte bingo-formulier, en lijkt het zelfs verstandig om voor 2,50 eens ’n gokje méér De leden van Zangvereniging ’Crescendo’ zijn vanaf a.s. dinsdag in het bezit van kaarten. Bij hen kunt u tercht voor het kopen daarvan. Daarnaast wordt nog met ’n aantal winkeliers overlegd om op diverse plaatsen in ons dorp de mogelijkheid te bieden om aan kaarten te ko men. Winkeliers die bereid zijn de aktie door verkoop van loten te ondersteunen zullen ken baar zijn aan ’n speciaal vervaardigd affiche dat voor hun raam komt te hangen in de loop van komende week. ook een van de mensen die de boerenbruiloft in Moergestel van de grond tilde. Daarin was hij ook enkele jaren ceremoniemeester. Deze prins is weer geboren in Moergestel en is de zoon van smid van Gooi. Een man dus die weet wanneer hij het ijzer moet smeden. Een man ook die di rect al met veel schwung het regentschap over Moergestel ter hand nam. Het zal beslist een prins zijn die weer nieuwe impulsen aan het to tale carnavalsgebeuren in Moergestel zal geven. Als het aan de nieuwe prins ligt zal héél Moer gestel zich weer onder laten dompelen in de car naval, onder het alles omvattende motto: laot ons mar aonpartijen. <7 KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 r. De winterkompetitie van de tafeltennis Liga Til burg begint binnenkort al weer. De voorbode is er al, nl. de persoonlijke kampioenschappen van de TTL. Zoals 't vorig jaar hebben ook nu 3 leden van on ze vereniging er aan deelgenomen, te weten, Piet Habraken, Ron van Hees en Herman Reinders, alle drie in de C klasse, op woensdagavond 11 ja nuari jl. Het vorig jaar wist Piet de 3e prijs te veroveren. Hoe zou ’t nu gaan? Na de eerste ronde bleef van het drietal Piet en Herman over. De volgende ronde leverde weer een afvaller op, nl. Herman, maar Piet stoomde door naar de halve finale. Ook die wist hij win nend door te komen, zodat hij in de finale stond. Het werd een schitterende partij, ondanks de ver moeidheid en de zenuwen. Na 2 games was de stand weer gelijk, zodat er nog een derde game gespeeld moest worden. Piet moest helaas het loodje leggen en was een tweede plaats voor hem, maar een zeer goede prestatie. Tegen 01.00 uur volgde de prijsuitreiking. Piet namens de vereniging, proficiat met dit prachtige resultaat. Moergestel is er nog steeds bij! Zoals iedereen heeft kunnen lezen spelen we al in de nieuwe zaal. Nu hebben we weer wat meer ruimte, zodat er best nog wat leden bij kunnen. Heeft u interesse, loop dan op maandagavond eens een keertje binnen in de vereniging aan de Bosstraat 3A. Het prinsenbal, georganiseerd door c.v. de Pie rewaaiers, was weer een grandioos carnavals- festijn. Als de navolgende festijnen net zo goed slagen als dit feest, zal er weer een parel aan de keten van de Pierewaaiers geregen worden. In een bomvolle zaal van den Boogaard werden diverse carnavals-verenigingen ontvangen. Uiteraard waren de zuster-verenigingen uit Moergestel, de Dors(t)vlegels en de Durdraai- ers, ook weer aanwezig. Daarnaast waren er verschillende clubs uit de regio. Door de aan wezige hofkapellen werd geblazen of het om prijzen ging. Toen omstreeks 22.45 uur de ere-garde haar in trede deed, was de spanning meteen al gestegen. In Moergestel wordt het prinsschap van de Pie rewaaiers altijd door mysteries omhuld. Tot het allerlaatste moment blijft onbekend wie de nieu we prins zal worden. Misschien wel met opzet, dat enkele bekende Moergestelnaren zich afzij dig hielden. Om 23.11 uur kon presentator Paul Poort dan aan de voorbereidingen beginnen van de onthul ling. Eerst werden er enkele hobby’s van de nieuwe prins verzinnebeeld, waarna nog eens een cryp tische omschrijving volgde. Er werd volop gegist en er werden weer vele wed denschappen afgesloten. Toen werd dan het mysterie, gehuld in nevelen uit de Gèsselse Moe rassen langzaam naar voren gerold. De spanning was om te snijden in de zaal. Precies getimed kwam hij tevoorschijn: TON VAN GOOL. Hij zal de komende hoogtij dagen regeren over Moergestel als Z.D.H. Prins Antoine I. Ton van Gooi heeft allang zijn sporen verdiend in het Moergestelse carnavals-gebeuren. Zo was hij in de begin jaren secretaris en wat later werd hij voorzitter van de Pierewaaiers. Daarnaast ver vulde hij in de hofhouding de taak van ceremo niemeester. De laatste jaren kende men hem als presentator van de sauwel-avonden en prinsenbals. Ton was gaard na afloop van de optocht. Nogmaals alle maal veel succes in de voorbereidingen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Jan van Elde- ren, tel. 1923, Wil Dominicus, tel. 1137 en Ton Hoffmans, tel. 3485. AUDACIA PUPILLEN Programma zaterdag 21 januari: ’t Zand 1 - Audacia Dlvertrek 9.15 Audacia D2 - J. Brabant 2aan vang 9.45 Audacia El - Voab 6aanvang 11.00 Taxandria 4 - Audacia E2vertrek 10.15 Nemelaer F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Nemelaer F2 Opgeven nieuwe pupillen: Jongens die in januari, februari of maart 6 jaar worden zijn van harte welkom bij sv Audacia, is men 6 of 7 jaar kun je al mee voetballen en ben je vijf jaar mag je mee trainen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij N. Oerlemans, Paterhelmer- plein 22, Moergestel, tel. 1283. te wagen, tenslotte krijgt u niet iedere dag de unieke kans om ’n bijzonder fraaie geldprijs te winnen uit het totale budget per uitzending van 1.000,-. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 JANUARI 1989 Als onderdeel van het invoeren van een veran derde organisatie-structuur van de Kruisvere niging moeten de statuten van de plaatselijke kruisvereniging worden aangepast. Wij nodigen onze leden uit voor een bijzondere algemene ledenvergadering op 25 januari 1989 om 20.00 uur in het gebouw van de Kruisvere niging aan de Beatrixstraat alhier. Voor belangstellenden ligt een model van de nieuwe statuten ter inzage. (met eigen gehakt) 84 stuks 35.00 In 1986 is het allemaal begonnen. Op carnavals- dinsdag van dat jaar werd de eerste Gèsselse Boe- rebruiloft georganiseerd. Een nieuw element in de openbare carnavalsviering van Moergestel, waarvan de historie teruggaat tot 1962. Het was een initiatief van een deel van de Eregarde van ’De Pierewaaiers’ welke bestaat uit ex-prinsen en andere oud-kopstukken van deze vereniging. Dit clubje was van mening dat het daarmee een ex tra impuls aan het carnaval in ons dorp kon ge ven. Die Boerebruiloft, geheel in originele oud- Brabantse plattelandsstijl, werd een groot suc ces. Besloten werd dat het folkloristisch evene ment voortaan jaarlijks op carnavalsdinsdag ge organiseerd zou worden en een traditioneel on derdeel van de plaatselijke carnavalsviering moest gaan vormen. Aldus is geschied. Omdat er aan wordt gewerkt om het totale car naval in Moergestel op een hoger niveau te bren gen, getroosten de organisatoren van De Boere bruiloft zich dit keer ook bijzondere moeite om de vierde bruiloft tot een echt dorpsfeest voor iedereen te maken. Bruid en Bruidegom zijn intussen bekend. Het zijn Anna van Toon van Woute en Driek van Toon van Drieke; beiden uit Moergestel en van zeer goeie komaf. Hoge boerenstand. Iedereen zal ze dan ook wel kennen. De verloving met losschieten vindt plaats op za terdagavond 28 januari bij Hans de Brouwer en de trouwpartij zal op carnavalsdinsdag 7 februari op zeer traditionele, deftige en feestelijke wijze gebeuren. De organisatoren geven bij deze alvast te kennen dat het een feest is voor iedereen. Het moet een viering worden waarbij iedereen zich kan thuis- voelen en waaraan alle belangstellenden plezier beleven. In dit verband zal de koffietafel, die tra ditioneel op de bruiloftsdag in ’De Schouw’ wordt aangeboden aan wederzijdse families van bruid en bruidegom worden omgezet in een ’koud en warm lopend boerenbuffet’ waaraan iedereen in ons dorp die daarvoor een kaart heeft gekocht, kan deelnemen. Zowel voor het verlo vingsfeest als voor de boerebruiloft kan men toe gangskaarten kopen bij Hans de Brouwer en Groentehal Crisje. Voor het zover is kunt u nog meer lezen in ’Moergestel Nieuws’ over deze vierde boerebruiloft. Eind januari wordt in Katowice (Polen) weer de vierjaarlijkse duivenolympiade gehouden en de kans is groot dat ’n duivin van Henk Schepens Broodbuffet Op woensdag 25 januari organiseert de K.V.O. afd. Moergestel een broodbuffet. Deze avond wordt gehouden in zaal ’t Draaiboompje, aan vang 20.00 uur. Degenen die zich opgegeven hebben gelieve op tijd aanwezig te zijn. Kringstudiedag Op dinsdag 24 januari organiseert de N.C.B., K.V.O., K.P.J., A.J.W. haar jaarlijkse studie dag. Deze wordt gehouden in Den Boogaard, St. Jansplein 5, Moergestel. Op deze dag zal de Hr. drs. T. de Ruiter, direc teur van de Gezondheidsdienst voor dieren een inleiding verzorgen over ’De Europese Gemeen schap en haar interne markt na 1992’. Verder zal de Hr. drs. H. Vaarkamp, dierenarts te Diessen ingaan op de praktische gevolgen voor uw bedrijf bij open grenzen, en de Hr. N. De- visch, kabinetsmedewerker van de Hr. Andrie- sen over de EEG. Deze dag begint om 9.45 uur en eindigt om 16.00 uur. Voor koffie, broodjes en een consumptie be taalt u 10,— bij entree zaal. ■l JB ■■■ft!? i.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3