Pieter Burgers 3e bij Ned. kampioenschap veldrijden bij amateurs Schoonheidssalon aan het St. Jansplein Pastor Berkers gaat Rosmalen verlaten Jl j'- P.G.B. Prinsenbal Pierewaaiers Zaterdag 14 jan. 1 afwezig van zaterdag 14 t/m zondag 22 januari E.J. van Delft HUISARTS Chris v/d Bijgaart nieuwe fotograaf ’Moergestel-Nieuws’ ■J||| 00K’ Pieter Burgers is afgelopen zaterdag in St. Michielsgestel 3e geworden bij de Nederlandse kampioenschappen veldrijden voor amateurs. P. TERWINDT q w 13e Jaargang - Nr. 555 WOENSDAG 11 JANUARI 1989 A 8 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. S.W.M. Pieter Burgers hier op archieffoto. Het bestuur Ingrid natuurlijk heel veel sukses met het door haar genomen initiatief! Praktijk wordt waargenomen door Oirschotseweg 2 Telefoon 1204 Samen met onze fractie zullen wij op donderdag 12 januari in Bar ’De Schouw’ de raadsagenda van a.s. vrijdag bespreken. Wij nodigen onze leden uit om hun meningen en inzichten naar voren te brengen. Aanvang 20.00 uur. Door de overname van de fotozaak van Louis v/d Meijdenberg is ’Moergestel- Nieuws’ blij dat zij de nieuwe eigenaar Chris van de Bijgaart bereid heeft gevonden de fo to’s voor 'Moergestel-Nieuws' te blijven ma ken. Chris heeft wat dat betreft zijn volledige me dewerking toegezegd, en we hopen er op dat de samenwerking in prettige relatie zal verlopen (we hebben er overigens alle ver trouwen in). Opdrachten voor foto’s die voor ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt moeten worden worden uitsluitend door onze redaktie aan de foto graaf verstrekt! Heeft u dus iets waarvan ’n foto gemaakt moet worden voor publicatie ga dan niet zelf naar de winkel, maar bel ons eerst even. Chris, van harte welkom in Moergestel en we hopen op een vruchtbare samenwerking! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel eveneens hofkapellen, de dansgardes e.d. van C.S. ’De Heerlijkheid’ uit Loon op Zand, Stich ting Openbaar Carnaval Berkel-Enschot en C. V. ’De Peeënstekers’ uit Dongen met Veteranen club. Onder de talrijke hofkapellen, afkomstig uit Loon op Zand, Berkel-Enschot, Dongen, Udenhout en Breda bevinden zich natuurlijk ook de plaatselijke hofkapellen ’De Vlegels’ en ’d’Ambiejans’, die de komende weken in ons dorp de trom geducht zullen roeren. Met de hofmakerij die bij een evenement als dit Prinsenbal hoort, het afzonderlijk en gezamen lijk optreden van de muziekgezelschappen, de show van enkele artiestengroepen, waaronder het bekende ’Dance Fever’, toespraken, huldigingen en ander uiterlijk vertoon wordt naar het hoog tepunt van de avond toegewerkt, de onthulling van de nieuwe Prins X als Stadsprins van Moer gestel 1989, die om 23.11 uur precies gebeurt. Aansluitend daarop is er een plechtige opname van de nieuwe Prins in het Pierewaaiersrijk, ge volgd door een receptie en een gezellige gezamen lijke viering van het heugelijk feit tot in de klei ne uurtjes. In kringen van ’de Pierewaaiers’ en bij allen hier ter plaatse die naar het carnaval toeleven, groeit de spanning met de dag. ’Wie zal aan staande zaterdag Prins Pedro I opvolgen als de nieuwe heerser over het Pierewaaiersrijk dat op zaterdag 4 februari zijn grenzen weer opent? Over enkele dagen zullen we het weten, maar za terdagavond 14 januari vindt het traditionele Prinsenbal van ’de Pierewaaiers’ plaats in on ze cultuurtempel ’Den Boogaard’. Daar wordt de nieuwe prins in het bijzijn van o.a. burgemeester J. ter Veer en talrijke prominenten uit de Midden-Brabantse carnavals-scène op bijzonder ludieke en spectaculaire wijze aan carnavalsmin- nend Moergestel voorgesteld. Er zal sprake zijn van een echte onthulling waarover alle insiders zich in absoluut stilzwijgen hullen. Het zal weer volle bak zijn in ’Den Boogaard’ en het belooft een daverende opening van het Moergestels Carnaval 1989 te worden. De be langstelling hiervoor in de regio is groot. Om 20.00 uur begint de openbare ceremonie rond het aftreden van Prins Pedro I en het ver schijnen van zijn opvolger, nadat in de uren voor af in de besloten kring van de kopstukken van ’de Pierewaaiers’ ten gemeentehuize de huidige prins al is teruggetreden en al zijn ambtssymbo- len heeft moeten inleveren. In ’Den Boogaard’ geven o.a. acte de presence naast de volledige hofhouding van ’de Pierewaai ers’ met hofkapel en dansgarde, de hofhoudingen met alles erop en eraan van de plaatselijke zuster verenigingen ’De Durdraaiers’ en ’De Dorstvle- gels’ en verder de uitgebreide hofhoudingen met De 21-jarige Ingrid Hooyen opende afgelopen week Schoonheidssalon-Parfumerie ’Tres Bien’ aan het St. Jansplein 3a (tussen ’De Veerkes’ en ’Den Boogaard’). Naast zonnebank en bodybreezer kan men er o.a. terecht voor schoonheidsbehandelingen, bijouterieën en parfumerie. We wensen Foto Chris van de Bijgaart ’Een kerk die mensen afstoot en verplicht, in plaats van bemoedigt en inspireert, daar voel ik me niet thuis. En ik ben bang dat onze kerk steeds meer het gezag laat gelden en mensen aan banden legt. Daarom heb ik, na lang beraad, besloten niet meer pastor van een parochie te willen zijn. Niet langer als bestuurder bij de rooms-katholieke kerk betrokken te willen zijn. Dat is de reden waarom ik vorige week als pastor van de Lambertusparochie in Rosmalen mijn ontslag aan de bisschop heb aangeboden.’ Aldus het begin van een artikel dat we afgelopen maandag (nadat we het nieuws van zijn komen de afscheid hadden vernomen via Omroep Bra bant) tegenkwamen in de editie van het Brabants Dagblad. Hij vertelt in het artikel dat hij zich sinds de Bisschoppensynode, nu acht jaar gele den, steeds minder gelukkig is gaan voelen. Die genoemde periode toont al aan dat het voor pastor Berkers vast geen makkelijke keuze is ge weest om tot deze stap te komen, temeer omdat hij, zoals hij zelf zegt, in zijn parochie bijna der tien jaar prima heeft kunnen functioneren. Het waren voor hem echter het klimaat in de kerk en de kerkhiërarchie die hem beletten te werken zo als hij dat zelf voor ogen had. Bisschop Ter Schure Behalve de al genoemde Bisschoppensynode voelde pastor Berkers zich minder gelukkig met de komst van bisschop Ter Schure, een bisschop die naar zijn smaak te veel de hiërarchie van Ro me navolgt. Tn de loop der jaren ben ik een priester tussen de mensen geworden, in plaats van een priester die verheven is boven de men sen’, aldus pastor Berkers in het artikel. Verder vervolgt hij: ’De mensen hebben eigen verantwoordelijkheid. Zo is hier in de parochie al bijna zes jaar een niet-priester voorzitter van het parochiebestuur. Volgens het nieuwe regle- Pieter, vorig jaar nog Nederlands kampioen bij de liefhebbers, reed naar zijn zeggen een gewel dige wedstrijd. ’Het ging gewoon goed’, zei hij. Na een slechte start reed Pieter in de beginfase van een 21e naar een 8e positie waarbij hij eigen lijk de goede slag miste. Echter door zijn sterk optreden kon hij nog tot aan de kop van het veld bijkomen, maar op dat moment plaatsen de la tere winnaar F. Groenendaal en R. Nagelgast een demarrage waarbij Pieter net niet aan kon slui ten. Hij probeerde het in eerste instantie echter nog wel, maar, zo zei hij later ’ik wilde echter op sa fe rijden en de derde plaats niet verspelen’. Tenslotte finishte hij op 44 seconden op de der de plaats, nog ruim voor W. Vos en G. J. Bijnen. Pieter, proficiat met deze prestatie en laten we hopen volgend jaar weer eens een cross in Moer gestel. ment mag met ingang van dit jaar een leek alleen nog maar vice-voorzitter zijn. En dan alleen bij de gratie van de pastor die de parochievergade ring voorzit. Hiermee ontneem je mensen hun verantwoordelijkheden. Verbaasd Toen hij vorige week zijn ontslag aanbood bij de bisschop reageerde deze door te zeggen er begrip voor te hebben en hem de ruimte te willen geven elders te gaan werken. Daarmee bleek voor de bisschop de kous af te zijn. ’Het komt op mij over alsof het zo simpel ligt’, zegt pastor Berkers, ’terwijl ik er jaren over heb gedaan om tot dit besluit te komen. Naar Zaandam Op Oudejaarsavond maakte hij tijdens de avond mis zijn besluit bekend aan de parochianen van zijn parochie. Drie maanden geleden had hij besloten te solliciteren op een vacature voor Rooms-katholiek priester in een algemeen zie kenhuis te Zaandam. Per 1 maart begint daar zijn nieuwe taak. De voorzitter van het parochiebestuur, mevrouw Moerings, bedankte tijdens dezelfde mis pastor Berkers voor zijn goede werk. Zij verklaarde respect te hebben voor zijn besluit en vroeg de parochianen hetzelfde te doen. Pastor Berkers, op oudejaarsavond zagen we hem nog uitgebreid op MTV, vierde vorig jaar zijn zilveren priesterjubileum in de Lamber tusparochie te Rosmalen; van 1966 tot 1976 was hij kapelaan te Moergestel. We zijn benieuwd hoe het hem in zijn nieuwe werkkring gaat bevallen, en zullen daar zeker te zijner tijd nog eens naar informeren. q 9 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1