Lustrum sauwelen Van de politie... Twee dolle avonden Het Pierewaaiers Prinsenbal een voorrondje carnaval BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING L GEMEENTE MOERGESTEL - Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep fes Vrijdag 6 januari: Verdeling huurwoningen en woningen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JANUARI 1989 PAGINA 7 554-1 WAAR 554-2 LAAT JE HET? 554-3 1/ De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, bouwvergun ning te verlenen aan: - de heer A. Kolen en mej. R. Houben, Krijtestraat 36 te Moergestel voorde bouw van een woonhuis met garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nummer 746 ged., gelegen aan D'n Duyp 23. Het bouwplan ligt vanaf 5 januari 1989 gedurende 14 dagen vooreen ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gëmeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 4 januari 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 21 Besluit op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen aan A.W.M. Beekmans, De Voorbeemt 1 te Moergestel voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sektie B nummers 2732 gelegen aan de Voorbeemt 1 Het bouwplan ligt vanaf 5 januari 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 4 januari 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verle nen aan: - Mevr. J.F.M. v/d Meijdenberg, Kerckackerstraat 3 te Moergestel om op het perceel ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nummer 3477, gelegen aan de Kerckac kerstraat 3, een garage te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 5 januari 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 4 januari 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Promotie Glasbak. zal in de loop van de maand 1989 de nieuwe lijst van woningzoekenden kunnen worden vast gesteld. We kunnen wel zeggen dat op zaterdagavond 14 januari a.s. het carnaval 1989 weer losbarst in Moergestel. En we zeggen daar niks teveel mee, want in ons dorp, dat vanaf half januari tot en met carnaval toch wel zo’n beetje ’het Pierewaaiersrijk’ is, blijkt het carnaval nog steeds een explosief gebeuren te zijn, waar al les en iedereen zo’n beetje bij betrokken wordt. Men leeft er naar toe. 1989 Wordt voor Moer gestel bovendien het jaar waarin de plaatselijke feestvierders duidelijk zullen bespeuren dat De Pierewaaiers een nieuwe weg zijn ingeslaan met de organisatie van het Carnaval. Daardoor zal dit jaar iedereen die dat wil meer dan ooit tevoren een echte Pierewaaier kunnen zijn. Het wordt vanaf nu allemaal wat anders aangepakt en de nieuwe formule doet verwachten dat het Moer- gestels Carnaval, dat zo’n goede naam heeft in Midden Brabant, een stevige opwaartse duw zal krijgen. Achter de schermen wordt momenteel enorm veel werk verricht om straks ook echt iets goeds te kunnen bieden. Wees maar gerust, het komt er aan. Maar nu terug naar de start van het Moer- gestels Carnaval 1989. Die vindt plaats met het Prinsenbal op zaterdagavonnd 14 januari a.s. in Den Boogaard. Daar zal de regerende Prins Pe- -Q Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. jjj|s moergestel Voorverkoop sauwelavonden 18.30 uur Den Boogaard. Zaterdag 7 januari: Nieuwjaarsconcert bal na Den Boogaard har monie Prinses Juliana. Donderdag 12 januari: Gezinsdag N.C.B. Den Boogaard. Vrijdag 13 januari: Regiobal 20.30 uur Den Boogaard. Vrijdag 13 januari: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 14 januari: Prinsenbal Pierewaaiers in Den Boogaard. Vrijdag en zaterdag 20 en 21 januari: sauwelavonden. Dinsdag 24 januari: Studiedag N.C.B. Den Boogaard. Woensdag 25 januari: Rikken met Roef 20.00 uur in de kantine. Zaterdag 28 januari: Toneel Tweede Jeugd Den Boogaard. 20 en 21 januari a.s. om 20.00 uur De Pierewaaiers organiseren op vrijdag en zater dag 20 en 21 januari a.s. voor de elfde keer twee dolle sauwelavonden. Steevast lachen, gieren en brullen om de spits vondigheden van de plaatselijke tonpraoters. Liefst zeven saowelaars (vijf mannen en twee vrouwen) zullen de Gèsselse (politieke) gebeur tenissen op de korrel nemen. De run op de kaartjes kan op vrijdag 6 januari be ginnen om 18.00 tot 20.00 uur bij café Hans de Brouwer, Rootven. Voor de zaterdagavond kan men per persoon maximaal 4 kaartjes kopen. Te gek. Zeven plaatselijke ’top’artiesten sprin gen in de ton. Vier ex-oppersauwelaars en drie sauwelaars die hun sporen ook al verdiend heb ben en nu hoge ogen willen gooien naar de titel van 1989. De sauwelaars zijn: - Jan van Wiese: Jan Burgers. - Kee van Peerkus: Cor van Dijk. dro 1 zijn scepter neerleggen en de nieuwe Prins voor het komend carnavalsjaar bekend worden gemaakt en geïnstalleerd. In het bijzijn en met medewerking van burge meester J. ter Veer, die ’ons aller carnaval’ een warm hart toedraagt. En dat gebeurt niet zo maar op z‘n Jan Boere- fluitjes maar op een wijze, de oude en nieuwe Prins en het Pierewaariersrijk waardig. Er is een indrukwekkend programma samengesteld voor deze opening van het plaatselijk carnaval. Veel buitengaatse hofhoudingen komen in Den Boo gaard de onthulling van de nieuwe prins luister bijzetten. Het is ook een gebeurtenis van formaat in het plaatselijk verenigingsleven. Een avond waarnaar wordt uitgekeken met grote nieuwsgie righeid omtrent de nieuwe prins, die het in 1989 moet gaan maken. Er zal veel onvervalste carna valsmuziek ten beste wordt gegeven door hofka pellen die het klappen van de zweep kennen; vooral de dansgarde van De Pierewaariers met zijn allerliefste dansmariekes zal de sterren van de hemel huppelen en enkele artiestengroepen zorgen voor een schitterende extra variatie. Het zal weer die gezellige drukte geven van vooral ook glitter en glamour, zoals die hoort in een sfeer waar Prinsen en Hofhoudingen in grote ge- talen aanwezig izjn. Het zal er barsten van de ste ken in Den Boogaard. Kleur en klank volop. Het enthousiasme begint weer te komen in ons dorp en degenen die zeggen dat het carnaval overal op z’n retour is moeten niet vergeten naar het prinsenbal te komen om zelf met eigen ogen te zien hoe het in Moergestel in elk geval dave rend vooruitgaat. De volgende week kunt u in Moergestel Nieuws meer bijzonderheden lezen over het Prinsenbal. - Dorus van Toone: Theo op ’t Hoog. - Nulleke de reporter: Wim Rijnen. - Harrieke sloper: Harrie Roozen. - Baaj van de Haaj: Marlies van Rijsingen. - Jan d’n Import: Jan Vriens. Dit jaar is er weer een knallende muzikale om lijsting nl. van de bekende 19 koppige Egerlan- derkapel ’de Stoelenmatters’ uit Oirschot. Verder zullen de Gèsselse ex-prinsen zorgen voor een verrassend optreden. Ook show- en dans groep ’Trend’ zal laten zien wat ze kunnen en dat is niet mis. De sauwelaars verzorgen samen het slot. Kortom, twee onvergetelijke avonden staan op 20 en 21 januari voor de deur. Voor de prijs hoeft u het zeker niet te laten. Want waar kun je nog zo goedkoop 7,50) lachen? De sauwelcommissie Kaartverkoop Vrijdag 6 januari 1989 van 18.00 tot 20.00 uur bij Hans de Brouwer. Entree: 7,50. De nieuwjaarsviering leverde vele Moergestel- naren een gestoorde nachtrust op. Na het gebrui kelijke nieuwjaarsvuurwerk te middernacht werd dit na 4.00 uur ’s nachts nog eens dunnetjes over gedaan in de omgeving van het St. Jansplein na het sluiten van Den Boogaard. Behoudens over last door vuurwerk en herrie schoppen werden ook diverse brievenbussen vernield. In de nacht van 27 december werd een inwo ner van Moergestel mishandeld door twee onbe kende jongens, die hem op het St. Jansplein pas seerden. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis. Daar bleek dat hij zijn kaak- en scheenbeen had gebroken en dat zijn enkelban den waren gescheurd. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie te Moergestel of Oisterwijk. In de nacht van Tl op 28 december werd ge tracht in te breken in supermarkt Denissen aan het Rootven. Men strandde echter op de deug delijke sluitingen. Ook werd geprobeerd de deu ren van een nabijgelegen loods te forceren. Ook hier kwam men niet binnen. Twee beruchte Tilburgers, die enkele dagen onvrijwillig op het politiebureau in Oisterwijk hebben doorgebracht, zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring te Breda. Zij waren betrok ken bij tenminste drie inbraken, waarvan 1 in Moergestel en 2 in Oisterwijk. Aanrijdingen werden deze week niet gemeld. Wel reed op de Molenakkerstraat een auto in de sloot, nadat hij geslipt was door op de weg lig gend slijk. Het is raadzaam in deze tijd van het jaar niet te snel te rijden op buitenwegen. Onlangs hebben burgemeester en wethouders een nieuwe woonruimteverordening en woonruimte- en bouwgrondverdelingspunten- systeem vastgesteld. Deze regelingen zijn per 1 januari 1989 in werking getreden. In de verorde ning zijn regels opgenomen voor de indiening en de afhandeling van aanvragen. Het punten systeem geeft de gronden aan op basis waarvan urgentiepunten kunnen worden toegekend. Bij de puntenberekening is uitgangspunt dat aan elke woningaanvrager een basisaantal punten wordt toegekend. Voor inwoners en oud- inwoners van Moergestel is dit op grond van tijdsduur van inschrijving, van leeftijd en van tijdsduur van ingezetenschap. Voor ekonomische gebondenen worden punten toegekend voor tijdsduur van inschrijving, voor leeftijd, voor tijdsduur ekonomische binding en voor afstand woon/werkadres. Naast het basisaantal worden ekstra punten toe gekend voor doorstroming, huidige woon omstandigheden, medische of sociale urgentie, openbaar gemeentelijk belang of woonbijstand. Voorts wordt de hoogste prioriteit toegekend aan ten gevolge van een calamiteit dakloos geworden ingezetenen. Met betrekking doorstroming wij zen wij erop dat het recente beleid op dit punt thans is opgenomen in het puntensysteem. Een en ander houdt in dat ekstra punten kunnen wor den verkregen als de vrijgekomen woning ter be schikking komt aan een Moergestelse woningzoekende. In de praktijk zal dit beleid er op neer komen dat aanvragers vanuit een parti- kuliere woniing zonder doorstroming slechts een kleine kans maken op toewijzing van een woning of bouwgrond. Vermeldenswaardig is verder dat in de toekomst een woningzoekende zal worden uitgeschreven nadat hij twee aanbiedingen heeft geweigerd. Om het juiste puntenaantal te kunnen berekenen en om de lijst van woningzoekenden te aktuali- seren wordt momenteel een enquête gehouden onder de woningaanvragers. Naar verwachting

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7