A. op ’t Hoog 19,75 VOOR NOP BLAZEN WIJ Z N LEUKSTE FOTO 0R raamimperiaal BERRIE VAN OERS i PV Over Berg en Dal Schaatslessen voor volwassenen Moergestelse biljart competitie T urn vereniging Moergestel frestoR’int Schaatsclub ’De Vennen’ ft» Chris van de Bijgaart Fotografie GRATIS 13X18 CM VERGROTING BIJ HET ONTWIKKELEN VAN UW KLEURENFILM. r> S.V. Roef! Handbal 4* ra fl Doe-Het-Zelf Centrum B wï* I Rootven 26, Moergestel, Tel. 04243-1421 Industrieweg 15, Moergestel, Tel. 04243-3615 ’s Maandags gesloten o LOODGIETERSBEDRIJF I I r lichtgewicht S.V. Roef! Korfbal VOOR AANLEG - ONDERHOUD - VERKOOP MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JANUARI 1989 PAGINA 5 o Wordt op simpele wijze over het naar beneden gedraaide autoraam geschoven - raam dicht draaien en klaar-is-kees De bijgeleverde spin zorgt dat het vrachtje stevig is verankerd. Een niet passende dakim- periaal behoort tot het verleden met deze origi nele oplossing! Op 19 december werd de wedstrijd De Korenmaaier-De Kloare gespeeld. De Koren- - zinkwerk/loodwerk - mechanische ventilatie - ook levering en advies voor doe-het-zelver - speciale aanbiedingen voor vernieuwen van cv-ketels en geisers s :S 5-363.3 5-349.7 5-324.2 5-313.6 4-271.0 diessen diessen frankenhal haaren V.N.I. erkend installateur Ongelooflijk goed in kleur per stel, incl. spin Oostelvoortjes 14, 5066 CE Moergestel Telefoon 04243-3531, b.g.g. 013-367119 Fax 04243-3531 maaier had de vorm van een week eerder tegen ’t Centrum nog niet verloren. Ook De Kloare moest er met grote cijfers onderdoor. De uitslag was: De Korenmaaier 72.6, De Kloare 54.8. ’t Draaiboompje kon het thuis niet bolwerken te gen ’t Centrum, ’t Centrum herstelde zich goed na de nederlaag tegen De Korenmaaier en won met 68 tegen 60 voor ’t Draaiboompje. De stand is 1. De Korenmaaier 2. ’t Centrum 3. ’t Draaiboompje 4. De Kloare 5. ’t Stokske De wedstrijden De Kloare-’t Draaiboompje wordt gespeeld dins dag 3 januarii 1989. In januari’89 gaan de cursussen ’schaatslessen voor volwassenen’ weer van start. Iedereen vanaf 21 jaar die nog niet kan schaat sen mag hieraan deelnemen, maar ook de reeds gevorderden kunnen een uurtje genieten; voor deze laatste groep worden er vormen van ijsdan- sen, op muziek, aangeboden. 3 Deskundige instrukteurs staan voor u klaar om de lessen in een prettige en ongedwongen sfeer te doen verlopen. Op woensdag 11 januari om half 10 en om kwart voor 11 gaan de cursussen van start. 10 Woensdagen achtereen zijn er 1 uur durende lessen met een koffiepauze van een kwartier. Na afloop van de cursus een kleine proefaflegging voor het behalen van een schaatscertificaat. De kosten van de cursus bedragen slechts 30,— bij inschrijving te voldoen op het kantoor van de ijsbaan. Bent u geïnteresseerd? Geeft u zich dan snel op, want vol is vol!!! Voor nadere informatie kunt u terecht bij: Kunstijsbaan Tilburg, Le Sage ten Broekstraat 30, Tilburg, tel. 431444. Kerst-schooltoemooi Op 5 januari is het weer zover dan begint het kerst-schooltoemooi waaraan dit jaar weer zo’n 55 kinderen deelnemen. Deze kinderen zijn on derverdeeld in zeven groepen. Voor het eerst dit jaar zijn er maar liefst twee wisselbekers. Een wisselbeker is voor de groepen 3 die versterkt zijn met de meisjes van groepen 4. En de andere wisselbeker is voor de groepen 5, die versterkt zijn met de jongens van groep 4. De wisselbeker van vorig jaar was in handen van de Graaf van Urselschool, die er dit jaar van al les aan zouden doen om hem dit jaar weer in be zit te krijgen maar de tegenstanders zullen dit na tuurlijk weer proberen te verhinderen in een sportieve strijd. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en even na 16.00 uur is de prijsuitreiking. Wij gaan er weer zoals ieder jaar van uit dat het weer een ge zellige handbal-middag gaat worden en met jul lie hulp kan het gewoon niet misgaan, dus tot ziens in de Vonder. P.s. breng je ouders, vriendjes en vriendinnetjes gerust mee, die kunnen je dan aanmoedigen. Veel sportplezier namens afd. handbal van SV Roef. Wedstrijden 8 januari: jong.ads. 11.00 u: roef-dongen dames sen. 11.50 u: roef-witte ster heren sen. l"3.00 u: ghv 2-roef heren sen. 14.00 u: odi 2-roef dames jun. 12.00 u: were di-roef stadssporthal welpen 11.00 u: roef-blauw-wit Vonder Op elk filmpje zit altijd wel een foto, die de meest geslaagde is. De grappigste. De meest ontroerende. Of de mooiste. Kortom, één foto die eigenlijk een vergroting waard is. Nou dat komt goed uit. Die vergroting (13 X18 cm*) krijgt u van ons kado, als u bij ons uw kleurenfilmpje laat ontwikkelen, zomaar, om nog eenstebenadruk- ken dat fotograferen altijd leuk, altijd verrassend en onverwacht is. •Afhankelijk van het negatief - formaat: I3xl3of I3xi8cm. stand van de ijzers onder de schoenen is vaak on juist. Kwaliteit en pasvorm moeten bij de aan schaf van nieuwe schaatsen dus voorop staan. Een goede schaatsschoen heeft een versteviging in de hak, het zgn. ’contrefort’. Een schoen die men van achteren dubbel kan vouwen deugt niet. Behalve het contrefort moet een goede schaats schoen ook een steun in de voetholte hebben. Bij goedkopere modellen is er vaak een ’nep naadje’ aangebracht. Controleer ook de vetergaatjes of er wel ringet jes in zitten en of de gaatjes niet te dicht bij de rand van de schoen zitten. Het leer is anders te snel uitgescheurd. Een goed onderstel Behalve de schoen vergt ook het onderstel van de schaats de nodige aandacht. Tussen de schoen en de voetplaat mag absoluut geen beweging zitten. De verbindingen van het onderstel zijn bij goed kope schaatsen alleen gepuntlast. Bij duurdere modellen bestaan de ijzers uit gehard staal, heb ben een juiste ronding en zijn goed geslepen. Voorts onderscheiden we de zgn. hoge en lage noor. De hoge noor is voornamelijk bedoeld voor de kunstijsbaan, om met hoge snelheid en zon der daarbij met de schoen het ijs te raken, een bocht te kunnen ’lopen’. Op buitenijs voldoet de lage noor in de meeste gevallen uitstekend. De ze biedt een grotere stabiliteit voor de enkels. Samenvattend De schoenen moeten: - precies passen met een paar dunne wollen sokken - een goede pasvorm hebben/steun geven - van echt leer zijn. De glij-ijzers moeten: - van gehard staal zijn - weinig glijweerstand hebben - de juiste ronding hebben - recht zijn. 74% pnt 74 pnt 74 pnt 73% pnt pnt Op tweede kerstdag hield onze postduivenvere niging een goed geslaagde duivenshow. Er waren werkelijk prachtige duiven ingezet welke door dhr. M. Smetsers uit Oirschot op zicht werden gekeurd. Dat dhr Smetsers een prima keur meester is blijkt wel uit het feit dat hij een veel gevraagd keurder is. De uitslag was als volgt: 1. H. Schepens 2. L'. v.d. Ven 3. J. v. Drunen 4. W. de Laat/J. Smolders 5. J. Oerlemans/L. v.d. Branden (K) 73 6. P. v. Herck/L. v.d. Branden L. v. Boxtel/A. Burgers 72% pnt 7. L. Heeffer 72 pnt Hierna vond nog een gezellig samenzijn plaats, met een loterij en natuurlijk een drankje. Wij hopen volgend jaar weer een duivenshow te organiseren, het is zeker voor herhaling vatbaar. AUDACIA PUPILLEN Programma zaterdag 7 januari Voor de E-pupillen zijn er wedstrijden ingelast. 11.00 uur Audacia El - SvSSS 4 SvSSS 6 - Audacia E2 vertrek 10.15 uur Voor de Dl en D2 zie hiervoor het programma bij Café H. de Brouwer. F-pupillen let op! Zaterdag 7 januari worden alle F-pupillen om 9.45 uur op het voetbalveld verwacht. Wij gaan dan met jullie wat trainen. AUDACIA JUNIOREN Oefenprogramma Donderdag 5 januari 18.30 uur Dichtwedstrijd Audacia 1 - Were Di 1 Zaterdag 7 januari 13.30 uur Audacia 3 - Were Di 2 13.30 uur Audacia 4 - Jong Brabant 5 Schaatsen kopen Het behoeft nauwelijks betoog dat het belang rijkste onderdeel van de schaatsuitrusting de schaatsen zelf zijn. Iemand kan nog zo’n goe de conditie hebben en prima in het pak gesto ken zijn, als de schaatsen niet deugen, komt hij op zij niet ver. Koop niet te groot Koop schaatsen van dezelfde maat of een maat je kleiner als uw normale schoenmaat. Pas bij het kopen de schaatsen met dezelfde (dunne wollen) sokken die u tijdens het schaatsen aantrekt. Te vaak wordt nog het advies gegeven om dikke sok ken of twee paar sokken in noren, ijshockeij- of kunstschaatsen te dragen. Niets is minder waar. Wanneer men te grote schaatsschoenen draagt rijdt men minder prettig omdat men geen goede ’voeling’ heeft. Bovendien bestaat de kans op blaren. De pasvorm van de schoenen is van es sentieel belang. Goede kwaliteit De kwaliteit van de schoen is bij goedkope schaatsen vaak slecht en de schoen biedt nauwe lijks steun. Het voetbed is te breed en de zool is vaak van geperst papier en gaat snel stuk. De naden van de ijzers zijn in vele gevallen niet goed gesoldeerd en niet goed vergroomd. Ook de ideaal voor lange(re) transporten voorkomt schade snel aan te brengen past in dashboardkastje Wedstrijden 7-8 januari Pupillen: Zigo-Roef! vonder 11.30 uur Aspiranten: Tuldania-Roef! vonder 12.30 uur Senioren 2: Roef!-Bedako vertrek 15.15 uur Senioren 1: Roefl-D.D.W. vertrek 12.15 uur Turners en turnsters allereerst een sportief en blessurevrij 1989 toegewenst. We gaan zaterdag 7 januari weer beginnen om 9.00 uur in sporthal de Vonder. Op 10 januari starten we ook weer met onze kleu tergroep van 16.00-17.00 uur en voor de wat oudere jeugd van 17.00-18.00 uur. Voor de 4- en 5-jarigen zijn er weer plaatsen vrijgekomen, dus op het uur van 16.00-17.00 uur. U kunt uw kin deren telefonisch opgeven bij Mieke de Groot, tel. 3459. Veel beweegplezier en tot de volgende keer. Droogtraining De droogtraining voor de leden van de groep van zaterdagmiddag zal vanaf 7 januari 1989 voortaan starten in de sportschool ’Physique’ van Jaap de Groot aan de Bosstraat. Dezelfde tijd dus van 15.00 tot 16.00 uur. Indien het weer het toelaat gaan we uiteraard naar buiten. Schaatsmaraton Op zaterdag 7 januari a.s. zal op de ijsbaan te Eindhoven de jaarlijkse Marathon om de Ae- gon’troffee worden verreden. Dit gebeuren zal plaatsvinden vanaf 18.30 uur. De zgn. A-rijders zullen starten om 20.10. De leden van de schaatsclub zijn er van harte welkom. - dakbedekking, ook kunststof, carbofoldealer - gas/watedeiding - cv-installaties - onderhoud toestellen - sanitair

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5