2.55 2.75 Aphrodite 0.80 1.00 SLAGERIJ KETELAARS B.V. aöi I iR v Audacia Nieuws Welpenteam Roef! in het nieuw Ophokplicht Noord- Brabant Eenvoudige administratie voor ouderen Motoren oldtimerbeurs in Autotron Mini zonnebankkuur Verwarring i- i Ki JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' HAMBURGERS per stuk LEVERKAAS RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD (met eigen gehakt) 6 stuks RUNDERFILET Q OK B Huidverzorgingsinstituut 5 x 30 minuten J (B voor slechts Basis-edukatie; gratis kursussen: pp S "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JANUARI 1989 PAGINA 3 Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. 04243 - 1474 UIT EIGEN KEUKEN 100 gram (Deze aanbieding is geldig t/m 31 jan. 1989) Weekaanbiedingen van 5 tot 11 januari 1989 500 gram ROSMALEN - Voor de liefhebber is de ruil beurs van antieke motoren en onderdelen razend populair. Vorig jaar kwamen ruim 10.000 men sen kijken naar de pruttelpotjes uit de tijd dat iedere motorrijder gewapend met allerlei sleutels, tangen, onderdelen en plakmiddelen op stap ging- S" Het welpenteamm van Roefl-handbal, het nieuwste en jongste team van de vereniging, is aan de zaalcompetitie begonnen in een geheel nieuw tenue. De heer Ligtvoet van Ligtvoet schoenen heeft nieuwe tenues geschonken voor het gehele team dat meteen dus al professioneel begeleid de competitie ingaat. Voor sportverenigingen blijkt het steeds noodza kelijker te worden om een beroep te doen op be gunstigingen vanuit het bedrijfsleven om de sport voor de deelnnemers betaalbaar te houden. Ge lukkig onderkent het bedrijfsleven dit probleem Wedstrijden programma 8 januari 1989 11.30 uur Audacia 1 - Hulsel 1 11.30 uur Hulsel 2 - Audacia 2 11.30 uur Longa 5 - Audacia 3 11.30 uur Spoord. Boys 4 - Audacia 4 11.30 uur Hulsel 3 - Audacia 5 11.30 uur Spoord. Boys 6 - Audacia 6 11.30 uur Audacia 7 - Hulsel 4 10.30 uur Spoord. Boys 8 - Audacia 8 11.30 uur Audacia 9 - Hulsel 5 KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1262 De laatste weken is de naam Sonnevanck enke le malen in het nieuws geweest. Sonnevanck is de naam van het gebouw aan Ge orge Perklaan 3 waarin 2 instellingen huizen. Het vormingsinstituut Oisterwijk (de vroegere levens school) waar partieel leerplichtige jongeren dag onderwijs volgen, en de Stichting voor Volwas senen Edukatie Sonnevanck waar met name vol wassenen allerlei kursussen volgen. De laatste jaren neemt het aantal parrtieel leer plichtige jongeren af. In publicaties wordt vaak ten onrechte de naam Sonnevanck gebruikt voor beide instellingen. De Stichting voor Volwassenen Edukatie Sonne vanck heeft ruim 500 deelnemers in basis- edukatie en vormingswerk en is de laatste jaren steeds groter geworden. Tweemaal per jaar vraagt Sichting Volwassenen Edukatie Sonnevanck aandacht voor de kursus aktiviteiten. Aan het begin van het schooljaar en rond kerstmis. Aan het beginn gaat het om de start van alle ku- sussen. Rond Kerstmis wordt aandacht gevraagd voor kortlopende kursussen die in januari starten en tevens is er de mogelijkheid openstaande kur- susplaatsen alsnog te bezetten. Deelnemers die deelnemen aan aktiviteiten in de basis-edukatie (bijvoorbeeld Nederlandse taal) kunnen gratis deelnemen aan de kursussen En gels en/of Kennismaking met de komputer. Dit is een nieuwe regeling, ingevoerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Als u interesse hebt in één van deze kursussen, kunt u daarover kontakt opnemen met Sonne vanck (telefoon 04242-82491). Kennismaking met de komputer duurt 10 bijeen komsten. Engels is een jaarkursus. Op eigen benen staan Jongeren die speciaal onderwijs hebben gehad kunnen deelnemen aan groepsaktiviteiten op dinsdagmiddag. Er zijn nog een paar plaatsen vrij. Er kommen allerlei onderwerpen aan de or de zoals: met geld omgaan, boodschappen doen, koken, gezondheid, inrichting van de eigen ka mer, hobby’s etc. Beroepen-oriëntatie De kursus algemene beroepen-oriëntatie is bestemd voor mannen en vrouwen vanaf 20 jaar die nu werkloos zijn en een (nieuwe) beroepskeu ze willen maken. De kursus duurt 14 weken en de deelnemers worden in de gelegenheid gesteld aaan een beroepskeuzetest deel te nemen. Dag: in overleg. Start in februari. Kosten 30,$ per kursus van 14 weken. Eenvoudige wiskunde Wiskunde is een belangrijk vak op school. Veel mensen hebben geen wiskunde gehad of er nooit iets van begrepen. De kursus eenvoudige wis kunde is bedoeld voor mensen die Lagere School, LTS of LHNO (huishoudschool) hebben gehad en zich willen verdiepen in het vak wis kunde. In de kursus wordt vooral veel aandacht besteed aan die wiskundie die in de pratijk bruik baar is. Machineschrijven Voor het behalen van het diploma machineschrij ven dienen natuurlijk lessen gevolgd te worden. Opgave is het hele jaar mogelijk. De examens zijn tweemaal per jaar. Dag: dinsdagavond. Kantoorassisten(e) Deze kursus is bedoeld voor mensen die graag (weer) op kantoor zouden willen gaan werken, maar eerst oude kennis willen opfrissen en een aantal basisvakken willen leren (Nederlands, boekhouden, handelsrekenen en kantoorprak- tijk). Daarnaast kan een kursus machineschrijven en een korte introduktie tekstverwerken gevolgd worden. Dag: donderdagochtend en donderdagavond. Naaldvakken en koken voor meisjes met spe ciaal onderwijs Met een groep meisjes wordt er drie weken per maand aandacht besteed aan het leren zelf kle ding maken. De laatste avond van de maand wordt er gekookt. Van een gewone maaltijd tot een bijzondere. Dag: dinsdagavond. Oriëntatiekursus voor zelfstarters Donderdag 19 januari start de eerste bijeenkomst in een reeks van 4 waarin vooral informatie wordt aangeboden die nodig is bij de start van een eigen bedrijf. Onderwerpen zoal sondernemingsplan, haalbaarheidsonderzoek, financiering, vesti gingseisen e.d. komen aan de orde. De kosten bedragen 40,— voor 4 bijeen komsten. Arabisch voor Marokkanen Zowel voor mannen als vrouwen is er een kursus Araisch. Ht is belangrijk ook te kunnen lezen en schrijven in de Nederlandse taal. Dag: voor mannen dinsdag- en donderdagavond; voor vrouwen dinsdagmorgen. Koken 10 Lessen koken moeten deelnemers in staat stel len zelfstandig in de keuken te kunnen werken en op basis van recepten alles te koken wat men lek ker of nodig vindt. Er is een kursus bedoeld voor mannen en voor jongeren. Tekenen/schilderen In deze kursus wordt onder begeleiding aandacht besteed aan mengen van kleuren, vlakverdeling, kompositie met verschillende technieken etc. Bij deze kursus zijn nog enkele open plaatsen op donderdagmiddag. Uiterlijke verzorging In deze kursus komen de volgende onderwerpen De negende motoren oldtimerbeurs wordt ge houden op zaterdag 14 en zondag 15 januari en is de nieuwe opzet van dit jaar veel groter dan voorgaande afleveringen. De gehele begane grond van Autotron staat ter beschikking. De collectie oldtimers houden hun winterslaap in de stalling, zodoende staan duizenden vierkante me ters ter beschikking voor een honderdtal moto ren en stands met onderdelen, boeken en veel in formatie. Acht verschillende motorclubs presen teren zich en hun kleine broertje de solexclub zal acte de presence geven. Een groot aantal representatieve motoren oldti mers zullen zich laten bewonderen, de Harley Davidson, Indian, FN en Rudge, de Engelse BSA, Norton en Ariel, uit Duitsland NSU, BMW en Adler en natuurlijk de Nederlandse Ey- sink en Sparta. Een keur van motoren voor de fijnproever. Het concours d’elegance door de motorenclubs zal een van de hoogtepunten zijn op dit grandi oos festijn voor jong en oud met hart voor moto ren. De motorenbeurs duurt beide dagen van tien tot zes uur. De entreeprijs is 10,— per persoon, 65 en kinderen tot twaalf jaar 7,50. Kleintjes tot 4 jaar mogen gratis binnen. Zaken veranderen naarmate men ouder wordt. Bereikt u de pensioengerechtigde leeftijd of komt uw partner te overlijden, dan gaat uw inkomen vaak achteruit. U moet tóch uit zien te komen met minder geld. Het is goed op die veranderingen voorbereid te zijn. Deze kursus wil u hierbij behulpzaam zijn. Op eenvoudige wijze komen soms vrij ingewik kelde zaken op administratief gebeid aann de or de. Bovendien krijgt u allerlei praktische infor matie over regelingen die van belang zijn als u een dagje ouder wordt. Als u: - aktief wilt zijn en/of - zelfstandig wilt blijven - uw eigen zaakjes wilt regelen - bij de tijd wilt blijven - uw kennis wilt vergroten is dat een goede reden om in te schrijven. De kursisten kunnen bepalen wat aan de orde komt. Om je een idee te geven zijn hier enkele onderwerpen: - bank- en giroverkeer, afschrijvingen etc.; - maandelijkse inkomsten/uitgave; - onvoorziene uitgaven; - A.I.W. en A.B.W., ziekenfonds, A.W.B.Z., sociale zaken; - verzekerir n, onder- of oververzekerd; - belastingen: aftrekposten, bezwaarschrift, verzoek om kwijtschelding; - gemeentelijke belastingen: verzoek om ver mindering; - 65 pas en seniorenpas; - erfenis en schenkingen; - testament. De kursus wordt verzorgd door Stichting voor Volwassenen Edukatie Sonnevanck, George Perklaan 3, Oisterwijk, tel. 04242-82491. aan de orde: - lichaams- en huidverzorging - schoonheidsverzorging en make-up - haarverzorging, knippen en in model brengen - lijnen - mode De kursus wordt verzorgd door een schoon heidsspecialiste, een kapster en een diëtiste. Er zijn 8 bijeenkomsten. De kosten zijn: 50,—, 60,— of 70,—. Diskussie- en vergadertechniek 8 Bijeenkomsten waarin zaken als notuleren, luisteren, besluitvorming, taken en funkties, lei ding geven, etc. aan de orde komen. Kosten: 20,—, 40,— of 60,—. Studiekring ouderen Het doel van de studiekring is niet gericht op prestaties maar een uitdaging om geestelijk aktief te blijven. Er wordt gewerkt aan zaken die be langrijk zijn voor ouderen en/of anderen, bijvoor beeld: huisvesting, erfrecht, verkeer, bezuinigin gen, gezondheidszorg, inkomenspositie ouderen, voorzieningen etc. De studiekring moet niet worden opgevat als het bestuderen van literatuur, maar zelf de onder werpen, samen met andere deelnemers, onder zoeken, bespreken en er eventueel daadwerkelijk iets aan gaan doen. Horeca Mensen die in de toekomst in de horeca willen gaan werken, zelf een bedrijf willen gaan starten of als vrijwilliger bezig zijn bij bijvoorbeeld de wijkcentra, kunnen intekenen op de kursus vak- diploma voor het cafébedrijf en/of het diploma handelskennis horeca. Kandidaat kursisten met Lager Onderwijs of La ger Beroepsonderwijs kunnen deelnemen. Het accent ligt vooral op samen studeren en hoe zo veel mogelijk informatie te verwerken t.b.v. het examen in juni. Houtbewerken De timmerwerkplaats is een vaste aktiviteit welke wekelijks draait in een aparte werkplaats. Onder deskundige leiding wordt les gegeven in kennis van hout en gereedschap. De kursus leidt niet op tot een diploma maar verhoogt het vakmanschap van de deelnemer. In de timmerwerkplaats wer ken zowel ouderen als jongeren. Waar geen kosten zijn vermeld, moet worden uit gegaan van een inkomensafhankelijke bijdrage. Nadere informatie kunt u verkrijgen op de admi nistratie van Sonnevanck (tijdens kantooruren), tel. 04242-82491. In overleg met de directie Landbouw, natuur en openluchtrecreatie in de provincie Noord- Brabant, de Gewestelijke raad voor Noord- Brabant van het landbouwschap, de Zuid- Nederlandse Bond van postduivenhouders en de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is besloten dat iedere duivenhouder verplicht is zijn duiven zodanig opgesloten te houden dat uitvlie gen op of over gronden van anderen wordt ver hinderd, in de perioden van 2 januari t/m 13 januari en van 15 maart t/m 26 mei. Genoemde ophokplicht geldt niet voor de tijd ge legen tussen 6.00 uur en 8.00 uur en tussen 17.00 uur en half uur na zonsondergang en niet op za terdagen, zondagen en op algemeen erkende feestdagen. Voorts is de ophokplicht niet van toe passing op het trainen van jonge postduiven. DE DIENST WATERSTAAT, MILIEU EN VERVOER en Roefl-handbal kent dan ook enkele begunsti gers als de heer Ligtvoet die de handbalsport een warm hart toedragen. Gemeentelijke plannen doen ons echter vrezen dat dit beroep in de toe komst wel eens veel groter zou kunnen zijn. La ten we hopen dat het niet zover zal komen. Welpen handbal wordt gespeeld door jongens en meisjes (in één team) in de leeftijd van 6 tot 10 jaar. De trainingen vinden plaats op donderdag middag van 16 tot 17 uur in de Vonder en ook de thuiswedstrijden worden hier gespeeld. Kinde ren die interesse hebben om aan welpen-handbal mee te doen of zomaar willen komen kijken of het iets voor hen is zijn welkom bij de trainingen en de wedstrijden. Ook andere geïnteresseerden nodigen we uit om eens te komen kijken naar de ze geweldig leuke sport. W h H lu, w j «MM V,/'.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3