Hyacinten FOTOGRAFIE I 95 Roef rikavond Zondag in Oir schot... Moergestel Kreatief 8 9 8 I 9 i Kerststukjes SV Audacia Jongerenkoor Moergestel ’...en legde Hem in een kribbe’ Kerstbijeenkomst J ongerenpastoraat Chris van Raak bloemsierkunst Aphrodite Zangvereniging ’Crescendo’ Kerstviering Volgende week opent 4 stuks Wij zijn u graag van dienst voor alles op fotogebied! Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws’ Wilt u a.u.b. w Kerststukjes tijdig bestellen? Bij voorbaat dank! Vanaf donderdag 22 december 9.00 uur bent u van harte welkom om ’n kijkje te komen nemen in onze fotozaak aan het Rootven 26. Kerkstraat 16, Moergestel CHRIS VAN DE BIJGAART Volgende week verschijnt ons traditionele Kerstnummer. In dat nummer de kerst- en nieuwjaarswensen van bedrijven en verenigingen. Bent u door ons de afgelopen jaren niet benaderd dan verzoeken wij u kontakt met ons op te nemen voor plaatsing van uw wens. erenigingen dienen zelf hun rensen aan te bieden, omdat wij nmogelijk elke vereniging unnen benaderen. ’Moergestel-Nieuws’ verschijnt daarna weer op woensdag 4 januari 1989. voor alle ouderen vanaf 55 jaar expositie van kerstkribben Beste jongens en meisjes t 8 13e Jaargang - Nr. 552 WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Maandag en dinsdag is de fotozaak de gehele dag gesloten. Zondag 18 december om 16.00 uur: ’De slimme streken van Graad Galgedaad’. Plaats van hande ling: De Enck, Agnes van Kleefstraat te Oir- schot. Gebracht door Moergestels kindertoneel- gezelschap ’Die Naemloose Speelers’. Entree: 2,50. Hou ook 28 december in de ga ten. Dan doet Graad Oisterwijk aan: de Kunst kring (Stationsstraat) om 19.00 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Catalogus: bij de expositie verschijnt een rijk geïl lustreerde catalogus (60 afbeeldingen in kleur en zwart-wit) in A4 formaat (56 pagina’s). Prijs f 12,- Stel onze jeugd niet teleur en koop een of meer dere stukjes. U geeft hierdoor onze jeugdcommissie meer armslag om nog meer voor onze jeugd te doen. Mogen wij op uw medewerking rekenen? Bij voorbaat onze dank. Jeugdcommissie SV Audacia - Elk jaar in de laatste week van december en de eerste week van januari krijgen een aantal inwo ners van Moergestel die in hun vrije tijd iets krea- tiefs hebben gemaakt, van de gemeente de gele genheid hun werk aan anderen te tonen. Ook dit jaar vindt daarom weer de expositie Moergestel Kreatief plaats. Het aantal deelnemers is wat kleiner dan vorig jaar, maar er is voldoende variatie. Zo zult u dit maal kunnen zien: aquarellen en olieverfschilde rijen van Mary de Klerk, olieverfschilderijen van Louis Verschuuren, poppen van Toos Reinders, wand- en tafelkleden van Gerard Rooijmans, pastelkrijttekeningen van Tosca van Waelsden, een miniatuurmolen van Frans Vorstenborsch en fotowerk van Bertus van Berkel, Ton van Elsdin- gen, Jeu Houben en René Wortel. De opening van de tentoonstelling zal plaatsvin den op 2e Kerstdag (maandag 26 december) om 12.30 uur door Jan Geerts. De expositie zal daar na geopend zijn van 26 december t/m 10 janua ri, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op zon en feestdagen van 12.00-16.00 uur. Op zaterda gen is de expositie gesloten. In de volgende aflevering van Moergestel Nieuws zal over de expositie en de exposanten nadere in formatie worden gegeven. Ook via MTV en de regionale pers zult u aan de openingstijden wor den herinnerd. De exposanten nodigen u van harte uit. Op zondag 18 december a.s. houden wij een kerstbijeenkomst waarbij alle jongeren die het vormsel hebben gedaan in 1986, ’87 en ’88 van harte welkom zijn. Ook als je geen persoonlijke uitnodiging hebt gekregen, ben je welkom. Wil je meedoen, laat dit dan vóór vrijdag 16 decem ber even weten op onderstaand telefoonnummer. We vertrekken om 17.00 uur vanaf het St. Jansplein en we wandelen door de bossen naar Oisterwijk. In de Levenskerk zullen we een korte kerstviering houden, daarna zijn we bezig met het maken van kerstkaarten. We verzenden die naar gevangenen, zieken en eenzamen. Van de deelnemende meisjes en jongens verwachten we dat ze zelf twee adressen en postzegels meebren gen. Voor eten wordt gezorgd. Na afloop gaan we weer te voet terug naar Moer gestel. Ons streven is dat iedereen om 20.30 uur weer thuis is. Namens de werkgroep Jongerenpastoraat, Anton Smits, tel. 3636. Hier nog even de repetities die we tot aan Kerst mis houden op een rijtje: Woensdag 14 december in de kerk. Donderdag 15 december in d’n Tob. Woensdag 21 december in de kerk. Donderdag 22 december in d’n Tob. Aanvangstijden zijn steeds 19.00 u. Donderdag 29 december komt de repetitie te ver vallen. Volgend jaar repeteren we in het gloednieuwe ge bouw aan de Bosstraat. Op dinsdagmiddag 20 december a.s. zal in ’Den Boogaard’ de traditionele kerstviering gehouden worden. Alle Ouderen van Moergestel (ook niet-leden van de Bond van Ouderen) zijn van harte welkom om deze viering bij te wonen. Wij hebben getracht om u wederom een sfeervol le middag aan te bieden. Programma: 13.30- 14.00 uur: Binnenkomst koffie met kren tenbrood. 14.00-14.05 uur: Openingswoord door de voor zitter van de Raad Welzijn Ouderen dhr. A. Smits. 14.05-14.20 uur: Ouderenkoor ’ECHO’ zingt o.l.v. A. v.d. Broek. 14.20- 15.00 uur: Kerstviering 15.00-15.20 uur: Optreden Blazerskwartet o.l.v. W. Jansen. 15.20- 16.15 uur: Pauze. - met koffie, worste- brood en ’n consumptie. 16.15-16.30 uur: Optreden Blazerskwartet o.l.v. W. Jansen. 16.30- 17.00 uur: Kerstspel gespeeld door de kin deren van de Graaf van Urselschool o.l.v. dhr. J. Geerts. 17.00-17.05 uur: Samenzang ’Stille nacht’ met begeleiding van het Blazerskwartet. 17.05-17.15 uur: Sluitingwoord - uitgesproken door burgemeester J. ter Veer. Wij vertrouwen er op dat weer velen deze viering zullen bij wonen. Voor Ouderen van de Reuselhof welke niet goed meer ter been zijn. De buurtbus vertrekt vanaf de Reuselhof om 13.20 uur. Namens de Aktiviteitenkommissie. Van 27 november 1988 t/m 13 januari 1989 zal in het bijbels openluchtmuseum Heilig Land Stich ting een tentoonstelling gehouden worden van kerstkribben uit de verzameling ’Elisabeth Hout zager’. Deze collectie, die onlangs in haar geheel aan de Heilig Land Stichting werd geschonken, bestaat uit ongeveer 700 kerstgroepen afkomstig uit ve le Europese, maar ook Aziatische, Afrikaanse, Noord- en Zuidamerikaanse landen. Het is boeiend te zien hoe uiteenlopende cultu ren op verschillende wijze vorm geven aan het kerstverhaal. De geboorte van Christus wordt veelal geplaatst in het land of de streek waar de kribbe gemaakt is. Mensen en dieren, kleding en omgeving, het stamt allemaal uit de wereld van de maker. Opvallend is verder de grote veelzij digheid van de verzameling. Er zijn kribben ver vaardigd uit hout, gips, glas en klei maar ook uit parelmoer, papier, tin, stro en bananenblad. De grootste kerstgroep, een Napolitaanse, bevat meer dan 250 objecten, het kleinste kribje daar entegen is geplaatst in ...een notedop. Het unieke van de verzameling is echter dat aan al de objecten slechts één enkele bijbelse gebeur tenis ten grondslag ligt: ’...en legde Hem in een kribbe’. Parktische informatie: Titel expositie: ’...en legde Hem in een kribbe’, kerstkribben uit de collectie Elisabeth Houtza ger. Geopend: van 27 november 1988 t/m 13 januari 1989, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Gesloten op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag (het buitenmu seum is tijdens deze expositie niet toegankelijk). Entreeprijzen: volwassenen 4,—, kinderen 1,50, museumjaarkaart geldig. Groepen van af 25 personen en houders van een 65 kaart CONCERT Op maandag 19 december zal zangvereniging ’Crescendo’ een concert geven op het klooster St. Stanislaus. In het verleden was er altijd erg veel belangstel ling van de zusters, wat wij zeer op prijs stellen. Wij hopen dat het dit jaar ook weer zo zal zijn. Naast diverse kerstnummers zullen wij ook an dere muziek uitvoeren. KERSTMIS Op 26 december zal ons koor de gebedsdienst van 11.30 uur verzorgen. We beginnen 10 min. vroeger met zingen zo dat u bij binnenkomst al van onze muziek kunt genieten. a.s. Zaterdag 17 december is het weer zover. On ze E-pupillen zullen weer bij u aanbellen en ons traditioneel kerststukje bij u aanbieden, prijs Nog even en het is weer kerstvakantie. Wat te doen met al die vrije dagen. Daarom or ganiseert Buurtvereniging ’De Heivelden’ in sa menwerking met ’Den Boogaard’ voor alle kin deren van Moergestel en omgeving op donderdag 29 december een filmmiddag. Om 13.30 uur start voor de kleinsten tot en met groep zes een leuke bekende tekenfilm. Deze duurt tot half vier. Om 16.00 uur begint voor groep zeven tot en met 18 jaar een spannende actiefilm. De entree is zeer laag gehouden voor deze beide filmvoorstellingen. Hij bedraagt slechts 1,— daarbij inbegrepen gratis limonade tijdens de pauze. Dus wij hopen jullie allemaal te ontmoeten op donderdagmiddag 29 december. Tot dan! Op woensdag 21 december a.s. is er weer een rik avond in het clubgebouw van SV Roef Ook niet Roef-leden zijn welkom bij deze rikavond. Aanvang is 20.00 uur. Doe mee. Natuurlijk zijn er leuke prijzen verbonden aan deze rikavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1