Vier bingo-avonden op MTV De drie Moergestelse gilden hebben grote plannen 1 I MOOIE Volendams Operakoor komt met Gaetano Bardini 1 Primeur in februari Chris van Raak Aphrodite Gaande en komende man Is deze sport iets voor jou? Met Graad Galgedaad de boer op wk ’Moergestel-Nieuws’ met Kerstmis... deelnemen aan ’n bingo die via de televisie wordt gespeeld. Succes voor commissie ’50 Jaar Crescendo De commissie ’50 Jaar Crescendo’ komt met ’n voor Moergestel unieke aktie in het begin van 1989. Op vier donderdagen in februari, maart, april en mei, kan men Kerkstraat 16, Moergestel Uitnodiging voor ouders van middelbare scholieren In het kort de bedoeling Prijzenpakket niet gering 13e Jaargang - Nr. 551 WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 ■y U hoort er nog van. Het promotie-team 6-?° i i-u Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. ’n Tijdje geleden konden we u berichten dat het Volendams Operakoor in oktober 1989 voor ’n concert naar Moergestel komt. In datzelfde artikel stond vermeld dat men nog op zoek was naar ’n solist met klinkende naam, waarmee op dat moment al kontakten waren gelegd. De afgelopen week kreeg de commissie die de feestelijkheden organiseert rond het 50-jarig bestaan van ’Crescendo’ het verheugende be richt dat het kontrakt met de wereldberoem de Italiaanse tenor Gaetano Bardini kan wor den getekend. Onnodig te vertellen dat de commissie bijzon der blij is dat deze tenor voor ’n optreden naar Moergestel komt. Ook het mandoline-orkest van Wessel Dekker zal aan het avondvullende programma haar medewerking verlenen. U zult er de komende maanden zeker nog meer van horen! St. Joris St. Catharina St. Sebastiaan en Barbara Wij maken onze adverteerders er op attent dat ’Moergestel-Nieuws’ dit jaar nog ver schijnt op 14 en 21 december. Het nummer van 21 december bavet de tra ditionele Kerst-en Nieuwjaarswensen, ter wijl het nummer van 14 december al in Kerstsfeer zal worden opgemaakt. Voor de meeste van onze adverteerders zal het interessant zijn hun Kerstaanbie- dingen te plaatsen op 14 december (vol gende week). Tevens bestaat de mogelijkheid om uw ad vertentie te voorzien van een steunkleur. Op woensdag 28 december zal ’Moerges tel-Nieuws’ niet verschijnen! Indien u meer informatie wenst neem dan even kontakt met ons op: tel. 2268. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 bloemsierkunst Huidverzorgingsinstituut Een plezierig aantal ouders van middelbare scho lieren heeft op maandagavond 28 november in de aula van de Graaf van Urselschool geboeid zitten luisteren naar Pater P. Leenhouwers, die op heel heldere en ook onderhoudende wijze een inlei ding hield over de betekenis van het Christendom in deze tijd. Hij deed dat door te spreken over de betekenis die het Christendom had voor hem zelf persoonlijk, waarbij hij liet zien hoe het Christen dom in de loop der tijden was geëvolueerd van leer naar boodschap, waarbij tevens een verschui ving was opgetreden van gezag naar verantwoor delijkheid en eigen geweten. Deze inleiding en de discussie die daarna plaats vond zullen heel goed aansluiten bij het onder werp dat ter sprake komt op de tweede avond voor ouders van middelbare scholieren, die, weer in de aula van de Graaf van Urselschool, zal Photo-atelier Louis van den Meydenbergzal binnenkort overgenomen worden door Christ van de Bij gaart. Zoals reeds enkele weken geleden in ’Moergestel-Nieuws’ bekendgemaakt is, was hpt voor louis en Ans niet langer mogelijk om de drukke werkzaamheden van PLM Photofinishing te Tilburg te combineren met de winkel aan het Rootven. ’Onze grote wens, dat ’n fotograaf de winkel zou voortzetten, is gelukkig vervuldaldus Louis. ’Ons totale archief, dus de negatieven van portret, kinder- en bruidsreportages zal door hem overgenomen worden, zodat nabestellingen etc. op hetzelfde adres besteld kunnen worden Tot en met zaterdag 17 december a.s. zullen Ans en Louis u nog van dienst zijn, en enkele dagen later zal Fotografie Christ van de Bijgaart ’n nieuwe naam zijn in Moergestel. Christ woont op het ogenblik in Heusden, werd in 1960 geboren te Oisterwijk en deed o.a. de fotovakschool. belangstellenden langs de lijn te vinden. Maar ook buiten het sportcomplex, dat aan de weg ligt, stoppen regelmatig auto’s, fietsers en wandelaars om een glimp op te vangen van deze sport. Onder al deze toeschouwers wordt regelmatig de vraag gesteld of het niet mogelijk is zelf te gaan honk- of softballen. Als eenmaal de competitie begonnen is, is het echter moeilijk alsnog nieu we teams in te schrijven. Daarom is het nu de meest geschikte tijd om met deze sport te begin nen, ook omdat de wintertrainingen pas gestart zijn. Ook al heb je nog nooit van honk- of softbal ge hoord, wat waarschijnlijk niet het geval is, maar je hebt wel zin om een teamsport te beoefenen, kom dan naar SV ROEF! in Moergestel. Je kunt er vrijblijvend een paar keer meetrainen en als het je bevalt kun je je inschrijven! De trainingen worden in de wintermaanden in sporthal ’de Vonder’ gehouden, rond april gaan we buiten trainen, op het ROEF-veld aan het Stokeind. Voor meer informatie kun je bellen naar: N. de Rijck, tel. 04243-2224. Reageren vóór 1 januari 1989! ten opzichte van de houding van onze kinderen. Wellicht kunnen wij als ouders ook uit deze dis cussie iets meenemen waardoor wij begrijpender kunnen staan tegenover de leefwereld van onze jongeren, waardoor een betere dialoog mogelijk zal kunnen zijn. Ook wanneer u op de eerste avond niet aanwezig bent geweest, bent u op deze tweede avond van harte welkom. Maandag 12 december, 20.00 uur, Graaf van Ur selschool, Kloosterlaan. plaatsvinden op maandagavond 12 december om 20.00 uur. Verdeeld in enkele groepjes zullen we dan, aan de hand van enkele uitspraken van jon geren (over solidariteit, milieu, eerlijkheid en ge lijke behandeling van iedereen), wat gaan discus siëren over de betekenis van het Christendom voor onze jongeren. Wij kunnen dan misschien zien, in welke mate de wijze waarop wij als ouders staan ten opzichte van het geloof - en waarop wij door de lezing van pater Leenhou wers wat meer inzicht hebben gekregen - staan Alweer enkele weken geleden voerden ’Die Naemloose Speelers’ in Den Boogaard met groot succes de avonturen van Graad Galgedaad op. De achttiende december doet Graad Oirschot aan. Plaats van handeling: De Enck (Agnes van Kleefstraat). Tijd van aanvang: 16.00 u. Tussen kerst en nieuw is Oisterwijk (Kunstkring, Stati onsstraat) aan de beurt: 28 december. Een mooie kans om alsnog te genieten van spectaculair kin- dertoneel wanneer jullie in Moergestel niet kon den komen kijken. van, en te kort na elkaar zou het zijn voor Gilde St. Joris die in 1995 een vrij gildefeest vanwege het 450 jarig-bestaan gaan voorbereiden. Daarom is in goed overleg besloten om in 1991 het liefdadigheidsfestijn te houden. Zoals u uit het voorgaande programma voor de komende ja- ren ziet is er heel wat aktie bij de plaatselijke gil den en hoeft leeftijd geen bezwaar te zijn, alle drie hebben zij hun statuut in de 15e of 16e eeuw ontvangen, met als achtergrond: Dienstbaarheid en Broederschap. De gezamelijke overheden van: In Moergestel, bij sportvereniging ROEF!, wordt door vele enthousiaste speelsters en spelers een flitsende sport beoefend. Ik heb het hier over honk- en softbal, het bekende spel met de knup pel en de bal, dat vrijwel iedereen op school of op een veldje wel eens gespeeld heeft. Tijdens de wedstrijden zijn er dan ook altijd veel Samen met MTV wordt op dit ogenblik gewerkt aan vier uitzendingen van ’n uur waarin de hoofd moot wordt gevormd door het kienen. U koopt ’n kienkaart en tijdens ’n rechtstreekse uitzending worden de kiengetallen bekendge maakt. U speelt het spel dus gewoon thuis, op uw gemak voor de buis. Wanneer u alle nummers hebt afgestreept moet u dat meteen telefonisch melden aan de lokatie van waar de live-uitzendingen worden verzorgd. U geeft uw kaartnummer door en de mensen aan de telefoon kunnen per computer meteen zien of u alle nummers korrekt hebt afgestreept. Speciaal voor deze uitzendingen zal ’n aantal 06-nummers worden aangelegd. De Overheden van de drie Moergestelse Gilden St. Joris - St. Catharina en St. Sebastiaan en Bar bara gaan in de komende jaren heel wat op touw zetten. In 1986 na afloop van het zeer geslaagde Durpsfist op 2e pinksterdag werd bekend ge maakt dat zo mogelijk elke 4 jaar te herhalen in het jaar dat geen enkele Gilde Korting schiet, in 1990 is dit weer het geval. Als datum is gekozen 2e pinksterdag 4 juni, want in 1989 is als laatste in de rij St. Catharina aan de beurt van Koning- schieten kermismaandag 3 juli. Voor 1991 is van de Kring van Schuttersgilden: ’Het kwartier van Oirschot’ toestemming verkre gen het 24e liefdadigheidsfestijn te organiseren (datum moet nog worden vastgesteld). Het is dan 12 jaar geleden dat in Moergestel door de 3 Gil den op 9 september aan de Scheerman het 12e liefdadigheidsfestijn plaats vond, de overweldi gende opbrengst in 1979 21.500,— welke voor het overgrote deel naar de Oudervereniging van het Zorgenkind ging is ook nu weer als doel gekozen. Het zijn vooral de nevenactiviteiten welke genoemde vereniging organiseren (ont spanning, vacantiekampen) hieruit worden on dersteunt. Het zou voor de drie gilden nog inte ressanter zijn geweest als zij het 25e jubileum- festijn in 1992 konden organiseren, maar te veel ’n Hele organisatie die door de commissie ’50 Jaar Crescendo’ samen met MTV zal worden gereali seerd. Welke onderdelen de programma’s nog meer zul len bevatten, daarop komen we de komende we ken uiteraard terug, evenals op het prijzenpakket dat bepaald niet gering is en zeker ’n stimulans om mèt het héle gezin mee te doen. Wel mag duidelijk zijn dat de uitzendingen voor ’n groot gedeelte in het teken zullen staan van de jubilerende vereniging. Ook tijdens de uitzendingen zal ’n aantal prijzen zomaar worden verloot op de kaartnummers, zo dat u alle kansen hebt om wat te winnen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1