Raadsleden konden al vroeg naar bed Sint legt weer veel bezoeken af... I i Trosanjers 750 i Wandeling I.V.N. I Vurhaai nieuws voor de kinderen V ogelvereniging Moergestel Schaatswedstrijden in Eindhoven Eerste vrijdag van de maand Chris van Raak bloemsierkunst Aphrodite Diabetes-collecte E ■n g >1 Mischien nog wat vermoeid van de afgelopen Algemene Beschouwingen, hielden raad en burgemeester het afgelopen vrijdag na ruim een uurtje al voor gezien. Het weinig verheffende verloop van de raadsvergadering was dan ook navenant aan haar agenda. F Brillen Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 13e Jaargang - Nr. 550 WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 12 Moergestel, WEEKENDAANBIEDING Deelnemer F. Schaatsdub „De Vennen.” Zoals te doen gebruikelijk komt de Sint elk jaar rond deze tijd bij veel verenigingen een bezoekje brengen. Het afgelopen weekend was hij o.a. te gast bij Audacia en bij de kinderen van de brandweervereniging (zie foto). In de kantine van de brandweer kazerne bracht hij zaterdagmiddag ’n uurtje door en ontving hij o.a. Jorn de Laat. A. v.d. Langenerg met vetstof met rood, 88 pun ten. A. v.d. Wouw, postuurkanaire met 90 punten. M. Schilders Wildzang Bastaarden, 90 punten. Denken jullie nog aan a.s. zaterdag kwart voor twee. St. Nicolaas verwacht jullie dan bij Piet Mertens. Alle kinderen vanaf 1 jaar tot en met de 5e groep van de basisschool zijn van harte welkom. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Kerkstraat 16, Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Zondag 4 december kunt u wandelen met het I.V.N. Even lekker uitwaaien tussen het dichten door. Ideeën opdoen voor nieuwe ’pennevruch- ten’. De natuur biedt tenslotte voor menig kunstenaar een bron van inspiratie. De natuurgidsen vertrekken om 14.00 uur van af het Stokske te Moergestel. In Noordwestelij ke richting kan er gewandeld worden naar het landgoed De Oude Hondsberg. Dit gebied is sa men met de Terbraakloop en het Galgeven eigen dom van de Stichting Het Brabants Landschap. Het landgoed, genoemd naar de hoeve de Oude Hondsberg, is in de jaren 63-64 door de Stichting aangekocht. Het gebied wordt doorsneden door het riviertje de Reusel. Oostelijk van de Reusel liggen de landbouwgronden met laanbeplanting en houtwallen. Westelijk van de Reusei vind je het lager gelegen Rietven met moeras en broek- bos. Dit broekbos is een belangrijke slaapplaats voor spreeuwen! Op het ven kunnen vaak ver schillende soorten watervogels waargenomen worden, zoals tafeleend, kuifeend, wilde eend en dodaars. Als u kiest voor de gids die in Noordoostelijke richting vertrekt, dan komt u in het gebied van Natuurmonumenten. U wandelt dan in het cen trale vennengbied. Eén van die vermen is het Kolk ven, het grootste ven in het Oisterwijkse vennengebied. Het ontleent zijn naam aan de die pe kolken die in het ven liggen. Het ven is ver pacht aan een hengelsportvereniging. Vele dui- De strijd is gestreden op de de afgelopen week end gehouden tentoonstelling in cafe ’t Centrum. De kampioenen zijn bekend en het publiek heeft kunnen genieten van een geslaagde show. Bij de kanaries ging de kampioenstrofee naar H. Smet- sers met een recessief witte kanarie met 91 pun ten. Verdere le prijzen waren er voor H. Smetsers met pigment zonder rood, 90 punten. A. v.d. Langenberg met pigment met rood, 89 punten. H. Smetsers met vetstof zonder rood, 89 punten. Het gewest Noord Brabant-Limburg van de Ko ninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (K.N.S.B.) bestaat dit jaar 25 jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum worden er op zaterag 10 en zondag 11 december a.s. op de Eindhovense kunstijsbaan nationale baanwedstrijden gehou den. Deelname is toegezegd door de Kernploeg all-round en de sprintploeg met o.a. Jan Ykema. Ook Leo Visser heeft zijn deelname reeds toege zegd. Dit zijn dus klinkende namen en het be looft dus een prachtig schaatsweekend te worden. P.H. Heus, Zebravinken, 90 punten. Chr. Janssen kleine tropen 1, 90 punten. J. v. Gisbergen, kleine tropen 2, 91 punten. Peter Klijssen, grasparkieten, 88 punten. J. Bergman, kanaries, 90 punten. P.H. Heus, zebravinken, 89 punten. P. Klijssen, grasparkieten, 88 punten. De heren derby was voor H. Smetsers. De dames derby was voor A. Moorman (na lo ting). De beste witte kanarie was van H. Smetsers. Terwijl Peter Klijssen de beste kromsnavel had. zenden visjes worden hier uitgezet; buiten de vis sers weten ook veel vogels dit ven, al of niet op doortrek, in de winter te vinden. Wij wensen u een fijne wandeling. Instituut voor natuurbeschermingseducatie Verder had H. Smetsers nog de prijs voor het beste duo en won hij ook het kwekersklassement. Het bestuur wenst alle prijswinnaars ook die een 2e en 3e prijs behaalden, van harte proficiat en dankt alle inzenders voor hun medewerking. De prijsuitreiking met een gezellige feestavond is op 2 december in de zaal van café ’t Centrum, alle leden zijn van harte welkom. besliste de raad dat bij die plannen gemaakte kosten voor een ’redelijk’ deel op Avang vehaald dienden te worden. Het college had hierover on dertussen overleg gevoerd met de direktie van Avang. De totale kosten waren 23.000,—, Avang neemt hieran 14.500,voor zijn reke ning. Zonder opgaaf van redenen (maar wel voor de hand liggend) onttrok Toon van Gils (CDA) zich aan de stemming; de rest van de raad kon zich vinden in het onderhandelingsresultaat. Nieuw bibliotheekbestuur Het huidige bestuur van onze bibliotheek ligt in de handen van een gemeentelijke kommissie waarin raadsleden en niet raadsleden zitting heb ben. De onderscheiden politieke partijen maak ten in het verleden kenbaar dat de kommissie op geheven mocht worden ten faveure van een op te richten stichting welke een onafhankelijke posi tie ten opzichte van de raad zou kunnen inne men. De statuten van die stichting alsmede een lijst van tien kandidaatsbestuursleden lagen aan de raad ter beoordeling voor. Vreemd genoeg was het juist Paul Gerlach (WD) die vragen stelde over de procedure van deze privatisering, toch een liberaal stokpaadje immers. Jan Vriens (PGB) merkte op dat Gerlach’s verhaal een ty pisch socialistisch standpunt was waarop Theo Op ’t Hoog (SPM) weer opmerkte dat Vriens dan bitter weliiig van socialist». begrepen had. En zo werd het toch nog leuk! Uiteindelijk kwamen de statuten heelhuids door de raad en werden van de tien kandidaten voor het bestuur er negen geko zen. Aanstaande vrijdag 2 december om 10 uur echa- ristieviering voor alle ouderen uit onze parochie. Voorganger in deze viering pater Van Elderen, met samenzang van het ouderenkoor ’Echo’ on der leiding van mevr. V.d. Broek. Na de viering is er gelegenheid om een kop koffie te drinken in ’Den Boogaard’. Kritiek op SMB Nog de meeste opwinding ontstond rondom het ontwerp-interimbeleidsplan van het Samenwer kingsverband Midden Brabant. Her en der in de raad waren geluiden van skepsis ten aanzien van het functioneren van het SMB te vernemen. De gedachte van ’verlengd lokaal bestuur’ zou te weinig tot uitdrukking komen; te veel zou het SMB zich als een nieuwe overheid ontwikkelen in plaats van zich te richten naar initiatieven van de gemeente. Ook de toenemende kosten voor de aangesloten gemeenten baarden zorgen. Op grond hiervan zetten PGB en SPM zich scherp af tegen een mogelijke verhoging van de gemeente lijke bijdrae van 6,72 naar 7,42 per inwoner van de gemeente. CDa en VVD waren van me ning dat een dergelijke uitspraak richting SMB wel erg resoluut was. Laatste twee frakties von den verhoging van de bijdrage bespreekbaar wanneer het SMB wist aan te tonen dat een ver dere uitbreiding van zijn takenpakket een duide lijke ’meerwaarde’ voor Moergestel opleverde. Het compromis lag voor de hand en uiteraard in het midden: ’vooralsnog’ was de raad van de ge meente Moergestel tegen kostenopdrijving. Avang betaalt Het zal zo langzamerhand iedereen wel duidelijk zijn. Schoenfabrikant Avang verhuist niet naar industrieterrein de Sonman maar houdt zijn thuis aan de Schoolstraat. Dit ondanks het feit dat de gemeente tot voor een half jaar geleden er ge makshalve van uit ging dat Avang de overstap wel zou maken. Plannen voor de Sonman werden naar de wensen van Avang ingevuld. Al eerder De opbrengst van de collecte ’Geef ’s voor dia betes’ bedroeg dit jaar in onze woonplaats: 2443,35. Alle gevers hartelijk dank! Het geld is bestemd voor wetenschappelijk on derzoek op het gebied van suikerziekte. Diabetes is nog altijd een ongeneeslijke ziekte, waaraan naar schatting een kwart miljoen Neder landers lijden. De ziekte openbaart zich dikwijls op oudere leeftijd, maar er lijden ook veel kinde ren aan diabetes. In Nederland is veel onderzoek gaande naar de I mogelijke oorzaken van suikerziekte. Dankzij de opbrengsten van de voorgaande col- lectes welke georganiseerd worden door het Di abetes Fonds Nederland, zijn er de afgelopen ja ren veel nieuwe behandelingstechnieken ont wikkeld. Heeft u de collectant gemist en wilt u toch dit be langrijke werk steunen, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 5766 of banknummer 382262700. Nogmaals hartelijk dank! José van Kerkoerle Rien Bertens Het bestuur van schaatsdub ’De Vermen’ heeft het genoegen, namens het gewest Noord Brabant-Limburg van de K.N.S.B. alle schaatsliefhebbers uit Midden Brabant uit te no digen voor een bezoek aan deze wedstrijden. De toegang is gratis. Programma zaterdag 10 december: all-round: 500 en 5000 m sprinters: 500 en 1000 m zondag 11 december: all-round: 1500 en 300 m sprinters: 500 en 1000 m De aanvang is op beide avonden om 18.30 uur. P. S.de Eindhovense kunstijsbaan is te vinden aan de Antoon Coolenlaan. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. m Ray-Bar; Roden Bil||jMl|lHM*^Pl'ia Atrio Benetton B^P^^nierCazal Christian Dior Dunhill' Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^^k Christian Dior Dunhill Ferrari C^^Liiy Gijti Jaguar Jd^^^Lacoste N^Jaf Je# atou J.rsche RaT?ra IL^^nslock .1 2 bosjes K per bosje 4.50 zolang de voorraad strekt! f I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1