I K.PJ. nieuws Theo Wassing Persprijs Vurhaai-nieuws Ricky Damen exposeert in het Oude Kerkje Moergestelse biljartcompetitie I Kruisvereniging Moergestel Rolstoelcentrale Roosendaal Eerste aanzet interna tionaal tennistoernooi £3 g* ÉS Protestantse Gemeente Oisterwijk c.a. Beste Wintersportliefhebber "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 A 4 PAGINA 5 «o» '1 'I Naam: Adres: Plaats: Telefoon: Lengtemaat: Schoenmaat: - Journalistieke verwerking Taalkundige verwerking - Bijzonderheden. Op zaterdag en zondag 26 en 27 november expo seert RICKY DAMEN uit Someren haar recente olieverven en aquarellen in het Oude Kerkje te Middel beers. De openingstijden zijn: zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Afgelopen dinsdag 15 november werden in de Moergestelse competitie twee wedstrijden gespeeld. ’t Draaiboompje kreeg De Korenmaaier op be zoek. De Korenmaaier speelde goed, en ging met de winst naar huis. ’t Stokske op bezoek bij De Kloare kon de winst ook mee naar huis nemen. De uitslagen waren: ’t Draaiboompje - De Korenmaaier 61.8-71.4 punten 67.0-70.6 punten 4 wedstr. 258.8 punten 3 wedstr. 210.7 punten 3 wedstr. 195.3 punten 2 wedstr. 143.8 punten 2 wedstr. 141.4 punten Wim op ’t Hoog Tel. 1365 S3 MVX AXX*AWA AAA, AAA VAAAA A^ in aanmerking. Bij de beoordeling van de inzen- I dingen zal de jury zich laten leiden door: - Journalistieke keuze - Informatieve gehalte - Afstemming op doelgroep Er zijn veel mensen die zichzelf te dik vinden. Daarnaast zijn er ook mensen die het moeilijk vinden om op gewicht te blijven, nadat zij zijn afgevallen. Voor deze mannen en vrouwen organiseren de kruisverenigingen van Moergestel, Udenhout en Berkel-Enschot de cursus ’SAMEN AFSLAN KEN’. Bij voldoende deelname start de cursus in januari 1989. ’Lijnen’ is moelijk. Vooral als u het alleen moet doen. Daarom is deze cursus opgezet voor groe pen. Samen werken aan het gewicht heeft voor delen. U kunt van elkaar leren en ervaringen uit wisselen. Bovendien kunt u elkaar aanmoedigen en ondersteunen. Als u samen weet waar u op kunt letten en sa men mogelijkheden uitprobeert, kunt u zelf be ter kiezen en daardoor gewicht verliezen. De cursus bestaat uit 16 wekelijkse bijeen komsten die op dinsdagavond van 19.30-22.00 uur in Berkel-Enschot worden gegeven in het wijkgebouw van de kruisvereniging, c.q. bejaar dencentrum Torentjeshoef (eerste bijeenkomst dinsdag 24 januari 1989). Er zijn vier soorten bijeenkomsten, namelijk: - 1 kennismakingsbijeenkomst van 1 uur - 10 voedingsbijeenkomsten van 1 uur - 5 kookbijeenkomsten van 2 ¥2 uur - 10 bijeenkomsten ’beter bewegen’ van 1 uur. De voedingsbijeenkomsten en de bijeenkomsten ’beter bewegen’ worden op dezelfde avond ge geven. Bij de voedingsbijeenkomst wordt aandacht besteed aan een gezonde voeding, verstandig ver mageren, de samenstelling van de maaltijden, feestjes en het lezen van etiketten. Tijdens de kookbijeenkomsten maakt u samen diverse ge rechten klaar. Deze gerechten worden daarna ge proefd. Uitgangspunt zijn de algemeen gebruikte voedingsmiddelen en bereidingswijze. Tijdens de bijeenkomsten ’beter bewegen’ pro beert u samen verschillende soorten lichaamsbe weging en houdingsoefeningen uit. U leert daar bij waar u op kunt letten. Het uitproberen tijdens de bijeenkomsten heeft voordelen. U kunt merken dat het niet nodig is om aparte potjes te koken. ’Mager’ en ’gezond’ koken hoeft niet moeilijk en tijdrovend te zijn. U kunt zelf besluiten wat voor u bruikbaar is. Dat geldt ook bij het uitproberen van verschil lende soorten lichaamsbeweging en houdingsoe feningen. Met deze drie onderdelen kunt u zelfstandig wer ken aan uw gewicht. Ook na afloop van de cur sus. U krijgt geen dieet. Wel krijgt u opdrach ten om thuis uit te voeren. Als u zich opgeeft, verwachten de begeleiders van u, dat u er iedere bijeenkomst bent en ac tief meedoet. De kans is dan groter dat u blij vend succes heeft: afgevallen en niet meer zwaarder worden. Voor deelname moet u ouder zijn dan 18 jaar en zwaarder zijn dan uw lengte in centimeters boven de meter - 7 kg. Bijvoorbeeld: als u 170 cm lang bent, dan kunt u meedoen als u 63 kg of meer weegt. Deze norm is een minimum gewicht, geen normaal gewicht. De cursus kost f 80,- voor niet-leden en f 25,- voor leden van de kruisvereniging. Dit bedrag dient bij inschrijving te worden voldaan. Hierbij zijn inbegrepen de ingrediënten voor de kookbijeenkomsten, receptenboekje en folders. Vraag voor meer informatie de folder aan bij de secretaresse van de kruisvereniging Berkel- Enschot, mevrouw A. Donker, Kon. Juliana- straat 13 te Berkel-Enschot, tel. 013-332335. In de folder staat waar en wanneer u zich kunt inschrijven. ST. NICOLAAS Zaterdag 3 december a.s. komt St. Nicolaas weer al onze kinderen bezoeken. Iedereen vanaf 1 jaar t/m groep 5 van de basisschool wordt om kwart voor twee verwacht bij Piet Mertens. Natuurlijk wordt het weer echt gezellig en zijn jullie er allemaal. Jullie ouders, grote broers en zusjes mogen ook wel meekomen, maar die mo gen alleen maar kijken en meezingen. We ma ken er weer een leuke boel van. Tot ziens op 3 december a.s. CARNAVAL Voor het uitwerken van de camavalsplannen ko men de volwassenen op 29 november a.s. ’s avonds om 8.30 uur bij elkaar in de kantine van ’De Bosfazant’. Zij die zich hiervoor al hebben opgegeven krijgen persoonlijk bericht. Als er nog mensen zijn die niet op de laatste vergadering waren maar toch mee willen doen, zijn ze op deze avond van harte welkom! De Kloare - ’t Stokske De stand is: De Kloare ’t Centrum ’t Draaiboompje De Korenmaaier ’t Stokske De uitgestelde partij De Korenmaaier - ’t Stoks ke wordt nu gespeeld op 12 december. «mT' Behalve dat Theo Wassing op deze wijze verbon den blijft aan onze Streek VW Hart van Bra bant, wordt met het instellen van deze persprijs beoogd hoogwaardige journalistieke produkten over toerisme en recreatie in (het Hart van) Bra bant te belonen. Tevens wordt beoogd een bij drage te leveren aan de kwaliteitsverbetering van de toeristisch-recreatieve journalistiek. Naast een selectie die gemaakt wordt door een eigen en een externe knipseldienst kunnen artikelen tot 30 no vember worden ingestuurd aan: Streek VW Hart van Brabant, Spoorlaan 416a, 5038 CG Til- burg. De Rolstoelcentrale Roosendaal is een stichting van vrijwilligers, die voorziet in een behoefte voor tijdelijke uitleen van een rolstoel. Het werkgebied van deze centrale is onbegrensd, zodat in heel den lande, rolstoelen zijn uitge leend. Kantoor van deze centrale is gevestigd in het pand aan de Raadhuisstraat 59, 4701 PM te Roosendaal. Telefonisch zijn wij bereikbaar onder nummer 01650-57186. In principe is het de bedoeling, dat de rolstoel slecht voor tijdelijk gebruik wordt uitgeleend en dat zij op het magazijn wordt afgehaald. In be paalde gevallen zal hiervan kunnen worden afge weken. Dit uiteraard in overleg met het bestuur van de Rolstoelcentrale. Als men overgaat tot het tijdelijk lenen van een onzer rolstoelen, dan be taalt men bij ontvangst f 25,— waarborgsom, die bij terugontvangst van de rolstoel wordt te rugbetaald. Het huurbedrag voor een rolstoel bedraagt voor 1988 10,per maand. Voor wie een rolstoel? Ziekenhuisverlaters: Personen, die het het zie kenhuis komen en in afwachting van geheel her stel tijdelijk een rolstoel nodig hebben. Personen, die wachten op toewijzing ingevol ge een wettelijke regeling: Zij, die ingevolge een wettelijke regeling in aanmerking komen voor een vervoersvoorziening en in afwachting van de verstrekking zich niet kunnen verplaatsen. Vakantiegangers: Degenen, die normaal gespro ken geen gebruik maken van een rolstoel, maar i.v.m. vakanties e.d. zich meer moeten verplaat sen dan in normale omstandigheden en hierme de moeilijkheden ondervinden. Gehandicapte logé’s: Families, die een gehan dicapte te logeren krijgen en niet over een aan gepast vervoermiddel beschikken. Groepen: Gehandicapten, die speciale winkelda- gen, dagtrips e.d. willen meemaken en ver voersproblemen hebben. Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk. (tel. 04242-15331). Kerkdienst: zondag 27 november is er om 10.15 uur dienst, voorganger is ds. Ph.J. Stoutjesdijk uit Heeswijk-Dinther. In de Voorhof, naast de kerk, is kinder- en jeugd- kerk; daar is ook de crèche. Agenda: donderdag 24 november is er in plaats van de catechisaties SOOS, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 29 november vergadert het mo- deramen. Rosmalen - Op Autotron Attaktiepark in Rosma len vind van 13 tot en met 18 juni 1989 een in ternationaal tennistournooi op grasbanen plaats. Acht topspelers zullen aan het evenement, dat The Continental Grass Court Championships is gedoopt meedoen. Het is de bedoeling tenminste drie spelers uit de top vijftien van de wereldrang lijst uit te nodigen. Het is het eerste toernooi op het vasteland van Europa dat op grasbanen wordt afgewerkt. Spe ciaal hiervoor komt er op de terreinen van Auto tron een tijdelijk stadion met een centrecourt en twee oefenbanen. De tribunes zullen plaats bie den aan vijduizend toeschouwers. Het grasmeng sel voor deze banen is van een dusdanige samen stelling dat he zoveel mogelijk de grasmat van Wimbledon zal evenaren. Het toernooi wordt gespeeld volgens het ’Round AA. Robin-systeem’.; Dit houdt in dat spelers in twee poules van vier zijn ingedeeld. Iedere werkt een halve competitie af en de twee beste spelers van iedere poule gaan over naar de halve finales. Iede re deelnemer speelt dus minstens drie partijen, een verliespartij betekent niet automatisch uit schakeling. Het toernooi valt precies tussen de grote toer nooien Roland Garros en Wimbledon in. Voor de spelers een goede gelegeneid om na het gravel van Parijs te wennen aan het gras, waarop het toer nooi in Wimbledon wordt gespeeld. Het is de be doeling het toernooi op Autotron Atraktiepark tenminste vijfjaar, steeds in juni te houden. Als toernooidirecteur zal Evert Schneider optreden en de Nederlandse toptennisser Michiel Schapers is als adviseur bij het toernooi betrokken. Rond het centrecourt komen ook tribunes met speciale vip-boxen, die plaats bieden aan tien per sonen. De sponsors kunnen zich tijdens het toer nooi presenteren in een promodorp op het park. Op het terrein verrijst vlak bij de baan nog een luxueus tentendorp. Dat dorp gaat dienst doen als ontvangst- en presentatieruimte. De bowling van afgelopen vrijdag was onver wachts druk bezocht. De bowling vond plaats in Oisterwijk, in tegenstelling van het vermelde in het K.P.J.-nieuws van vorige week, waarin stond dat het in Hilvarenbeek was. Het was een gezellige avond waar geestdriftig in strikes en spare’s gespaard werd, dus dit is een activiteit die zeker voor herhaling vatbaar is. A.J.W.-nieuws Op donderdagavond heeft de A.J.W. weer een studie-avond met een winterthema. Tijd en plaats van handeling, 20.30 uur in ’t Draai boompje. De K.P.J. is van plan om dit jaar weer iets voor de carnavalsoptocht te maken, diegenen die zich geroepen voelen om mee te denken en te helpen, kunnen zich hiervoor opgeven bij Adrie van de Wouw, tel. 1454. Hieronder of elders in deze Moergestel Nieuws- editie vindt u een aanmeldingsformulier voor ons ski-weekend in het Duitse Winterberg op 7 en 8 januari 1989, u moet zich hiervoor snel opge ven, daar wij dan tijdig weten hoeveel er mee gaan. Daar de aanmeldingen niet zo massaal zijn als wij ons voorgesteld hadden is de mogelijk heid voor niet K.P.J.-leden ontstaan om zich ook op te geven onder de condities beschreven op het aanmeldingsformulier. Zoals bij sommigen wel bekend zal zijn, gaan we met de K.P.J. Moergestel een weekend skieën in het prachtige plaatsje Wintelberg en wel op 7 en 8 januari 1989. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 7 januari: 04.00 uur vertrek 08.30 uur ontbijt 18.00 uur diner ’s avonds stappen Zondag 8 januari: 8.30 uur ontbijt 18.00 uur diner 19.30 uur vertrek 00.30 uur terugkomst in Moergestel De prijs van dit gebeuren zal 225,- bedragen en daar zit bij inbegr ‘pen: busreis, ontbijt di ner, hotel, ski-huur ski-pas, verzekering. De leden krijgen een maand tijd om zich op te geven, en mochten er dan nog niet genoeg zijn mogen ook niet leden mee voor een prijs van 235,-. Het is dus zaak dat u zich zo snel mogelijk op geeft, wat hier geldt: ’Wie eerst komt, die eerst maalt’. Opgeven en betalen kunt u bij: Bertens-Tours Raadhuisstraat 7 Moergestel 04243-1500 Men staat op de lijs als u de opgave-strook inge leverd en betaald heeft. t- .'•N Op eerste Kerstdag 1986 overleed geheel onver wacht de heer Theo Wassing. Meer dan 25 jaar is hij bestuurslid van de Streek VW Hart van Brabant geweest. In zijn funktie als penningmeester wist hij een fi nancieel beleid te voeren dat heeft bijgedragen tot de gezonde financiële positie waarin de Streek VW Hart van Brabant zich nu bevindt. Bestuur en direktie van de Streek Hart van Brabant wil den zijn naam blijvend aan onze organisatie ver binden. Hiertoe is besloten de ’Theo Wassing Persprijs’ te introduceren waaraan een geldprijs van 1.500,— en een blijvend (kunst) aandenken van ongeveer dezelfde waarde zijn verbonden. De criteria ter vaststelling van de persprijs zijn geformuleerd door een jury bestaande uit: - Prof. dhr. Th. Beckers, docent Vrijetijdskun- de aan de K.U.B. te Tilburg. Mr. Ph. Timmermans, direkteur Noord- Brabant Verzekeringen en voorzitter van de VW Waalwijk. - Drs. H.L.M. van Dijk, adjunct-direkteur van de Academie voor de Journalistiek te Tilburg. De prijs wordt (jaarlijks) toegekend aan een in de nederlandse taal geschreven publicatie in dag-, week-, maand- of vakblad dat geheel of gedeel telijk betrekking heeft op toerisme en recreatie in (het Hart van) Brabant. Tot het domein behoren ook de grensgebieden naar sport, natuur en land- schap, folklore, monumentenzorg, kunst en cul tuur. Formeel zal de jury slechts in aanmerking laten komen: - produkten van de geschreven pers. - produkten met een om vang van tenminste 700 woorden. - gepubliceerde produkten in een medium met een redelijke verspreiding t.w.: dagbladen; nieuwsbladen; huis-aan-huis-bladen; publiektijd- schriften; special interest-bladen; eenmalige pu- blikaties. - gepubliceerd in de periode 1 januari - 31 okto ber. Er is geen beperking aan het aantal genres: alle in de journalistiek bekende genres (interview, co lumn, commentaar, verslag, reportage, enz.) ko men in principe voor nominering c.q. bekroning -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5