2 Begonia’s K La Renaissance en Thea Vermeulen een paar apart !lw Uitzending 12-15 Jarigen opgelet! Vogelshow V ogelvereniging ’Moergestel’ Overtollig schoolmeubilair Chris van Raak Aphrodite Dank aan heel Moergestel!! s IKELTUM JE k Hl Pï. - -ip I I de stijl van je leven "J J AN V AN VELTHO VEN Zondag, Den Boogaard, 12.15 uur Uitstekende prestatie op F.K.M,. concours te Uden Eerste prijs voor harmonie Prinses Juliana Sast WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 M.T.V. WEEKENDAANBIEDING: 10 voor Deelnemer - Nr. 549 X 12 Tafelbestek in zilver of roestvrijstaal Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel zolang de voorraad strekt! bloemsierkunst Kerkstraat 16, Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 3, Moergestel Deelnemer St. Nicolaasaktie Tilburgs Mannenkoor La Renaissance viert vol gend jaar hun twintig-jarig jubileum. Met de er varingen van die twintig jaar hebben zij het oog op de toekomst gericht en zijn dit jaar begon nen een nieuwe dimensie aan hun repertoire toe te voegen. Op zaterdag 31 maart 1990 is het zo ver en zijn zij er klaar voor om met hun toehoor ders feest te vieren in een onstuimige Weense Avond in de Tilburgse Stadsschouwburg. Nie mand minder dan het Brabantse Orkest zal hun daarbij begeleiden en natuurlijk zal Thea Vermeulen-Peek daarbij weer een glansrol ver vullen. Datzelfde La Renaissance is er maar wat trots op naar Moergestel te mogen komen om Thea te ondersteunen in haar concert in Den Boo gaard. In het vrij korte bestaan van T.M.K. La Renaissance vierde het koor reeds vier jubilea. Dit waren het 5-, 10- en 15-jarig bestaan van de vereniging en het feit dat Thea 1216 jaar soleer de bij grote en minder grote concerten van La Renaissance. Dit jubileum werd uitbundig ge vierd op 31 mei 1986 in de stadsschouwburg van Tilburg. Op maandagavond repeteert het koor bij Jan van de Brekel, Hoefstraat 166 in Tilburg. Ruim 80 koorleden komen er samen o.l.v. Henk van Doom om op zondag 27 november 12.15 uur een goed concert te maken. Op het programma staan voor de pauze opera- fragmenten van Mozart, Gounod en Verdi en na de pauze operettefragmenten van Strauss en Lé har. Toegangskaarten a 5,- zijn in voorverkoop ver krijgbaar aan Den Boogaard en het adres Kerk- ackerstraat 1 Tot voorkort was de minimum leeftijd om bij Jongerenkoor Moergestel te gaan zingen vast gesteld op 15 jaar. De leden variëren nu in de leeftijd van 15 tot 25 jaar. We willen echter graag de wat jongere men sen in de gelegenheid stellen om ook hun zang talent te gebruiken. Dit betekent dat we nu on ze deuren open zetten voor iedereen die van de basisschool af is. Je mag natuurlijk gerust eerst eens een keer ko men kijken. Je hoeft daar niet voor van huis te gaan, want op kerstavond zal MTV, de door ons verzorgde nachtmis rechtstreeks thuis op de buis brengen. Maar het is natuurlijk veel leuker als je daar zelf bij staat!!! Kom dan op een donderdag om 7 uur maar eens langs in d’n Tob (KPJ-clubhuis). Tot ziens. P.S. 15-Jarigen en ouder opgelet! Een maximum leeftijd is er nog steeds niet. Dus wat let je?... gelegenheid een aantal Nederlandse volksliedme- lodieën tot een waar concourswerk. Veel tempo wisselingen, vol dynamiek en met een grote klankkleur. Na afloop werd uit de commentaren duidelijk dat Harmonie Prinses Juliana zeker had weten te overtuigen. Het wachten was op de uitspraak van de jury, die tot op dat moment nog erg karig was geweest met hun rapporten. Om 19.00 uur sprak de jury het verlossende woord: Verplicht werk: 145 punten Keuzewerk: 14616 punten Totaal 29116 punten en een EERSTE prijs. Na direkt vele felicitaties te hebben ontvangen werd per bus de thuisreis aangevangen, waarna in clubhuis Hans de Brouwer en bij het Sinter klaasbal nog lang werd nagekaart over dit succes volle concoursoptreden. Donderdag 24 november 19.00 uur ftwV Terug van weggeweest. Dat mag je wel zeggen na een gedwongen afwezigheid van enkele maanden i.v.m. de algehele renovatie van de C.A.I. Maar a.s. donderdag zijn we er weer met een wel heel bijzondere eerste uitzending op ons eigen ka naal. (Nog niet ingesteld? Dan vlug doe, kanaal 22.) Het programma, onder voorbehoud van wijzigin gen, ziet er als volgt uit: - Rechtstreeks vanuit onze studio het symboli sche in-werking-stellen van het M.T.V. kanaal door onze burgemeester, dhr. Ter Veer. - Een korte terugblik op een vijftal sportieve eve nementen in de afgelopen maanden, t.w.: het veertigjarig jubileum van Audacia, de Heidevelden-sportdag, de Komtoer 1988, touwtrekken KPJ, familie-softbaltoernooi. - Rechtstreeks, een heuse telefoonkwis, waarbij de oplettende kijker tijdens de uitzending kan bellen, en met het goede antwoord een hele leu ke prijs in de wacht kan slepen! - Een korte terugblik op: de expositie van Jan van de Wouw, het jubileum van Cantate Domi no, het koningsschieten van gilde St. Sebasti- aan en Barbara, de intocht van Sint Nikolaas. - Rechtstreeks, het tweede deel van de telefoon kwis met, als verassing voor de kleintjes onder ons, een wel zeer speciale gast!!?? - Deze keer een dubbele ’OP DE KOFFIE BIJ’.... Paul Poort was te gast bij de familie van Pelt aan de burgemeester Mayerstraat, en werd eveneens gastvrij ontvangen op de pastorie bij onze pastoor, dhr. v.d. Broek. - Rechtstreeks, na afsluiting van het programma, met ontvangst in de studio van de prijswinnaar in de telefoonkwis. U ziet het. Wij hebben er hard aan gewerkt. Leg pen en papier klaar, speel mee, maar vooral KIJK! Uw belangstelling zouden wij bijzonder op prijs stellen. En bent u donderdagavodn niet in de gelegenheid om te kijken? Geen probleem, wij herhalen, speciaal vooru, en voor de kleintjes die vroeg naar bed moeten, het hele programma a.s. zondag 27 november om 13.00 uur. Meedoen aan de kwis is dan natuurlijk niet meer mogelijk. Tot kijk. Zaterdag 19 november ontlaadde zich in de plaatselijke schouwburg te Uden een langdurig opgebouwde spanning. Enige uren nadat onze harmonie zijn optreden had voltooid, sprak de jury haar ein doordeel uit: HARMONIE PRINSES JULIANA, MOERGESTEL, 291'/2 punt, goed voor een EERSTE PRIJS. Een uitslag die vooraf slechts werd ge hoopt, doch na het optreden door velen van de luisteraars werd verwacht. Ondanks het wat ongelukkige tijdstip van optre den (Sint Nicolaas intocht) en de ver afgelegen plaats, waren er in de zaal van de Schouw te Uden op zaterdag 19 november om 16.15 uur ve le Moergestelse muziekliefhebbers aanzwezig bij de aanvang van het concoursoptreen van Harmo nie Prinses Juliana. De muzikanten waren, even als dirigent Jan Hermans, bijzonder gemotiveerd en tot het uiterste geconcentreerd. Een periode van veel studeren en repetities zou hier kunnen worden afgerond met een goed resultaat. Als inspeelnummer fungeerde ’Rushmore’ van Alfred Reed, waarna de overtollige spanning bij veel muzikanten verdween en het eigenlijke werk kon beginnen. Als le kwam het verplichte werk ’Chinese Folk Suite’ van Warren Barker aan de beurt. Een zeer moderne Amerikaanse compositie, met zoals de titel al zegt, vol van Chinese muzikale effekten. Dit technisch moeilijke stuk, bestaande uit 5 de len, werd goed gespeeld en verraste de zeer vele aanwezige muziekliefhebbers aangenaam, het geen bleek uit het overtuigende applaus van dit toch veelal deskundige publiek. Als keuzewerk stond op het programma ’Rhapsody From the Low Countries’ van Henk van Lijnschoten. Deze Nederlandsche componist bewerkte voor deze gen. Denken we dan eerst aan de collecte, die toch weer meer opbracht dan vorig jaar. Den ken we ook aan het schenken van diverse prij zen voor de loterij tijdens het St. Nicolaasbal, waarvan de opbrengst ook ten goede kwam voor het welslagen van deze twee pas voorbije dagen. IEDEREEN HIERVOOR ONZE HARTELIJ KE DANK!! Maar last but not least denken we natuurlijk ook aan onze collectanten, die elk jaar weer hun bij drage leveren in de medewerking van het eerste uur en ook de medewerkers tijdens de twee feest dagen willen wij onze speciale dank betuigen. Kortom: iedereen krijgt onze welgemeende dank. Wij hopen het komende jaar wederom zo’n fantastisch-leuk weekeinde te kunnen en mogen organiseren en hopen dan natuurlijk weer op een zelfde medewerking als dit jaar. Het St. Nicolaas-comité Zo voor het Sinterklaasfeest zijn we nog eens op de zolders van de drie basisscholen van Moer gestel geweest. Het overtollige schoolmeubilair wat daar nog staat willen we voor zeer lage prijzen verkopen aan alle ’Sinten’ en andere geïnteresseerden. Op zaterdag 26 november van 10 uur ’s morgens tot 2 uur ’s middags hebben we het allemaal voor u klaar staan op de Graaf van Ursel-school, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Ben erbij, want... weg is weg! Het schoolbestuur Het is weer zover. Voor de 21ste keer in haar be staan organiseert vogelvereniging Moergestel haar jaarlijks terugkerende vogelshow. Was het vorig jaar een regionale show met Oisterwijk, Udenhout, Berkel-Enschot en Helvoirt, nu is het een onderlinge strijd wie de beste vogels heeft. Vier keurmeesters zullen de vogels keuren op kleur, postuur, houding en konditie. De leden inzenders moeten daarom hun vogel hier op af richten, waar men al minstens 6 weken van tevo ren mee moet beginnen. Dan is het zover het op bouwen, inbrengen van de vogels, het keuren, katalogus maken waarvoor we de moergestelse middenstand hartelijk danken voor hun bijdra ge d.m.v. het plaatsen van advertentie, het gro te moment de opening waar iedere inzender ver lost wordt van zijn spanning of zijn vogels in de prijzen zitten. Wij hebben er dit jaar een echte show van gemaakt met vele bloemen. Dit alles is te zien in de zaal van Café 't Centrum op vrijdag 25 november van 20.00 - 22.00 uur, zaterdag van 13.00 - 22.00 uur en zondag 27 november van 10.00 - 17.00 uur. Dus tot ziens op de vogelshow. Verder willen wij nog vermelden dat ons lid Chr. Janssen op de regionale TT in Oisterwijk afgelo pen weekend het kampioenschap behaalde met een Rode druppel astrilde met 90 punten in de kategorie kleine tropen II. Christ van harte proficiat. SB Bestel tijdig Met dit motto hebben we het Spaans-Moergestels weekeinde afgesloten. Ondanks de slechte medewerking van de weer goden kunnen we spreken van een geslaagd St. Nicolaasfeest voor de kinderen en ook de ver dere gehele bevolking heeft meegenoten, gezien de grote belangstelling langs de route van de in tocht. Bij de bezoeken in ’Den Boogaard’ kregen alle kinderen van 2 t/m 8 jaar een oranje bal plus een schrijfsetje plus een fruit-snoepzakje aangebo den. Tijdens het St. Nicolaasbal op zaterdagavond hebben ook weer vele mensen kunnen genieten van de fantastische show, welke het Spaanse team ten tonele bracht. Al met al kunnen we dus weer terugzien op een zeer geslaagd weekeinde, welke - dankzij uw me dewerking - tot stand is gekomen, want geheel Moergestel heeft hiervoor zijn steentje bijgedra- liitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. r TW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1