6.50 Tijn en Anny van Brunschot 50 jaar getrouwd 5.- Spaans-Moergestels weekeinde.... d 1 Aphrodite Weer goud op ’De Reuselhof Kaaps viooltje Overtollig schoolmeubilair KPJ-nieuws Chris van Raak bloemsierkunst Kort gemengd boeket Thea en La Renaissance in Den Boogaard De eerste winnaars in de winkelaktie... 3 stuks Spaans-Moergestels weekeinde.... Nog een paar nachtjes slapen en dan begint voor de kinderen in Moergestel het grote feest van het tweedaagse bezoek van de Sint en zijn Pieten. Het komende weekeinde dus: 19 en 20 november. Het Spaanse Gezelschap wordt op zaterdag 19 november verwacht bij het viaduct aan de Vinkenberg om 14.15 uur. Wie kent ze met: Tijn en Anny van Brunschot-van Eyndhoven van de vroegere zuivelhandel aan het Rootven? Het pand waarin nu Tapperij ’De Schouw’ gevestigd is werd door hen gebouwd in 1956. We kunnen ons zelfs nog iets herinneren van de eerste dagen dat deze mooie nieuwe winkel geopend was: de kratten met de bekende Nutricia flessen (met van die dikke nekken met ’n kroonkurk erop) staan vast in ons geheugen gegrifd. En dat is slechts ’n momentopname uit ’n welbewogen leven van twee personen die nu heerlijk ’de oude dag’ doorbrengen op ’De Reuselhof’. k 12 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 huis-aan-huis verspreid in Moergestel dit blad op bovenstaand adres. M.O. Deelnemer Zo voor het sinterklaasfeest zijn we nog eens op de zolders van de drie basisscholen van Moer gestel geweest. Het overtollige schoolmeubilair wat daar nog staat willen we voor zeer lage prij zen verkopen aan alle ’Sinten’ en andere geïteres- seerden. Óp zaterdag 26 november van 10 uur ’s morgens tot 2 uur ’s middags hebben we het al lemaal voor u klaar staan op de Graaf van Ursel school, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Ben erbij, want... weg is weg! Het Schoolbestuur zolang de vooraad strekt! De toegezegde bowling van a.s. vrijdag is van 22.00-23.00 uur in de bowling te Hilvarenbeek. Verzamelen in ons clubhuis Den Tob. Kerkstraat 16, Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut J Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van Zondag 27 november 12.15 uur De in Oegstgeest geboren Thea Vermeulen-Peek woont alweer ruim twintig jaar in Moergestel. Zij heeft door haar vele optredens in binnen- en bui tenland een goede naam verworven. Ze beheerst een uitgebreid repertoire: van kerkmuziek tot opera, operette en musical. De opera is in de loop van de tijd echter haar belangrijkste werkterrein geweest. Ze heeft een 50 tal opera- en operette- rollen op de planken gezet. Een van haar laatste optredens was in de Paljas. Nadat ze aanvankelijk solozang in Tilburg gestu deerd heeft, zocht ze later haar weg via Amster dam en Maastricht. Een groot deel van haar zangstudie heeft ze gevolgd bij de bekende peda goog Herman Woltman. Een hoogtepunt uit haar carrière was de uitnodiging om naar Florence te komen om aldaar te studeren bij niemand min der dan Tito Gobbi. Tweemaal werd ze onderscheiden met een inter nationale prijs tijdens het internationale voca listenconcours te Barcelona. Haar stem is talloze malen te horen geweest via radio en televisie en is ook op meerdere platen vastgelegd. Nu is ze dan weer eens te horen in haar eigen woonplaats samen met het Tilburgs Mannenkoor La Renaissance. Op het program ma staan opera- en operettefragmenten. Over het koor en het programma de volgende week meer. Kaarten a 5,— zijn in voorverkoop verkrijg baar aan Den Boogaard en Kerkackerstraat 1 Afgelopen maandag zijn de eerste prijswinnaars uit de ton gehaald die op dinsdag 13 december de finaleronde gaan spelen in ’t Draaiboompje. Te weten: J. Ligtvoet, de Looyakker 48; R. Mattheus, Rootven 27; J. van Elderen, Oisterwijkseweg 2; L. Poppelaars, Raamackerstraat 7; B. Nagel, St. Jansplein 1; K. Boogaers, Oirschotseweg 37; W. van Bommel, Heukelomsebaan 9; A. van Oirschot, Hofakker 8; K. v/d Wouw, Raa- mackerstraat 1; M. van Dal, Oirschotseweg 62; J. Amman, Duifhuisstraat 4, Oisterwijk; J. v/d Ven, Kriekenakker 48; J. v/d Wouw, Klooster laan 3; G. van Loon, Korenstraat 28; J. v/d Ven, Kriekenakker 48; Peter Otten, Biest- sestraat 11Fam. Mutsaards, Kloosterlaan; H. van Elderen, Griete Veldeke 28; C. Theuns, Krijtestraat 49; A. v/d Wouw, Heuvelstraat 26. Maandag 21 november vindt de tweede trek king plaats. Tijn kon echter het werken en vooral het kon- takt met mensen met missen. In 1970 wordt hij de eerste beheerder van ’Den Boogaard’ wat later zou resulteren in ’n volledige baan. Vijf jaar lang, tot op 65-jarige leeftijd, vervult hij de ze functie met veel plezier en vooral onderge tekende kent zijn gastvrijheid uit de tijd van 'Die Alpenjager’, ’n orkest waar Tijn en Anny altijd voor klaarstonden. In 1974 verlaten ze ’t Rootven om zich te vesti gen op Reuselhof 11, hun huidige stek. Z’n or ganisatietalent nam Tijn echter mee en daar pro fiteerden op hun beurt de bejaarden weer van. Voor dat vele bezig zijn moet hij echter in 1979 tol betalen en besluit hij achter al die aktiviteiten ’n punt te zetten. Op dit ogenblik is het enige ’vaste’ ’s morgens zoon Harrie en schoondochter Peet helpen in ’De Schouw’. Verder fietsen ze graag als het mooi weer is of anders pakken ze de auto om er mee naar een van de kinderen of vele kennissen te rij den. Vooral van de zondagmorgen genieten ze echter met volle teugen als de kinderen en kleinkinde ren koffie komen drinken. Dan zitten ze al vroeg voor het raam om te kijken of ’d’n irste’ er al aan komt. Het gaat ze nog best goed en samen met hun 6 kinderen (4 meisjes en 2 jongens) en 9 kleinkin deren zullen ze er volgende week dinsdag 22 no vember ongetwijfeld ’n onvergetelijke feestdag van gaan maken. Om 11.00 uur wordt die dag begonnen met ’n H. Mis in onze parochiekerk en tussen 18.30 en 20.00 uur is er gelegenheid om het gouden bruidspaar te feliciteren in Tapperij ’De Schouw’, waarna ook de harmonie nog haar muzikale gelukwensen komt aanbieden. Tenslotte wil ’Moergestel-Nieuws’ graag een van de eersten zijn om hen te feliciteren en hen nog vele jaren toe te wensen op Reuselhof 11of zo als zij het zelf noemen: ,’t paradijs’. Tijn en Anny: van harte proficiat! Tijn van Brunschot werd geboren op 28 februa ri 1910 in Helvoirt. Hij bezocht er de kleuter- en lagere school en breidde daarna zijn kennis uit door het behalen van de diploma’s boekhouden, handelsrekenen en handelskennis, ’n ’vast rijtje’ opleidingen uit die tijd. Tot 1933 was Tijn werkzaam op het kantoor van Max Marcus Tempofoon aan de Gemullehoeken- weg te Oisterwijk. Anny van Eyndhoven ziet het levenslicht op 25 mei 1912 in Oisterwijk. Na de lagere school haalt zij het Mulo-diploma aan de Catharinaberg in haar woonplaats. Vervolgens haalt ze nog haar type- en stenodiploma en gaat ze werken bij o.a. Philips in Eindhoven en Berkelmans Schoenfa brieken te Oisterwijk. In 1933 leren Tijn en Anny elkaar kennen in de stoomcaroussel tijdens Oisterwijkse kermis. Tijn was niet meer van die kermis af te houden, en ook niet meer van Anny, naar later zou blij ken. In die periode gaat hij samen met ’n broer van Anny ’n slagerij runnen in Oisterwijk. De broer was slager en Tijn de verkoper op de fiets). Op 22 november 1938 geven Tijn en Anny el kaar ’s morgens om 8.00 uur het ja-woord in het gemeentehuis en om 9.00 uur voltrekt pastoor van der Meijden het kerkelijk huwelijk in de Kerk van St. Petrus Banden te Oisterwijk. Gefeest wordt er ten huize van de bruid: ’Zon- neweelde’ aan de Baerdijk waar nu bloemisterij Hommen gevestigd is. Ze huren het pand Rootven 45 in Moergestel om er zuivel en fijne vleeswaren te gaan verkopen. De grootste omzet behaalden ze in die tijd met het bekende dik vet gerookt Gelders spek met ’n rood ’striepke’. 3 Pond voor slechts 1; Hun zakelijk succes resulteert in de nieuwbouw van het genoemde pand Rootven 43. In 1968 doen ze de zaak over aan zoon Harrie en ’ons Peet’. tehuis. Om 15.00 uur arriveren we bij het Gemeentehuis voor een verwelkoming door Burgermeester ter Veer en een toespraakje door St. Nicolaas. Na deze ceremonie gaan de Sint en zijn Pieten naar ’Den Boogaard’, waar hij dan begint met zijn begroetingen voor de kinderen, die dan een verrassing krijgen aangeboden. Hiervoor zijn door onze collectanten kaartjes afgegeven, waar op datum en uur staat aangegeven wanneer uw kind(eren) word(t)(en) verwacht bij de Sint. De ze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst ne men. Houd u zich wel aan tijd en kleur!! s.v.p. De tijden van bezoek zijn als volgt: zaterdag 19 november: 15.30 uur: voor de blau we kaartjes; 17.00 uur: voor de witte kaartjes. Zondag 20 november: 13.30 uur Voor de groene kaartjes; 15.30 uur: voor de gele kaartjes. Zoals op de circulaire - die huis-aan-huis is ver spreid - vermeld staat, is er zaterdagavond om 20.30 uur het Sint Nicolaasbal met om 21.30 uur een bezoek van Sint en zijn Pieten. De mu ziek wordt verzorgd door het orkest ’MOON- FLOWER’. U komt toch ook!!! Indien u kinderen hebt tussen 2 en 8 jaar en dus in aanmerking komen voor een verrassing, maar wegens ziekte niet naar de bezoeken kunnen ko men, neemt u dan even kontakt op met onze se cretaresse, tel. 2397. ^^ERFtS^ Na een verwelkoming door het St. Nicolaas- comité en voorafgegaan door Drumfanfare ’MOERGESTEL’ trekt de optocht via de vol gende route door Moergestel: Schoolstraat - De Scheerman (langs de molen) - Regenbeemdeke - De Dagmaet - Ruymheuvel - Vooskerbos - Ruymheuvel - De Scheerman - Schoolstraat - Burg. Bardoelstraat - Schout v.d. Wouwstraat - Korenstraat - Prinses Mar- grietstraat - Röotven - Raadhuisstraat - Gemeen- 13e Jaargang - Nr. 548 F AA

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1