Maatschappelijk Werk van de Madi Oisterwijk start met slachtofferhulpverlening I I f Mandala tekenen Moeder met 7 dochters in een jaar Frans Becx Tuinmachines steekt Audacia 7 in nieuwe outfit Fokvereniging ’St. Nicolaas’ Ned. Ver. Slechthorenden Blèrkonkoers Oisterwijk i o f llf r Vanaf november 1988 start het Algemeen Maatschappelijk Werk van de Regionale Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk e.o. met slachtofferhulp. Het maatschappelijk werk kwam voorheen ook al in kontakt met slachtoffers van misdrijven. Nieuw is dat deze vorm van hulpverlening nu duidelijker gestalte krijgt en in samenwerking met de politie wordt aangeboden; zo nodig neemt de politie daarbij het initiatief om het slachtoffer in kontakt te brengen met het maatschappelijk werk. Twee maatschappelijk werkers, Jolanda Hase en Mich van Hees zijn de ’aandachtsfunktionarissen’ die zich in het bijzonder met de slachtofferhulp zullen gaan bezighouden. K NA 4 'MOERGESTEL-NIEUWS'' - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 PAGINA 5 de bevruchting plaatst men de embryo’s over in ontvangerskoeien, waaruit na de normale draag tijd van 9 maanden de kalveren geboren worden. Vorige maand zijn op deze manier 4 dochters van de beste productie koe Truida 46 op het bedrijf van Louis Keimes, Hondsberghoeve, Oisterwijk en lid van de Fok- en Controlevereniging te Moergestel, geboren. Behalve de vier ET-vaars- kalveren gaf Truida 46 onlangs uit natuurlijke dracht opnieuw een vaarskalf, terwijl zij vorig jaar al een vrouwelijke tweeling had gekregen. In een tijdsbestek van 12 maanden dus zeven doch ters van één moeder, wat toch wel heel bijzonder is in de runderwereld. Op de foto poseert Trui da 46 met de jonge Truida’s. Bij onze melkkoeien is het gebruikelijk dat van iedere koe elk jaar een kalf geboren wordt. Twee lingen zijn al tamelijk zeldzaam (3 van de 100 ge boorte ’s) en heel af en toe wordt er een drieling geboren. Door de nieuwe techniek van embryo-transplantatie (ET) is het tegenwoordig nogelijk dat bepaalde koeien meer nakomelingen kunnen krijgen dan voorheen mogelijk was. Men streeft er hierbij naar dat bij zo’n meerdere eicel len tegelijkertijd bevrucht worden. Een week na Een opmerkelijke prestatie heeft de koe van J. Rijnen, Heikant 2 geleverd, door zich te plaatsen op de tweede plaats van de top 5 van Noord- Brabant. Deze rangschikking bereikte zij met de volgende productie, als 5 jaar en 10 maanden, produceerde deze koe in 272 dagen 10.116 kg melk, met 4,03% vet en 3,31% eiwit en een to taal aan vet en eiwitgrammen per dag van 2732. Tevens komen de leden Jac. Donkers en Mts v.d. Bosch met hun bedrijfsproductie voor op de lijst van hoogste bedrijven 87/1988 van Midden- Brabant. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: Donderdag 17 november a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zal door de heer Ir. G. J.R. Kol- dewijn, Directeur-Audioloog van het Audiolo- gisch Centrum Tilburg een lezing worden gegeven met als thema ’Nieuwe ontwikkelingen op hoortoestelgebied’. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Er wordt ge bruik gemaakt van de ringleiding en de over headprojector. Lid worden van onze vereniging is altijd mogelijk en hebt u daar vragen over, dan kunt u altijd terecht bij een der aanwezige bestuursleden. Hoe meer leden, hoe gezelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2, Tilburg. P.S. De volgende bijeenkomst is: op donderdag 15 december a.s. om 19.00 uur. Voor nadere in formatie: tel. 04242-17447 of 013-332374 (na 18.00 uur). - Hulp bieden bij het uitzoeken wat er gedaan kan worden en wat voor zaken geregeld moe ten worden. - Helpen bij het zoeken naar een eventuele rege ling van een schadevergoeding met de verzeke ring of met de dader(s). Kortom: een eerste opvang, advies en informa tie, maar ook een mogelijkheid om het gebeurde te verwerken. Hoe werkt deze hulpverlening? U kunt het maatschappelijk werk bellen of schrij ven. In elk geval wordt u binnen 2 dagen bena derd door een van de aandachtsfunktionarissen. Is er spoed geboden, dan zal dezelfde dag nog de dienstdoende maatschappelijk werker u te woord staan. Het maatschappelijk werk is via de 24-uurs- bereikbaarheidsdienst in principe continue be reikbaar. Het adres van de Madi is: Regionale Stichting Maatschappelijke Dienstverlening, Burg. Ver- wielstraat 67, 5062 GC Oisterwijk, tel. 04242-19035. Voor dringende gevallen buiten kantooruren: via de S.O. S./Hulpcentrale Tilburg, tel. 013-433584. Oisterwijk maakt zich elk jaar in november op voor een groots muzikaal karnavalsfestijn. Dit jaar zal het Blèrkonkoers voor de dertiende keer worden georganiseerd door de Federatie Oister- wijkse Dweilorkesten. In deze federatie zijn al le Oisterwijkse karnavalsorkesten georganiseerd. Op de 19e november zullen deze orkesten op nieuw met elkaar de strijd aanbinden om het be halen van de eer. Deze eer bestaat uit een kolossale beker en een plaatopname. De deelnemende orkesten brengen op het grote podium van de Weijenbergh een eigen composi tie. Dit kamavalslied wordt beoordeeld door een jury, die bestaat uit een afvaardiging uit de deel nemende orkesten. Behalve het muzikale gedeel te wordt ook de presentatie van het nummer beoordeeld. Hiervoor is een aparte prijs beschik baar. Voordat de vriendschappelijke competitie begint zal de Stichting Openbaar Karnaval de nieuwe stadsprins en stadsraad presenteren. Zij zullen de gehele avond te gast zijn. Na afloop van het kon- koersgedeelte zal de muziek worden verzorgd door de bekende Oisterwijkse formatie ’New Five’. Het feest zal zeker tot in de kleine uurtjes duren. Zoals dat ook in de voorafgaande jaren het geval was, zal ook nu de entree gratis zijn. Er worden geen loterijen o.d. georganiseerd en er is geen kledingvoorschrift. Als de kleding wordt aangepast aan de kamavalssfeer, dan is dat wel zo gezellig... De zaal is open vanaf 20.00 uur. Op zondag 13 november organiseert Stg. WAT. De Schans 128 Tilburg een workshop Mandala tekenen. Mandala tekenen is ’n ritueel vanuit een oude oosterse traditie, wat gebruik maakt van schilde ren en tekenen om je gevoelens te kunnen ver beelden zonder woorden. Zonder woorden be staan er minder omwegen en kom je direkter tot diepere gevoelens. Corrie Roessingh, die de workshop geeft zegt er zelf óver: ’het is een van de vele manieren, maar wel een leuke met vaak prachtige resultaten, waar je zonder dwang in stapt, precies zoals je dat zelf wilt,’ Mandia tekenen is niet zomaar tekenen, maar heeft een speciale opbouw. Het maakt gebruik van vier richtingen, noord, oost, zuid, west die samen een cirkel vormen, de cirkel van het bestaan. Mandala tekenen kan heel intensief zijn, zelfs therapeutisch. Als de cursus echter maar een dag duurt blijft het bij een kennismaking. De dag bestaat uit een theoretisch en praktisch gedeelte. Corrie Roessingh is afgestudeerd in Sociale We tenschappen aan de GU te Amsterdam. Ze heeft onderwijsprogramma’s gemaakt voor volwasse- nedukatie. Zij is ervaren trainster en houdt zich bezig met de vele vragen rond het thema ’over leven, groei en veranderen’. Verder geeft zij werkbegeleiding, supervisie en advies bij o.a. konflikt-hantering. Tijd: 10.00-12.30 uur; 13.30-16.30 uur. Datum: 13 november. Kosten incl. lunch: 50,— p.p. Inschrijving vooraf noodzakelijk Info 013-562619/555017. Sinds 1 november voetbalt Audacia 7 in nieuwe shirts dankzij voortreffelijk sponsorwerk van Frans Becx Tuinmachines. Wij hopen dat er dit jaar ook weer goede resultaten mee geboekt wor den. Namens spelers en leider bedankt, en we hopen Frans nog eens langs de lijn te zien. Bijgaan de foto van het elftal werd ons (gratis) aangeboden door T. van Dijk uit Hilvarenbeek. Staande v.l.n.r.: A. Bakker, H. op ’t Hoog, H. Habraken, R. van Gerven, J. van Elderen, H. Persoons, B. Oerlemans, leider A. Vermeer. Zittend: R. van Esch, T. Rommen, W. van Dijk, M. v/d Kwartel, R. Sterken, H. Vermeer. Afwezig J. van Berkel en E. van Herck. Hoezo slachtoffer? Daders hebben een advocaat, soms zijn er ver zachtende omstandigheden. Kortom: aandacht voor hetgeen gebeurd is en voor degene die het gedaan heeft. Ben je slachtoffer van een inbraak, beroving, verkeersongeval, mishandeling of ver krachting, dan stond je er tot voor kort vaak al-- leen voor. Daarin is de laatste tijd verandering gekomen. Steun, hulp en aandacht voor het slachtoffer komen steeds meer in beeld. Zo ook in onze regio, waar het Bureau Slachtofferhulp Tilburg van het A.M.W. al jaren aktief is. De slachtofferhulpverlening vanuit de Regiona le Stichting Maatschappelijke Dienstverlening is dan ook opgezet in overleg en samenwerking met dit bureau. Gezamenlijk is een nieuwe folder uit gegeven die op ruime schaal, met name ook via de politie, verspreid zal worden. Wanneer hulp? Dat maakt de cliënt natuurlijk zelf uit. De een zal na een misdrijf snel weer het leven kunnen her vatten en geen verdere hinder ondervinden van hetgeen gebeurd is. Het kan ook zijn dat het moeilijk valt het gebeurde te verwerken en dat iemand met vragen of problemen blijft zitten waar hij geen raad mee weet. In dat geval kan voor gratis hulp een beroep gedaan worden op de slachtofferhulpverlening van het Algemeen Maatschappelijk Werk. Wat kan slachtofferhulp doen? - Hulp bieden bij het verwerken van de verve lende gebeurtenissen. De cliënt staat er dan niet langer alleen voor, ontmoet begrip, kan er over praten met iemand die luistert en daarvoor geschoold is. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5