Jan van de Wouw exposeert in gemeentehuis svv I >d '<t Kaaps viooltje Oma de Kort 102 jaar Boeket k W' X fl PHV ’de Veiligheid’ Bingo Maandag 7 november 1988. Proficiat! Blaaskapellenfestival Midden-Brabant Algemene ledenvergadering S.V. Roef! Aphrodite Kort gemengd Vogelvereniging ’Moergestel’ CV De Dorstvlegels kozen nieuwe prins Gilde St. Sebastiaan en Barbara iKELTUM Opening zaterdag a.s. :L 3 stuks de stijl van je leven a.s. Zaterdag 12 november om 16.00 uur opent wethouder Smits de expositie van Jan van de Wouw, Burg. Maeyerstraat 17, in de burgerzaal van het gemeentehuis. Tot en met 20 november kunt u de schilderijen-expositie dagelijks gaan bekijken. JAN VAN VELTHOVEN J 6? 5 G.v.E. zolang de voorraad strekt! Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op woensdag 16 november a.s. zal er voor bo vengenoemde groepering wederom een bingo- avond gehouden worden. Deze zal gehouden worden in de rekreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang: 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er weer mooie en nut tige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen weer vele te kunnen be groeten. In verband met St. Nicolaas en Kerst mis zal er in de maand december geen Bingo plaatsvinden. Tafelbestek in zilver of roestvrijstaal Het Festival Comité C.V. ’De Pierewaaiers’ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Smits, daarna is de collectie dagelijks te zien. Openingstijden: zondag 13 november van 11.00-17.00 uur; op werkdagen van 9.00-16.00 uur; zaterdag 19 en zondag 20 november tenslotte van 11.00-17.00 uur. Uiteraard de moeite waard om eens te komen kij ken en Jan heet u dan ook graag van harte wel kom! Bestel tijdig Schoolstraat 3, Moergestel Deelnemer St. Nicolaasaktie k Op woensdag 16 november a.s. ’s-avonds om 19.30 uur vindt in de ontmoetingsruimte van het clubgebouw van sportvereniging Roef! aan Stok- eind 13 weer de jaarlijkse algemene ledenverga dering plaats. Op de agenda staan: - opening - algemene mededelingen - vaststelling notulen - verslagen verenigingsjaar ’87-’88 - bestuurssamenstelling - begroting ’88-’89 - commissies - rondvraag - sluiting Alle leden van S.V. Roef! worden hierbij uitge nodigd de vergadering bij te wonen. Leden van 16 jaar en ouder hebben stemrecht. De jongere leden alsmede hun ouders en verdere belangstel lenden zijn echter van harte welkom. Op de onlangs gehouden bijzondere tentoonstel ling georganiseerd door vogelvereniging de Goudvink uit Udenhout, behaalt ons lid J. v. Gisbergen bij de tropische vogels het kampioen schap met een zebravink kleur wit. Ook behaal de hij met een Domastrilde het kampioenschap, alletwee behaalde zij 90 punten, verder behaal de hij met een diamantvink een 2e prijs met 90 punten. Deze vogels zullen ook te zien zijn op onze eigen tentoonstelling op 25, 26 en 27 no vember in c afé ’t Centrum. 'C>/ Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Op de gehouden najaarskeuringen van Politie honden behaalde onze dorpsgenoot de heer Jan van Kerkoerle met zijn Hollandse Herder Ron nie, het zo begeerde certificaat met 389 punten van de 435 te behalen punten. Dat dit begeerde certificaat niet zo maar te beha len is dat zult u wel begrijpen want hier gaan ver schillende uren aan vooraf, voordat je het zover brengt en dat je daar met heel de vereniging ach ter moet staan, anders breng je het ook niet zover. Deze keuringen werden gehouden in Heeswijk- Dinther voor de afdeling Noord-Brabant. Deze keuringen werden een 17-tal jaren geleden in Moergestel gehouden en wel achter café ’t Stoks- ke’ waar we nu ook nog ons oefenterrein hebben en waar we drie maal per week te vinden zijn. Mochten er soms Moergestelnaren zijn die zich geroepen voelen voor deze fijne sport dan kun nen ze zich altijd op een van die oefenuren ver voegen op het oefenterrein, waar ze alle inlichtin gen kunnen krijgen wat betreft het africhten van politiehonden want wat is er plezieriger dan mens en dier in de bossen. Nu maar weer op naar het volgende certificaat! Jan van de Wouw heeft al diverse exposities op zijn naam staan. Eerder was zijn werk te bezich tigen tijdens ’Moergestel Kreatief’ in ’Den Boo gaard’ en het gemeentehuis en hij exposeerde ’n keer in het kasteel te Dussen. Jan vond de tijd echter rijp om zelf eens ’n ex positie te houden van zijn olieverfschilderijen en sepia’s. De expositie wordt, zoals reeds verteld, geopend zaterdagmiddag om 16.00 uur door wethouder 6e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant een evenement om mee te maken. Wie komende zondag in de namiddag, onwetend van wat er om hem heen gebeurt, door Moer gestel dwaalt, zal het spoor niet lang bijster zijn. Ongetwijfeld zullen degenen die na alle publici teit rondom het 6e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant nog argeloos bleven aangenaam verrast en aangetrokken worden door de wellui dende klanken die dan de luchten in het centrum van het dorp zullen vullen. Gloedvolle klanken, opwellend uit de vele tientalleninstrumenten van 12 prima blaasorkesten en voortgebracht door veel meer dan 100 muzikanten, die zich in de 6 horecabedrijven in de kom van onze gemeente de longen uit het lijf blazen om in de prijzen te val len. Prijzen, die door een deskundige jury na een daverende muzikale middag en een dito voora vond om 20.30 uur zullen worden uitgereikt in café-zaal Hans de Brouwer. Daarheen en nergens anders heen, zal zondag dus het plaatselijk volk trekken. Zelfs degene die het snerpend geluid van een zingende zaag niet kan onderscheiden van de ijle toon van een viool, zal, wanneer hij het ’waagt’ dit festival met zijn bezoek te vereren, gaandeweg de middag of vroege avond, moeten toegeven zich in een muzikaal spektakel te bevin den, dat in Moergestel zijn waarga niet heeft. Een spektakel dat het waard is gezien en gehoord en meegemaakt te worden. Heel Moergestel of op zijn minst toch een groot deel daarvan loopt dus aanstaande zondag te hoop bij De Schouw, of bij De Kloare, bij Hans de Brouwer, Het Centrum, in Den Boogaard of bij De Veerkes. Meer moet er hier niet over gezegd worden. Het 6e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant, ge organiseerd door ’De Pierewaaiers’ hoeft alleen maar net zo gezellig te worden als vorig jaar om het andermaal duizenden muziekliefhebbers en plezierzoekers naar de zin te maken. Het ziet er naar uit dat het dubbel zo gezellig wordt. Dat be looft dus veel. Zaterdagavond j.l. heerste er een echte karna- valssfeer in cafe ’t Centrum. Zo’n 7-tal verenigin gen waren aanwezig om te zien hoe Prins Driek den Eerste aftrad na twee jaar lang de scepter ge zwaaid te hebben bij cv De Dorstvlegels. Hij trad hiermee toe in het wereldje van de ex- Prinsen. Om elf over elf werd de feestvreugde onderbro ken voor het bekend maken van de nieuwe Prins voor het seizoen 88/89. Een grote korenschoof werd binnen gebracht door een paar boeren, die deze overgehouden hadden van een voorbije goede oogst. Maar naar gelang het verhaal vorderde bleek dat deze boe ren de nieuwe prins bij zich hadden. Op de vraag waar of wie dat dan wel was begon de koren schoof te bewegen en barstte geheel uit elkaar, en daar was de nieuwe prins. Voor velen van ons een bekend gezicht, een man die al diverse jaren in het karnavalswereldje mee loopt. Kees van Elde- ren is zijn naam. Na op spontane wijze door de Raad en de vele be zoekers ontvangen te zijn kreeg hij de attributen omgehangen die een Prins behoort te dragen. Na dit gebeuren gaf hij te kennen als Prins ’Nillus’ te willen functioneren bij cv De Dorstvlegels, als adjudant kwam Ton Moorman op het podium en nadat ook deze zijn onderscheidingen omgehan gen had gekregen was er tijd voor een woordje van onze zusterverenigingen. De overige verenigingen kregen nadien de gele genheid hem te feliciteren zodat de feestvreugde voort gezet kon worden. Al met al een geslaag de avond die nog tot in de kleine uurtjes zou du ren, en met de toekomstblik op Karnaval 1989. Op zondag 13 november 1988 zullen de schutters van het Gilde St. Sebastiaan en Barbara weer strijden om het verbroederingsschild. Zij zullen dit doen tegen het Gilde St. Sebastiaan uit Zand hoven, België. Dit gebeuren vindt tweemaal per jaar plaats, de ene keer in Zandhoven en de an dere keer in Moergestel. Deze keer zal de ver- schieting in Moergestel plaats vinden en wel op de eigen schietbaan van ’t Stokske’. De Belgische gildebroeders worden verwacht om 14.00 uur en zijn met ongeveer 26 broeders c.q. zusters. Deze keer is het extra spannend omdat het om het eerste lustrum gaat en de schutters van bei de Gilden meestal gelijk opgaan ten aanzien van hun schietprestaties. De aanvang van de wedstrij den zal ongeveer zijn om 14.00 uur. IA 8 WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1