VIT HET GEMEENTEHUIS Prinsenverkiezing CV ’de Dorstvlegels’ BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL 6e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant Moergestel op z’n (muzikale) kop 1 Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Molen evenementen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 PAGINA 7 INA 6 k CV ’de Dorstvlegels’ 546-1 vervolg van voorpagina WAAR 546-2 LAAT AvdW JE HET? Zaterdag 5 november 546-3 l. De burgejneester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 28 lid 6 en 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit d.d. 7 oktober 1988 nr. 88.01839 goed keuring heeft gehecht aan het besluit van de raad van de gemeente Moergestel d.d. 1 juli 1988 tot vaststelling van het bestemmingsplan Reuseldal Herziening I. Tevens heeft ge noemd Kollege besloten dat het bestemmingsplan onherroepelijk is; Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied dat - ten westen wordt begrensd door enerzijds de Bosstraat en anderzijds de achtertuinen van 2 woningen aan die straat; - ten zuiden wordt begrensd door het toegangspad tot het volkstuinenkompleks en dat kompleks zelf; - ten oosten wordt begrensd door de ontwateringsgreppel van de Reusel en - ten noorden wordt begrensd door het woonwagencentrum en het doodlopend weggetje Het Brieltje. Het besluit van het kollege van Gedeputeerde Staten ligt vanaf 4 november 1988 geduren de één maand ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage terwijl het bestem mingsplan vanaf dezelfde datum voor een ieder ter inzage ligt. Moergestel, 2 november 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Promotie Glasbak. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verle nen aan: - W.J.J. Wolfs, Postelstraat 20 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie A, nummer 4331, gelegen aan de Postelstraat 20, een woning te verbouwen. Het bouwplan ligt vanaf 3 november 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 2 november 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Op zaterdag 5 november 1988 organiseert CV ’de Dorstvlegels’ haar jaarlijkse Prinsenbal met daar in de Prinsenverkiezing. Op deze avond, die om 20.30 uur aanvangt, zal om 21.30 uur Prins Driek Den Eerste aftreden. Samen met zijn hofhouding en de bezoekende verenigingen zal hij op waardige wijze afscheid nemen. Omstreeks 11 over 11 zal dan de nieuwe Prins van CV ’de Dorstvlegels’ zijn opwachting maken voor het nieuwe seizoen ’88/’89. Graag nodigen wij u uit op deze avond, om sa men het glas te heffen met onze nieuwe Prins op weg naar een gezellig en sfeervol karnaval. Plaats van handeling is café ’t Centrum, en is gra tis toegankelijk. Door de suggestie van de SPM om haar te ver plaatsen en te combineren met een wegrestaurant was de molen uiteraard gespreksstof in de be schouwingen. Zowel het college als de overige raadsleden wijzen het idee van de hand. De raad wenst de toch wel ’dure’ molen in stand te hou den op de plaats waar hij staat. Zij wacht met be langstelling een ’molennota’ af. moergestel Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. Op zondag 13 november a.s. vindt in ons dorp het 6e ’Blaaskapellenfestival Midden-Brabant’ plaats, wederom georganiseerd door carnavals vereniging ’De Pierewaaiers’. Dit inmiddels al traditionele muziekfeest is in 6 jaren uitgegroeid tot een van de grootste periodie ke evenementen van Moergestel. Vorig jaar trok het concours een voor plaatselijke begrippen on gekend hoog aantal bezoekers. Toen kwamen en- tenstrijd om de wisselbeker en de overige prijzen aan te gaan. Hieronder bevinden zich enkele in het genre zeer uitgelezen muziekgezelschappen uit de streek, waaronder ’De Möllekus’, ’De Vip- Kus’ en ’De Buntstekers’ uit de schónste stad van ’t laand en ’Z.O.O.I.’ uit Berkel-Enschot, die eerder al ervaring opdeden in Moergestel. Vermeldenswaard is ook het debuut van de ’thuisclub’, het snel in kwaliteit groeiende blaasorkest ’d’Ambiejans’, dat er op is gebrand een goed resultaat neer te zetten. Eigenlijk zijn alle 12 deelnemende kapellen het ten volle waard hier genoemd te worden maar het bes te is dat u ze allemaal komt beluisteren. Dan beleeft u een onvergetelijke muzikale hap pening. Het 6e ’Blaaskapellenfestival Midden-Brabant’ vangt aan te 16.00 uur en speelt zich af in de zes horecabedrijven die in het hart van ons bij tijd en wijle zeer gezellige dorpscentrum zijn gelegen. Op zondagmiddag en -avond 13 november is er die gezelligheid in elk geval. Als pure amateur- muzikanten, die in de blaasmuziek hun hobby en hun passie vinden, elkaar in groepsverband de loef proberen af te steken, is er sprake van een klankkleurig spektakel, dat vele dorpsgenoten niet zullen willen missen. Een deskundige jury beoordeelt de blaaspresta- ties van de deelnemende gezelschappen en zal omstreeks 20.30 uur in zaal Hans de Brouwer op ’t Rootven de prijswinnaars bekend maken. Het muziekfeest is omgeven met een tumult dat bij zulk een concours hoort. Een soort straatparade van de tussen de zalen op en neer trekkende kele duizenden muziekliefhebbers af op de spe cifieke toon die hier het festival maakt. De sfeer was grandioos; passend bij de massaliteit van het gebeuren. Ook voor het 6e festival in successie zijn de verwachtingen opnieuw hoog gespannen. De organisatoren hebben weer alle voorwaarden geschapen om een geweldige ambiance te verze keren. Maar liefst 12 knotsgoede blaaskapellen komen naar ons dorp om hier met elkaar de no- Buurtkwis 20.15 uur Den Boogaard. Zondag 6 november Hobbybeurs Oistelvoirtjes Den Boogaard. Zaterdag 12 november Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. Zondag 13 november Blaoskapellenfestival georganiseerd door de Pie rewaaiers. in nieuwbouw te investeren? Daar staat tegen over dat een nieuw initiatief optimale voorwaar den moet kunnen krijgen om een start te maken. Aankoop grond voor de lokatie aan de Prinses Margrietstraat werd goedgekeurd. Definitief besluit over nieuwbouw of semi-permanent was nog niet aan de orde. Door benoeming van drie raadsleden is nu de sa menstelling van een werkgroep inzake de oprich ting van een openbare basisschool bekend: Voor zitter wethouder Smits, ambtelijk secretaris W. Pellis, namens ouders mw. C. Biesheuvel-Dek- kers, dhr. L. Kuijpers en P. Ogtrop, namens de raad mw. R. Bergman-v.d. Loo, dhr. C. de Veer en mw. B. Denissen-Welten. Schaatsbaan Voor de raadsvergadering bood de jeugd van schaatsvereniging ’De Vennen’ een petitie aan met een groot aantal handtekeningen voor reali sering van een schaatsbaan annex parkeerplaats bij het nieuwe jeugdgebouw aan de Bosstraat. Binnen het maximale krediet voor het jeugdge bouw was realisering niet mogelijk, zodat de bur gemeester en wethouder Mulders moesten con cluderen dat het niet door kon gaan. Wethouder Smits vindt dat het wel door moet gaan, hetgeen in feite verruiming van het krediet noodzakelijk maakt. Omdat in verband met de technische uit voering nu een besluit nodig was, werd het be nodigde krediet door de raad alsnog beschikbaar gesteld. blaaskapellen in volle klank; korte hevige muzi kale intermezzo’s na de opvoering van de com- petitienummers, toegiften, verzoeknummers en zovoort. De beuk erin. Voor degenen die op zondagmiddag 13 novem ber present zijn om zich van café naar café te laten meevoeren op de klanken van enkele hon derden enthousiaste muzikanten, zal er veel te genieten zijn. Het Blaaskapellenfestival Midden-Brabant, waarvoor onze eigen vereni ging van ’Pierewaaiers’ tekent, zal zijn intussen verworven faam zeker andermaal waarmaken. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 25 oktober 1988 hebben besloten: 1aan D.J.E. Ketelaars, Oirschotseweg 65 te Moergestel, te verlenen een vergunning in gevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een varkensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie F, nummer 267, plaatselijk bekend Heizenschedijk; 2. aan M. Erven, Heuveldwarsstraat 2 te Moergestel, te verlenen een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensmesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage be horende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie A, nummer 2765, plaatselijk bekend Heuveldwarsstraat 2; 3. aan Gebr. Ketelaars, Kerkstraat 10 te Moergestel, te verlenen, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een slagerij, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummer 3714, plaatselijk bekend Kerkstraat 10; 4. een door H.J.A.M. de Brouwer, Oirschotseweg 69 te Moergestel, gevraagde vergun ning tot het oprichten en in werking houden van een pluimveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummers 174, 175 en 176, plaatselijk bekend Oirschotseweg, te weigeren. De vergunningen zijn verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De onder 4. gevraagde vergunning is geweigerd in het belang van het voorkomen en be perken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken ter inzage, en wel tijdens kan tooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van genoemde afdeling. Moergestel, 2 november 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Milieu, reiniging, riool Ook de gemeenteraad van Moergestel heeft haar zorgen over het milieu. Zij wacht met belangstel ling de milieunota af om dit onderwerp verder te kunnen uitdiepen. Hoewel thans de gemeente weer verder verwij derd is van kostendekkende opbrengsten voor reiniging blijft de raad tot streven naar het prin cipe ’de vervuiler betaalt’. Aan verhoging van de reinigingsrechten valt dan ook niet te ontkomen. Indien door privatisering de kosten kunnen wor den verlaagd, dient het huidige kontrakt met de gemeente Oisterwijk voor 1-1-1989 te worden op gezegd. De raad stemde in met de verhoging van riool rechten en bouwleges. T31 Het is hard nodig om met snelheidsbeperkende maatregelen te komen om de veiligheid op de T 31 te bevorderen. De raad wenst op korte termijn een deskundig advies om daadwerkelijk iets te doen. De tijd om te filosoferen over ’mogelijke oplossingen’ is voorbij. Er dient besluitvorming plaats te vinden. Fietspaden Er zijn voorlopig geen financiële middelen voor handen om een fietspad naar Tilburg te voltooi en. De gedachte aan een fietspad naar Oirschot moet worden vergeten. Een verbinding School- straat/Papenacker/Hertog Jan School komt er wel. Een oversteek naar het Groot Bungalowpark is voorlopig van de baan. De raad besloot zich wel aan te sluiten bij het samenwerkingsverband Midden-Brabant inzake aanleg en onderhoud van recreatieve fietspaden. Zij deed dit meer uit solidariteit (CDA en PGB) dan uit puur plaatselijk belang. De WD en SPM waren tegen. Mispelbos Tegen de wil van het college besloot de raad met name door toedoen van CDA en PGB tegemoet te komen aan de wens van de bewonders om aan het Mispelbos een troittoir aan te leggen. MTV Stokeind Na enige discussie ging de raad tegen de klok van twaalf uur akkoord met de overdracht op erf- pachtbasis van het tennispark Stokeind aan de Moergestelse tennisvereniging Stokeind. Daar mee is het eerste schaap ten aanzien van privati sering over de dam. De raad nodigt het college uit nu ook snel zaken te doen met Audacia. In de wetenschap niet volledig te kunnen zijn in een verslag van een vergadering van zeven uur, wil ik het hierbij laten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7