Buurtkwis a.s. zaterdag Buurtverenigingenkwis 1988 Handtekeningen- aktie Dorpsvernieuwing krijgt meeste aandacht in de Raad Aphrodite Eerste Communie 1989 Eremedaille in goud Zondag 6 november 1988: hobbybeurs De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Praktijk voor Fysiotherapie H.G. Wevers/G.J. Schimmer is m.i.v. 31 oktober verhuisd! r Brillen Jan v/d Wiel en Christian Roosen in ’Wedden Dat...?’ F a.s. Zaterdag 5 november 20.00 uur in ’Den Boogaard’ Voorverkoop van plaatskaarten a f 3,— p.p.: Pryma Discount Denissen, Groentehal Crisje en M. Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. Muzikale medewerking: Familie Kerkhof Nieuw adres: Prinses Beatrixstraat 23a, Moergestel, Tel. 04243-1624 Raadsvergadering 28-10-1988 Dorpsvernieuwing Contactlenzen De Lind 35a, OisterwijkTel. 04242-84899 12 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. huis-aan-huis verspreid in Moergestel vervolg op pagina 7 De heer C.A.J. van Gorp (74), van Rijckevors- sellaan 3, kreeg afgelopen vrijdag uit handen van de burgemeester van Tilburg, mr. G. Brokx, de eremedaille in goud verbonden an de orde van Oranje Nassau. Kees van Gorp ontving deze onderscheiding ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van Van Gorp-Bolsius B. V. te Tilburg. Het bedrijf dat hij stichtte en dat op 1 november a.s. 40 jaar bestaat. ’Werkgroep Eerste Communie’ Kontaktpersoon: Mia Erven, Raamackerstraat 4, tel. 1186. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 L<X. den. Dat zult u a.s. zaterdag kunnen zien. Iedereen welkom Iedereen die zin heeft in ’n avondje ontspanning is van harte welkom. Voor de muzikale verzor ging tekent de familie Kerkhof uit Oirschot, ter wijl de komische noot zal worden verzorgd door Ad de Beer en Frans de Bresser, twee personen die hun sporen op dit gebied zeker al verdiend hebben. In enkele laatste edities van Moergestel Nieuws hebt u integraal kennis kunnen ne men van de algemene beschouwingen van de politieke partijen en van het antwoord hierop door het college van burgemeester en wethouders. In de vergadering van af gelopen vrijdag kon mondeling in tweede termijn gereageerd worden op het ant woord van B en W en op de beschouwingen van de partijen. Waar mogelijk worden dan zaken gedaan en besluiten genomen. In voorgaande jaren kon u hiervan rechtstreeks getuige zijn via MTV. Nu zult u het moeten doen met dit verslag. tempo waarin en wijze waarop wordt door partij en verschillend gedacht. Dit heeft de laatste tijd zelfs geleid tot enige politieke spanning binnen de coalitie over de positie van wethouder Mulders (CDA). De PGB en WD verwijten hem te wei nig daadkracht. Die spanning werd met name door de PGB weggenomen door te verklaren dat de wethouder zijn karwei af mag maken. Niettemin waren PGB en WD van mening dat 1989 reeds een ’doejaar’ moest zijn, desnoods op onderdelen. Dit laatste gaf wethouder Mul- Dus de kinderen hebben toch goed hun best ge daan, want 1 van de 11 was er toen nog tegen. Ik wens namens Moergestel Nieuws en alle be woners van Moergestel de kinderen van de schaatsclub heel veel succes. Ik vind dat ze niet meer konden doen. Maudy Oerlemans (Zoals elders in deze uitgave te lezen is aan de wens van de jeugd intussen gehoor gegeven, red.) Als ’Werkgroep Eerste Communie’ richten wij ons tot u met dit bericht om u te vertellen dat er enkele ouderavonden zijn gepland in verband met de voorbereidingen op de Eerste Communie. Hierbij willen wij u heel graag uitnodigen voor onze eerste ouderavond op: dinsdag 8 november a.s. om 20.00 uur in de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan. Op deze avond is de definitieve aanmelding van uw zoon of dochter. Pastor v.d. Broek zal op de ze avond de inleiding verzorgen. De onkosten rondom deze Eerste Communie zullen 15,— bedragen. Wilt u zo goed zijn dit bedrag op de ze ouderavond van 8 november te voldoen. Mocht u onverhoopt verhinderd zijn voor deze avond, dan ontvangen wij daarvan graag een be richt op onderstaand adres. U bent allemaal welkom op dinsdag 8 november a.s. ’Wij willen een ijsbaan, wij willen een ijsbaan’, zo stonden ongeveer 12 kinderen van schaats club ’De Vennen’ op de stoep van het gemeen tehuis. Zij hadden ruim 400 handtekeningen verzameld om de burgemeester te overtuigen dat er meer kinderen (en ouders) de ijsbaan wilden hebben. Eindelijk mochten ze naar binnen toe. Ze moesten naar de trouwzaal en gingen daar zit ten. Frank van Riel hield een mooie toespraak dat de raadsleden toch nog eens moesten overwe gen. Toen Frank klaar was begon de burgemeester te praten. ’Zo’n ijsbaan kost natuurlijk wel wat ex tra’s, namelijk f 35.000, ’En als de ijsbaan er is, zijn er altijd wel veel auto’s van vaders en moeders die hun en hun kin deren wegbrengen en waar moeten die dan blij ven?’ De burgemeester en mr. Mulders waren er alle bei tegen dat er een ijsbaan komt. Maar de burgemeester mag niet meestemmen met de 11 raadsleden. Het Rijk heeft gelden beschikbaar voor stads- en dorpsvernieuwing, die via de provincies verdeeld kunnen worden voor de gemeenten. De subsidie- post is beslist geen vetpot. Het vergt van de ge meenten een aanzienlijke greep uit de eigen mid delen. Alle partijen vinden dat er iets aan gedaan moet worden. Voor Moergestel kunt u dan het beste denken aan een reconstructie van het centrum (St. Jansplein, Kerkstraat, Rootven). Over het Kaarten in voorverkoop Plaatskaarten (a 3,p.p.) zijn in de voorver koop reeds verkrijgbaar op de bekende adressen, a.s. Zaterdag vanaf 19.00 uur zijn ze ook aan de zaal verkrijgbaar. Gezien het enorme bezoekersaantal van de laatste jaren heeft buurtvereniging de ’Oistel- voirtjes’ gedacht er weer goed aan te doen om een hobbybeurs te organiseren. De doelstelling van deze beurs is om mensen die om welke reden dan ook beschikken over een be paalde hoeveelheid vrije tijd, ideeën aan te dra gen waarmee ze deze vrije tijd op een leuke en aangename manier kunnen doorbrengen. Tevens kunnen mensen met een hobby ervarin gen uitwisselen met de deelnemers. Het is de organisatie gelukt om dit jaar weer een zeer gevarieerd aanbod van hobby’s te presente ren. Het totaal aantal deelnemers is 23 en ze ko men uit heel Brabant. De volgende items zult u er kunnen vinden; stoommachines, schilderkunst, poppenmaken, diverse verzamelingen en nog vele andere. Ook zullen er doorlopend demonstraties te zien zijn. De beurs zal gehouden worden in de zalen van ontmoetingscentrum Den Boogaard in Moer gestel. Om de gemaakte kosten gedeeltelijk te dekken kunnen we niet om een entreeprijs heen. Deze hebben we zo laag mogelijk gehouden zo dat het voor een ieder mogelijk is om een kijkje te komen nemen op 6 november in Den Boo gaard. De entree bedraagt: kinderen tot 12 jaar 0,50; 12 jaar en ouder 2,—. Dus niet vergeten om a.s. zondag een bezoek te brengen aan deze beurs die vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur geopend is. Wedden Dat...? ’n Afwisseling tussen de spelrondes door is het spectaculaire ’Wedden Dat...?’ waarbij twee Moergestelnaren getest worden op hun specifieke kennis van een door hen zelf gekozen onderwerp. Jan van de Wiel en Christian Roosen durven de uitdaging aan. Over welke onderwerpen het in dit verband gaat laten we nog even in het mid- ders de gelegenheid in een betoog zijn visie op dorpsvernieuwing te geven. Wil dorpsvernieuwing enige kans van slagen heb ben, zo stelde hij, zal men moeten komen tot een integraal, de gehele gemeente omvattend plan, dat gedragen wordt door de bevolking. Verschil lende faktoren werken remmend in de voortgang in de plannen. Allereerst moet de vraag nog beantwoord worden met welk stedebouwkundig bureau verder gewerkt gaat worden, welke finan ciële middelen kunnen beschikbaar zijn en de mogelijkheden om te komen tot een al of niet ver keersluw centrum. In dit verband nam het CDA de term ’T 32’ in de mond, waarmee zij een oost- west ontsluiting bedoelde. Mulders zal zich sterk maken om vóór de volgende termijn van indie ning 1-10-1989 een plan gereed te hebben. De commissie financiën gaat bepalen over welk be drag de wethouder kan gaan beschikken. Onroerendgoedbelasting (OGB) Een tweede item dat als een rode draad door de beschouwingen liep was het al of niet verhogen van de OGB. Bij monde van de voorzitter hield het college een gloedvol betoog om de OGB nu met 3% te verhogen met het oog op de financië le moeilijkheden in de meerjaren begroting. Hij kreeg de raad echter niet plat. Geen verhoging dus. Theo op ’t Hoog (SPM) maakte in dit ver band een aardige vergelijking: Ik kan toch niet naar mijn baas gaan en zeggen: ’ik ben ruimer gaan leven, geef mij daarom maar meer salaris’. Zo werkt dat niet. Gemeentehuis Het gemeentehuis voldoet niet aan de eisen van deze tijd. Om hier iets aan te doen wil het colle ge 400.000,— reserveren. Dit bedrag moet al leen beschouwd worden als een indicatie. Voor lopig kan de raad hiermee instemmen, doch het college dient op korte termijn te komen met een programma van eisen. De raad wil zo snel moge lijk inzicht krijgen in wat haar boven het hoofd hangt. Vier ton is niet niks en bepaalt voor een groot deel mogelijkheden op andere terreinen (bv. Dorpsvernieuwing). Openbaar onderwijs ’Laat maar komen’, zo luidt het standpunt van het RK-schoolbestuur t.a.v. het openbaar onder wijs. In dit statium betekent dat vrij vertaald: ’Gemeentebestuur, los het maar op. Wij zijn niet bereid tot denominatie van een van onze scholen en het beschikbaar stellen van lokatie. Dit is het resultaat van de kontakten van wethouder Smits (PGB) met het RK-schoolbestuur. Het CDA be oordeelt deze situatie door te stellen: het gaat ten koste van de een of de ander. Moergestel is te klein voor 4 basisscholen (daar is iedereen van overtuigd). Of het openbaar onderwijs is levens vatbaar en daardoor leegloop bij het bijzonder onderwijs, of omgekeerd. Is het dan verstandig ■rcazal Givenchy Se Missoni Nat Ray-Ban Roden- Jpina Atrio Benetlon Gu^^J^uïeTCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Nat-Nat Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartip^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^'Lny iGil;i Jaguar K^i^Lacoste N^Jal Je# atou J.rsche Ra^T/.i |.^^nslock a.s. Zaterdag om 20.15 uur begint in ’Den Boogaard’ de jaarlijkse strijd om de ’Moergestel-Nieuws’ wisselbeker die de inzet is van de Buurtkwis 1988. Acht buurtverenigingen nemen deel aan vijf verschillende spelonderdelen. De spelrondes De te spelen rondes zijn: Moergestel, Algemeen, Sport, Micro Macro en Mistery Guest. Sport is nieuw en in de plaats gekomen van de Muziekronde. Wel zijn enige muziek vragen on dergebracht in Algemeen. WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 13e Jaargang - Nr. 546 B iw

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1