Beantwoording Algemene Beschouwingen 1989 fe wis I Ho< Soc Ma Ho< Voll Hoofdfunktie 5 Kuituur en Rekreatie Hoofdfunktie 3 Economische Zaken Hoofdfunktie 4 Onderwijs MOI 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA 8 vervo vervolg van pagina 7. c vervolg op pagina 9. Centrale antenne De eigenaar van camping Bosfazant heeft te ken nen gegeven zijn camping niet op het net te zul len aansluiten. De voorlichting met betrekking tot de C.A.I. welke op korte termijn zal starten zal zowel over de ontvangstmogelijkheden van televisie als ra dio gaan. Openbare verlichting De fase van de openbare verlichting 1989 is reeds in 1988 door de aannemer gerealiseerd. De finan ciële afwerking dient echter nog in 1989 plaats te vinden. aanwonenden tot een oplossing van de gesigna leerde problemen te komen. Uitgangspunt hierbij is voor ons kollege dat het instellen van éénrichtingsverkeer in de Krijten- bogtstraat geen adequate oplossing vormt. logische inpassing van de nieuw te bouwen school zal vanzelfsprekend aandacht worden besteed aan de verkeersveiligheid. Wij stellen ons voor t.a.v. zaken betreffende de organisatie van het nieuwe schooljaar overleg te plegen met het school bestuur ten einde hierbij een gezamenlijke werk wijze te volgen en een ongezonde konkurrentie te voorkomen. Er is sprake van een lichte stijging van het aan tal Moergestelse deelnemers. De muziekschool verwacht dat deze stijging zich in de nabije toe komst voortzet. Met deze instelling hebben wij overigens de afspraak gemaakt meer publiciteit en voorlichting te verstrekken in Moergestel. Uit het overzicht kunt u eveneens zien dat Moer gestel in verhouding nog steeds een achterstand heeft ten opzichte van de andere gemeenten. Niet vergeten mag echter worden dat vanuit Moer gestel veel personen in Tilburg soortgelijke kur- sussen en opleidingen volgen. Subsidies/huur sportakkommodaties Een konsept-subsidieverordening is in voorberei ding en zal u gelijktijdig met een voorstel over de huurtarieven worden voorgelegd. De thans in de primitieve begroting opgenomen bedragen voor de huur van sportakkommodaties wijken overi gens af van het raadsbesluit van 30 september jl. omdat daarbij alleen de tarieven voor de sportzaal zijn verhoogd. bijdrage Moergestel 1984 34.794 1985 37.180 1986 40.530 1987 51.777 1988 38.000 1989 47.935 gemid. aantal LI M’gestel idem Haaren 152 (10,7) 162 (10,0) 171 (9,5) 160(11,2) 11% voor hierbij de door u gevraagde aanvullende in formatie met name v.w.b. het historische kosten- overzicht te verstrekken. Eerst daarna zal deze nota aan uw raad worden voorgelegd. Thans merken wij reeds op, dat wij een verplaatsing van de molen naar het plantsoen aan de overzijde van de Scheerman afwijzen. Naar ons oordeel is deze lokatie niet geschikt voor aanleg van een nieuwe molenberg en de ves tiging van een restaurant terwijl door de strijdig- idem U’hout 258 (14,7) 292 (16,2) 288 (16) 265 (17) 16% 654 (37,7) 713 (38,5) 712 (42,3) 672 (39,8) 40% idem O’wijk idem Berkel-En. 429 (30,1) 427 (28,1) 410 (29,3) 365 (24,8) 25% heid histor waarc words De vo tijdvoi de hoj kent v ouden Deze gestel» eventi steunf strijd. De tei enkele begroi appar: Inde i voorst bij ooi renbei Mini De in gen vi kontri krege maakt hulpv ceerd. sticht van ds hebbe fonds Flanl De be blekei jekt zi tie op 85 (6,6%) 97 (6,9%) 104 (8,8) 106 (8) 8% idem Milic De m voorbi wacht wordt totaal! indezs verbin cie en In de welke zijn ds Met b Progrt reeds Ruimt komm ze bes worde integr: lieunot waarb worde betrek aan ee stellen kenpa Sportzaal de Vonder Zoals ook al in de sportnotitie is vermeld, is een mogelijke uitbreiding danwel nieuwbouw van sportzaal de Vonder eerst op middellange termijn aan de orde. Wij hebben hiervoor al wel grond gereserveerd. Begin jaren negentig zal onderzoek verricht worden naar de behoefte en haalbaarheid van uitbreiding van de binnensportakkommoda- tie. Nieuw jeugdgebouw Bosstraat Tot op heden heeft regelmatig mondeling en schriftelijk overleg plaatsgevonden met de toe komstige gebruikers van de nieuwe vereniging aan de Bosstraat. Dit overleg zal zeker het eerste gebruiksjaar gekontinueerd worden. Hierbij ver wachten wij ook vanuit de verenigingen de nodi ge medewerking. Opname van de verlichting aan de Oisterwijkse- weg voor 1990 is geschied op basis van de door uw raad vastgestelde planning. Met het naar voren halen van deze openbare ver lichting kunnen wij instemmen. Bibliotheek Op 13 oktober 1988 heeft de beheerskommissie voor bibliotheekzaken de verdere voorbereidin gen voor de benoeming van aspirant-bestuursle- den voor het op te richten stichtingsbestuur besproken. In de komende weken zullen gesprekken plaatsvinden. Naar verwachting kun nen wij u in de vergadering van november a.s. een konkreet voorstel doen over de oprichting van de stichting en de invulling van de bestuurs- funkties. Schaatsclub De Vennen Bij het raadsbesluit tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de bouw van een nieuw verenigingsgebouw aan de Bosstraat is gesproken over de mogelijkheid om de aan te leggen par keervoorziening zodanig in te richten dat een ge bruik als ijsbaan tot de mogelijkheden zou beho ren. Hierbij is door ons kollege toegezegd dat u, zodra de ontwikkeling van meer- en minder- werk in de bouwkosten duidelijk zou zijn, een afzonderlijk voorstel voor de aanleg van een parkeervoorziening zou worden voorgelegd. Uitgangspunt hierbij was voor uw raad dat de beschikbare gelden primair aangewend zouden dienen te worden voor een zo optimaal moge lijk Verenigingsgebouw. Uit een inmiddels op gemaakt tussenoverzicht van het meer- en min- derwerk zoals dit overzicht bij de raadsstukken ter inzage is gelegd, blijkt dat een bedrag van cir ca 15.000,— aan meerwerk mag worden ver wacht. Dit meerwerk vindt in hoofdzaak zijn oorzaak in extra voorzieningen op basis van de bouwverordening, i.v.m. de brandveiligheid en t.b.v. een stroomvoorziening voor de ter plaatse te parkeren kermiswagens tijdens de jaarlijkse kermis. Dit betekent dat van het en beginsel be- Privatisering sport-akkommodaties In de vergadering van 28 oktober 1988 zullen wij u het voorstel tot privatisering van het tennispark voorleggen. Zoals eerder besproken zullen inzake de privati sering van SV Audacia meerdere mogelijkheden nader bekeken worden, en worden voorgelegd aan de vereniging. Daarna kunnen wij u, nadat de betreffende kommissies advies hebben uitge bracht, terzake een voorstel doen. Molen De nota molenzorg die reeds in de kommissie Kulturele zaken is behandeld zal nog aan de or de gesteld dienen te worden in de kommissies Fi nanciën en Ruimtelijke Ordening. Wij stellen ons Monumentenzorg Wij hebben schriftelijk bezwaren ingediend bij Rijksmonumentenzorg tegen de voorgenomen bouw/sloopplannen van Stanislaus. Daarnaast heeft op 5 oktober 1988 overleg plaatsgevonden met de Rijksdienst voor Monumentenzorg over het behoud van met name de derde vleugel (met daaronder de laatste restanten van het voormalige kasteel Nieuwenhof). Besloten is een bouwkun dig en kultuur-historisch in te stellen waarna kontakt zal worden opgenomen met de kongre- gatie om te komen tot een aanvaardbare oplos sing. De kommissie kulturele zaken zullen wij terzake op de hoogte houden. Op korte termijn zal uitvoering worden gegeven aan de herstelwerkzaamheden aan het Pastoors- paadje. Deze werkzaamheden zullen grotendeels in het kader van het leerlingstratenmakersprojekt worden uitgevoerd. Wij zullen plannen voorbe reiden om te komen tot herstel van het Van Hul- tenspaadje. Daarnaast is momenteel een plannetje in voorbe reiding voor renovatie van de hervormde begraaf plaats nabij de Industrieweg. Wij hopen u hier omtrent op korte termijn nader te kunnen infor meren. Streekmuziekschool Hieronder volgt desgevraagd een overzicht van de uitgaven, het aantal deelnemers uit Moergestel en vergelijkbare gegevens van de andere deelne mende gemeenten: Viskuit De totale investeringskosten bedragen 86.040,—. Van het rijk zou hiervoor een maxi male subsidie van 75% mogelijk zijn. Ons kollege is in principe alleen bereid medewerking te ver lenen aan het aanbrengen van een taludbescher- ming en het afwerken van de oevers en omlopen. Over deze kwestie moet nog overleg worden ge voerd met de hengelsportvereniging. Nadat de betreffende kommissies advies hebben uitge bracht zullen wij te zijner tijd met een voorstel komen. Toerisme Wij zijn van oordeel dat voor onze gemeente geen aktief wervende rol op dit terrein weggelegd mag zijn, doch dat via het S.M.B. wordt bijgedragen aan de toeristische ontwikkeling van de regio Midden-Brabant, waarvan de speerpunten elders zijn gelegen. Bij de uitwerking van de in het ka der van de stads- en dorpsvernieuwing te ontwik kelen plannen en bij de ontwikkeling van de naar ons oordeel wenselijke partikuliere initiatieven, met name van de zijde van de winkeliersvereni ging, dient zodanig vorm te worden gegeven aan de dorpskom - met handhaving van het dorpsei- gene - dat voor passanten ook Moergestel aan trekkelijk wordt om te bezoeken. Notitie Economische Aangelegenheden Zoals wij u al eerder hebben medegedeeld zullen wij op korte termijn een notitie m.b.t. economi sche aangelegenheden voorleggen aan de onlangs gewijzigd samengestelde kommissie Economi sche Zaken. In deze notitie zal vanzelfsprekend aandacht worden geschonken aan het werkgele genheidsbeleid. Hierbij merken wij reeds nu op dat op basis van het Rijks- en Provinciaal planologisch beleid bin nen het gebied van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant voor een bedrijfsterrein in on ze gemeente slechts de taak is weggelegd om de plaatselijke vraag naar bedrijfspercelen op te van gen. Hoewel wij met u het niet doorgaan van de uit een oogpunt van Stads- en dorpsvernieuwing zo belangrijke verplaatsing van de Avang Schoen fabrieken naar het Bedrijventerrein De Sonman betreuren, zijn wij anderzijds verheugd dat wij thans adequaat kunnen reageren op de behoefte aan bedrijfsterrein bij onze plaatselijke onderne mers. Zoals ook besproken in de kommissie Ruimtelij ke Ordening achten wij het niet mogelijk en wen selijk om een aktief wervend industriebeleid ge richt op het aantrekken van bedrijven van elders te voeren. schikbare bedrag van 50.000,— voor de par keerplaats slechts 35.000,— resteert. De kosten van aanleg van een parkeerplaats welke te vens geschikt is om te dienen als ijsbaan worden becijferd op afgerond 70.000,—. De meerder heid van ons kollege is van oordeel dat de par keervoorziening gerealiseerd dient te worden bin nen het nog beschikbare krediet van 35.000,— hetgeen betekent dat gezien de financiële positie van de gemeente en bij afweging t.o.v. andere prioriteiten geen extra gelden beschikbaar gesteld dienen te worden teneinde de parkeerplaats mede geschikt te maken om te dienen als ijsbaan. Wethouder Smits is van oordeel dat, nu zich de gelegenheid voordoet om ter plaatse een parkeer plaats te realiseren die geschikt is om mede te die nen als ijsbaan, hiervoor binnen de begroting 1988 de benodigde extra financiële ruimte gevon den zal dienen te worden. Fietspaden Het zal ook uw raad duidelijk zijn dat wij een groot voorstander zijn van realisering van de fietsverbinding Moergestel/Tilburg. Gezien de beperkte beschikbare financiële middelen be hoort realisering vooralsnog niet tot de mogelijk heden. Uit recent gevoerd overleg met het S.M.B. inzake de integratie van het IRO Bra bants Centrum in het S.M.B. en de mogelijke realisering van deze fietsverbinding in dit ver band is gebleken dat ook dit niet tot de mogelijk heden behoort. Om financiële redenen achten wij ook het op enigerlei wijze opnemen van een fiets verbinding naar Oirschot niet reëel. Met relatief beperkte middelen kan echter wel de fietsverbin ding Schoolstraat/Papenacker/Hertog Jan School worden gerealiseerd. T.b.v. dit tracé zijn geen aankopen in het Groot-bungalowpark verricht. Openbaar onderwijs Inmiddels heeft het Kollege van Gedeputeerde Staten goedkeuring verleend aan het besluit van uw raad tot opneming van een openbare basis school in het plan van scholen. De verdere voorbereiding daarop zal door ons met ter hand worden genomen. Daarbij zullen wij ons laten bijstaan door een werkgroep. Over de formatie daarvan kunt u op korte termijn een voorstel van ons verwachten. Wij blijven ook voor deze school streven naar een zo optimaal mogelijke huisvesting. Bij de plano- -y-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 8