Wandelen door de natuur Buro ’76 SLAGERIJ KETELAARS B.V. s I Trots. ZN. 6.50 MACHINESCHRIJVEN 10.50 1.00 2.55 2.75 Instituut A. Klomp-Vorselaars Wie drukt huwelijkskaarten en geeft daar ’n felicitatiepakket bij kado? K.P.J. nieuws Speelgoedbeurs! N De Rietvoorn: penningmeester zag Abram De ’Messiah’ door het Tilburgs Vocaal Ensemble SCOUTING NIEUWS 1 er R JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Jan van Velthoven Bn Oisterwijkseweg 43, Moergestel, Tel. 04243-2268 Gazelle maakt fietsen leuker ar!! N I aal TAFELBESTEK van blijvende waarde! cassettes in zilver en roestvrijstaal. Bestel tijdig JAN VAN VELTHOVEN Schoolstraat 3, Moergestel Deelnemer St. Nicolaasaktie LEVERKAAS RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD FRIKANDO OF VARKENSLAPPEN MALSE ROSBIEF De Speerdistel 7 Bezoekerscentrum Oisterwijk Berty Bookelmann exposeert in bezoekerscentrum Oisterwijk GINA2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA 3 el stel a het speelgoed. er - aanvang doorlopend voor zover er ruimte is - individuele opleiding - tienvingersysteem, blind - diploma’s Associatie S.M.K. Kerkstraat 21 Moergestel intstop- e werk- ien-Oost centrum niferen 2-13 uur r. com- ibloem, jn belo- kske 1, e >er- Philips Vingboonsstraat 4 te Tilburg (op circa 5 minuten afstand van station N.S.) Telefoon 013 - 35 32 43, b.g.g. 43 52 57 Kabouters 12 oktober Woensdagavond was het weer zover. Om half 7 was het weer kabouters. Eerst hebben we zoals gewoonlijk geopend, met het liedje Bambilië. Toen werd ons verteld door de leiding wat we gingen doen. Deze week was het reklame-spot jes die we zelf in elkaar moesten zetten. Daarna was er nog tijd over die we opvulden met Nachtwacht. Toen was het alweer 8 uur en gingen we sluiten. Het was erg leuk geweest. 19 oktober Natuurlijk gingen we weer openen. Daarna werd ons verteld wat we gingen doen. We gingen mas kers maken van papiermachee. Al onze handen plakten van alle kanten. Toen dronken we nog een kop thee of ranja en gingen sluiten. Het was weer gezellig geweest. sopraan countertenor tenor bas om Wij hebben voor u enkele modellen 1988 voor SPECIALE PRIJZEN. Zie onze showroom! ifel, sa jubelen, 1785. jlijsten; Galerie 2-84228 en do. ijden op .-.Zo- olstraat j 5 no t(Z3,- jentehal UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks Weekaanbiedingen van 27 okt. tot 2 nov. 1988 500 gram 500 gram GERO Leukal die belangstelling voor mijn n'euwe fiets. Alleen al voor die complimentjes trek ik ér hele dagen op uit. \j Op mijn Gazelle. V\ 11 Kies 'n Gazelle bij: Mogen wij u nog even herinneren aan de speel goedbeurs in ’Den Boogaard’ op donderdag 27 oktober 1988, in Moergestel. Programma: 15.00-17.00 uur: inleveren van het speelgoed. 19.30-20.30 uur: verkoop; iedereen is welkom, behalve kinderen. 22.00-22.30 uur: afhalen van het niet verkochte speelgoed en afrekenen. Hebt u nog vragen? Neem dan kontakt op met Rieki, tel.: 04243-2647. In de flora is de grootste familie die van de sa- mengesteldbloemigen oftewel de composieten. Ze worden alleen door de Grassen overtroffen. Kenmerk van deze composieten-familie is de bloeiwijze. Elke bloem bestaat uit een aantal klei ne bloempjes. Vandaar de naam: samengesteld- bloemigen. Bepaald geen gemakkelijke familie want er zijn nogal wat planten, die veel op el kaar lijken. De Speerdistel hoort ook bij de composieten thuis. Hij is een tweejarige plant. Het eerste jaar alleen de wortels en een korte stengel met bla deren en in het tweede jaar een langere, gegroef de stengel met bloemen en vruchten. Neemt u maar rustig aan, dat iedere plant mooi is. Ook de Speerdistel. De naam wijst naar de vorm van het blad. Pluk eens een stengel (heel voorzichtig!) en bekijk hem met een loupe. De van 10.00-17.00 uur; woensdagmiddag van 13.00-17.00 uur; eerste Kerstdag en 1 januari gesloten. plant, die meer dan een meter hoog kan worden, heeft bladeren, die onregelmatig veervormig zijn ingesneden. Ieder bladpunt eindigt met een ge le, scherpe naald. De bladeren zijn aan de bo venkant sterk behaard en naar het uiteinde van het blad gericht. Ook de stengel is stekelig. De plant wordt ook wel Putterstekel genoemd. Putters bezoeken de Speerdistel en pikken er de zaden uit. Ondanks het feit, dat deze distel nu niet bepaald een plant is, die je zo maar kunt plukken, is hij met zijn paarse bloemen zonder meer mooi. De kabouters Uitslag Kleurwedstrijd Scouting Ondanks de moeilijke opgave om ’n keuze te ma ken uit de vele inzendingen is onze keuze geval len op Coen en Noortje Mees die een mooie kleurplaat hadden gemaakt. Jullie kunnen jullie prijs op komen halen op za terdag 29 oktober om 14.00 uur bij het KPJ club huis (bij de kerk). Tot dan, groetjes van de welpen en kabouter staf! Na twee weken afwezigheid is uw correspondent weer terug om het K.P.J. nieuws te schrijven. De K.P.J. heeft weer het volgende in petto, a.s. vrijdagavond is er weer de K.P.J.-kringdrop- ping, tijd en plaats van handeling is mij nu niet bekend, informeer even bij onze voorzitter Adrie Jonkers. Op zondag 6 november is er weer onze vertrouw de auto-oriëntatierit mede voor K.V.G., N.C.B. en K.P.J., tijd en plaats van handeling in het K.P.J. nieuws van volgende week. Op zondag, 27 november, geeft het Tilburgs Vo caal Ensemble onder leiding van Martien van Woerkum een uitvoering van de complete 'Mes siah’ van Georg Frederic Handel. Het grote en thousiasme, waarmee het publiek de uitvoering van vorig jaar begroette, mag niet zonder ver volg blijven. Handel voerde zijn favoriete werk zelf uit (vijf tig maal) met 30 zangers en een vergelijkbaar groot orkest. Het Tilburgs Vocaal Ensemble doet dit ook en is ervan overtuigd, dat deze grootse muziek op deze wijze zijn grootste zeggings kracht krijgt. De recensie van vorig jaar spreekt dan ook van een aangrijpende uitvoering. Het barokorkest Florilegium Musicum Rotter dam, dat ook met barokinstrumenten musiceert, heeft een uitstekende naam opgebouwd in Ne derland en Duitsland. Een optreden van een ba rokorkest is nog geen gewone verschijning bin nen het Tilburgse muziekleven; een confronta tie meer dan waard dus. De solisten, die het Tilburgs Vocaal Ensemble heeft aangetrokken, hebben zich toegelegd op de uitvoering en de interpretatie van het barokke oratorium. Het zijn: Hanneke Kansschieter Frans Blok Tony Klaasen Gérard Bernts Het concert vindt plaats op Tl november 15.00 uur in de kerk van ’t Heike te Tilburg. Het programmaboekje is tevens plaatsbewijs en kost 17,50. Voorverkoop bij: Spiero Muziekhandel, Willem II straat 4, Til burg, tel: 013-423223. Adagio, Heuvel 44, Tilburg, tel: 013-420031. Dhr. A. v.d. Boom, Beethovenlaan 52, Tilburg, tel: 013-553891. Mevr. A. v.d. Ven-Verkuylen, de Ripsstraat 11, Goirle, tel: 013-343254. Van 30 oktober 1988 t/m 15 januari 1989 expo seert Berty Bookelmann haar naaldkunst in het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten. Tevens kan men daar haar gedichten le zen. Bezoekerscentrum Oisterwijk is geopend: zaterdag, zondag en schoolvakanties uur; woensdagmiddag iling! in? Dan ipen. De t iets be- Men ziet de laatste tijd, met uitzondering van de Oostelvoortjes en de Papenacker, meer Abram- men dan Ooievaars in de Moergestelse voortuin tjes staan. Daar komt nog bij dat sommige halve- eeuwers, waarschijnlijk om hun nog blakende energie bij voorbaat aan banden te leggen, maar liefst met drie Abrammen tegelijk worden ver eerd, de een nog ouder en sukkeliger dan de an der. Zulk soort halve-eeuwers krijgt dan ook meestal van de weeromstuit een klap van de mo lenwiek en voor hen bestaat er dan ook maar één remedie: het lidmaatschap van De Rietvoorn se rieus nemen en de rust van de waterkant opzoe ken. Daar kun je misschien in eer en deugd je derde Abram mee bereiken. De H.S.V. De Rietvoorn heeft sinds afgelopen donderdag ook weer een nieuwe Abram in zijn gelederen. Dat is op zich niets bijzonders, want met de reeds voorradige Abrammen zouden ze daar het Blekven waarschijnlijk in een paar da gen kunnen leegvissen. In zijn voortuin aan de Tilburgseweg stond maar één Abram, maar wel een heel bijzondere: een hengelende grijsaard met het opschrift: Harrie is aan het afbouwen. Daar hebben ze bij De Rietvoorn nog niet zoveel van gemerkt. Of het moest zijn dat hij zich uit bescheidenheid wat matigt bij de concoursen om andere opkomende sterren niet bij voorbaat te ontmoedigen. Maar dan moet hij toch nog aardig wat afbouwen om voor de derde Abram aan het einde van zijn visserslatijn te komen. Abram heeft de bloemetjes - zijn tweede hobby - eens goed buitengezet. We zijn op het feest veel van de kersverse Abram te weten gekomen uit oude familiearchieven. Maar dat blijft natuurlijk onder ons. Zeker is dat er meer liters bier en an dere opwekkende drankjes aan Abram zijn geof ferd dan destijds beschuiten met muisjes aan de ooievaar. Voor deze gelegenheid was ook een nieuw koor in het leven geroepen - het negende of tiende in Moergestel? - met de toepasselijke naam ’De Zin gende Stekelbaarzen’ dat met muzikale begelei ding van het befaamde kwartet ’Herfst’ een ont roerende ballade op de nieuwe Abram ten geho re bracht. Een van de coupletten luidde: Ook schrijft hij menig stuk, over het visgebeu- ren; Hij neemt ze ammaol tuk, in geuren en in kleu ren. Neemt dit maar van mij aan: als hij er niet zou wezen: dan werd Moergestelnieuws maar half zoveel ge lezen. Harrieke, dè ge bedankt zèt, dè witte. Voor al les wat je voor de Rietvoorn gedaan hebt en doet. Helaas was onze gerenommeerde kroniekschrij ver bij deze gelegenheid niet beschikbaar. Daar om: een volgende keer beter!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3