9 9 Voorbereidingen Buurtverenigingenkwis bijna voltooid 1 Jongerenkoor y Moergestel I kt Trouwe lezers... Kinderboekenweek Van de Parochie Over de bevrijding van Moergestel J aarvergadering Kruisvereniging 29 Oktober 6e Moergestelse playback Genieten van Graad Galgedaad ld Aphrodite 1 '0 am 3 EL I J AN VAN VELTHOVEN Schoolstraat 3, Moergestel Deelnemer St. Nicolaasaktie van 12 t/m 22 oktober 1988 Uitslag onderlinge verschieting 1988 Gilde Sint Catharina Moergestel 13e Jaargang - Nr. 545 NA 8 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De Parochievergadering De leden van de parochievergadering gaan a.s. zaterdag de gehele dag naar het Monfortcentrum in Oirschot voor een bezinningsdag. De dag wordt geleid door Dr. H. Witte van de Theolo gische faculteit te Tilburg. De parochievergadering heeft besloten in de- maand november het onderwerp ’eenzaamheid’ extra in de aandacht van eenieder te brengen. Middels een affiche zal dit onderwerp onder ie ders aandacht worden gebracht. Er zal een bro chure verschijnen over dit onderwerp en in de diensten van het weekend van 12 en 13 novem ber zal dit ook het thema zijn. Verenigingen en scholen wordt gevraagd om eenzaamheid ook tot onderwerp van gesprek te maken. Door onszelf meer bewust te maken, wat een zaamheid is, welke gevolgen het kan hebben en hoe het misschien kan worden voorkomen kun nen we elkaar misschien wat van eenzaamheid bevrijden. Langs deze weg willen we Denus en Chantal al vast een hele fijne dag toewensen, ’mee goei weer’, en een goede toekomst samen met even tueel een nieuw ’kinderkoor’. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut I voor fabrieksprijzen Cassettes in zilver of Bestel tijdig roestvrijstaal Herstelwerkzaamheden aan de kerk Zoals u hebt kunnen waarnemen is opnieuw een gedeelte van het dak van de kerk vernieuwd. In verband met subsidieregelingen wordt deze restauratie in verschillende fases uitgevoerd. Bij de hevige regenval van vorige maand bleken er enkele lekkages te zijn, die niets met deze restau ratie te maken hebben. Ook deze lekkages moe ten hersteld worden. Al met al een tamelijk kost bare geschiedenis. En als het goed is zullen de klokken ook een beurt krijgen. De herstelwerk zaamheden de vorige keer hebben niet tot de ver eiste resultaten geleid: toen de monteur in zijn auto stapte, stonden de klokken al niet meer gelijk... De kinderboekenweek is weer voorbij. Van 12 t/m 22 oktober heeft de bibliotheek geheel in het teken gestaan van het thema: ’Kinderen, boe ken en musea, duizend dnigen achter deuren’ Groep 8 van basisschool Boszicht heeft de kin derboekenweek op 12 oktober geopend. Zij voer de een 9-tal toneelstukjes op. 200 Belangstel lenden hebben genoten van het succesvolle spel van deze kinderen. Tevens was dit ook de afslui ting van het ’leesprogramma Helden’. Hieraan hebben 238 kinderen deelgenomen. De prach tige tekeningen van alle ’heldenfiguren’ hebben de bibliotheek opgefleurd evenals de minimusea kleurplaten en de kijkdozen. Verschillende kinderen hebben dagelijks tijdens de uitlening hun verzamelingen tentoongesteld, zoals postzegels, stickers, insekten, etc. Verder was er een tentoonstelling van de bekroonde kin derboeken en van boeken die betrekking had den op het thema. Al deze boeken kunt u weer lenen. Al met al was het een zeer geslaagde week! Hartelijk dank namens de bibliotheek aan alle mensen, groot en klein, die daaraan hebben bij gedragen. U kunt nog deelnemen aan de publieksprijs d.i. het kiezen van uw favoriete dichter of dichteres. U maakt dan kans op een reis naar Rome voor 2 personen. Het deelnameformulier is verkrijg baar in de bibliotheek. Deze aktie loopt tot 2 no vember. Doe mee!! Winnaar van de Klaore-wisselbeker werd Gust Creusen, die van de te behalen punten (225) 224 punten wist te schieten, ook mocht hij het schild je van de klasse A in ontvangst nemen. Op de tweede plaats stond Hein Bruurs met 221 pun ten, die ontving hiervoor de beker van de A- klasse, op dë derde plaats kwam Kees Wolfs met 219 punten, en Theo Persoons met 215 punten bereikte hiermee een vierde plaats. Daarna kwamen de B-klasse aan de beurt, hier van werd Jan van Daelen met de vijfde plaats de best gekwalificeerde met 199 punten, en mocht hiervoor een schildje in ontvangst nemen, op de zesde plaats met 192 punten was H. Wolfs, die won hiermee de beker van de B-klasse. Op de ze vende plaats was Kees van Dijk met 189 punten, en achtste werd onze vrouwelijke schutster Toos Creusen met 176 punten, op de negende plaats Koos Ven met 173 punten, en met 172 punten kwam Ad op ’t Hoog Jr. op de tiende plaats. Tenslotte kwam de C-klasse aan de beurt, daar van kwam op de elfde plaats Martin van den Boo gaard met 170 punten, en die mocht ook een schildje in ontvangst nemen, dan Ben Meurs op de twaalfde plaats met 170 punten, die beloond werd met de beker van de C-klasse, vervolgens op de dertiende plaats Kees van Elderen met 169 punten, en Adrie op ’t Hoog Sr. met 141 punten kwam op de veertiende plaats, Peter op ’t Hoog Wzn. op de vijftiende plaats met 105 punten, Jo han van Daelen de zestiende plaats met 71 pun ten, en Harrie van Haaren met 67 punten stond op de zeventiende plaats, op de achttiende plaats Peter Wolfs met 51 punten, de negentiende plaats voor Jos op ’t Hoog met 27 punten, en tenslotte op de twintigste plaats Jan Bruurs met 11 punten. Het revolverschot werd ook gewonnen door Gust Creusen met 45 punten die hiervan de beker won, en de beker voor het schouderschot was voor Hein Bruurs met 45 punten. We mochten weer terugzien op een geslaagd sei zoen, en de Hoofdman dankte allen voor hun in zet en prestatie en met een bingo werd deze avond besloten. Donderdag a.s. (27 oktober) komt de repetitie te vervallen. Dit is namelijk de trouwdag van on ze dirigent. We verwachten wel iedereen om 19.00 uur bij d’n Tob, vanwaar we het bruidspaar gezamenlijk gaan feliciteren. Ieder een die in de gelegenheid is om bij de huwe lijksmis aanwezig te zijn (14.45 u., Mariakerk, de Schans te Tilburg) kan voor vervoer even kon- takt opnemen met Rianne of Liesbeth (04997- 72129). Op 16 november a.s. om 20.00 uur zal in het wijkgebouw van de Kruisvereniging Moergestel in de Beatrixstraat de jaarvergadering worden gehouden. Helaas is het in de afgelopen jaren een gegeven geworden dat er voor deze vergadering weinig, of liever geen belangstelling is. Dat lag misschien aan de manier van vergaderen, maar we willen daar graag verandering in brengen. Door allerlei veranderingen bovenin de organi satie van de Kruisvereniging is de taak van de plaatselijke Kruisvereniging een heel andere ge worden dan we gewend waren. Het geven van voorlichting in de vorm van cursussen en lezin gen over onderwetpen die met onze gezondheid te maken hebben is een nieuwe manier van ser vice verlenen. Voorbeelden hiervan waren een cursus voor mensen met slaapproblemen en ’wer ken aan eetgewoonten’. Onlangs is de cursus ’zie kenverzorging thuis’ van start gegaan. Er was zo veel belangstelling voor dat de cursus enige ma len herhaald zal worden. Al die andere aktivi- teiten die u al zo vertrouwd waren zoals: de hulp van de wijkverpleegster, het consultatiebureau, de zwangerschapsgym enz. gaan natuurlijk ge woon door. Een van de volgende cursussen zal zijn ’Mondig zijn in de gezondheidszorg’. Wij zijn blij dat mevrouw A. Donker-Maas uit Berkel-Enschot alvast een en ander wil vertel len over wat er in deze cursus aan de orde zal komen. Wellicht dat de interesse voor dit toch wel aktuele onderwerp meer van onze leden en toekomstige leden er toe zal brengen eens een jaarvergadering bij te wonen. Over de bevrijding van Moergestel is in de loop I der jaren al een en ander gepubliceerd, doch streekarchivaris Wuisman heeft een aantal bron- nen aangeboord met nieuwe gegevens. Daaruit blijkt b.v. dat de burgemeester van Son in Moer gestel ondergedoken zat en dat een der tankcom- mandanten die vanuit Oirschot Moergestel na derden later bisschop werd in de Engelse kerk. Men kan dat lezen in het nieuwe nummer van ’de Kleine Meijerij’, het blad van de heemkun dekring. Daarin vindt men van de hand van H. v.d. Zanden enige 18e eeuwse schandaaltjes uit Haaren, waar het betrof steekpenningen, die de dominee inde van toekomstige kerkmeesters. Over Oisterwijkse scheld- en spotnamen schrijft J. Oonincx, terwijl H. Smulders een en ander uit de doeken doet over een te vroeg gearriveer de prins Hendrik in Helvoirt in 1914. Dat Berkel-Enschot bepaald niet scheutig was met salariëring van haar veldwachter blijkt uit het feit, dat deze funktionaris in de vorige eeuw met almanakken langs de deur moest om zijn in komsten wat op peil te houden. Voor belangstellenden is ’de Kleine Meijerij’, te verkrijgen ad 6,50 bij ’de Spar’ aan het Root- ven. Kerkhof, die die avond naar Moergestel komt om ons te laten genieten van hun prachtige lied jes die ongetwijfeld voor een juiste stemming zullen zorgdragen. Danzkij de medewerking van diverse bedrijven is ook dit jaar de entree bijzonder laag geble ven, n.l. 3,— per persoon. Daar kunt u niet voor thuisblijven! Kaarten zijn in de voorverkoop reeds verkrijg baar bij Pryma Discount Denissen, Groente- hai Crisje en op ons redaktie-adres Oisterwijk seweg 43. We hopen ook u weer te mogen begroeten op de 6de Buurtverenigingenkwis 1988. De schelmenstreken van Tijl Uilenspiegel zijn bij iedereen bekend. Wanneer ze dan door Jan Naaykens omgezet zijn in een toneelstuk voor kinderen (en ook ouderen) dan kun je ervan opaan dat je ’n tijdje aangenaam wordt bezigge houden. Regisseur Jan van den Hurk had de beschikba re rollen weer uitstekend verdeeld en hij mag ze ker niet klagen over het ’materiaal’ waarover hij kan beschikken. Ad de Beer en Frans de Bres ser hun kapaciteiten zijn genoegzaam bekend. Zij vormen al enkele jaren samen met Ricky Mar tens, Joke de Laat, Jan Vlasveld en Mien v.d. Boogaart de vaste kern van ’Die Naemloose Speelers’. Nieuw in het gezelschap waren Heidi BÏjnen, Erik Boogaers en Edward Hurkmans; zij vulden hun (tóch belangrijke) rollen bepaald niet onverdienstelijk in. Voor het tweede jaar waren Stella de Beer, Cor ry van Dijk, Jürgen Kaal en Tom Tacken erbij. Zij deden prima werk en vooral laatstgenoemde trok onze aandacht door de vrijheid die hij neemt. Tom speelde (zeker als scharesliep) als het ware een toneelstuk op zichzelf. Kostelijk! Samen met technici Erwin de Beer en Ger Mar tens en soufleuse Els Raaimakers was het genie ten geblazen, zeker niet in het minst door het schitterende decor en de kleding van Marijke van den Hurk. Wat ons betreft was het weer te vroeg afgelopen! M.O. Nog ruim ’n volle week en dan gaat op zater dag 5 november om 20.15 uur de 6de Buurtve- renigingenkwis van start in ’Den Boogaard’, ’n Avond met in de hoofdrol veelal Moer gestelse mensen die zich willen laten gelden op de onderdelen Sport, Algemeen, Moer gestel, Micro-macro en Mistery Guest. Veel werk is er weer verzet om de avond zo af wisselend mogelijk te maken en gezien de me dewerking van velen is het ongetwijfeld weer gelukt een aangenaam programma op de plan ken te zetten. Muziek voert, naast humor, de boventoon in het programma. Volgende week vertellen we in verband hiermee nog wat meer van de familie Allerheiligen en Allerzielen Het feest van Allerheiligen vieren wij in onze pa rochie in het weekend van 29-30 oktober. Aller zielen vieren wij op woensdag 2 november met een gezongen thematishe dienst om half acht ’s avonds. Familieleden van hen, die in het voorbije jaar zijn overleden zijn bijzonder welkom. Deze worden ook uitgenodigd op een kopje koffie na afloop van de H. Mis in Den Boogaard. zal het zeker niet zijn ontgaan dat we de afgelo pen weken vroegen om foto’s uit het verleden van Zangvereniging ’Cresecendo’... Welnu... ze komen stilaan los... We zijn er echter zeker van dat er nog méér moeten zijn. Wilt u ons helpen en thuis eens kijken of u ook nog foto’s van die vereniging in uw bezit heeft? We denken hierbij o.a. aan serenades door ’Crescendo’ bij u of uw ouders gebracht, enz. Laat eens wat van u horen op telefoonnummer 2268, dan worden ze bij u opgehaald. O ja, u krijgt ze natuurlijk onbeschadigd retour... Op zaterdag 29 oktober 1988 zal voor de 6e maal het Moergestels Playback van start gaan. Om 20.30 uur zal het startsein gegeven worden, dan zullen zo’n 17 kandidaten de revue passe ren en hun talenten ten toon spreiden om hun idool zo goed mogelijk te imiteren. Een en ander zal door een deskundige presenta tor aan elkaar gepraat worden (afgevaardigde van radio Fantasie), die samen met een deskundige jury tot een goed eindresultaat moeten komen en gezien de deelname zal dit beslist niet mak kelijk zijn. Tijdens de pauze weer optredens van diverse mensen die niet meedingen naar de prijzen, maar hun inzet geven om deze avond nog meer luister bij te zetten en nog sfeervoller te maken. Ook zal er dit jaar weer een gratis loterij zijn voor iedereen met hierin grandioze prijzen. Ook de prijzen voor de deelnemers liegen er niet om, zo is de eerste prijs 100,- de Grote wis- selbeker, 2e prijs 75,-, 3e prijs 50,- en na tuurlijk voor elke deelnemer een prachtig aan denken voor het deelnemen aan deze avond. Dus reden genoeg voor een bezoek aan deze avond. Plaats van handeling is in Café ’t Cen trum. Aanvang 20.30 uur. Intree 2,50. WOENSDAG 26 OKTOBER 1988

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1