BIJ DE BOVAG VAKMAN BENT U ZEKER! Beantwoording Algemene Beschouwingen 1989 J. PERSOONS few s. wi A PEUGEOT VISHANDEL PIERRE JANSSENS Automobielbedrijf 5066 XT Moergestel Tel04243-3242 De Aanstede 11 I I O] ELKE DONDERDAGMIDDAG OP HET ST. JANSPLEIN VAN 14.00-18.00 UUR Alle soorten verse vis, o.a. nieuwe haring, garnalen, paling, kabeljauwfilet, scholfilet, enz. Onze specialiteit: WARME GEBAKKEN VIS! Garage-automobielbedrijf Uitdeuken en spuiten Service met computerdiagnose rapport Banden, steeds alle 'Michelin' banden in voorraad, interessante kortingen Ook voor A.P.K. keuringen Struktuurvisie 91 REPARATIES VAN ALLE AUTO-MERKEN Industriegronden sa Financiën algemeen Verlaging BTW tarief Investeringsplanning/meerjaren- begroting - W "I\ 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA 10 e. 6. BOVAG BOVAG BOVAG 4. 5. Da In de i stai gel: een na sto me Na bij bal Ma nat Ion ren Op in I rin De 1. 2. 3.1 Past. Minorettistraat 11 - Goirle Telefoon 013-341740 Ui Au R? Au Rf Au Au Re Au Hi Pr 14 12 11 12 11 12 10 11 10 Al Ui Be Au Au Be Au Ta Pn 09 10 11. 11. 09. 11 Ni Or dn bn hai gei laa Zij do, He Al Ui Za Wi Au ’ti Au Pr< 14. 14. 14. 14. 13. Afwerking bestemmingsplan Oistelvoirtjes De afronding van deze wijk nadert snel. Het aan brengen van de laatste beplanting zal binnen kor te termijn met daarin opgenomen de visuele ver smalling van Oostelvoortjes worden aangebracht. Ook zal op zeer korte termijn de drainage wor den afgerond. Van het hiervoor gereserveerde be drag zal een aanzienlijk deel hieraan niet behoe ven te worden besteed. Wel verwacht ons kollege daarentegen extra fi nanciële ruimte nodig te hebben voor het reali seren van een trapveldje. De grondverwerving hiervoor zal naar verwachting spoedig worden af gerond. Daarna zal de planologische inpassing geregeld dienen te worden. Wij zien geen aanleiding om aan Oostelvoortjes ter hoogte van het Mispelbos een trottoir aan te leggen temeer niet omdat daarmede de visuele versmalling in belangrijke mate teniet zal worden gedaan. De struktuurvisie voor woningbouw en bedrij venterrein is aan de orde gesteld in de kommis sie Ruimtelijke Ordening. Samen met deze kom missie zijn wij van mening dat deze struktuurvi sie onderwerp van voortdurend overleg tussen de kommissie en ons kollege kan zijn als voorberei ding voor beslissingen van uw raad. Gelet op de kontingentering voor woningbouw Moergestel, 19 oktober 1988 Burgemeester en wethouders van Moergestel de burgemeester, de sekretaris, J.B.S. ter Veer A.W.G.J. van Kessel INDUSTRIEWEG 24 TEL. 04243 -1404 Bestemmingsplannen In verband met het hiervoor onder het kopje volkshuisvesting gestelde kan de stelling worden verdedigd dat het volkshuisvestingsbeleid uit het spoor dreigt te gaan lopen met het beleid in het kader van de ruimtelijke ordening en vise versa. Met name daar waar het gaat over het medewer king verlenen aan zgn. postzegelplannen voor partikuliere woningbouw kan het uitgiftebeleid van bouwkavels in het kader van het volkshuis vestingsbeleid worden gefrustreerd. Bovendien komt in dit kader de inbreidingsproblematiek om de hoek kijken. Wij stellen ons voor dat deze ontwikkeling via kommissie Ruimtelijke Ordening en/of Volks huisvesting wordt aangekaart. Wij zijn van oordeel - gelijk reeds in de aanbie dingsbrief verwoord - dat het bestemmingsplan De gronden in het bestemmingsplan De Sonman Herziening I zijn in handen van de gemeente Moergestel. In dit plan zijn een 2-aantal kavels verkocht. Momenteel zijn wij nog in overleg met een tweetal kopers waarbij wij goede hoop heb ben op een positieve afronding. Dit betekent dan dat er in het totale plan een 4-tal kavels zouden zijn uitgegeven terwijl van een eerder overeenge komen optie op een aanvullende aankoop ge bruik zal worden gemaakt. Verkoop van gronden in genoemd plan geschiedt aan de hand van een aantal kriteria die voor een deel zijn gelegen in het bestemmingsplan zelf (aangewezen katego- rieën) en deels in kriteria voor uitgifte van grond zoals bijv. Moergestels bedrijf en een gelimiteer de oppervlakte (1000 tot 2500 m2). Deze kriteria hebben instemming verkregen van de kommis sie Ruimtelijke Ordening. Aanwenden reserve T-31 Deze reserve is gevormd om daaruit de kosten te betalen welke de provincie, op basis van de bij brief van 20 mei 1986 overeengekomen uit gangspunten, de gemeente in rekening brengt voor het uitvoeren van werkzaamheden verband houdende met de aansluiting ’Papenacker’. Deze afrekening dient nog plaats te hebben, doch uit ambtelijke informatie is gebleken dat het hier voor gereserveerde bedrag in zijn geheel beno digd zal zijn. en de vraag naar industriegronden door bedrijven die voor aankoop in aanmerking komen kan wor den gesteld dat op dit moment geen aanleiding bestaat om (bestemmings)plannen in voorberei ding te nemen, dit mede gelet op de restcapaci- teiten c.q. voorradige bedrijfsgronden. Dit neemt evenwel niet weg dat een regelmatig overleg in de kommissie Ruimtelijke Ordening nodig is om tij dig op gewijzigde omstandigheden in te kunnen springen. Dit betekent dat naar ons oordeel eind dit jaar, danwel begin 1989, een beslissing geno men dient te worden omtrent de struktuurvisie. vervolg van pagina 9. wij ook de mogelijkheid tot de bouw van ber gingen bij de woningen aan de Past, van Doo- renstraat bezien. Voor wat betreft het gemeen telijk aandeel in huurwoningen is het u bekend dat wij een planmatige aanpak in voorbereiding hebben. In dit kader zal ook aandacht worden besteed aan de financiële kant van de zaak en zal o.a. worden nagegaan op welke wijze op finan ciële middelen van andere overheidslichamen een beroep kan worden gedaan waarbij wij o.a. den ken aan bijdragen op grond van de regeling Gel delijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987. Daarnaast is een goed overleg met de be woners van de woningen naar onze mening een essentiële voorwaarde om tot een juiste aanpak te komen. In de november-vergadering van de kommis sie volkshuisvesting zal het konsept van de nieuwe woonruimteverordening inzake toewij zing woningen en bouwkavels ter advisering worden aangeboden. Hierbij zal ook het al dan niet vragen van inschrijfgeld aan de orde ko men. Wij streven ernaar het nieuwe systeem per 1 januari a.s. in te voeren. Hierbij herha len wij ons reeds eerder ingenomen standpunt dat privatiseren van het gemeentelijk woning bedrijf gezien de omvang niet wenselijk is. Met betrekking tot de verhuur van partikuliere huurwoningen aan niet-Moergestelnaren heeft het gemeentebestuur geen mogelijkheden om dit te verhinderen of te beperken, behoudens een bepaling in de koopovereenkomst van de grond zoals is geschied t.a.v. de woningen van het Sla gers Pensioenfonds in Oistelvoirt. De enige mo gelijkheid om de betreffende woningen beschik baar te krijgen voor Moergestelse woningzoeken den is overleg. Tijdens behandeling van de Nota Verkoop wo ningwetwoningen is door de gemeenteraad beslo ten om voor de huidige zittingsperiode deze no ta vast te stellen waarbij o.a. is bepaald dat - af gezien van HAT-, bejaarden- en duplexwonin- gen - alle woningwetwoningen tot kompleks 24 (De Aanstede) kunnen worden verkocht hetgeen in principe kan impliceren dat vele goedkope huurwoningen door de bewoners worden aan gekocht. Het moge duidelijk zijn dat de verlaging van het BTW-tarief zal resulteren in een verlaging van de Algemene Uitkering uit het Gemeentefonds. Of de verlaging der uitgaven en inkomsten in even wicht zal zijn, is nu niet exact aan te geven. voor de wijk Oistelvoirt herzien dient te worden. Het plan voor Kom II kan worden opgestart het geen eveneens geldt voor de herziening van het plan Buitengebied. Duidelijk is dat beide laatst genoemde plannen nog dienen te worden op gesteld. Na een voorbehandeling zullen deze plannen in het vooroverleg op grond van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening worden ge bracht. Belastingen De door ons kollege aangevoerde argumenten tot verhoging van de onroerendgoedbelasting willen wij nogmaals onder uw aandacht brengen. Met ons voorstel, waarbij een bewuste afweging is gekozen voor een lichte verhoging van 3%, wil len wij inspelen op de verwachte verslechteren de algehele financiële positie van onze gemeente. Mede gelet op de prognose van de financiële si tuatie op de middellange termijn, welke deels kan worden afgeleid uit de meerjarenbegroting 1989-1992, willen wij u alsnog dringend in over weging geven deze belasting te verhogen. Ten aanzien van de berekening van het dek kingspercentage van de rioolrechten kan worden vermeld, dat hierbij, onder verwijzing naar het arrest van de Hoge Raad inzake een geschil tus sen de gemeente Kockengen en een belangheb bende, geen rekening behoeft te worden gehou den met de opbrengst van de verfijningsuitkering riolering. Het totale ’belasting-voorstel’ i.c. verhoging o.g.b., afvalstoffenheffing, rioolrechten en bouw- leges, handhaven wij dan ook onverkort. Zoals uit het vorenstaande moge blijken, stellen wij u voor de investeringsplanning nagenoeg on verkort te handhaven. De enige wijziging betreft het naar voren halen van de openbare verlichting van het fietspad naar Oisterwijk. In bijgevoegde investeringsplanning meerjaren begroting hebben wij deze wijziging doorge voerd. Resumerend stellen wij u voor: a. de primitieve begroting vast te stellen over eenkomstig het u aangeboden konsept; b. de investeringsplanning 1989-1992 vast te stellen overeenkomstig het bij deze brief be horende konsept; c. de meerjarenbegroting 1989-1992 vast te stel len overeenkomstig het bij deze brief beho rende konsept; d. te besluiten tot aanpassing van de tarieven voor onroerendgoedbelasting, afvalstoffen heffing, rioolrechten en bouwleges overeen komstig hetgeen hierover in de aanbiedings- nota 1989 is vermeld; te besluiten tot wijziging van de begroting 1989, waarin de onder b t/m d genoemde aan passingen zijn verwerkt. f .’W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 10