$5$ Wim Willems 6“ T.T.V. Moergestel H.S.V. De Rietvoorn EHBO Nieuws L.R. F.E.V.I.O.R. Audacia-nieuws AFKONDIGING Violen GEBRUIK EVENEMENTENFORMULIER GEMEENTE MOERGESTEL UIT EIGEN KWEKERIJ Grote potchrysanten voor binnen en buiten V.D. BIGGELAAR Mini-cyclamen Cyclamen 20 stuks S.V. Roef! Handbal Bestel tijdig potchrysanten, toefjes en bakjes voor Allerheiligen. Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. o- o evenementen S.V. Roef! Korfbal 2 voor 2 voor t 6 PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 5-1 De Concourscommissie 544-1 WAAR LAAT JE HET? 544-2 SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 Burgemeester en wethouders van Moergestel kondigen hierbij af het op 5 oktober 1988 in gekomen bericht van ontvangst, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant d.d. 22 september 1988, naar aanleiding van het besluit van de raad van deze gemeente d.d. 26 augustus 1988 tot het aanvullen van de Brandbeveiligingsver ordening. Deze aanvulling treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging. Onderhavig besluit alsmede het bericht van ontvangst liggen vanaf heden gedurende 3 maanden ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene en Juridische Zaken, ter inzage. De aanvulling is, tegen betaling der kosten, voor een ieder verkrijgbaar. Moergestel, 19 oktober 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Met ingang van 1 juni 1988 is de 'Algemeen Plaatselijke Verordening, Gemeente Moer gestel 1988' (A.P.V.) in werking getreden. In deze A.P.V. is onder andere het volgende geregeld: - Openbare Orde en Zedelijkheid; - Bescherming van het milieu en het natuurschoon en zorg voor het uiterlijk aanzien van de gemeente; - Andere onderwerpen betreffende de huishouding der gemeente (parkeerexcessen, openbaar water, kollekteren, venten, standplaatsen, markten, crossterreinen etc.). Als er geen bezwaar is dan kan men ontheffing verkrijgen van de diverse in deze verorde ning genoemde verboden. Bij andere onderdelen is er enkel een meldingsplicht vereist. Bij bet organiseren van een evenement krijgt men te maken met de diverse onderdelen van de A.P.V. Omdat wij niet verwachten dat eenieder volledige van de onderhavige verordening op de hoogte is, hebben wij een zogenaamd EVENEMENTENFORMULIER opgesteld. Gaat men een evenement - in welke zin dan ook - organiseren adviseren wij om tijdig op het gemeentehuis (afdeling Algemene en Juridische Zaken) een evenementenformulier op te halen waarmee men de benodigde ontheffing(en) kan aanvragen of de nodige melding(en) kan doen. Wij hebben dan een beter inzicht en kunnen dan ook sneller onze medewerking verlenen. UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN BIJ SLIJTERIJ Kerkstraat 4, Moergestel Telefoon 1238 9*° ,x.. 0-16 2-10 5- 4 moergestel Zondag 9 oktober j.l. vond de eerste wedstrijd plaats in het winterseizoen 1988/1989. Het be trof een rayonwedstrijd georganiseerd door de af deling Haaren. Van onze vereniging vielen de navolgende com binaties in de prijzen: Jac. Donkers met Charly (LI) 3e prijs Wilma Kroot met Diadeem (B2) 3e prijs Ineke Appeldoorn met Douglas (B2) 4e prijs Carolien van den Bosch met Duppy (B2) 5e prijs De eerstvolgende rayonwedstrijd wordt door on ze vereniging georganiseerd en wel op 30 okto ber a.s. in manege ’Het Edele Ros’ te Haaren, aanvang 10.00 uur. Bovendien is al vermeldenswaard, dat op 6 no vember a.s. de onderlinge dressuurwedstrijd plaatsvindt op het oefenterrein van Ponyclub F.E.V.I.O.R., aanvang eveneens 10.00 uur. De eerste wedstrijd van de competitie zit er op. Het eerste team, Piet Habraken, Ron van Hees en Herman Reinders moest naar S.B.M. Her man speelde de eerste partij en had weinig moeite om die in winst om te zetten. Ron had 3 games nodig, maar won ook en voor Piet was het maar een peuleschil. Ook het dubbel was voor Piet en Ron zo bekeken. Een voorsprong met 4-0. De tweede partij van Herman ging minder goed. Hij heeft nog niet vaak van die tegenstander gewon nen. Ook dit maal niet. Piet won zijn tweede par tij, ook al was het maar op ’t nippertje. Ron had het in zijn tweede partij moeilijk. Helaas moest hij in de derde game de winst aan de tegenpartij geven. De volgende 3 partijen werden weer beslist in het voordeel van Moergestel. De uit slag S.B.M. 2 - Moergestel 1 werd 2-8. Het tweede team, Bart de Cort, Sjonnie v. El- deren en René Oerlemans, moest naar Spido, ook in Tilburg. Het werd de eerste wedstrijd in de 6de klas. Het was een zware opgave. Voor Bart en René liep het prima. Ze wonnen beiden 2 par tijen van de drie. Voor Sjonnie liep het niet zo lekker. Hij kon er maar 1 van de drie winnen. Ook het dubbel verloren ze. De uitslag Spido 8 - Moergestel 2 5-5. A.s. vrijdag ontmoet team 1 Taktiek 2 uit Uden- hout en team 2 S.B.M. 8 uit Tilburg. De wedstrijden worden gespeeld in Hilvaren- beek, Ypelaerstraat 4. Aanvang 20.30 uur. Schoolhandbaltoemooi Donderdag 20 oktober is het weer zover. Dan staat onze scholen handbaltoernooi weer op het programma. Dit jaarlijks terugkerend evenement telt dit jaar maar liefst 94 jongens en meisjes dte onderver deeld zijn in 9 teams. Deze jongens en meisjes komen van groep 6-7 en 8 van de drie Moergestelse basisscholen. Dit alles begint om 11.00 uur op de buiten vel den van Roef maar mocht het weer dit niet toe laten in verband met regen e.d. dan worden alle teams om 8.30 uur in de ’Vonder’ verwacht. Er wordt gespeeld in wedstrijdjes van 15 minu ten en de prijsuitreiking zou om 14.15 uur plaats vinden. Wij wensen de deelnemers en toeschouwers een gezellige en bovenal een sportieve dag toe. Wedstrijden zondag 23 oktober: Dames senioren 12.00 uur: Roef - HVT2, Diesen Heren senioren 13.05 uur: Roef - GHV 2, Diesen Dames junioren 14.10 uur: Roef - Mountain Stars, Diesen Jongens adspiranten 15.20 uur: Dongen - Roef, Dongen Heren senioren 14.10 uur: Were Di 3 - Roef 2, Drieburcht Til burg. Als ik de gedragingen van sommige henge- laar/sters tijdens onze wedstrijden gadesla, ko men regelmatig herinneringen aan vroeger bo ven. Hoe dikwijls b.v. is het mij niet overkomen dat ik als kind tijdens het vissen aan de Reusel pardoes van de kant schoof en een onvrijwillig bad nam. Je wordt echter ouder, voorzichtiger en houdt meer rekening met de medehengelaars. Een plons in het water is nu eenmaal niet bevorder lijk voor de visstand in de omgeving. Eén dame telde het gezelschap dat op 2 oktober j.l. ten strijde trok voor de Reuselbeker en laat nou uitgerekend zij een poging ondernemen, de temperatuur van het water te controleren. Ge lukkig waren haar man en Piet Maas ter plaat se, zodat deze poging beperkt bleef tot een schuifpartij en het verlies van enkele hengelat- tributen. Mien, pas in het vervolg echter wel een beetje beter op. Rond deze tijd is het nemen van een bad in de Reusel beslist geen aangename be zigheid. Het ging toch allemaal een beetje vreemd, deze dag. Nemen we nou b.v. eens onze clubkaste- lein. Verslaapt zich nooit en staat altijd voor ons klaar. En juist op deze dag ging er iets mis. Om er zeker van te zijn dat hij ons tijdig met zijn kof fie zou kunnen verwennen, nestelde hij zich na sluitingstijd in een stoel aan de ’Lange Tafel’ en was weldra in diepe slaap verzonken. De kou echter overmande hem en na enkele uurtjes was hij weer wakker. De stoel werd verruild voor het bed en, U raadt het reeds, Harrie versliep zich. Plotseling werd hij door enkele hengelaars wreed uit dromenland weggerukt waarna alles weer vrij snel op zijn pootjes terecht kwam. Gevist werd er uiteraard ook nog en als je de uit slagen bekijkt, ga je twijfelen of hier wel op de normale wijze de hengelsport is bedreven. Fluisterend werd zelfs reeds gesproken over do pingcontrole. Wat denkt u b.v. van Herwie Smarius, die als nummer één in 3 uur tijd 152 stuks met een leng te van 1209 cm aan het water onttrok of Jos Kosters, die als nummer twee 172 stuks met een lengte van 1087 cm liet noteren. Op eerbiedige afstand mocht Jos Schilders zich met 95 stuks en 656 cm derde noemen. Gert Jan de Ruyter plaatste zich als vierde met 74 stuks en 610 cm, terwijl Jan Rokven zich met 49 stuks en 503 cm verzekerde van de vijfde plaats. In totaal wer den gevangen 848 stuks met een lengte van 6889 cm. Zover ik mij kan herinneren is het nog nooit voorgekomen dat wij als bestuur en concour scommissie een oordeel hebben moeten vellen over een onregelmatigheid tijdens het vissen. Iedereen kent het reglement, bijna iedereen houdt zich daaraan. Ik schrijf bijna, want uitge rekend deze laatste wedstrijd ging onze sekreta- ris in de fout. Door het feit dat hij zelf niet in staat was een behoorlijk aantal visjes te verschal ken, verleidde hij de penningmeester en liet hem zijn aantal vergroten met 10 stuks. Hulp van der den is niet toegestaan, zodat unaniem werd beslo ten tot diskwalificatie en verwijdering van zijn vangsten uit de uitslagen. Heren, dit was onze laatste wedstrijd dit seizoen. Velen van ons zullen thans een winterslaap gaan houden en hen wens ik ’wel te rusten’, de vol houders die wind en kou zullen blijven trotse ren, wens ik ’goede vangsten’. Het volgende seizoen hoop ik jullie weer in goe de gezondheid bij onze wedstrijden te mogen be groeten. 6*° Uitslagen 15-16 oktober: Pupillen Roef. - Nessem Adspiranten Sp. Girls - Roef.. Senioren 2 Roef! - E.D.N Senioren 1 E.D.N. - Roef Wedstrijden 22-23 oktober: Pupillen Stormvogels - Roef, vertrek 9.45 uur. Adspiranten vrij. Senioren 2 vrij. Senioren 1 vrij. In het programma-overzicht voor a.s. donderdag staat vermeld: ’Lezing Kinderarts’. Door omstandigheden is deze lezing verplaatst naar een andere datum. A.s. donderdag 20 ok tober zijn toch alle gediplomeerde EHBO-ers en cursisten welkom om 20.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Op deze avond worden er dia’s vertoond van de diverse oefeningen!"Na de pau- ze laten onze eigen Lotus-slachtoffers ons zien hoe zij zich grimmeren voor de diverse ongeval len. Zullen wij maar zeggen tot ziens a.s. don derdag? Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi- i ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Kouwens, Kloosterlaan 13. AUDACIA PUPILLEN Uitslagen pupillen zaterdag 15 oktober: Audacia Dl - Noad 1 Audacia D2 was vrij. J. Brabant 4 - Audacia El1-4 Audacia E2 - J. Brabant 58-0 Nevelo F1 - Audacia F10-4 Audacia F2 - Nemelaer F33-3 Programma pupillen zaterdag 22 oktober: Beerse Boys 1 - Audacia Dl, vertrek 10.15 uur Audacia D2 - Beerse Boys 2, aan vang 9.45 uur Audacia El - Beerse Boys 3, aanvang 11.00 uur Beerse Boys 4 - Audacia E2, vertrek 9.15 uur Audacia Fl - Taxandria Fl, aan vang 11.00 uur Taxandria F2 - Audacia F2, vertrek 10.15 uur AUDACIA JUNIOREN Uitslagen junioren zaterdag 15 oktober: Audacia 1 - Uno Animo 15-2 Jong Brabant 1 - Audacia 22-2 Audacia 3 - Uno Animo 31-0 Audacia 4 - SvG 41-8 Audacia 5 - Hieronymus 24-1 Programma junioren zaterdag 22 oktober: Willem II 1 - Audacia 1, aanvang 15.00 uur, vertrek 14.00 uur Audacia 2 - TAC 1, aanvang 14.30 uur ’t Zand 3 - Audacia 3, aanvang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur Audacia 4 - Voab 4, aanvang 14.30 uur Audacia 5 is vrij. Maandag 24 oktober ’88: Oisterwijk BI - Audacia B2, aanvang 19.30 uur, vertrek 18.30 uur. Woensdag 19 oktober: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar, Reusel- hof. Vrijdag 21 oktober: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 22 oktober: Toneel van ’Die Naemloose Speelers’ gespeeld wordt: Graad Galgendaad. Matinee 14.30 uur, avondvoorstelling 19.00 uur, entree 2,50. Maandag 24 oktober: Najaarsvergadering N.C.B. 20.30 uur Den Boo gaard. Donderdag 27 oktober: Speelgoedbeurs in Den Boogaard. Zaterdag 29 oktober: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. Zaterdag 5 november: Buurtkwis 20.15 uur Den Boogaard. Zondag 6 november: Hobbybeurs Oistelvoirtjes Den Boogaard. Zaterdag 12 november: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. Zondag 13 november: Blaoskapellenfestival georganiseerd door de Pie rewaaiers. Vrijdag 18 november: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 19 november: St. Nicolaasbal 20.30 uur in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7