B 1 Voorstel om molen te verplaatsen I 1 Asielzoekers in Moergestel De slimme streken van Graad Galgedaad Aphrodite Theo op ’t Hoog komt namens S.P.M. met uniek plan: Van vier naar vijf...! Internationaal muziek- dansfestival Fotogroep Moergestel S.P.M. nieuws r- ’n Lege doos... Bond voor Ouderen Kindertoneel op zaterdag aanstaande In de Algemene Beschouwingen zorgt het onderhoud van de molen aan de Schoolstraat bij diverse politieke partijen voor de nodige be zorgdheid teii aanzien van de kosten, of, zoals de S.P.M. het ver woordde: ’Behalve wieken hangt aan onze molen een niet mis te verstaan prijskaartje’. Diezelfde S.P.M. komt bij monde van fractievoorzitter en raadslid Theo op ’t Hoog met een uniek plan dat hij deze week voorlegde aan het college van B. en W. Tegenover Restaurant Behoud )7 van 21 t/m 25 oktober 1988 13e Jaargang - Nr. 544 A 16 M.O. Folïlo Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 V.W.M. (Vluchtelingen Werkgroep Moergestel) Huidverzorgingsinstituut met foto’s? Dat kan natuurlijk niet: Maar in die fotodoos zou best eens ’n foto kunnen zitten waar de commissie ’50 Jaar Crescendo’ blij mee is. Er zijn hier of daar best kiekjes te vinden uit het 50-jarige verleden van genoemde zangvere niging. Even ’n telefoontje naar 2268 is het is geregeld! Dank bij voorbaat. Het aantal 50-jarigen groeit met de week, maar ook het aantal Abrahammen. Deze keer kregen ze echter gezelschap van ’n tweetal Sara’s. In totaal vijf stuks waren er de afgelopen week te zien op het adres Schoolstraat 40. Cees van Oort werd afgelopen donderdag 50 jaar en z’n vrouw An hoopt dat binnenkort te wor den, zo sloeg men hier dus twee vliegen in één klap! Cees en An: van harte proficiat. We gaan op naar de zes... Wie volgt? In zijn brief aan het college doet Theo het voor stel te onderzoeken in hoeverre het mogelijk is de molen in zijn geheel te verplaatsen naar het tegenoverliggende perceel wat nu deels in ge bruik is als openbaar groen en deels als speel veld dient voor de Heivelden. Voor het laatste wordt het terrein schijnbaar al enige tijd niet meer gebruikt. Eind vorig jaar heeft de gemeente Moergestel besloten mee te werken aan de opvang van asiel zoekers. Asielzoekers zijn mensen die om uiteenlopende redenen hun land verlaten en in een ander land (b.v. Nederland) bescherming zoeken. De gemeente heeft hiervoor een woning beschik baar gesteld in de Oostelvoortjes, Kriekenakker nr. 7. De eerste vluchtelingen zijn reeds aangekomen. Het zijn vier jonge mannen in de leeftijd van 21 tot 31 jaar. Het land van herkomst is Zaïre (2), Nigeria (1) en Guinea (1). Wij hopen dat deze mensen in Moergestel hun rust kunnen vinden en een menswaardig bestaan kunnen leiden. Desgevraagd deelt Theo mee met het indienen van het plan niet over één nacht ijs te zijn ge gaan. Het plan heeft volgens hem zeker kans van slagen en hij is bereid graag tot een gedach tenwisseling hierover te komen met het college van B. en W. De eerste aktiviteit van het winterprogramma kondit zich al aan! Op dinsdag 25 oktober ’s middags om 14.00 uur, vindt een voorlich- tingsmiddag plaats met als' titel ’Wonen en ou der worden’ door de heer Hofstra uit Valkens- waard. Iedereen vanaf 55 jaar is van harte welkom die middag in ’Den Boogaard’. Op het perceel zou dan ’n z.g. ’molenberg’ aan gebracht dienen te worden. In of aan de berg zou er de mogelijkheid zijn ’n restaurant te si tueren waardoor de financiële haalbaarheid mo gelijk wordt gemaakt. Door de gunstige ligging t.o.v. de rijksweg moet het restaurant te ’verkopen’ zijn en tevens ontstaat een mooie inkom vanaf de A58 Moer gestel in. In het plan blijft natuurlijk voorop staan dat de molen voor Moergestel behouden blijft in een passende omgeving. Wel zou er de mogelijkheid kunnen bestaan om het beheer onder te brengen in een stichting of om de molen anderszins te privatiseren. Voor de gemeente zou een en ander ’n enorm financieel voordeel betekenen. Woensdag 26 oktober a.s. is er weer een leden vergadering van de Sociale Partij Moergestel. Aanvang: 20.30 uur. Plaats: Achterzaaltje van café de Kloare. Op de agenda staat de gemeenteraadsverkiezing van 28 oktober a.s. muziekschool en bezoekt thans de middelbare muziekschool in zijn woonplaats. Hij is winnaar van een aantal concoursen in de Sovjetunie en meer dan een belofte voor de toekomst. Marin Jouk is niet de enige gast uit Krasnogorsk. Goirle'onderhoudt vriendschappelijke betrekkin gen met deze stad en nog zeer onlangs werd de directeur van de muziekschool van Goirle Klaas Touwen daar hartelijk ontvangen. Op dit festi val treedt de dansgroep ’Roeskaja Zétnlja’ uit Krasnogorsk liefst vier maal op met een werve lende folkloristische show. Het is logisch dat op dit festival, dat immers georganiseerd is door regionale muziekscho len, veel aandacht wordt besteed aan jongeren die zich bezig houden met zang en dans. Het kinderkoor uit Wagrowice in Polen zal tij dens het festival driemaal optreden. Uit Kopenhagen komt het houtblaaskwintet ’De Vijf Temperamenten’. Uit Bury St. Edmunds komt het Girls Choir ’The Cecilea Singers’, uit Ipswich, The Boys from the choir St. Mary-Le-Tower en het schoolorkest van de ’White Church High School’ uit Cardiff. Een van de hoogtepunten van het programma is het Kinderzangfestival. De Gezamelijke kinder koren van Noord Brabant zullen daar onder lei ding van Marijke van Klaveren de ’Circuscapri olen’ van Wim Kersters en Pieter Buckinx uit voeren. Het programma van het concert waarmee het In ternationaal Muziek- Dansfestival besloten wordt, is buitengewoon indrukwekkend. Het concert opent met ’De Kinderkruistocht’ van Marius Monnikendam op tekst van Marti- nus Nijhoff. Het wordt uitgevoerd door het Houtblaas Ensemble van het Brabants Conser vatorium-en door het Tilburgs Vocaal Ensem ble o.l.v. Martien van Woerkum. Van de in Kaatsheuvel geboren componist Jos van Amels- voort zingt het Tilburgs Vocaal Ensemble ver volgens een viertal motetten. Het derde werk op Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wie is niet opgegroeid met de olijke avonturen van Tijl Uilenspiegel, de Vlaamse vlerk die voor galg en rad leek op te groeien? Jan Naaijkens, toneel schrijver uit Hilvarenbeek, herschreef Tijls lotgevallen en noemde zijn held: Klaas Galgenaas. ’Die Naemloose Speelers’ brengen Jan’s theaterspekta- kel op de planken. Met één verschil: de Moergestelse variant gaat door ’t le ven als... Graad Galgedaad!! Tijl of Klaas of Graad, ’t doet er allemaal niet zoveel toe. Het blijft immers even leuk gierige rijkaards een loer te draaien, een kool te stoven, te kakken te zetten! Graad duikt plotseling op in een dorpje dat al jaren zucht onder de grillen en grollen van de Rijke Man. Uitbuiting en on derdrukking zijn aan de orde van de dag. Om dat ’t tegen Graads natuur ingaat dat arme drom mels tot hun laatste veer toe kaal geplukt wor den door huichelende poeliers, neemt hij ’t op tegen de Rijke Man en zijn kwieke (nou ja) sol daten. Er is echter nog één klein probleempje. Want daar is Neeltje, fleurig als appelbloesem en met wangetjes als herfstblaaikes én, nee hè, dochter van de Rijke Man! Graad is tot over zijn oren verliefd en weet zich plotsklaps voor ’n dub bele taak geplaatst. Het onrecht recht trekken door de Rijke Man bij zijn neus te nemen én Neeltje het huwelijksbootje in te lokken zonder dat palief er iets aan kan doen. Dat valt dus niet mee. Zaterdag 22 oktober aanstaande vindt in Den Boogaard de bikkelharde ontmoeting plaats. -. Voor 2,50 entree (inclusief limonade) zijn alle kinderen van Moergestel en daarbuiten welkom. Ieder jaar blijkt weer dat ook ouders en groot ouders zich uitstekend vermaken. Om 14.30 uur start de matinee-voorstelling waarna Graad om 19.00 uur zijn avonturen nog eens herbeleeft. Wij verwachten op beide tijdstippen lekker volle za len aan te treffen. U kunt nu vast kaartjes ko pen bij: Riky Martens, Krijtestraat 17; Els Raai- makers, Postelstraat 2. (U dit programma is ’The Children’s Crusade’ van Benjamin Britten op tekst van Bertolt Brecht. Het wordt uitgevoerd door de Girls Choir St. Ce cilea Singers uit Bury St. Edmunds, The Boys from the Choir of St. Mary-Le-Tower uit Ips wich, de.tenor Tony Klaassen, door Ad Vergau- wen en Rob Nederlof, piano, Henk Bron, elec- tronisch orgel en het Regionaal Slagewerk En semble. De koren staan onder leiding van Har rison Oxley en John Cooper. De muzikale lei ding heeft Raimondo di Bella. Het openings- en slotconcert van het festival worden door de NCRV opgenomen en in no vember a.s. uitgezonden. De toegangsprijs voor de verschillende evene menten van het festival zijn laag, soms gratis. Van de toegangsprijs voor het slotconcert gaat een rijksdaalder naar het drinkwaterprojekt van Foster Parents Plan. Bij andere concerten zal Foster Parents Plan voor dit projekt collecte ren. Het uitgebreide programmaboekje van het festi val is verkrijgbaar bij: De Gemeentehuizen, bi bliotheken, WV-kantoren en muziekscholen. Op donderdag 20 oktober hebben wij weer club avond, nog steeds op ons tijdelijke adres. We gaan deze avond door leden gemaakte dia’s bekijken. Fotogroep Moergestel heeft zich weer opgege ven voor deelname aan Moergestel Kreatief. Iedereen krijgt vanuit de gemeente eerdaags een persoonlijk bericht. Op zaterdag 22 oktober zal om 16.00 uur de ope ning plaatsvinden van Benevisie in de expositie ruimte van de Schouwburg te Tilburg. Houd die middag vrij. Op donderdag kunnen wij afspreken er gezamen lijk naar toe te gaan (vertrek van plein om 15.30 uur precies). Ieder zal van Benevisie nog een aankondiging ontvangen. Of ook werk van onze leden is op gehangen is nog niet bekend. Denkt iedereen aan onze foto-opdracht: Herfst. Nu moeten we ervan profiteren. Tenslotte nog een herinnering aan de boekenin- ventarisatie. Tot ziens op donderdag! Het is nog maar enkele maanden geleden dat de directeuren van de Rijkserkende Muziek scholen van Oisterwijk, Goirle en Hilvarenbeek de hoofden bij elkaar staken en de STICH TING MUZIEK- DANSEVENEMENTEN MIDDEN-BRABANT in het leven riepen. Het mag dan ook best een wonder worden ge noemd dat deze stichting in zo’n korte tijd een Internationaal Muziek- Dansfestival wist te organiseren met een programma dat klinkt als een klok. Er komt een Popconcert, er zijn Workshops Dans, een Ensemblefestival, een Componisten- markt, een Kinderzangfestival, een Big Band Concert, een Studiedag voor Onderwijzers, een reeks Miniconcerten georganiseerd door het Noordbrabant Genootschap, een Opera, een fa- milieconcert. En dat alles voorafgegaan en beslo ten door twee wel zeer bijzondere concerten door het Regionaal Symfonie Orkest, het Regionaal Slagwerkensemble met Koren en Solisten. Het Regionaal Symfonie Orkest is ontstaan in een samenwerkingsprojekt van de muziekscholen van Oisterwijk, Goirle en Hilvarenbeek en heeft in de korte tijd van zijn bestaan zijn sporen reeds verdiend. Het is geen orkest dat voor het veilige repertoire kiest en platgereden paden bewandelt. Op het openingsprogramma staan werken van Godefroid en Frederic Devreese (vader en zoon), Van Herman Strategier, Jurriaan Andriessen, Benjamin Britten, Michael Glinka en Raimon do di Bella. Raimondo di Bella is ook de dirigent van het Re gionaal Symfonie Orkest. Zijn werk ’Piccoli Gi- ochi’ schreef hij speciaal voor dit openingscon cert. Gebruik makend van kinderliedjes laat hij verschillende instrumentale groepen in het or kest met elkaar spelen. Di Bella orkestreerde het cello-concert van Godefroid Devreese voor de ge bruikelijke bezetting van blazers en slagwerk van het RSO. De solist in dit laatste werk is de 18-jarige Marin Jouk uit Krasnogorsk uit de USSR. Deze Marin Jouk studeerde aan de basis-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1