Algemene Beschouwingen n.a.v. Begroting 1989 Sport overdag bij Physique! B Collecte Nierstichting Agrarisch Vrouwenwerk K.V.O. Dia-avond van het IVN i /MTK STKEIND EN GEZONDHEIDSCENTRUM woensdag 10.00-11.00 uur CONDITIETRAINING VOOR HEREN KRACHTTRAINING BODYHEAT CONDITIETRAINING VOOR HEREN LOOPTRAINING ER IS NOG PLAATS OP ONDERSTAANDE AVONDUREN: NIEUWE CURSUSSEN: SKIGYMNASTIEK SPORTIEF AFSLANKEN zaterdag 19.30-20.30 uur vanaf 22 oktober (14 weken) CONDITIETRAINING VOOR DAMES met kindercrèche CONDITIETRAINING VOOR DAMES met kindercrèche dinsdag 19.00-20.00 uur donderdag 20.00-21.00 uur woensdag 21.00-22.00 uur elke zaterdag in de Pierenberg 16.00-17.00 uur woensdag 22.00-23.00 uur vrijdag 22.00-23.00 uur vrijdag 20.00-21.00 uur donderdag 9.30-10.30 uur dinsdag 11.00-12.00 uur donderdag 10.30-11.30 uur CONDITIETRAINING gemengd CONDITIETRAINING VOOR DAMES maandag 9.00-10.00 uur en 10.00-11.00 uur dinsdag 22.00-23.00 uur donderdag 21.00-22.00 uur vrijdag 19.00-20.00 uur maandag 18.00-19.00 uur vanaf 17 oktober (8 weken) (met arts en diëtiste) Sportmassage elke avond op afspraak. Snelbruiner Vitasun op afspraak. TELEFOON: overdag: 3459 ’s avonds: 2672 B Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting '-V: PAGINA 7 6 2 1 l t t i i tio- aat ur? ten ris- lan /er an !e- Lat de :er i- d n ts- ijn ?s- in- Het verheugt het comité bijzonder te zien hoe vrijgevig de Moergestelse bevolking is. Telken- jare werd er meer geld ingezameld, maar dit jaar is het helemaal voortreffelijk. Dit jaar werd na melijk de grens van 3.000,— gepasseerd. Het juiste bedrag dit jaar komt tot op heden op 3.063,30. Dit is ruim 300,— hoger dan het voorgaande jaar. Om dit bij elkaar te krijgen moet natuur lijk veel werk verzet worden. Vooral de collec tanten die een aantal avonden op pad zijn geweest met hun collectebus. Namens het comité willen wij al deze mensen bij zonder bedanken voor hun inspanning en bereid willigheid. U collectanten en plaatsgenoten veel dank namens de Nierstichting en patiënten. Met uw geld kan weer veel onderzoek gedaan wor den, zodat het voor nierpatiënten steeds leefbaar der wordt. Ook gaat onze dank uit naar ’Moer gestel Nieuws’, Rabo bank Moergestel, de ge meentelijke overheid en verenigingen die het me de mogelijk hebben gemaakt deze collecte te doen slagen. Nogmaals allemaal dank. Namens het Comité, A. Hoffmans. V’ de 'en :n- >m ers ten an- iti- lan i- :t r ït le i. g :t ts ’Helaas hebben wij in dit voor ons afgelopen sei zoen verschillende mensen uit Moergestel moe ten teleurstellen. Misschien heeft ons vernieuwde tennispark me nigeen ertoe aangezet om dit jaar eens lid te wor den van onze vereniging. Reeds in het begin van ons seizoen, dat loopt van 1 april tot 1 oktober, bestond een wachtlijst om dat ons maximaal aantal leden toen reeds werd bereikt. Uit ervaring weten wij dat aan het begin van een nieuw seizoen er toch steeds weer diverse per sonen zijn die het lidmaatschap wensen te beëin digen waardoor de wachtlijst steeds kan worden afgewerkt. Mensen die van onze vereniging lid wensen te worden willen we dan ook vriendelijk verzoeken zich nu reeds te laten inschrijven omdat de wachtlijst wordt afgewerkt in volgorde van aan melding. Het adres van ons secretariaat is: Heer Ton van Gooi, de Hoefkens 45 - Moer gestel, tel.: 04243-1546. Structuurnota woningbouwlokaties en bedrijventerrein De stoom lijkt enigszins van de ketel om nieu we lokaties te plannen, nu enerzijds zo weinig woningen mogen worden gebouwd en anderzijds de verplaatsing van de AVANG niet is doorge gaan alsmede de belangstelling van andere be drijven voor de Sonman wat tegenvalt. Desalniet temin zijn wij met U van oordeel dat de verdere uitwerking van de structuurvisie ruimtelijke op bouw van woningbouw en bedrijven in 1989 gestalte dient te krijgen. Dezelfde situatie als in het verleden, dat er wel belangstelling was maar geen industriegrond, dient te worden voorko men. V olkshuisvesting Het ziet er bedroevend uit voor Moergestel wan neer we komend jaar niet meer mogen bouwen dan het kontingent aangeeft, n.l. zegge en schrij ve 6 woningen. Het doorstromingsbeleid, wat ook het C.D.A. voorstaat, kan op deze manier in het water val len, zodat niet alleen ouderen, maar ook jonge stelletjes de dupe worden. We zien deze ontwik keling met zorg tegemoet. Gaarne horen we van U of U met Uw reaktie richting Provincie en S.M.B. al iets hebt bereikt. Duidelijk is voorts dat inbreidingen, waarbij wo ningen aan niet-Moergestelnaren van de hand kunnen worden gedaan, nadelig kunnen zijn voor de eigen inwoners. Tot nu toe is dit aspect onvoldoende belicht. Onze fraktie vindt dat, al vorens tot inbreiding te besluiten, er terzake dui delijke afspraken moeten worden gemaakt over de toedeling en de te bouwen woningen. Met het beleid inzake de doorstroming kunnen wij derhalve instemmen. Niettemin is het zo dat een zeer grote groep ouderen voor de aantrek kelijke bejaardenwoningen buiten de boot val len. In dit kader zou voor ouderen, die dan een bejaardenwoning in de vrije sector willen kopen, op een of andere manier ook een extra tegemoet koming op zijn plaats zijn, zodat het er voor hen Het IVN opent op 18 oktober a.s. het komend dia-avondseizoen in ,’t Oude Nest’, J.Lenartz- straat 3 te Oisterwijk, aanvang 20 uur. De heer F. v. Boxtel uit Bladel laat ons genieten van de flora en fauna, welke voorkomt in het dal van de Grote Beerse. Geleidelijk zal hij in zijn diaserie overgaan naar de aangrenzende heide velden en dennebossen. Aandacht zal worden besteed aan het hoe en waarom van heidebeheer. Bovendien worden beelden vertoond van de ’Reuselse Moeren’. Aandacht zal worden besteed aan het ontstaan, het beheer en de toekomst perspectieven van dit hoogveenmoeras. De ijs vogel, de blauwborst, de klapekster, de visarend, de blauwe kiekendief, de sperwer, de grauwe klauwier, enkele zoogdieren, insecten en plan tensoorten zullen tevens de revue passeren. Het behoeft verder geen betoog, dat deze avond weer zeer interessant zal zijn. De toegang is gratis. Bij voldoende deelname wordt voor alle agrari sche vrouwen georganiseerd. Op 26 oktober om 20.00 uur in zaal Boerenbond. Inleiding door de Hr. Hooghiemstra over de op bouw en functie van de E.E.G. en C.O.P.A. Daaropvolgend kan eventueel een excursie naar Brussel worden georganiseerd. Verder wordt georganiseerd: Kalveropfokcursus 4 a 5 lessen Biggenopfokcursus 4 a 5 lessen Deze cursussen worden gegeven door de bedrijfs- voorlichter. In samenwerking met de S.E.V. wordt een bij eenkomst georganiseerd over: ’De gevolgen voor de Vrouw in de Maatschap’. Opgave en inlichtingen voor deze aktiviteiten bij: Mevr. T. Hendriks, tel.: 1419. Integratie-avond Validen en Mindervaliden N.C.B.-K.V.O.-K.P.J. met als thema: ’Gehandicapt... een Handicap? Deze vindt plaats op dinsdag 18 oktober 1988, aanvang 19.30 uur in Zaal De Posthoorn, Dies- senseweg 34 te Hilvarenbeek, tel.: 04255-1614. De N.C.B., K.V.O., K.P.J. en A.J.W. van Kring Tilburg nodigen alle leden en huisgeno ten uit tot het bijwonen van deze leerzame en ook ontspannende avond. Wij hopen dat u allen zult komen naar deze avond. Programma: 19.30 uur: Aankomst. 19.45 uur: Koffie; Opening; Inleiding door de Heer H.F. Eibers revalidatie-arts uit Hilvaren beek; Pauze; Ontspanning met Drumband ’Pius- oord’; Gelegenheid tot vragen stellen; Sluiting. Zo’n verordening zou onder bepaalde voorwaar den ook toepasbaar kunnen zijn van partikulie- re huurwoningen. Investeringsplannen In grote lijnen gaan wij accoord met de door Uw College voorgestelde investeringsplanning. Wij zetten vraagtekens bij: a. de infoborden b. verbouwing gemeentehuis c. de molen Deels vanwege de hoogte (infoborden) der ge noemde investering ofwel omdat de investering in het komende jaar 1989 wellicht niet (molen) of niet helemaal (verbouw gemeentehuis) te rea liseren zal zijn. Overigens zijn wij wel met U van mening dat de aanpassing van het gemeentehuis een hoge prio riteit heeft. Wij denken duidelijk aan een ver bouwing en geen nieuwbouw. Eerst zal er ech ter een programma van eisen moeten worden op gesteld. De laatste fase openbare verlichting zouden wij wel graag gerealiseerd zien in 1989, zodat deze zaak dan totaal is afgerond en omdat openbare verlichting in het kader van veiligheid en crimi naliteitsbestrijding heel belangrijk is. Wij gaan accoord met de door U voorgestelde verhoging der reinigingsrechten, rioolrechten en bouwleges. De inwoners krijgen ook voorgescho teld een niet onaanzienlijke verhoging der C. A.I.. De voorgestelde verhoging der O.G.B., niet no dig voor deze begroting, kan onze instemming niet hebben, temeer daar het zeer aannemelijk is dat door de hertaxatie de opbrengst als het wa re automatisch zal gaan stijgen i.v.m. te verwach ten verhogingen der taxaties. Wij hopen door deze algemene beschouwingen een bijdrage te hebben geleverd voor een goe de begrotingsbehandeling en wachten be langstellend uw antwoord af. De C.D.A.fraktie, Toon van Gils, Ad v.d. Meydenberg, Riky Bergman-v.d. Loo niét op neerkomt alles of niets. Indien moge lijk, mag hier naar de mening van het C.D.A. geput worden uit de reserves van het woningbe drijf. Wanneer op deze manier het kleiner en zelfstandig wonen wordt gestimuleerd, dient een vrij te komen koopwoning wel in handen te blij ven van een woningzoekende Moergestelnaar. Onze indruk is dat de belangstelling voor zo’n koopwoning voor ouderen groot is. Zou U daar naar een onderzoek willen doen? Ook op deze manier kan er immers van een doorstroming sprake zijn. Een aanpassing van het punten systeem voor de toewijzing van woningen wach ten wij mét belangstelling af. Onze fraktie stemt gaarne in met het vaststellen van een gemeentelijke verordening waardoor ouderen in principe een tegemoetkoming kan worden verstrekt voor verhuis-inrichtingskosten. Het verhuren het particuliere verhuurders van woningen aan niet-Moergestelnaren achten wij, gelet op de Moergestelse woningbehoefte, een slechte zaak. Indien overleg dienaangaande niet het gewenste resultaat heeft, ziet U dan nog andere mogelijk heden om dit te voorkomen? Hoe is het gesteld met de leegstand van wonin gen in onze gemeente? Bent U het met ons eens dat tegen langdurige leegstand dient te worden opgetreden? Nu de Moergestelse woningbouw inzake de kwantiteit zeer beperkt wordt, zal nog meer na druk gelegd moeten worden op de kwaliteit van de woningvoorraad. Een planmatige aanpak van het onderhoud van de gemeentelijke huurwonin gen juichen wij toe. Een goed onderhoudsniveau van deze woningen achten wij van een enorm be lang. Acht U het met de C.D.A.fraktie zinvol om te bezien of op grond van de regeling ’gel delijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987’ een gemeentelijke verordening in het le ven kan worden geroepen, op grond waarvan rijkssteun verkregen kan worden voor een ver beteringsplan voor gemeentelijke huurwoningen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 vervolg C.D.A. van pagina 6. Procedureel stellen wij U voor de Milieunota en HUP integraal te behandelen. Graag zien wij daarbij een organisatorisch plaatje m.b.t. de in te schakelen specialistische deskundigheid. Ook andere disciplines, zoals b.v. de civieltechniek, zouden daarbij moeten worden meegenomen. Knelpuntennota Aan de hand van deze knelpuntennota zal moe ten worden bezien hoe de stads- en dorpsvernieu wing dient te worden aangepakt. Een verfraai ing van de kom met plein dient onzes inziens prioriteit te krijgen. Bij gebrek aan alternatieven zal het plein wel functioneel moeten blijven. Na het verkrijgen van een totaalvisie, kunnen de plannen op onderdeel worden uitgewerkt. Daar de inwoners en middenstand de plannen moe ten kunnen dragen, is inspraak uiterst belang rijk. Bestemmingsplannen Wij zijn zeer benieuwd naar de uitspraak van de Kroon inzake het bestemmingsplan Kom Moer gestel I. Met het opstarten van de bestemmings plannen Oistelvoirt en Kom Moergestel II zijn wij akkoord. Zijn er in dit verband al vorderin gen betreffende de aanleg van het trapveldje in Oistelvoirt? Ten aanzien van het bestemmingsplan buiten gebied hadden wij verwacht dat de herziening in 1988 zou worden aangepakt. Gezien mogelij ke nieuwe ontwikkelingen m.b.t. de keuze van het stedebouwkundig bureau alsmede de com plexe materie die een bestemmingsplan buiten gebied bevat, zal een afronding van de wijziging deze raadsperiode niet meer haalbaar zijn. Om praktische redenen hebben wij er dan ook geen bezwaar tegen dat aanpak van de wijziging tot de volgende raadsperiode wordt uitgesteld.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7