Woning inbraken Oisterwijk en Moergestel Buurtverenigingenkwis muzikaal feest! Nieuwe CAI binnenkort in gebruik I I ONRAAD snel gemeld zo gedaan d i Samen er iets aan doen i uaa si uaAlijpsjW Buiwo^jooa n ua aipiod ap uba >jeez Baas boven baas... In Memoriam Jan van Gooi Aphrodite Bent u degene die wij zoeken? I J 1 I 'i Omschakeling nadert voltooiing art I Zaterdag 5 november Het muzikale gedeelte van de Buurtverenigingenkwis 1988 is dit keer uitbesteed! In het kader van het thema ’Brabant’ doet het de organisatie bijzonder veel genoegen die avond de familie Kerkhof uit Oirschot in huis te hebben. Wanneer u de familie Kerkhof kent, zult u zeker begrijpen waarom, en kent u ze nog niet, dan wordt dit ’n ideale gelegenheid. Zij zullen de avond ongetwijfeld een heel bijzonder, muzikaal cachet geven. Wat kunt u doen? Binnen nu en ’n tweetal weken zullen de eerste abonnees doorgekoppeld kunnen worden naar de Tilburgse centrale antenne. Daarmee komt ’n einde aan ’n al jaren durende problematiek rond de eigen CAI. De doorn in het oog bij de kerk zal, als alle abonnees zijn aangesloten, het spreekwoordelijke loodje leggen. Waarom Wanneer bij u in de straat? Startproblemen Tariefstijging Start omschakeling Komische noot Wat doet de politie eraan? s f s 3 Elpees Rode draad WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 12 huis-aan-huis verspreid in Moergestel5* it! Binnenkort verleden tijd... abonnees dit gezamenlijk ophoesten, wat in houdt dat we vanaf 1 januari 1989 rekening moeten houden met ’n tariefstijging. De juiste hoogte darvan dient nog door de ge meenteraad te worden vastgesteld. U zult hier van tijdig op de hoogte worden gebracht. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 D •O Verleden week meldden we de 50-jarige met drie Abrahammen in z’n tuin. Nog geen dag later kregen we bericht dat op het adres Pr. Christinastraat 5 maar liefst vier Abrahammen in de tuin stonden. Willeke de Laat was de gelukkige dit keer en men heeft gedacht om de voorbijgangers maar eens goed duidelijk te maken dat Willeke 50 werd. Graag willen we hem natuurlijk feliciteren met deze mijlpaal! Wie is de volgende? Als u bedenkt dat de inbrekers gewoon door een straat rijden of lopen en op die manier hun keus maken, dan zijn er enkele dingen die u zou moe ten doen: Zorg ervoor dat het van buitenaf niet te zien is dat u niet thuis bent. De politie bellen als u mensen ziet die zich ver dacht gedragen. Wees daar niet te voorzichtig in, daar is de politie voor! Ons bureau is altijd open: tel. 04242-19111. Wij weten dat mensen soms bang zijn om de po litie te bellen voor iets dat later misschien niks blijkt te zijn. Tegen die mensen willen wij zeggen: bel maar gerust. Al menigmaal zijn daardoor inbraken voorkomen en daders gepakt. Mocht het niks blijken te zijn dan is er geen man overboord. De komende maanden zijn we dus veelvuldig in uw wijk aan het patrouilleren om de inbra ken terug te dringen. Helpt u ons? Ieder najaar als de klok weer wordt teruggezet, begint voor de politie een drukke tijd. Dan neemt het aantal woninginbraken fors toe. Zo zijn er 1987 in januari t/m maart en oktober t/m december 84 inbraken in woningen gepleegd in Oisterwijk en Moergestel samen. In het ge hele jaar 1987 waren het 120 inbraken. Duide lijk dus een forse piek in de wintermaanden. Er is voorgaande jaren flink wat tijd gestoken in onderzoeken naar deze inbraken. Er zijn ook een aantal daders gepakt maar een groot deel van de inbraken is nog niet opgelost. Een of twee dagen voordat bij u de straat de omschakeling gaat plaatsvinden krijgt u hier van schriftelijk bericht. Bij dit bericht vindt u tevens een kaart waarop de kanalen vermeld staan waarop u de diverse zenders kunt ontvangen. Wij willen u er nu reeds op wijzen dat het de eerste weken kan voorkomen dat de beeldkwa liteit, dan wel de ontvangstmogelijkheden, nog niet optimaal zijn. Dit heeft te maken met het feit dat op het mo ment van omschakeling nog niet alle werk zaamheden aan het wijkcentrum, dan wel in de wijk zelf voltooid zijn. De totale kosten van deze omschakeling bedra gen ca. 1 miljoen gulden. Uiteraard moeten de Zonder u ongerust te willen maken: Ook bij u, of de buren kan ingebroken worden. Vaak den ken mensen dat bij hen niet ingebroken zal wor den omdat ze weinig of geen waardevolle din gen in huis hebben, of omdat ze niet in een gro te bungalow wonen. Dat is echter niet zo. Gebleken is dat bij de meeste inbraken alleen maar geld, cheques en of sieraden werden gesto len. Wie heeft dat niet in huis? Dat weten in brekers ook, dus zij zoeken ook niet speciaal naar grote huizen. Wel zoeken ze naar woningen waar niemand thuis is. En dat doen ze ook vaal al heel vroeg in de avond. Op 17 oktober a.s. wordt begonnen met de om schakeling van het eerste wijkcentrum (vier in totaal), terwijl volgens planning op 27 oktober met het laatste wijkcentrum kan worden be gonnen. Globaal kan worden gesteld dat vóór 1 novem ber alle aangeslotenen daadwerkelijk op het Tilburgse net zullen zijn aangesloten en derhal ve van het uitgebreide zender-aanbod gebruik kunnen maken. Kreeg u ooit een serenade van Zangvereniging ’Crescendo’ of hebt u hen ooit gekiekt toen ze nog met tamboers voorop langs uw huis kwa men? De commissie ’50 Jaar Crescendo’ is er be nieuwd naar want zij hebben de bedoeling in het jubileumjaar 1989 een jubileumboek uit te geven. Bovengenoemde personen moeten er zeker zijn en wij vragen dan ook beleefd een telefoontje te plegen naar 2268. Laat eens wat van u horen...! Hoewel geen geboren Moergestelnaar is de vorige week overleden Jan van Gooi een persoonlijkheid geweest, die een aparte plaats bekleedde in de Moerges- telse samenleving. Hij was jarenlang bestuurslid van de middenstandsvereniging en van de har monie. Een trouw en actief lid was hij ook van het kerkkoor. Gedurende een lange periode luidde hij de kerkklokken. De haan en tiet kruis van de toren waren zijn werk waar hij altijd bijzonder trots op was. Een aantal jaren geleden bij de restauratie van de toren heeft hij haan en kruis nog een extra behandeling gege ven, zodat ze voor een hele tijd de ele menten en de weersinvloeden op hun ho ge positie kunnen trotseren. Jan van Gooi en zijn vrouw hadden vele vrienden en goede bekenden. Hij was handig en kundig in zijn vak. Als smid maakte hij graag dingen waar hij aardig heid in had. Toen voor hem de tijd van werken voor bij was, heeft hij samen met zijn vrouw nog een aantal jaren mogen genieten. Zingen op het koor, fietsen, wandelen, een kaartje leggen, samen wat buurten en een glaasje drinken; ziedaar hun lust en hun leven. Toen zijn vrouw overleed, veranderde zijn leven snel. De stoere, sterke kerel kromp ineen. Hij was van een oud geslacht, zoals hij altijd zei. Eigenlijk had hij veel ouder moeten wor den dan zijn 84 jaren. Wij hopen echter dat hij nu samen met zijn vrouw voor altijd gelukkig mag zijn bij God. Naast alle muzikale noten zal natuurlijk ook de komische noot niet ontbreken. We kennen ze zo al ’n beetje van de laatste ja ren en gezien hun succes volle optredens tijdens de kwis mochten ze ook dit jaar natuurlijk niet ontbreken: Ad de Beer en Frans de Bresser. Ondanks alle drukke werkzaamheden hebben ze gelukkig toch weer de tijd gevonden om ook voor deze ’Brabant’-avond weer iets op de planken te zetten. Al bij al loont het zeker weer de moeite om er bij te zijn op zaterdag 5 november in ’Den Boo gaard’. Volgende week berichten we u over de voorver koop van plaatskaarten. De politie in Oisterwijk en Moergestel zal een flink deel van haar tijd besteden aan het voor komen van deze inbraken, door vooral ’s avonds en ’s nachts te patrouilleren, zeer intensief. Dat geeft naast de normale onregelmatige diensten een extra belasting voor de politiemensen, maar dat hebben ze er graag voor over. Voorkoming Misdrijven is een zaak van de politie en U o o 2 CL ra W a> a> X s ■o c o o 2 v> g 0> 5 ra 5 0) OT O) o De familie Kerkhof deed al twee keer ’n elpee het levenslicht zien, ’n Produkt volledig van eigen hand! De liedjes schrijven ze zelf en ook de muziek. Ook het ontwerp voor de hoes hou den ze in eigen hand en veelal bespelen ze zelf gemaakte instrumenten. Toon, Juul en de kinderen maken er dan ook geen geheim van volledig aan de muziek ver knocht te zijn en het maakt totaal niet uit onder wat voor omstandigheden. Hun agenda is dan ook rijkelijk gevuld met op tredens, van noord tot zuid, van middagen en avonden voor het Rode Kruis tot en met grote personeelsavonden op die fabriek waar al dat licht vandaan komt. Zelfs op vakanties (tijdens de wachttijden op het openbaar vervoer!) vermaken ze mede-reizigers met hun enorme repertoire. De muziek (en uiteraard de familie Kerkhof) loopt als rode draad door het programma heen. Hun repertoire is zo veelzijdig dat het onmoge lijk vast te zetten viel op één optreden. U zult ze de avond door zo’n keer of vier aan het werk zien (en horen!). Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. ^s^sssssss

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1