I Algemene Beschouwingen n.a.v. Begroting 1989 FA. BIJVELT-VAN DE VEN 'DEN BOOGAARD' REGIO-DANSAVOND DION I i TANKEN VOOR GESCHENKEN ONTMOETINGSCENTRUM Audacia nieuws Hierboven staan onze wekelijkse aanbiedingen! a.s. Zaterdag 15 oktober op onze draait voor u weer zijn grote kollektie dansplaten. GEZELLIG!!! GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en verbouw Oisterwijkseweg 32 5066 ZG Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen •A BIJ UW AVIA SERVICE-STATION KUNT U NU DAG EN NACHT MET CREDIT-CARD f- Uw AVIA service-station: Industrieweg 5 - 5066 XJ Moergestel St. Jansplein 5 Moergestel Zeer aantrekkelijke prijzen. -Dit nieuwe systeem is, dankzij de moderne computertechniek, zeer AVIA kostenbesparend. Vraag bij uw volgende tankstop naar de kleurenfolder met de geschenken. A IA 12 PAGINA 13 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 «s Moergestel, 07-10-1988 i. 'der- ade- door -i va in het verleden heeft het bijzonder onderwijs steeds op ons kunnen rekenen waar het extra kosten betrof zoals voor godsdienst onderwijs en ander vakgericht onderwijs. Uiteraard zal ons standpunt hierover niet veranderen en kan het bijzonder onderwijs rekenen op onze steun. De komst van het openbaar onderwijs zien wij niet als een bedreiging voor het bijzonder onder wijs maar als een keuzemogelijkheid voor onze inwoners, welke eerder ontbrak. liedt r op acht uer- g van ie ge ien in •huur villen HJg. iken- :erin- heeft k het moe- •wor- rordt t van min- it in- 1 met sgru- tem- x>uw mate aan reien rake irbe- :rin- een hui- d, ij- d- se et n u i- e- e- e- d Voor meer informatie over de spaarzegelaktie of over AVIA-produkten kunt u zich richten tot: SAKKO B. V., Postbus 61 4600 AB Bergen op Zoom, tel. 01640-36945 UW gs- 10- op ar te lOg X)T ?n is el- ?o- af- or- ng ;k- de al- *or •n, ft. re n- n- &ïy Financiële en ekonomische zaken De kommissie voor ekonomische zaken is nieuw leven ingeblazen. Voorlopig ontgaat ons nog waarvoor. Wel is sprake geweest om Moergestel meer in de aandacht van het toerisme te plaat sen, maar daar gaat onze voorkeur zeker niet naar uit. Initiatieven van de zijde van partikuliere onder nemers lijkt ons meer op zijn plaats dan dat de gemeente in deze iets zou moeten ondernemen. Wij geven hierbij als voorbeeld het kanovaren op de Reusel, wat vroeger een bezigheid was voor mensen die rust zochten in de natuur, is door de bemoeienis van het toerisme een bezigheid ge worden van mensen, die er een dagje stappen van maken en de rust in de natuur verstoren. Het lijkt ons beter, dat deze kommissie zich be zig gaat houden met onderzoek naar mogelijk- vervolg S.P.M. van pagina 12. Wij verzoeken het kollege de ingestelde subsi dieregeling voor de minima zo goed mogelijk bij de bevolking onder de aandacht te brengen. Dat biedt de meeste garantie om het geld ook inder daad terecht te laten komen waar het thuis hoort. Het komende jaar zal ook de zorg voor asielzoe kers in Moergestel daadwerkelijk ter hand wor den genomen, misschien zijn ze zelfs al gearri veerd als u dit leest. Wij vertrouwen erop dat de gemeenschap hen volledig op zal nemen. Wij wensen de begeleidende werkgroep veel wijsheid toe bij de begeleiding en hopen dat hun werk niet zal worden ervaren als betutteling, maar als wel gemeende ondersteuning van een nieuwe start. Mede door de destijds doorgevoerde verdichting in de Oistelvoirtjes is de speelruimte aldaar vol gens ons volstrekt ontoereikend. Dit probleem is door het groeiend aantal kinderen slechts toe genomen. Mogen wij van het kollege vernemen in hoeverre zij onze visie in deze deelt en op wel ke termijn zij denkt voor dit voortslepende pro bleem een oplossing te vinden? Programma zondag 16 oktober 14.30 uur: Nieuwkuijk - Audacia 12.00 uur: Audacia 2 - Jong Brabant 2 11.30 uur: Broekhoven 4 - Audacia 3 12.00 uur: Audacia 4 - VCB 2 12.00 uur: Noad 5 - Audacia 5 10.30 uur: Willem II 7 - Audacia 6 10.00 uur: Audacia 7 - Rood Wit 9 12.00 uur: Hapert 7 - Audacia 8 10.00 uur: Audacia 9 - E.D.N. ’56 5 Programma 9 oktober werd in zijn geheel af gelast. PUPILLEN-NIEUWS Uitslagen pupillen zaterdag 8 oktober: Oirschot 1 - Audacia Dl.. Audacia D2 - Oirschot 2.. Audacia El - Oirschot 3 Willem II 6 - Audacia E2 Audacia Fl - RKDSV Fl RKDSV F2 - Audacia F2 2-2 2-2 4-3 afgelast 5-4 3-4 Gemeentehuis Al eerder hebben wij aangegeven, dat de voor genomen verbouwing van het gemeentehuis niet mogelijk was binnen de bestaande mogelijkhe den. Uitbreiding of totale nieuwbouw zijn dan de volgende mogelijkheden die onderzocht die nen te worden. Voorlopig gaat onze voorkeur, na het uitvallen van Stanislaus als mogelijkheid, en wij zijn erg gelukkig dat Stanislaus binnen de congregatie een goede bestemming heeft gevonden, nu uit naar uitbreiding van het bestaande gemeente huis. De prioriteit zal voor de dagelijks op het gemeen tehuis vertoevende mensen anders liggen, dan voor de burger in de straat, die zijn prioriteiten in zijn eigen omgeving zoekt en vindt. Er heb ben ons nogal wat negatieve geluiden bereikt over de prioriteit van de verbouw of nieuwbouw van het gemeentehuis. Voor wij aan de bouw als zodanig zouden willen beginnen, zouden wij nader uitgewerkte plannen willen zien en dan nog zouden wij een priori teitsstelling ter afweging van andere noodzake lijk uit te voeren objecten willen maken. De dorpsvernieuwing bijvoorbeeld en de uiterst noodzakelijke aandacht voor ons milieu zullen daarbij onze voorkeur hebben. Het reserveren van de in de begroting genoem de belangen voor de rekonstruktie van het ge meentehuis kan dan ook onze instemming niet hebben, maar wij zagen liever gereserveerd voor het milieu en de dorpsvernieuwing. Zeker ge deeltelijk. Tenslotte Sinds vorig jaar heeft de meerderheid van de ge meenteraad ervoor gekozen de Algemene be schouwingen integraal te publiceren in ’Moer gestel Nieuws’. Deze publikatie heeft zowel voor- als nadelen. Zo is het een voordeel voor andere politieke partijen, die zich niet, zoals de S.P.M.bedienen van een eigen partijblad, dat ze ook eens iets van zich kunnen laten horen. Na deel is echter wel, dat dit jaarlijks enkele dui zenden guldens aan gemeenschapsgeld kost. Geld dat wij liever besteed hadden gezien aan zaken als rekonstruktie van het St. Jansplein of het minima-beleid. Bij onze allereerste Algemene Beschouwingen werden wij getypeerd als de horzels van de Moer- gestelse politiek. Hoewel niet bedoeld als kom- pliment, kan een oppositiepartij zich geen gro tere lofudging indenken. Hoe het ook zij, we hopen dat onze kiezers na het lezen van onze Algemene Beschouwingen ter dege beseffen waarom ze in maart 1986 hun stem op de S.P.M. uitbrachten. Wie op een konstruk- tieve wijze verder aan onze uitgangspunten mee wil werken, is van harte welkom bij de S.P.M. Een vitale politieke partij bestaat bij de gratie van een aktieve achterban. De S.P.M. is er trots op zo’n partij te zijn. heden voor onze middenstand en met het bevor deren van vestiging van kleine bedrijven op het industrieterrein. Het kollege biedt ons een sluitende begroting aan. Hierin is nog geen rekening gehouden met de voorgestelde verhogingen van de tarieven en de O.G.B. Wij achten dan ook de verhoging van de O.G.B. niet noodzakelijk ook gezien de veranderingen van investeringen en reserveringen, die wij voor staan. Over verhoging van de tarieven het volgende. De kosten van de riolering achten wij gedekt door de uitkeringen van de overheid, zoals deze voorkomen op het overzicht van de algemene uit kering. Met de voorgestelde verhoging voor de gemeen- tereiniging/huisvuilverwerking gaan wij akkoord, hoewel wij het een zware belasting voor de lage re inkomens vinden. Maar een verantwoord mi lieubeleid, waaronder dit valt, zal toch door de vervuiler, wij allen dus, betaald moeten worden. Verhoging van leges achten wij niet noodzakelijk. Programma pupillen zaterdag 15 oktober: Audacia Dl - Noad 1, aanvang 9.45 uur Audacia D2 - zijn vrij. J. Brabant 4 - Audacia El, vertrek 9.15 uur Audacia E2 - J. Brabant 5, aanvang 11.00 uur Nevelo Fl - Audacia Fl, vertrek 9.30 uur Audacia F2 - Nemelaer F3, aanvang 11.00 uur AUDACIA JUNIOREN Programma junioren zaterdag 15 oktober: Audacia 1 - Üno Animo 1, aanvapg 14.30 uur Jong Brabant 1 - Audacia 2, aanvang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur Audacia 3 - Uno Animo 3, aanvang 14.45 uur Audacia 4 - SvG 4, aanvang 13.00 uur Audacia 5 - Hieronymus 2, aanvang 13.00 uur Proeftrainen bij S.V. Audacia In de herfstvakantie namelijk op woensdag 19 oktober a.s. kunnen alle jongens van de lagere scholen mee doen aan een gratis proeftraining. Natuurlijk mogen de jongens die al lid zijn van Audacia ook komen maar het gaat vooral om deze jongens tussen de 6 en 12 jaar die nog nooit heb ben gevoetbald. Heb je zin, kom dan op 19 ok tober tussen 14.00 uur en 16.00 uur naar het Audacia-terrein. Ook meisjes van 6 tot 8 jaar mogen komen. Ouders, verder mag je nog steeds je zoontje op geven bij S.V. Audacia, wij kunnen nog altijd nieuw talent gebruiken. Opgeven kan bij N. Oer- lemans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283. van de ouders bij zulk soort zaken lijkt ons een vanzelfsprekendheid. Om de belangen van de ge meentelijke openbare school zo goed mogelijk te behartigen, heeft de gemeente een specifieke ak tieve rol te vervullen middels een uitgebreide wervingskampagne voor leerlingen. Tenslotte spreekt de S.P.M. de wens uit het schoolgebouw en belendende speelplaats zoda nig te situeren, dat volop mogelijkheden over blijven voor een stuk eigen ruimtelijke invulling, waarbij wij bijvoorbeeld denken aan een parkje met veel groen, een kinderboerderij of een schooltuintje voor edukatieve doeleinden. assWMv' Onderwijs Rondom de kwestie Openbaar Onderwijs was de S.P.M. in de verkiezingstijd in het voorjaar van 1986 nog een roepende in de woestijn. Nu stel len wij met tevredenheid vast dat met ingang van augustus 1989 de Openbare basisschool in Moer gestel van start kan gaan. Gelukkig zijn wij met het perceel aan de Prinses Margrietstraat als lokatie-keuze. Ook gelukkig zijn wij met het idee voor een bestuursvorm, waarin ouders middels een afvaardiging in een zo vroeg mogelijk sta dium en zoveel mogelijk betrokken worden. Lie ver hadden wij echter gezien, dat deze ouderaf- vaardiging al vorm had gekregen vóórdat tot een lokatie-keuze was overgegaan. Dat had de be stuurlijke betrokkenheid van ouders al in het voorbereidende stadium geoptimaliseerd. Zo gauw de lokatie-keuze bij de Prinses Mar grietstraat zijn definitieve beslag krijgt, willen wij er op aandringen de verkeersveiligheid ter hand te nemen. Wij denken hierbij in eerste instantie met name aan de splitsing Rootven-Prinses Mar grietstraat. Een school die veilig te bereiken is, vergroot zijn aantrekkingskracht. Daarom moet die veiligheid gewaarborgd zijn vóórdat met de werving van leerlingen wordt begonnen. Hetzelf de geldt voor inrichting van het gebouw en de belendende ruimte, systeemkeuze en werving van leerkrachten. Een optimale betrokkenheid A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 13