Oud-raadslid Christ Denissen herdacht regionale stichting welzijn ouderen Aphrodite Doven en slechthorenden in het ziekenhuis ’Die Naemloose Speelers’ komen er weer aan! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen. Kinderboekenweek van 12 t/m 22 oktober 1988 P. Terwindt huisarts geen praktijk van 11 t/m 23 oktober ’Vurhaai’ nieuws raad welzijn ouderen moergestel VRIJWILLIGERS (M/V) f Brillen Contactlenzen Raadsvergadering vrijdag 30 september Bibliotheeknieuws voor kinderen Opleidingsplan Gemeente-ambtenaren Regionaal Hal-Bureau Minima-beleid Grondverwerving Papenacker J.S. Gezellige dansavond 55 De Lind 35a. Oisterwijk, Tel. 04242-84899 Projekt Ontmoetingsgroep Ouderen WOENSDAG 5 OKTOBER 1988 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Paul Gerlach: cliëntvriendelijk Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67a Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut In ’t weekend van 22 en 23 oktober a.s. brengt uw toneelgroep van eigen bodem ’Die Naemloo se Speelers’ andermaal een spektakelstuk voor de jeugd en al wie zich daartoe nog wenst te re kenen. ’Die Naemloose Speelers’ bestaat uit vol wassen spelers die zich hebben toegelegd op het brengen van kindertoneel. ’Graad Galgedaad’ is de naam van het vijfde schelmenstuk in rij. En wederom denken we een klapper van formaat in huis te hebben gehaald. De schrijver is immers niemand minder dan Jan Naaijkens, de Beekse toneelfantast. Notuur dus even die data in uw eigen agenda en in de schoolagenda van uw kin deren! Knutselmiddag voor de jeugd Het is weer vlug herfstvakantie en om deze ex tra leuk te maken gaan we op dinsdag 18 okto ber knutselen. Alle kinderen van de basisschool kunnen hieraan meedoen. We beginnen om half twee tot ongeveer vier uur. Breng zelf een schaar en viltstiften of verf mee. Voor de rest zorgen wij. Als je mee wilt doen, laat dat dan even we ten bij Ans van Elderen, Oisterwijkseweg 6 of bij Bets Hoevenaar, Industrieweg 1Bellen kan natuurlijk naar 3155 of 1296. Je moet dit wel doen vóór woensdag 12 oktober. O ja, voor wie het niet weet, we knutselen in de cantine van Camping ’De Bosfazant’. Voor de ouders hebben we ook iets georganiseerd op 24 oktober. De jaarvergadering. Nader be richt volgt nog, maar hou deze avond vast vrij. Voorlichtingsweek 3 tot en met 6 oktober 1988 in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Doof- en slechthorendheid leiden nogal eens tot problemen in de kommunikatie. Dat geldt ook voor de kommunikatie tussen hulpverlener en patiënt in het ziekenhuis. Het is daarom, zeker ook in het ziekenhuis, erg belangrijk dat goedhorenden extra attent zijn in het kontakt met doven en slechthorenden. De ervaring leert dat daarin zeker nog verbetering gebracht kan worden. Daarom wordt er in het St. Elisabeth Zieken huis een voorlichtingsweek georganiseerd. ’Do- voorlichtingsweek is primair geficnbvp’udTrie- dewerkers van het St. Elisabeth Ziekenhuis. An deren die daarvoor belangstelling hebben zijn eveneens welkom. Op donderdag 6 oktober 1988 wordt er van 13.30 uur tot 15.00 uur in de aula van het St. Elisa beth Ziekenhuis een voorlichtingsbijeenkomst gehouden, waarin een aantal sprekers diverse aspekten van doof- en slechthorendheid zal be lichten. Daarbij zal tevens gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Op woensdag 5 en donderdag 6 oktober 1988 wordt er van 11.30 uur tot 17.00 uur een infor matiemarkt gehouden. Daar zullen diverse be langenverenigingen voor doven en slechthoren den zich presenteren, het Audiologisch Centrum, audiciens en diverse andere organisaties en in stellingen die te maken hebben met de proble matiek van doven en slechthorenden. Onder an dere zal een aantal (eenvoudige) hulpmiddelen worden getoond. Qcèik’Wcxaiiix vkt! vvvx'gviAuli vii ywwx êw Z2~. is. Zoveel dat het bijna niet in een week gaat. Daaromduurt de kinderboekenweek dan ook 11 dagen. Van 12 tot en met 22 oktober. De Open bare Bibliotheek zal in die periode geheel in het teken staan van het thema: ’Kinderen, boeken en musea, duizend dingen achter deuren’. Op 12 oktober om 13.00 uur start de Kinder boekenweek met een toneeluitvoering door kin deren van groep 8 van basisschool ’Boszicht’. Te gelijkertijd wordt het leesprogramma ’helden’ af gesloten. Die middag wordt ook voorgelezen uit bekroonde kinderboeken en kunnen kinderen een diaserie bekijken. Alle kinderen en hun ouders zijn van harte welkom. Tijdens de gehele periode is de bilbiotheek ver sierd met werkstukken die kinderen gemaakt hebben op de basisschool. Ook kunt u een aantal tentoonstellingen bekij ken, nl.: een tentoonstelling met boeken over mooie, spannende, geheimzinnige en interessante musea of verzamelingen en een tentoonstelling met de bekroonde boeken. Ook laten verschillende kinderen hun eigen ver zameling zien zoals schelpen, postzegels etc. Zij kunnen u daar meer over vertellen. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. De raadsvergadering bevatte wel 17 punten, maar grote zaken stonden niet op de rol. Met de begrotingsbehandeling voor 1989 reeds in het vooruitzicht moesten slechts nog wat kruimeltjes van de oude koek worden weggewerkt om straks weer met een schone tafel te kunnen beginnen. Door de Bestuursacademie Noord-Brabant is een plan ontworpen voor een efficiënte opleiding van de secretariemedewerkers voor hun diverse deel taken. In eerste aanleg zal hiervoor een bedrag van ongeveer 20.000 benodigd zijn. Op reke ning van het boekjaar 1988 zal hiervoor een be drag van 6.000 worden gebracht. doet een dringende oproep voor in het kader van het ’Ontmoetingsprojekt voor Ouderen’ Gedacht wordt aan personen die: - op de dinsdag tussen 11.00-16.00 uur (of gedeelten daarvan) zich beschik baar willen stellen om samen met een groep ouderen bezig te zijn. Het pro- jekt is ondergebracht in ’Den Boogaard’. - over de aard en de inhoud van dit werk kunt u inlichtingen verkrijgen bij: de Maatschappelijke Dienstverlening, iedere werkdag (m.u.v. woensdag) tussen 9.00-10.00 uur. M. van Hees, tel. 1169 de Regionale Stichting Welzijn Ouderen te Oisterwijk, iedere werkdag van De heer Gerlach (WD) benadrukte dat niet al leen de managementsaspecten in deze opleiding aan de orde moesten komen, maar zeker ook het aspect van cliënt-vriendelijkheid. Ter voorkoming en bestrijding van vandalisme en kleinere vormen van criminaliteit onder jon geren zal in Tilburg een Halt-bureau worden op gericht met een regionale funktie. Het experimentele bureau zal in eerste instantie een proefperiode krijgen van twee jaar. Gedurende deze twee jaar zal van Moergestel voor deelname aan het project een jaarlijkse bijdrage van 2300 worden gevraagd. De heer Gerlach constateerde dat hier weer een taak van de overheid werd overgeheveld naar de gemeenten. De heer Op ’t Hoog (SPM) vroeg zich af of hier de regio niet mee moest betalen voor de situatie in Tilburg. Na wat over en weer kon men wel met het voor stel instemmen. Ontwiklr#4inochiilr» Nu steeds meer gemeenten een of andere vorm van ontwikkelingshulp voor hun rekening nemen wil ook Moergestel niet achter blijven. Uit de ve le mogelijkheden kiest de raad voor projecten die door onze eigen Moergestelse missionaris Pater Theo Raaymakers zullen worden voorgesteld. Het College gebruikte voor deze vorm van ont wikkelingshulp de term ’passief beleid’ waarover in de raad nogal wat verwarring ontstond. Maar met dit concrete voorstel kon iedereen in stemmen. Toen in 1986 een bedrag van 10.000 was vrij gekomen uit een gemeentelijke inschrijving Na tionale Schuld heeft de gemeenteraad dit bedrag bestemd voor de oprichting van een ’sociaal fonds’ zoals dit in veel gemeente functioneert. De gemeente wil nu dit sociale fonds aanspreken voor bepaalde voorzieningen voor gezinnen met een minimum-inkomen. Er wordt dan vooral ge dacht aan tegemoetkomingen in de educatieve, abonnements- en lidmaatschapsgelden. Onmiddelijk na de opening van de vergadering sprak burgemeester Ter Veer een kort In Memoriam uit naar aanleiding van de plotselinge dood van oud-raadlid Christ Denissen. Hij prees in hem de eenvoud en onomwondenheid waarmee hij steeds de belangen van de gemeenschap vanuit zijn eigen visie heeft willen dienen. Hij was een vraagbaak en vertrouwensman voor velen. Christ Denissen maakte acht jaar deel uit van de raad, vier jaar voor de Werknemerslijst en nog eens vier jaar voor de Sociale Volkspartij Moergestel. Het In Memoriam werd met een ogenblik stilte besloten. Als deze vorm van hulpverleningen aan de ver wachtingen beantwoordt zal het fonds jaarlijks worden aangevuld. Na moeizame onderhandelingen is de gemeente er in geslaagd een perceel grond ter grootte 0.70 ha te kopen van de heer J.A.M. van Esch in het bestemmingsplan Papenacker voor een bedrag van 85.715. Daarnaast blijft een perceel van 650 m2 in eigendom van de heer van Esch, die voor het bouwrijpmaken van dit perceel aan de gemeente een bedrag van 10 per meter zal be talen. Door de aankoop van deze gronden is de afronding van het plan Papenacker een stuk dich terbij gekomen. De raad ging met deze transactie accoord. Alle de heer Op ’t Hoog stemde tegen op grond van de transactievoorwaarden. De Dansgroep 55+ van ’De Kunstkring’ te Oisterwijk wil graag alle dansliefhebbers 55 uitnodigen voor deze gezellige dansavond op 14 oktober a.s. om 19.30 uur in ’De Kunstkring’ te Oisterwijk. Alle dansgroepen 55 in de regio Oisterwijk zijn eveneens uitgenodigd en het belooft een gezelli ge drukte te worden met prima muziek en.gra tis entree... Komen dus! Dansen is plezier voor heel velen... Het projekt is opgezet om ouderen, die zich door persoonlijke omstandigheden, in me situatie bevinden één dag per week op te vangen. -^■^Cazal ^Sivenchy Sfe Missoni Naf- ■SÏF Ray-Ban Roden- Alpina Atrio Benetton b^^^^TTeTCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari (^^Cny Gi>;i Jaguar i^j^^Lacoste N^slaf Je# ^dtouj rsche Ra^r.i ^^^nstock 1 ÊL h^ue^F Alpina P'J berkel-enschot,diessen,haaren,hilvarenbeek,hooge en lage mierde,moergestel,oisterwijk,oost-, west- en middelbeers.udenhout Op de voorpagina van ’Moergestel Nieuws’ van 21 september heeft u kunnen lezen dat de Regi onale Stichting Welzijn Ouderen een oproep doet voor vrijwilligers in het kader van een projekt ontmoetingsgroep De Raad Welzijn Ouderen Moergestel (aangeslo ten bij de Regionale Stichting Welzijn Ouderen) wil deze oproep dringend herhalen. een kontaktar- L’ 12 T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1