I Kleding inzamelen Bibliotheeknieuws C.D.A. Achterban s Fok- en controle vereniging ’St. Nicolaas’ te Moergestel GEBRUIK EVENEMENTENFORMULIER BEKENDMAKING 1 BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING fes t,o GEMEENTE MOERGESTEL VERKEERSMAATREGELEN I.V.M. DE KOMTOER MOERGESTEL B Glas, hup in de glasbak Moergestel Kreatief Kommissievergadering PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 INA 6 540-4 un het gemeentï® 540-1 540-2 540-3 WAAR LAAT JE HET? 540-5 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen een aanvrage van Gebr. Ketelaars, Kerkstraat 10 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een slage rij, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummer 3714, plaatselijk bekend Kerkstraat 10. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder de gebruikelijke voor waarden, om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene en Juridische Zaken, ter inzage, en wel elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen bezwaren kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen tot 1 week voor bedoelde datum mon delinge bezwaren worden ingebracht waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij ons Kollege, waarbij dan tevens door de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek kan worden ge daan om zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingé bracht op de wijze als omschreven, en de belanghebbenden die aantonen daartoe redelij kerwijze niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep in kunnen stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur. Moergestel, 21 september 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 25 september 1988 te houden wielerronde van Moergestel, de volgende, tijdelijke ver keersmaatregelen zijn getroffen: Afsluitingen ten behoeve van het parcours: - afsluiting van de Krijtestraat ter plaatse van het Rootven, Kromweistraat, Prinses Christi- nastraat, Krijtenbogtstraat, Prinses Beatrixstraat, Storimanstraat; - afsluiting van de Korenstraat ter plaatse van de Schout van de Wouwstraat, Pastoor Janssenstraat, Prinses Margrietstraat, Schoolstraat; - afsluiting van de Schoolstraat ter plaatse van de Pastoor de Louwstraat; - afsluiting van de Kerkstraat ter plaatse van het St. Jansplein; - afsluiting Rootven ter plaatse van de Raadhuisstraat, Huysackerpad, Prinses Mar grietstraat, Prinses Irenestraat, Kruysackerstraat, Kloosterlaan. Parkeerverboden: - tweezijdig parkeerverbod voor de Kloosterlaan. Moergestel, 14 september 1988. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door de Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant afgegeven verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan A.P.M. van Berkel, Coolhof 5te Moergestel, om.op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie A nummer 878, gelegen aan de Coolhof 5, een carport/berging te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 23 september 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 21 september 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 21 Besluit op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen aan het gemeentebestuur Moergestel, Raadhuisstraat 21 te Moer gestel voor het uitbreiden van een woning met een doucheruimte op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nummer 4220 (ged.), gelegen aan de Schout van de Wouwstraat 2. Het bouwplan ligt vanaf 23 september 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 21 september 1988. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De sekretaris van de kommissie, P.P.M.J. Schoenmakers. Met ingang van 1 juni 1988 is de 'Algemene Plaatselijke Verordening, Gemeente Moer gestel 1988' (A.P.V.) in werking getreden. In deze A.P.V. is onder andere het volgende geregeld: - Openbare Orde en Zedelijkheid; - Bescherming van het milieu en het natuurschoon en zorg voor het uiterlijk aanzien van de gemeente; - Andere onderwerpen betreffende de huishouding der gemeente (parkeerexcessen, openbaar water, kollekteren, venten, standplaatsen, markten, crossterreinen etc.). Als er geen bezwaar is dan kan men ontheffing verkrijgen van de diverse in deze verorde ning genoemde verboden. Bij andere onderdelen is er enkel een meldingsplicht vereist. Bij het organiseren van een evenement krijgt men te maken met de diverse onderdelen van de A.P.V. Omdat wij niet verwachten dat eenieder volledig van de onderhavige verordening op de hoogte is hebben wij een zogenaamd evenementenformulier opgesteld. Gaat men een evenement - in welke zin dan ook - organiseren adviseren wij om tijdig op het gemeentehuis (Afdeling Algemene en Juridische Zaken) een evenementenformulier op te halen waarmee men de benodigde ontheffing(en) kan aanvragen of de nodige melding(en) kan doen. Wij hebben dan een beter inzicht en kunnen dan ook sneller onze medewerking verlenen. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Volgende week houden we de tweede kledingin- zameling van dit jaar. Op donderdag 29 en vrij dag 30 september en zaterdag 1 oktober, kunt u weer draagbare kleding, gordijnen en dekens, schoenen die nog goed draagbaar zijn, goed ver pakt liefst in gesloten plasticzakken. Men kan de kleding brengen bij de volgende adressen: Winkel Boerenbond, Schoolstraat Johan van Esch, Schoolstraat (benzinepomp) Mevr. Vissers, Rootven 16 Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60 P. Ketelaars, Oirschotseweg 24 H. van Oort, Stokske 1 Mocht u al kleding hebben staan, die u meteen kwijt wilt, dan kunt u het hele jaar terecht bij Mevr, de Groot en H. van Oort, Stokske 1. Deze laatste draagt er zorg voor dat alles terecht komt bij de Stichting Mensen in Nood. Wilt u meer informatie, bel dan 1389. Eind dit jaar wordt voor de 14de keer alweer de tentoonstelling van Moergestelse amateur- kunstenaars Moergestel Kreatief gehouden. Ook nu stelt het gemeentebestuur hiervoor de burgerzaal, van het gemeentehuis beschikbaar. In de voorafgaande jaren is o.a. geëxposeerd: poppen, foto’s, schilderijen, aquarellen, boet seerwerk, etc. Heeft u belangstelling aan deze tentoonstelling mee te doen, dan kunt u zich opgeven bij de af deling Welzijn van het gemeentehuis (tel. 1235 vragen naar C. Kolen), het liefst vóór 15 okto ber a.s. De voorbereidingen zullen in overleg en in sa menspraak met de deelnemers getroffen worden. De raadsfraktie van het C.D.A. nodigt al haar le den uit voor de achterbanbijeenkomst op dinsdag 27 septembe' om 20.30 uur in de bovenzaal van de boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda van de komende raadsvergadering op 30 september besproken. Ook komt aan de orde de aanbiedingsbrief van Ben W behorende bij de begroting voor 1989. Uw op- en aanmerkingen op de voorstellen van B en W voor de komen de raadsvergadering, op de aanbiedingsbrief van B en W en op onze Algemene Beschouwingen zijn voor onze fraktie erg belangrijk. U komt toch ook??. Wethouder Theo Mulders, tel. 1347 Fraktievoorzitter Toon v. Gils, tel. 1430 Ad v.d. Meijdenberg, tel. 3790 Riky Bergman-v.d. Loo, tel. 2407 Aan de 31e Provinciale Bondsfokveedag op 6 sep tember in Veghel werd door 3 leden met 22 rood bonte koeien deelgenomen. De resultaten waren zeer goed. De bedrijfsgroepen eigen fok van Jan van Hest en Louis Kennes werden met een eer ste premie onderscheiden. Kampioene van de Bondfokveedag bij de jonge koeien werd José 33, een Leendert dochter, van Ant. v. Hest, nadat ze eerder al op de lokale keuring in Hilvarenbeek dezelfde titel had behaald. Bij de oudere koeien was opnieuw succes voor Moergestel, doordat Truus 66 van Jan van Hest tot reserve kampioen werd aangewezen. Extra kommissievergadering Ruimtelijke Orde ning en Openbare Werken op dinsdag 27 sep tember 1988 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Horen A.W.J.M. de Zwart te Moergestel. 3. Eindrapport HUP met toelichting Heer Ridé. 4. Vaststelling verslag 14 september 1988. 5. Mededelingen. 6. Bespreking Regeling Aan- en bijgebouwen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Tentoonstelling Olympische Spelen ’De Olympische Spelen’ zijn ontstaan uit de re ligieuze ceremoniën die de Oude Grieken hadden ontwikkeld om de legendarische konflikten tus sen de Griekse Goden aanschouwelijk te maken. Op grond van bewijsmateriaal kan het begin van de Spelen omstreeks 900 voor Chr. worden gesteld. Er zijn echter redenen om aan te nemen dat een soortgelijk festijn al minstens 4 eeuwen eerder was gevierd’. Dit en nog vele andere fei ten en wetenswaardigheden kunt u lezen in het boek ’Het Groot Guiness Olympische Spelen Boek’. De Openbare Bibliotheek heeft ter gelegenheid van de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel, een tentoonstelling van boeken ingericht. Aller lei takken van sport komen hierbij aan bod, o.a. zeilen, zwemmen, voetbal, wielrennen, atletiek. Niet alleen boeken over sport zijn aanwezig, maar ook tijdschriften zoals Atletiekwereld, Hoc keymagazine, Tennisrevue. Ook voor de jeugd zijn boeken over de Olympische Spelen aanwezig. Daarom is een bezoek aan de bibliotheek voor el ke sportliefhebber, aktief of passief, zeker de moeite waard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7